PDA

View Full Version : Относно метала (всякакви стилове)



tvoqta__me4ta
02-08-2008, 13:57
taka tuk 6te pomolq da ne pi6at i da ne kritikuvat hora koito sa protiv tazi muzika naposledak vse po 4esto zabelqzvam 4e istinskite grupi tezi koito sa legenti ostavat v minaloto...zabelqzvam 4e vseki koito se ima za "metal 4ovek" po du6a se razkarva s fanelki na HIM EVANESCENCE ili LP!!! i mi se vodilo metali da ne govorim za tokio hotel...nqmam ni6to protiv LP predi daje i svesni bqha ama prekaleno mnogo gi izdigat v kult ako pita6 nqkoi za black metal edinstvenoto koeto 6te ti kajat e cradle of filth...ta otklonih se malko ot temata kajete kakuv to4no metal vi haresva(ako vi haresva)i koi grupi spored vas zaslujavat ovajenie :)


Нарушение на т. 7 от правилата! (от Ruthless)

why^n0t
02-08-2008, 14:32
Да, много вярно мнение, и на мен ми омръзна от някви деца на по 13-14 дет се мислят за метали щот носят фанелки на Токио Хотел. Инак Rage against the machines, Pantera, Blach Sabath, Metallica заслужават уважение. Направили са много за този стил :)

Bolt_f
02-08-2008, 15:15
Аз също въобще не мога да ги понасям тея същества които мислят че като слушат Евънесънс и Симпъл План са метъли... някаква ужасна пародия е! Не ме интересува какво слушат, но това че по този начин клеветят Метъла е.... ох, додрайфа ми се. Както и да е.
Иначе аз съм по дет метъла ;) Слушам главно брутал и прогресив :) Дет, Найл, Съфъкейшън, Скинлес, Обичуъри, Морбид Ейнджъл... обичам и трашшшшшш.... абе дет, траш и бира да има... 8-)
Иначе що годе слушам от всички стилове на метъла по доста... често не гледам какъв точно е стила, а просто ми харесва бандата, песен или дори риф... яко е :) Но мога да кажа че НЕ понасям изгъзици като готик, ню и т.н.

Bodom_child
02-08-2008, 15:18
tvoqta__me4ta напълно те подкрепям за тази тема, а само да питам това нещо Tokio Hotel става ли за ядене, че не съм го срещал по магазините :-D
Старичките групи не ги слушата само хора, които не са ценители на метъл музиката, независимо какъв им е любимият стил...
Съмнявам се някоя група да се опре в близко бъдеще на MetallicA, PanterA, Slayer и т.н.

А ето тук ви предлагам да чуете нещо ново и съвсем локално-българско :) надявам се, че ще ви хване ушето...
http://www.myspace.com/twistbg

Bolt_f
02-08-2008, 15:31
tvoqta__me4ta напълно те подкрепям за тази тема, а само да питам това нещо Tokio Hotel става ли за ядене, че не съм го срещал по магазините :-D
Старичките групи не ги слушата само хора, които не са ценители на метъл музиката, независимо какъв им е любимият стил...
Съмнявам се някоя група да се опре в близко бъдеще на MetallicA, PanterA, Slayer и т.н.

А ето тук ви предлагам да чуете нещо ново и съвсем локално-българско :) надявам се, че ще ви хване ушето...
http://www.myspace.com/twistbg не се изкефих точно на тези ,но .... аз пък ви давам нещо наистина велико от България! Мисля, че тези момчета, ако в тази страна имаше повече възможности, биха били на много по-високо ниво от всичките тея нови дет метъл банди по света дето си излизат... адски са! http://www.myspace.com/enthrallment


/ме покуфява....

lsd43
02-08-2008, 15:55
Траш ,хеви и много малко блек.Любимата ми метъл група е Металика, но ме кфят и Слеър,Айрън Мейдън ,Кис,абе изобщо по-старичките :)

psychopath
02-08-2008, 16:57
Авторе/ке според теб кой е истинския метъл?

miminia
02-08-2008, 17:06
Пффф братле пише се метЪл :x H.I.M. и Evanescence въобще не са метъл! ае кво да си говорим ...

Swinkenhoffer
02-08-2008, 18:33
Всякакъв метъл слушам аз... от "нео" лайна до дет (не съм тру). 8-) От стилове не отбирам много, така че да не задълбочавам... Като фаворити сред групите мога да посоча Amorphis, Nightwish, Norther, Sonata Arctica, Nevermore, Children of Bodom, Evergrey, Dark Tranquillity, Susperia, ала бала и т.н. O:) Няква мелодичност да има..

psychopath
02-08-2008, 19:16
Иначе..

Траш, Хеви,Пауър, Мелодет, Дет, Фолк, 8-)

lsd43
02-08-2008, 20:44
Ot Power metal sa6to ne se oplakvam :D

lsd43
02-08-2008, 20:46
4alga-metal e nai noviqt stil :razz: i mnogo me kefi :razz: :razz: :razz:
ina4e grupi4ki kato Sepultura sa6to me kefqt te i te mai se vodqt Black Metal

psychopath
02-08-2008, 20:53
Аз що си мислех ,че сепултура са траш?

Blacklisted
02-08-2008, 21:10
Трашът е най - велик :) мелодет и .... оооо как щях да забравя джангър майна балкан - Моторхед :)

Sticky
02-08-2008, 23:24
трашерийка и аз
"оооо как щях да забравя джангър майна балкан - Моторхед" !!! Естетвено!

lsd43
02-09-2008, 07:19
Аз що си мислех ,че сепултура са траш?

Ми нямам си идея ,ма някъде бях чувал че са Блек Метъли, ама траш и хеви това е истината!

Disrespect
02-09-2008, 07:48
и аз се кефя най-вече на траш и мелодет

и прогресив

mravu4kata
02-09-2008, 09:10
Като си такава голяма фенка на този стил,защо първо не се научиш как се пише-метЪл.А и още нещо,днес разбиранията за метЪла са толкова разбити и далеч от истината.Да не говорим за рока.Всеки,който може да дрънчи на 2 струни е новата звезда. [-(

psychopath
02-09-2008, 09:45
Като си такава голяма фенка на този стил,защо първо не се научиш как се пише-метЪл.А и още нещо,днес разбиранията за метЪла са толкова разбити и далеч от истината.Да не говорим за рока.Всеки,който може да дрънчи на 2 струни е новата звезда. [-(Аз мога и на 6 да дрънча , 'ма не съм звезда...

Bodom_child
02-09-2008, 12:43
tvoqta__me4ta напълно те подкрепям за тази тема, а само да питам това нещо Tokio Hotel става ли за ядене, че не съм го срещал по магазините :-D
Старичките групи не ги слушата само хора, които не са ценители на метъл музиката, независимо какъв им е любимият стил...
Съмнявам се някоя група да се опре в близко бъдеще на MetallicA, PanterA, Slayer и т.н.

А ето тук ви предлагам да чуете нещо ново и съвсем локално-българско :) надявам се, че ще ви хване ушето...
http://www.myspace.com/twistbg не се изкефих точно на тези ,но .... аз пък ви давам нещо наистина велико от България! Мисля, че тези момчета, ако в тази страна имаше повече възможности, биха били на много по-високо ниво от всичките тея нови дет метъл банди по света дето си излизат... адски са! http://www.myspace.com/enthrallment


/ме покуфява....

OOoooo da enthrallment naistina zaslujavat razvitie :grin:
za purvi put gi chuh na kavarna 2006 i mnooooo im se izkefih :D

Black Tears
02-09-2008, 13:59
Хеви,траш,блек,дет ....
Iron Maiden,Helloween,Metallica,Death,Slayer,Pantera,Et ernal Tears of Sorrow,Cannibal Corpse ..... всички са страхотни 8)

ANTI
02-09-2008, 23:33
ми слушам Блек, дет, готика, паган (викинг, фолк метъл)малко хеви (траша и ню не ме кефят)

Sticky
02-10-2008, 06:44
Motorhead не са метъл, бе майна... :)
Е нема такъв простак! :D Момчето каза нещо от сорта на балкан метъл селянщина бла бла бла... не е казало твърдо, метъл са. Стига се заяжда па ти за глупости :-) ! Ей го пък Леми кво казва:
- I do because I come from way before Metal. I’m playing Rock n’ Roll and I think Rock n’ Roll should be sacred – it is to me.
Зарежи го тоя метъл ми дай да дебнем за новия диск на бай Данчо. Намирай два и пращай единия да лети към България пък като се върнеш ще се отблагодаря с от нашия медец. :D

Devilsplaymate
02-10-2008, 09:25
Готическият най вече.

Mooo6no
02-10-2008, 09:36
Алтернатив, нео, индъстриъл, готик, блек, дет, траш, хеви, пауър, симпфоник, прогресив, дуум, фолк и още къвто метъл има там. 8)

Blacklisted
02-10-2008, 10:11
Я провери във википедия бе :razz: Википедия знае всичко деца... pause NOT!

Blacklisted
02-10-2008, 10:17
Шадоу Уолкър? :)

lsd43
02-10-2008, 10:19
Cannibal Corpse-тия цепят мрака :D

DisciplineAndOrder
02-10-2008, 10:27
хеви,траш,пауър...

мелодет напоследък...

lsd43
02-10-2008, 10:32
хеви,траш,пауър...

и...мелодет ли му се викаше...

Мисля че да, мисля че му се викаше мелодет.А да и мелодет ме кефи :D

GameFace
02-10-2008, 10:34
Аз се кефя на Gothic. Другото ми бърка в мозъка. :)

А LP и Evanescence са си чиста чалга. Нека лапетата да им се кефят.

true.
02-10-2008, 10:39
Прогресив и хеви,разбира се.

psychopath
02-10-2008, 12:13
Википедия ми каза ,че Киуйн са хеви метъл , а Мейдън Пънк Рок 8-)

lsd43
02-10-2008, 14:08
Википедия ми каза ,че Киуйн са хеви метъл , а Мейдън Пънк Рок 8-)

И на мен ми пишеше ,че Куийн са Хеви Метъл ,ма това е от части истина
Фрди Меркюри като беше жив в едно интервю споменал ,че Куийн имали няколко Хеви Метъл парчета -Princes of the universe ,Gimme the prize ,One vision мисля че тея бяха тъй че си има малко истина ,а за Мейдън това ме гръмна па баш пънк да ги изкарат :D

RoyTheReaper
02-10-2008, 16:29
Мелодет, Симфоник, малко хеви и траш.

InitialD
02-10-2008, 16:59
Аз започнах да слушам "тежка" музика с Rage against the machine .. после разбира се се влюбих в Audioslave .. пробвах да слушам и хеви .. но определено стилът на RATM & Audioslave + Chris Cornel са ми любими .. много се кефя и на P.O.D , Saliva,Motorhead,AC/DC ... абе въобще дайте ми качествената музика от миналото обаче !!! Пънк,Ой,Ска,хеви,гръндж .. няма значение стига да е качествена .. вие знаете за какво говоря!!! :grin: 8)

sabaku_no_gaara
02-10-2008, 17:01
black,death,grindcore,heavy и други..най-общо казано без "nu metal"
слипнот например :D :D :D пълна боза
ама много по-голяма ми е радостта като някой ми каже "металист" 8-) особено някви 11-годишни пикльовци дет слушат само слипнот,корн,ЛунаПарк и еванесънс..металистчета

psychopath
02-10-2008, 19:56
^ти като слушаш нирвана ..като тру метАлистче ли се възприемаш?

LadY_AnonYmitY
02-10-2008, 22:11
OldSchool Rock сичките са перфектни и наистина заслужават уважение!Групи от сорта на Metallica,ZZ top,Eagles,Scorpions...легенди които не тряа да се подценяват!Повечето от новите мласички глупи са доста комерсиални но има и мноооого качествени!Аз си падам по всякакъв метъл -heavy,trash,death,black,power,folk,nazi-rock,hardcore и т.н Важното е да групите да са изпълнени с желание за работа и срещи с фенове!Музикантите също тряа да са качествени и тн...групи ако тръгна да цитирам,много място няма да ми стигне!

tvoqta__me4ta
02-11-2008, 06:17
Авторе/ке според теб кой е истинския метъл?

Az ne go razdelqm na "istinski" ili na "fal6iv" ne be6e takava temata prosto vseki vtori 4algar proslu6va nqkakvi parodii na metal (spomenah grupite)samo i smao da se izgazari :lol: a ina4e grupite koito podkrepqm sa megadeath slayer ac/dc Eagles sa legenda metallica mnogo se izlojiha no nqmat vtori po roda si no i po novite ne sa zle;) children of bodom norther(to pak su6tata ralta ama karai)poprincip i black grupite ne sa za podcenqvane kato gorgoroth anorexia nervosa immoratl emperor theatres des vampires i dr ot power metala rhapsody ili manowar i te sa mnogo dobbri ot simfoni4niq metal sirenia tristania therion ili lacrimosa sonata arctica(witin temptation ne gi broq ama ima i tqhni po4itateli)oba4e bulgarskoto i rodnoto ne se zamenq EPIZOD RULZ :D AXAT a i v momenta v BG ima mnogo talantlivi grupi samo deto ne mogat da se usavar6enstvat poradi razni pri4ini :( ima o6te mnogo grupi ama ne mi se izbroqvat dano sum otgovorila na vuprosa ti :)

tvoqta__me4ta
02-11-2008, 06:21
Cannibal Corpse-тия цепят мрака :D

ZA Canibalite da ne govorim :D te bqha purvata grupa koqto me naso4i kam tozi vid umm muzika :D :D :D nai dobriq im album spored men si ostava butchered at birth :grin: :grin: :grin: :grin:

Blacklisted
02-11-2008, 07:52
Hardcore-ът не е метъл, пънк е ;)

AutumnTears
02-11-2008, 08:08
Аз се кефя на Gothic. Другото ми бърка в мозъка. :)

А LP и Evanescence са си чиста чалга. Нека лапетата да им се кефят.

Evanescence ne sa 4alga a alternative/rock tva 4e ne priznavate tvor4estvoto na amy lee ne ozna4ava 4e sa 4alga!!!!
4uite nqkolko tqhni pesni i togava komentiraite!

da vi imam 4algata :razz:

tvoqta__me4ta
02-11-2008, 08:39
този интернет прееба всичко...

свалят песни на килограм и после се почва с изцепките...

то не бяха готик метъли, то АС/DC са хеви метъл, то хардкор, емокор, простотии...

рок, метъл и индианци...

Ne6to lo6o li namira6 za svalqneto na muzika ot internet :? to ako stava za duma i diskove imam ama za6to trqbva da si igrae 4ovek kato moje i ot neta da si svali ne6tata :?

tvoqta__me4ta
02-11-2008, 08:46
Ooo burka6 se az mnogo odavna sum go ocenila i svalqm tova koeto mi haresva posle si go zapisvam na diskove kato hodq nqkade :) ne sum ocenila metal muzikata po internet a blagodarenie na ba6ta mi ina4e nai mnogo sega da sum 4algarka :razz:

tvoqta__me4ta
02-11-2008, 09:27
xaxa i takiva momenti e imalo samo deto malkata mi sestra lentite gu kusa :razz: ina4e v ba6t mi i gramofon ima :-D

lora_89
02-11-2008, 10:53
Iron Maiden,AC/DC,Metallica,Guns N'Roses,Kiss,Whitesnake,Rainbow,Deep Purple,Black Sabbath,DIO,Europe,Manowar,Scorpions,Ozzy Osbourne,PANTERA,Slayer,Sepultura...abe dosta sa koito gi slu6am no tva sa glavno

Jormungandr
02-18-2008, 00:38
Мелодет, визирам Arch Enemy, Amon Amarth, Dark Tranquillity, Fear Factory, Napalm Death, Children Of Bodom
Блек малко, Dimmu Borgir
Траш - Pantera, Sepultura, Sodom
Хеви - Manowar, AC/DC, Iron Maiden, Rainbow, Motorhead, Judas Priest
Пауър - Blind Guardian, Helloween, Tarot
И от дядовците ви...

Pink Floyd, Deep Purple, Whitesnake, Kiss, Dire Straits, Jimi Hendrix, Ozzy Osbourne, James Brown, Ray Charles, Barry White и такива ми ти работи

Хвала на метъла, рока, суинга и джаза!!!

Мой съвет към младоците - не слушайте каквото хората около вас смятат за модерно, слушайте каквото ви е на душата. Ако искате да ви водят за носа и да нямате собствена воля, да сте като стадо за пастира си(примерно Азис), тогава знаете коя е вашата музика. Не ставайте овце.

GreenFairy
02-18-2008, 03:54
Напоследък наблягам на Folk и Power, иначе слушам всичко без Black, не че нещо просто не ми харесва никак...

mulgore
02-18-2008, 05:52
Википедия ми каза ,че Киуйн са хеви метъл , а Мейдън Пънк Рок 8-)
:lol: :lol: :lol:
На мен Куин ми ги изкарва като рок..пък Мейдън хеви метъл... :lol: