PDA

View Full Version : Изчисления по химично уравнение....



EmO_KiD_;(
02-07-2008, 08:04
Някой може ли да ми обясни как се решават тия задачи:
1.Изчислете какъв обем водород(при нормални услловия) ще се получи ако взаимодействат с вода по 5g от следните метали:Li,Na,K

2.Eдин от предлаганите начини за получаване на водород като екологично чисто гориво е по уравнението
KH+H2O --> KOH + H2
-Kакъв обем обем водород при нормални условия ще се получи от 100g калиев хидрид?
-Какъв обем вода е необходим за пълното взаимодействие?

3.Известно е приложението на динатриевият пероксид Na2O2 като регенератор на въздуха в затворени помещения,водолазни съоръжения,подводници и други...
-Изразее с химично уравнение взаимодействието на Na2O2 със CО2
-Изчислете какъв обем CO2 ще се погълне 156g динатриев пероксид и какъв обем кислород ще се отдели

4.Разтворът на калиевата основа се използва за обезвреждане на отровния сероводород.
Изчислете масата на калиевата основа (в g),необходима за обезвреждането на 0,5 mol сероводород.

5.Изчислете колко грама натрий е необходим за приготвянето на 500 куб.см разтвор на натриева основа с концентрация 1 mol/l

6.Към 50 куб.см разтвор на NаОH с концентрация 1mol/kub.dm се прибавя на капки солна киселина HCl с концентрация 0,1 mol/kub.dm до пълна неутрализация.Изчислете какъв обем солна киселина е използван и какво количество натриев хлорид (в g) се получава при процеса.

Моля ви,някой да помогне.Как се решават тези задачи?Плс :shock:

PlamM
02-07-2008, 14:20
tui za koi klas e?11?

SiNiStEr
02-07-2008, 14:26
Ако не се лъжа,това е 7-ми клас

EmO_KiD_;(
02-07-2008, 17:18
Ако не се лъжа,това е 7-ми клас
mhm