PDA

View Full Version : Как да стана по общителен ?



JusT_aBsoLuT
02-06-2008, 16:43
Амм ако някой може да ми помогне .. не че съм някъв затворен, но общо взето общувам само с познати .. къде да си търся нови фрс .. пфффф то проблема ми идва от тва че незнам закво да си лафя с непознати :S ПЛзсс хЕлп :(

gamercheto_
02-06-2008, 18:05
еми представяш си че са ти познати и за общи работи почвате да си лафите дали за даскало за приятели за игри и тем подобни :) просто не трябва да се притесняваш и да не ти пука!тряя да си малко по отворен и с малко по-голямо самочувствие и всичко ще е на 6 :)

maackata
02-06-2008, 18:08
Ami starae6 se da se sbliji6 s horata okolo tebe, a novi priatelstva namira6 v u4ili6te 4rez ob6ti priateli , poznati ili se sblijava6 s poznati s koito si na zdravei ,zdrasti.Govorite si za ob6ti temi koito vi svarzvat ili sa ob6ti po mojdu :) vi ako nqmate ili neznae6 v parviq moment koi sa te se ima ne6ta koito 2 momi4eta ili 2 mom4eta mogat da si kajat kato za na4alo.

chocoleptic
02-06-2008, 18:15
Няма начин да ти помогнем .. Това си е в теб . Или си общителен , или не .. и все пак ако положиш малко усилие ..

ThunderGoddess
02-07-2008, 11:00
Това си е характерна черта - не може да ти кажем "чувствай се, все едно са познати", "има какво да си кажеш със всеки" и изведнъж да станеш общителен ... просто си такъв/а, кво да правиш. Намери си няколко човека от близките ти познати, които смяташ, че най-много ти допадат, сближи се с тях и 2-3 пълноценни ще са ти много по-полезни и приятни от 50 познати на които не знаеш какво да кажеш.

BlueCat
02-07-2008, 11:14
Ами на първо време с познатите ти, които не са ти толкова близки, може да разговаряш за някакви неутрални теми. Например може да ги питаш за някакъв филм, да изкажеш мнението си за музиката. Ако сте от едно у-ще може да разговаряте на теми свързани с учителите, предметите, контролните. Опитай да заговориш някого на подобна тема! :)

JusT_aBsoLuT
02-07-2008, 17:25
Ам ще опитам.. 10х за отговорите :)

ПС: Мом4е съм :-D

JusT_aBsoLuT
06-27-2008, 19:56
Ето ме отново след 3-4 месеца и нищо не се е променило.. дори става все по-лошо. В сегашния клас ми е адски тъпо. В началото на годината се разбирах със всички, бях им интересен всичко абе бяхме добри фрс.. след
това изпаднах в нещо като депресия (точно тогава пуснах тая темичка) и от тогава насам просто станах по затворен и познатите почнаха да ме пренебрегват, мислят за олигофрен и т.н. (предполагам че аз съм си виновен.. 1-2 месеца се затворих в нас, не излизах никъде не говорех с никой и т.н.) е ще ви помоля ако можете да ми дадете някой съвет как да изляза от тая супер тъпа ситуация .. :(

SuNsEt
06-27-2008, 20:39
Ами цаката му е да говори за 1то нещо,което ти идва на ум.Да се отпуснеш и то работата започва да си се върши сама... :D ..Ако ще да се сетиш за банани-говори за банани.Но най-вече-бъди открит и искрен!Това ценят всички.Бъди себе си. Дори и да се притесняваш.Няма страшно.Притеснено ти е-казваш си го чесно,спокойно и тва е."Сега съм малко притеснен,защото не знам за какво да те заговоря.Така,че може отначало да съм доста тих,но споко-после се отпускам" :D Кво му е сложното?! :)

Liar
06-27-2008, 20:55
Не се затварай във вас не си губи времето.Като не говориш с някой поне прави нещо полезно-чети книги или нещо такова.Може да се запишеш в някаква школа където да намериш хора с твоите интереси.В нета също можеш да намериш.
А за да не те мислят за ненормален-ходи си с гордо вдигната глава все едно не ти пука от нищо.Щот ако си достоен ще те уважават.
Другото което е-вдигни си самочувствието.Не знам какво те мъчи но се опитай да го изкорениш.Няма да стане лесно но пък ако го направиш ще спечелиш много.
И понякога хората не държат да кажеш нещо умно колкото просто да говориш.
Успех.

JusT_aBsoLuT
06-27-2008, 21:05
Ами как да го вдигна тва самочувствие ?

ПП: Ходя си на фитнес отдавна. там се запознах с доста хора но сме само познати .. имам в предвид, че в даскало като искам да кажа нещо никой не ме слуша.. вече. Просто имам чувстово, че съм им безинтересен. Ще се опитам да стана непукис и да не ми пука мн мн за чуждото мнение. Мерси за отговорите. Очаквам още мнения :)

Timbaland
06-27-2008, 22:09
То и аз съм такав затворен,емоционален само,че ако съм в настроение стой далече.
Правя супер много простотий тай да има весело настроение в класа.
Така се става пич и накрая се обръшат кам тебе с фразата"Кучи син"или"Гъз".
Особенно в час по ЧК ни казват да напишем "Какво искаме да направим до 12ти клас",аз изписах куп вулгарни,срамни и нецензурирани неща свързани само с мене,защото нали няма да го четем на момента,а като завършваме,а дотогава се забравя,ама учителката почна да чете.Добре,че не го прочете на глас.
Казах й да чете до 3те изречения за успеха,колата и гаджето,но не и по-надолу ,предопредих я,ама кой ма слуша,после 30мин. се потеше и зачервяваше.И всичко живо се чуди ко става,и избухва в смях. :D

Та самочувствието се постига с видима инициатива!
8-)
'Cool is good,good is cool,be cool' 8)

П.П. Стани добър в нещо в което другите не са.
На мода е спорта!И умението да умайваш f-чета.Примерно.Успех. :-D

Forester
06-28-2008, 23:12
Щом в класа ти ти е тъпо,се запознай с хората от другите класове...Сигурна съм,че с някой ще си допаднеш :). Сега през лятото търси нови запознанства , ходи по купони , излизай с приятели и техни познати !

swetyYkittyY
06-29-2008, 06:58
Не само в училище има хора, с които можеш да се сприятелиш. Сега е лято, излизай с приятели, с техни приятели и т.н. Пробвай да се отпуснеш пред тях и да говорите на най-различни теми.Точно така както споменаха по горе: Говори за каквото се сетиш.(дори и за банани :razz: )
П.П. Когато и твоите приятели са наблизо е по-лесно да се отпуснеш(поне важи за мен).

Gamer_girl_99
01-17-2017, 15:46
Благодаря, че ми помогна! Познаван едно момиче от кооперацията и искам да станем приятелки. Сега мога да говоря с нея без да се притеснявам!

qkataa_123
01-17-2017, 17:59
За да станеш по общителен трябва и ти да положиш малко усилия, тоест да си намериш нови приятели и да общуваш с тях :)