PDA

View Full Version : Биология - доклад за 1ни учени



suunlight
02-06-2008, 14:30
Имам някакъв доклад .. за Джон Рей и Жорж Бюф
он .. по биология и в нета няма никаква информация .. просто 1-2 реда .. смешна работа .. за това, ако някой може да намери нещо или просто има .. мн ще съм му благодарна да я сподели ..


П.С -- > Охх предварително ви благодаря ..
По принцип не очаквам, да ми помогнете много (защото и-ията е мн оскъдна ).. ама имам неква надежда .. дано да имам късмет ! :-o :-o

Sintya
02-06-2008, 18:38
Джон Рей (1627 - 1705)
# създава концепцията за видя, утвърждава понятието вид в биологията.
30 септември 1813 г. В селището Стромнес (Оркнейски острови) е роден Джон Рей – известен канадски изследовател на Арктика. Като служител на компанията „Хъдзънов залив” през 1846 – 1847 г. той достигнал западния бряг на залива Хъдзън, като с това завършили дългогодишните иусилия по цялостното му картографиране. През 1841 – 1852 г. изследвал остров Виктория и доказал, че Земя Уаластън и Земя Виктория представляват всъщност един остров. През 1853 – 1854 г. картирал бреговата линия на полуостров Бутия. Починал на 22 юли 1893 г. в Лондон.


Сори, само това намерих и то само за Джон...

suunlight
02-06-2008, 19:39
Благодаря ти много !
Аз намерих за Бюфон и само за Джон не можех .. и сега вече и за него имам ! Охх имах късмет, че ми помогна .. :) Едно Голямаа !!БЛагодаря!! от мене .. и следващия път като имаш час по биология .. се сети за мене :П :-) :-) :grin: :grin: :razz: