PDA

View Full Version : Имали хора от Бавария?



hooliganka89
02-06-2008, 11:48
Здравейте,от скоро пребивавам в Германия даже още езика не съм научила перфектно,и на даскало не ходя и също така и не роботя и ужас какво да кажа пълна скука :shock:
Ставам пия кафе сядам тука добре,че интернет прекарах пътвият месец издивявах гледах телевизор ама нищо не схващах :(
И така ако има някой който живее на близо и от далече да е все едно някой с който да си бъбря пък може да се видим някой пут.Нямам си приятели тука много съм самотна,имам една приятелка българка ама тя е малко куха така да се изразя :?

trittico
02-06-2008, 12:20
А какво всъщност правиш в Германия? :)

HAGVXSXVH
02-06-2008, 12:35
да наистина,а какво правиш в Германия? :)

hooliganka89
02-06-2008, 12:57
Ем дойдох тука да живея,защото приятелят ми е от тук.И се згодихме и ше се женим ама аз още нямам работна виза и не бачкам ама ще почна само да взема визата.Иначе тапея тука много сама.

Sarge
02-06-2008, 14:59
Бавария е най-добрия бундесланд мамка му. 6то и аз не съм там :( . Ина4е аз съм в Дрезден.

hooliganka89
02-06-2008, 15:04
Sarge яла ми на гости :) Ти какво правиш в Германия?И от колко време си тука?

Sarge
02-06-2008, 15:11
Ми от около половин година. О6те на у4или6те ходя(мамата си е ебало ейй)

hooliganka89
02-06-2008, 15:15
Аха Германия е много хубава страна само да не си сам като мен като кукавица.Приятелят ми работи а,аз си клатя краката тука и умирам от скука :(

Sarge
02-06-2008, 15:36
Абе приятели винаги се намират трудно. То и аз съм горе-долу на твоето дередже, ама го преживявам де. Пък и немците не са от най-големите веселяци(с изклю4ение на баварците разбира се)

hahavteen
02-06-2008, 18:07
Бавария е най-добрия бундесланд мамка му. 6то и аз не съм там :( . Ина4е аз съм в Дрезден.

Az su6to 6te idvam da jiveia v Drezden sled niakolko meseca i mn se radvam.Stori mi se stra6no interesen grad a i roditelite mi koito jiveiat tam ne sa se oplakvali :)
Ina4e hooliganka89 mn e gadno kato ne poznava6 nikoi i ne znae6 i ezika.I az sum go prejiviavala niakolko puti no vsi4ko se opravia kato ponay4i6 ezika.Taka 4e y4i ysurdno nemskia i po4ni da izliza6 sama.Ima tolkova mn ne6ta da se praviat :grin:

Sarge
02-06-2008, 20:29
Бавария е най-добрия бундесланд мамка му. 6то и аз не съм там :( . Ина4е аз съм в Дрезден.

Az su6to 6te idvam da jiveia v Drezden sled niakolko meseca i mn se radvam.Stori mi se stra6no interesen grad a i roditelite mi koito jiveiat tam ne sa se oplakvali :)
Ina4e hooliganka89 mn e gadno kato ne poznava6 nikoi i ne znae6 i ezika.I az sum go prejiviavala niakolko puti no vsi4ko se opravia kato ponay4i6 ezika.Taka 4e y4i ysurdno nemskia i po4ni da izliza6 sama.Ima tolkova mn ne6ta da se praviat :grin:

Абе сега града може да е хубав, да, и аз го потвърждавам, ама по- важното в слу4ая е къде се намира. Саксония, изток, ГДР, абе мисля 4е ми схва6та6 мисълта. Просто колкото и да не ми се иска о6те има деление на изток и запад в Германия и това е просто факт. Факт е 4е вси4ки бундесландове от бив6ето ГДР са доста по-назад в сравнение със западните. Във вси4ки отно6ения.

hooliganka89
02-06-2008, 22:46
Абе,че тука в Бавария е хубаво няма какво да се спори обаче аз още не съм много навутре с нещатата ама до колкото чувам от приятелите на приятелят ми (горе-долу схващам немски)та тай де до колкото чувам и тука нещатата почват да стават трудни по отношение на парите.Имам една риятелка българка тука бачка един месец в един магазин да нарежда стока и на края не и платиха :shock: Което не говори добре за немците.

Иначе уча всеки ден имам и една приятелка арабка с която излизам и така с крака с раце все някакси се разбираме ама тя работи и няма много време да се шлая с мен :o Понякога съм много самотна тук,а и нещо имам страх да излизам сама,ходя само да хвърлям боклука и тва е :o

hooliganka89
02-06-2008, 23:03
А колкото до баварци купонджий не съм съгласна с теб.На НГ бях с една сурия шваби и да ти кажа да бях отишла на погребение повече емоций щеше да има.
Както българин може да се весели,друго още такова не съм видяла.

Sarge
02-07-2008, 11:25
Е то като нас по отно6ение на купонясване втори няма 8) . Те немците са си ску4ни попринцип(има и изклю4ения, ама са рядки). А за езика-не се притеснявай-като навсякъде се говори немски езика се у4и бързо.

hooliganka89
02-07-2008, 15:21
Е аз горе долу се оправям,малко ми е счупено говоренето и някой път малко безмислено ама хората около мен знаят,че имам проблем и се напъват да ме разберат.

yoriko
06-14-2008, 19:26
Az sum v M