PDA

View Full Version : Какви са тези пъпчици ве и опасни ли са ? моля помогнете



ebimumaikata
02-09-2008, 14:04
Здравейте искам да питам нещо
с течение на времето ми излязоха едни пъпчици там където се бръсна (около половия орган) (бръсна се на сухо)
и вече почти не мога да се бръсна от тях защото всеки път се порязват и има малко кръв
взеха да стават все повече и по големи тези по старите
някои може ли да ми каже от какво се появяват и какво са всъшност
те са едни такива нали от кожа и са изпъкнали и даже може малко да се подръпват но много мее страх какво означават и най вече от какво са излезли

EarthShaker
02-09-2008, 14:06
може би са подкожни косъмчета :shock: не знам, не се бръсна с браснач, а с машинка и нямам такива проблеми

darla
02-09-2008, 14:34
Аз лично бих ти препоръчала да не си правиш експерименти,а да се посъветваш с гинеколог и ако трябва да ги маже с нещо-до колкото съм чувала в подобни случаи,когато вече са разранени,гинеколога ги маже 2 или 3пъти с някаква "отвара",която обаче не можеш да си купиш,защото явно не се продава а се прилага само от лекар.Не знам как точно е в твоя случаи,но все пак тва си е твоя полов орган и 100% ще ти е необходим за доста дълъг период от време :-D и то в изряден вид 8) така,че иди на лекар за да ти каже за какво точно става въпрос.

ebimumaikata
02-09-2008, 14:45
о не не , не говоря за подкожни косъмчета, тези са а като някъкви балончета малки но са от кожа и не може да се откъснат въпреки че се малко може да се разтеглят (няколко милиметра) и са доста видими

darla
02-09-2008, 15:14
Мила,сега като даде малко повече подробности ми е ясно за какво говориш. Това са брадавици,спокойно,нека тази дума не те стряска.Те се появяват при евтуално бръснене в неправилна посока или със старо или замърсено ножче.Лекуват се точно както споменах по-горе-гинеколог ги намазва 2 или три пъти>няма смисъл да те залъгвам-ако се появят веднъж-бе изчезват,но с тази манипулация от лекар намаляват като големина и се предотвратява разпространяването им,защото те наистина се разпространяват ако не вземеш предпазни мерки.Иди на лекар!не те плаша,просто ти давам адекватен отговор

nikinkaa
02-09-2008, 15:31
Както казаха,може да е от неправилната посока,в която се бръснеш...Един съвет:Не се бръсни на сухо,защото кожата се изсушава и става гадна...Преди да се бръснеш слагай поне душ гел или пяна за бръснене...Успех ;)[/i]

batkodoki
02-09-2008, 15:31
ВЪЗРАСТ&ПОЛ?!

stefsi
02-10-2008, 14:51
КАк ше се брасне6 на сухо ве... ти си луд.. а пък и не трябва да се браснеш всеки ден а през 2-3 дена защото косамчетата трябва да израснат преди да бъдат отрязани... иначе директно си режеш кожата