PDA

View Full Version : Св. Валентин що за празник е



spyk22
02-07-2008, 21:59
Повечето потребители тук вярват сляпо във любовта и за тях Св. Валентин е ден който чакат и за който се готвят много време. И реших да дам малко инфо от каде е тръгнала традицията за този празник.
На този ден още през 14 век започва да става традиция да се разменят любовни послания под формата на т. нар. валентинки. Съвременните символи на любовта сега са сърцето и образа на крилатия Купидон.
През втората половина на 20 век в САЩ и други места по света установената практика на размяна на картички се разширява и се въвежда раздаването на подаръци, като при хетеросексуалните двойки това се прави обикновено от мъжа. Най-популярните подаръци са рози и шоколад. През 80-те, диамантената индустрия започва да насърчава Св. Валентин в неговото ориентиране към подаряване на бижута без примеси.
Ето и една идея от мен. Защо всички тези приготовления (какво да подаря, как да направя незаменим ден) не ги направите спонтанно в един обикновен ден а не за специален повод. Повярвайте ми ефекта е зашеметяващ.
Някой казват че Св. Валентин е ден в който има повече любов и романтика, но такъв може и да е всеки друг ден важното е хората да сържат един на друг и да помислт как да доставят удоволствие на партньора си.
Аз лично предпочитам българския празник Трифон зарезан :smt006

psychopath
02-07-2008, 23:29
Трифон Зарезан>Св. Валентин

poltergais
02-08-2008, 09:26
То българския народ е мн тъп не си празнува неговите си празници... А направо е тръгнал да опитва некви чужди за него и са сички ще се правят на влюбени, все едно не са се виждали от цифра време :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: .

BlueFace
02-08-2008, 11:06
То българския народ е мн тъп не си празнува неговите си празници... А направо е тръгнал да опитва некви чужди за него и са сички ще се правят на влюбени, все едно не са се виждали от цифра време :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: .
+1 :)