PDA

View Full Version : Отличителни белези



bulgarche
02-06-2008, 12:58
Някой от вас има ли отличителен белег, от долу споменатите, и отбелязал ли го е в документите си за самоличност?

Вариянтите бяха: без ухо, без уши, без око, без очи, белег на лицето, татуировка на лицето
Днес отидох да си подновя личната карта, защото изтече миналата седмица. За мое щастие не ми писаха акт. Някой бил ли е глобяван?

Аз имам белег на лицето, но не го отблезах. В цвят на очи отбелязах "сини", при положение че едното ми око е синьо, а другото зелено. На снимката която дадох определено се забелязваше.

Оставили ли сте някакъв телефонен номер? Аз си го спестих, но ми казаха да въведа и си написах, освен домашен, номера на мобилния.

В графа "ръст" истинската си височина ли сте написали?

Boot
02-06-2008, 13:01
А примерно като си боядисаш косата в друг цвят???

за телефоните не помня, обаче със сигурност на картата ми пише някакъв друг ръст 8-)

Котарана
02-06-2008, 13:09
Хах аз съм се писала малко по-висока отколкото съм :D И там пише, че очите ми са зелени пък те всъщност не са баш зелени. Иначе нямам отличителни белези, ама и да имах нямаше да ги отбележа. :D

find_m3
02-06-2008, 13:25
от тия дет са дадени нямам ,но имам разни малки белезчета от дране като съм била бебе,разни други незабележими ,но нищо фрапантно :D

bulgarche
02-06-2008, 13:37
Ексо, е моя белег хич не се забелязва, а?
За височина съм писал по-малко.

Само номера на мобилния ще ми го намерят малко по-трудно от тези неща които можех да спестя. Все едно да не ми видят цвета на очите, адреса си ми го знаят, височина, татуировки и т.н. то стига веднъж да те съблекат гол в РПУ-то, да те премерят и притеглят. Така или инъче, като стане нещо те търсят вкъщи. ЕГН има ли как да не напишеш? Банкови сметки...мисля че не е хич трудно да се провери къде какви имам. Най-малкото при един обиск ще видят дебитните карти в портмонето ми, а една такава проверка биха могли да направят почти когато си поискат, дори и да нямат право ;)

maackata
02-06-2008, 14:03
Az si pisah to4nata viso4ina , to4en cvqt o4i a belezi nqmam.... 8)

w0sh
02-06-2008, 14:14
Писах,че нямам лице.

Briseis
02-06-2008, 14:19
Аз също имам белег на лицето обаче не съм го писала, защото е отстрани до ухото и на снимката не се вижда. Разбира се, писах, че съм по-висока...

А за цвят на коса не правят проблеми. То няма така графа :)

GLeZoRanA
02-06-2008, 19:51
И аз съм писала някви съвсем различни работи..Тая при която си подавах документите беше готова да напише , че очите ми са сини при положение , че моите са далеч далеч по тъмни... :shock: И все пак беше тръгнала да го пише и добре че я спрях хахах .. (понякога съжалявам за което)

sh3_1s_7h3_0n3
02-06-2008, 20:25
А примерно като си боядисаш косата в друг цвят???

за телефоните не помня, обаче със сигурност на картата ми пише някакъв друг ръст 8-)

Между другото май ако си боядисаш косата, трябва да си смениш личната карта. Една приятелка на скоро се боядиса от русо в черно... и й казаха или да си смени цвета, или да си смени личната карта. И съответно се пребоядиса наново...


иначе при мен на очи пише - сини... а те са зелени.. не е кой знае к'ва разлика, но ме е яд, че забравих да го поправя т'ва и го видях в последния момент. :?

namina
02-06-2008, 20:31
А примерно като си боядисаш косата в друг цвят???

за телефоните не помня, обаче със сигурност на картата ми пише някакъв друг ръст 8-)

Между другото май ако си боядисаш косата, трябва да си смениш личната карта. Една приятелка на скоро се боядиса от русо в черно... и й казаха или да си смени цвета, или да си смени личната карта. И съответно се пребоядиса наново...


иначе при мен на очи пише - сини... а те са зелени.. не е кой знае к'ва разлика, но ме е яд, че забравих да го поправя т'ва и го видях в последния момент. :?


Спок' и при мен пише,че очите са сини,a те са зелени. 8)

AliceSw
02-06-2008, 20:36
ами ако сложиш цветни лещи 8-)

bulgarche
02-06-2008, 20:53
На един познат му се наложи да се обръсне, не се размина само с подстрижка на брадата. Не знам каква е логиката да се бръснеш за паспорта си, при положение че никога, освен за снимката, няма да си без брада.

bulgarche
02-07-2008, 15:42
общо взето пишеш очи- кафяви (моите не са), ръст: +- 10 санта
А какъв е шанса да ти кажат "това на личната карта не си ти", особено ако приликата неща я е хванала липсата.

krem4et0
02-07-2008, 15:49
1 мой колега на личната си карта е без очила и с 0-ла номер. В момента е с дълга до раменете къдрава коса, значително напълнял и с очила непрекъснат. Изобщо няма грам прилика. Ама не си е сменил личната карта.
Иначе аз не съм послъгвала за ръст и за очи. А и снимката ми е доволно хубава и си личи, че съм аз определено.

HexGirl
02-07-2008, 18:12
hahaha az nqmam ni6to ama ni6to ob6to s snimkata i sas sega6niq mi vid togava bqh s dulga dulga prava 4erna kosa sega sam s kusa kosa
pak i liceto mi se e promenilo abe ni6to ob6to nimoi6 pozna 4e sam az osven ako ne mi pi6e imeto :D 8-)

WwanAdoO
02-07-2008, 18:57
Писах,че нямам лице.
Нямам ръце, нямам лице, някой го взе... :-D Абе кви са тея глупости със смяната... аз на личната ми карта нямам нищо общо с както изглеждам сега-някъв пълен изрод съм, на паспорта ми също изобщо не си приличам, даже лятото един на няква граница се усъмни дали съм аз :D иначе на мойта съм по-висока с около 7-8 сантиметра, ма не нарочно, просто си мислих, че съм толкова :-)

twix_91
02-07-2008, 19:06
Ами аз не съм писла че имам отличителни белези поради простата причина че нямам.Пък дали има посочен белег от типа на "реска на петата" не е кой знае каккъв проблем, поне според мен де.

bulgarche
02-08-2008, 13:21
Пък дали има посочен белег от типа на "реска на петата" не е кой знае каккъв проблем, поне според мен де.
Но белег на лицето май е друго? А то точно за такъв става дума, пък и резка...

Canis_Dirus
02-08-2008, 14:05
АЗ още нямам лична карта. Малък съм. :D