PDA

View Full Version : Антидепресанти!?



UnaBletoLoVeU
02-06-2008, 19:29
Искам да питам няколко неща за антидепресантите...
1.Трябва ли ти рецепта, за да си ги купиш?
2. Има ли различно силни антидепресанти?(предполага м, че има, но кой знае...)
3. Как влияят точно те? Не е ли вид напушване? Вредни ли са?

И ако се сетите още нещо, което сметнете, че е необходимо човек, който се интересува за тия хапчета, да знае-пишете

PS. Правя 2ра тема тук, защото в "Здравни проблеми" няма почти никой, а на мен ми е важно това и искам възможно по-бързо да разбера. :)

Special K
02-06-2008, 19:43
Искам да питам няколко неща за антидепресантите...
1.Трябва ли ти рецепта, за да си ги купиш?
2. Има ли различно силни антидепресанти?(предполага м, че има, но кой знае...)
3. Как влияят точно те? Не е ли вид напушване? Вредни ли са?

И ако се сетите още нещо, което сметнете, че е необходимо човек, който се интересува за тия хапчета да знае-пишете

PS. Праея 2ра тема тук, защото в "Здравни проблеми" няма почти никой, а на мен ми е важно това и искам възможно по-бързо да разбера. :)
1.Трябва ти рецепта защото се предписват.
2.Доста видове са като разбира се има по-силни и по-слаби.....
3.Ако целта ти е да получиш психоактивен ефект не си уцелила субстанцията.....Изискват се големи и потенциално опасни дози за постигане на ефект и дори и тогава не си струва...Например единственото което ми ставаше на мен е че краката ми ставаха като желе и ми се губеха моменти.....Повечето от тях са доста вредни в дозите нужни за осезаем ефект.....По принцип помагат при депресия да се чувстваш по-добре и повдигат настроението но е строго индивидуално като повечето други психоактивни вещества....
С две думи ако нямаш диагноза изискваща употребата им, има много по-добри неща с които да си прекараш приятно времето, отколкото да се спъваш по улиците, да не можеш да се изправиш на крака и да не можеш да мислиш като хората......
Минималните ефекти не си струват damage който си нанасяш на тялото......

bungle
02-06-2008, 19:44
Никакви хапчета не ти трябват. Да, изисква се рецепта. Не, не е като "напушване". Да, различни видове има и следователно - по-слаби и по-силни!

И да, вредни са.

UnaBletoLoVeU
02-06-2008, 19:46
Искам да питам няколко неща за антидепресантите...
1.Трябва ли ти рецепта, за да си ги купиш?
2. Има ли различно силни антидепресанти?(предполага м, че има, но кой знае...)
3. Как влияят точно те? Не е ли вид напушване? Вредни ли са?

И ако се сетите още нещо, което сметнете, че е необходимо човек, който се интересува за тия хапчета да знае-пишете

PS. Праея 2ра тема тук, защото в "Здравни проблеми" няма почти никой, а на мен ми е важно това и искам възможно по-бързо да разбера. :)
С две думи ако нямаш диагноза изискваща употребата им, има много по добри неща с които да си прекараш приятно времето отколкото да се спъваш по улиците, да не можеш да се изправиш на крака и да не можеш да мислиш......

Първо нямам ник'ви рецепти и нямам психични проблеми, които се нуждаят от лечение с антидепресанти. Не ги искам и за да постигам ефекта на "напушване", а просто питах за тях, мислейки, че са нещо като успокоително за хора в депресия[всъщност аз и в депресия не съм, ама...]

bungle
02-06-2008, 19:50
http://www.solvay-pharma.bg/pacjenci/psycho/psycho_sch02.html

стегни се, бе човек. Гледай кво яко време е! Използвай го, вместо да си втълпяваш, че не си ОК и се нуждаеш от хапче, за да се почувстваш по-добре. :?

Special K
02-06-2008, 19:50
Има си хора сериозни поклонници на Zoloft или Prozac, но никога не съм ги разбирала...... :-D

_showy_
02-06-2008, 21:23
Ако мислиш, че имаш проблем по-добре първо се посъветвай със специалист.

08mdam__
02-07-2008, 13:28
Земи си мента глог и валериана, заспи сладко и дано след това ти минат тези гениални идеи ;)

Sevt
02-07-2008, 13:40
Само ще ти кажа че известно време взимах по диагноза....и общо взето не само че нито съм се дрогирал нито почувствал по - добре, а напротив - депресирах се още повече от тях :/