PDA

View Full Version : Превод от бг на англ



claraa
02-07-2008, 20:15
Живота е пълна гадост... Всекидневно мъчение... Сутрин ставам с огромно нежелание, за да отида на училище... още с пристигането си изваждам учебниците и започвам да уча... Но как да си науча, като около мен постоянно има побоища, разнасят се викове, обиди, псувни... приятели си разменят крясъци... не можеш да се съсредоточиш, а вече влизам в час... учителят ме вдига, за да ме изпита... скъсвам си задника, за да изкарам по-добра оценка,но естествено не я получавам Казвам си: както и да е - ще се прибера в нас и всичко ще е ок!...
Но не е така... Във нас ме очаква поредната караница с близките... естествено за всичко съм виновна аз... че това или онова се е счупило,че на нашите не им е ден... забраняват ми да излизам, лишават ме от всичко стойностно за мен... Включвам ТВ може по него да дават нещо интересно... но там дават поредната серия на някоя сапунка, която допълнително ме сдухва... трябва да си науча... започвам, но нещо отвътре ме разяжда... да, днес няма да го видя... зарязвам учебниците... отивам в банята, да си измиея насълзеното лице, защото само мисълта за него и за раздялата ни ме разплаква... поглеждам се в огледалото, но оттам ме гледа някой друг, някой с празен поглед, със сенки под очите... това не съм аз... решавам да си легна, дано поне сънят ми да е спокоен... но не е... сънувам миговете с любимя... сънувам моментите,в които сме били заедно,всяка усмивка и всяка сълза,идва сутринта, но аз вече знам какъв ден ме очаква, той няма да е с нищо по-различен от предишния и тези преди него...

sexa_na_kompleksa
02-08-2008, 17:17
По-принцип преводите не ми вървят много, но понеже едва ли някой друг ще се отзове на молбата ти, реших да опитам. Ето какво успях да направя. Не гарантирам, че е вярно, но все пак е по-добре от нищо.


Life sucks … Everyday torment … In the morning I get up with big unwillingness to go to school … Ever since my arrival I take out my textbooks and I start to learn … But how I can learn, while around me there is always fighting, shouting, offences … Friends are exchange screaming … I can’t concentrate and it’s already time to get in class … The teacher examines me …. I study one’s fingers to the bone to have a better mark, but of course, I don’t get it. Never mind – I will get home and everything is going to be alright, I think.
But that’s not the way it is … At home the serial fight with my relatives expects me … of course I am guilty for everything … for that something has broken, for that my parents have had a bad day … they prohibit me to go out, they deprived me of everything which has a value for me … I turn on the TV, maybe there is something interesting on … But there are always stupid television series, which extra makes me sad… I have to learn … I start but something is eating up me form inside … yes, I won’t see him today … I leave the textbooks … I am going in the bathroom to wash my face with tears in, because only the though for him and for our parting makes me cry … I look myself at the mirror, but someone else is watching me at the opposite side, someone with empty look, with сенки under the eyes … That’s not me … I decide to lie down, I hope my sleep will be calm at least … But no … I am dreaming moments with my dear … I am dreaming moments, where we have been together everywhere, every tear and every smile, The morning is coming. Bout I already know what a day is expecting me, it won’t be different from the previous or those before it …