PDA

View Full Version : Спешнооо (по География)



didonsbn
02-06-2008, 07:47
Ваа много ви се моля хора помогнете ми с тва въпросче "За кои стопански дейности географското положение на Балканския полуостров благоприятства в най-голяма степен? " немога да намеря от никъде да прочета нещо дори и малко в учебника търсих като луда ама няма нищо от тва ... плс помогнете ми . Благодаря предварително.
П.С:Трябва ми до 12 h мерси

didonsbn
02-06-2008, 08:55
мда мерси на вс :-D

sherry
02-06-2008, 12:21
Да, много мразя тая ирония. Не са ти отговорили и веднаха се заяждаш. Не всички бдим нон стоп в тоя форум да помагаме и не можем да откликнем веднага след като сте писали на всеки, търсил помощ!

didonsbn
02-06-2008, 15:48
не се заяждам ... и разбирам просто видях че доста хора са я посетили и .. нищо.

sherry
02-06-2008, 16:11
Доста хора са посетили темата, но това не значи, че са имали отговор на въпроса ти. Искали са да помогнат, щом са чели, но не сме всички гении, така че си останал/а без помощ, не щото сме гадни, а щото не сме знаели отговора.

Единствено това намерих и то час сега:

Климатичните ресурси които са онези елементи на климата, които имат полезен ефект върху дадена стопанска дейност и върху здравословното състояние на хората. Най-голямо значение за България имат климатичните ресурси във връзка с нуждите на селското стопанство, курортното дело и туризма. Климатът на страната е благоприятен за отглеждане на всички видове зърнени култури, плодове, зеленчуци и технически култури, характерни за южната част на умерения климатичен пояс на Северното полукълбо. Той оказва силно влияние на географското разпространение на отделните земеделски култури. Неблагоприятно върху реколтата у нас се отразяват някои явления, като летните засушавания, сланите, градушките и др. За курортното дело и за туризма са от значение високите летни температури и обилното слънце греене. Това е особено важно за нашето Черноморие. Планинският климат предлага благоприятни условия за почивка и спорт както през лятото, така и през зимата. Вятърът има много важно значение за самоочистването на замърсения въздух.

didonsbn
02-06-2008, 19:15
мерси :-)