PDA

View Full Version : истина ли е,че когато заминеш те забравят ?



zvQr_nO_s_ChAr
02-09-2008, 14:24
живея в чужбина и все още отказвам да повярвам че всички са ме забравили..Според вас забравят ли те, когато заминеш?

namina
02-09-2008, 14:26
Ако е обичат истински независимо родители или който и да е няма да те забрави!!!

BAD_KID
02-09-2008, 14:36
Забравят само тези за който не си значел/а нищо а тези който те обичат и държат на теб естествено че не те забравят.

darla
02-09-2008, 14:39
Не е истина!Напротив!

GetNasty
02-09-2008, 15:26
мн гадно ми стана като прочетох темата..мисля, че ако са те забелязали, няма да те забравят..никога :?

mila_pila
02-09-2008, 15:46
Естествено е времето и разстоянието да влияят на хората в родината ти и те могат да преминават през периоди на отричане, че си значел нещо за тях, че са те обичали и т.н. само и само да ги боли по-малко от това, че вече те няма. Но ако наистина те обичат, никога няма да те забравят, ако ще да не се видите 20 години.

zvQr_nO_s_ChAr
02-09-2008, 16:18
е моите приятели ме забравиха.. а бяха думи... :(

teenkopele
02-09-2008, 17:56
До известна степен...

advokata_87
02-09-2008, 18:25
Na nqkoi tai im otarva,drugi ot zavist go pravqt.V koq darjava si?

zvQr_nO_s_ChAr
02-09-2008, 18:32
jiverq v ispaniq :) i sym momiche :] no prosto s tezi hora sym izrastnala i prochie.... no to si e vqrno che ochi koito ne se vijdaT se zabravqt... :(

InitialD
02-09-2008, 19:54
Еми не съм заминавал за сега ... но мога да ти кажа че дори и на 20 метра да живеете един от друг може да се отдалечите помежду си! Не е нужно да си на 1000 км!
Определено обаче няма да сте същите приятели .. изпитвал съм го когато съм се виждал с хора които живеят в чужбина .. вече не ги усещаш така близки както преди! :(

Vikitooo
02-09-2008, 23:52
Абе бързо си припомнят коя съм като им кажа"ае да излизаме" шот знаят, че аз ще оправям сметките. Колко са жалки горкичките ми "фр" 8)

zvQr_nO_s_ChAr
02-10-2008, 10:20
и моите същите деа... след като в чужбина значу съм милионер според техните развирания..

Water_lili
02-10-2008, 18:59
бе за забравяне точно не знам,но определено хората се отдалечават един от друг поради това ,че имат различно ежедневие,интереси,проблем и...пак само на спомени трудно се градят отношения.Освен това голяма чат от хората в България си мислят,че тези от чужбина се надуват :?

hauzec
02-10-2008, 20:29
Аз съм ходил в чужбина и като се върнах всички ме приеха с радост и не са ме забравили :) Така,че моето мнение е,че истински приятел или роднина или дори някакъв с който си се видял един път и сте се запознали не биха те забравили ;)

petity12
02-10-2008, 23:09
Emi, li4no az jiveq v 4yjbina...i zna4i to4nata dyma ne e zabravqne ami otdale4avane :( ...gubqt se ob6tite ne6ta i momenti ina4e ako se otnasq za istinski priqteli...vinagi 6te si ostanete bezkraino blizki :-D

psychopath
02-11-2008, 00:03
Общо взето да...

hooliganka89
02-11-2008, 06:54
Аз още не съм усетила такова нещо да ме забравят,но има много хора с който съм била просто на едно здравей и сега като съм в чужбина не знам как така се сетиха за мен и много ми се включват на скайпа да си пишем,а преди това не сме били толкова близки и така...дано никой не ме забрави![/list]

zvQr_nO_s_ChAr
02-11-2008, 11:21
Аз съм ходил в чужбина и като се върнах всички ме приеха с радост и не са ме забравили :) Така,че моето мнение е,че истински приятел или роднина или дори някакъв с който си се видял един път и сте се запознали не биха те забравили ;)

за колко време си бил в чужбина?

tesco
02-13-2008, 21:23
е моите приятели ме забравиха.. а бяха думи... :(
Правилно,забравили са те.И при мен е така,е.ал съм ги,толкова са били и приятели и роднини(само по кръв). Само един човек държи все още на мен,ще направя всичко възможно така да си остане :)

zvQr_nO_s_ChAr
02-13-2008, 21:56
е моите приятели ме забравиха.. а бяха думи... :(
Правилно,забравили са те.И при мен е така,е.ал съм ги,толкова са били и приятели и роднини(само по кръв). Само един човек държи все още на мен,ще направя всичко възможно така да си остане :)

желая ти успех в това начинание \:D/

izzy
02-22-2008, 19:58
da

hahavteen
02-22-2008, 21:39
Emi kato sum si v BG mi se obajdata razni poznati da se vidim ala bala ama dokato sum v 4yjbina niama koi da mi drasne 2 reda da proveri jiva li sum... :?

Erica
02-23-2008, 07:10
Emi kato sum si v BG mi se obajdata razni poznati da se vidim ala bala ama dokato sum v 4yjbina niama koi da mi drasne 2 reda da proveri jiva li sum... :?

Хехе колко познато и вечното оправдание е

LetiCherry
02-23-2008, 11:10
Не, не съм ме забравили, а и аз се опитвам да си поддържа контактите и ако те не пишат, аз пиша и следващия път те се сещат първи.
Отдалечаване е, не точно забравяне, всеки си е поел своя път, не сме вече в училище, но като се съберем всеки разказва различни неща и така....

special_girl_SS
02-24-2008, 09:15
Хех ми според мен зависи от хората. По принцип можеш да забавиш някого само защото се е преместил в друг квартал например, от друга страна може да помниш един скъп за теб човек винаги :) . Зависи какви са отнушенията ви. Ако става дума за познати, с които си си убивал времето, в общи линии, да вероятно ще те забравят.
И все пак има интерент, скайпове, може да се потдържа някаква връзка... трябва да се гледа по-оптимистично на нещата :)

cutie_37
03-22-2008, 01:49
zavisi kolko blizki ste bili. nai-dobrite ti priqteli nqma da te zabravqt. vqrno 4e ako ne govorite 4esto ne e sa6toto priqtelstvoto vi..no vse pak. nz zavisi. az naprimer si imam edna grupa priqteli v bg i ne sme se zabravili za 5-te godini prez koito sam bila v 4ujbina. no si hodq vsqko lqto i togava za blizo 3 meseca sme nerazdelni. i gajeto mi e v bg no vseki den govorim po skype ili aha. no pri men pak e razli4no za6toto az sigurno 6te se vra6tam ve4e zavinagi da jiveq v bg..prosto zavisi kolko se opitvate da podarjate vrazka. no v kraen slu4ai ako ne se vijdate dalgo vreme trudno priqtelstvoto 6te ostane sa6toto. prosto samo na spomeni ne moje da se prodaljava edno priqtelstvo. interesite i problemite zapo4vat da se razli4avat. no ne e nevazmojno da si ostanete priqteli! ne se ot4aivai!!! :)

LoLi_PoP
03-24-2008, 10:49
tezi koito ne sa ti istinski priqteli da..no istinskite priqteli ne te zabravqt,no veche otnosheniqta sa malko po razlichni,zashtoto ne prekarvate ejednevieto si zaedno i imate veche razlichni interesi..strah me e da se pribera lqtoto v bg..nz kakvo me chaka .. :-k

Nik4o_Spain
03-24-2008, 12:18
Nqma da te zabravqt ako si zna4ila mnogo za tezi hora az sam vav ispaniq ot 1 godina g/d i predi na po4ivka sam idval no nikoga nikoi ne sam zabravql kakto i te men osobenno s horata s koito sam izrasnal vapreki 4e pri men e malko po razli4no no nai dobre se poznava koi te uvajava istinski kogato se razdelite sa meseci godini dori i pak da ostanete priqteli dori da vi delqt hilqdi kilometri nqma ni6to ve4no no az li4no vqrvam vav ve4noto priqtelstvo i dori godini da minat i ve4e si4ki porasnahme po nqkakav na4in ot kogato sme se razdelili znam 4e nqkoi den 6te mojem da badem zaedno dosta po 4esto no za tova trqbva edna dalga razdqla sled 18 godini priqtelstvo za da razbera koi sa horata koito darjat istinski na men i mislq 4e ot stotici 6te ostanah 3-ma maksimum :? no vajnoto e 4e 6te si spomnqt i taka ... pone az mislq taka no pri seki e razli4no :)

zvQr_nO_s_ChAr
03-25-2008, 21:02
Nqma da te zabravqt ako si zna4ila mnogo za tezi hora az sam vav ispaniq ot 1 godina g/d i predi na po4ivka sam idval no nikoga nikoi ne sam zabravql kakto i te men osobenno s horata s koito sam izrasnal vapreki 4e pri men e malko po razli4no no nai dobre se poznava koi te uvajava istinski kogato se razdelite sa meseci godini dori i pak da ostanete priqteli dori da vi delqt hilqdi kilometri nqma ni6to ve4no no az li4no vqrvam vav ve4noto priqtelstvo i dori godini da minat i ve4e si4ki porasnahme po nqkakav na4in ot kogato sme se razdelili znam 4e nqkoi den 6te mojem da badem zaedno dosta po 4esto no za tova trqbva edna dalga razdqla sled 18 godini priqtelstvo za da razbera koi sa horata koito darjat istinski na men i mislq 4e ot stotici 6te ostanah 3-ma maksimum :? no vajnoto e 4e 6te si spomnqt i taka ... pone az mislq taka no pri seki e razli4no :)

в Испания съм от три години :) първата година всичко беше точно.. но на втората.. Всеки хвана пътеката си.. Вече им е през оная работа за мен..и аз израстнах с тях и прочие :) знаем си и кътните зъби, но за тях просто вече не е от значение..примирих се с факта..

bubbl3s
03-28-2008, 15:50
Ne e vqrno ne te zabravqt! Zabravqt te samo tezi koito sa bili izpolzva4i i gadnqri! Ne go pravat za6toto ne te haresvat, a ot zavist! Az su6to ne sum v Bulgariq. I za mnogo malko vreme razbrah koi o6te mi e fr i koi me e zabravil. I iskam da ti kaja 4e se po4ustvah 6tastliva 4e ima hora koito sa me zabravili vapreki dymite. Za6toto razbrah koi mi e bil istinski priqtel i koi licemer i koi zavijda i koi istinski se radva za mene! Mnogo t horata ostanaha moi fr, i po-malko se otdale4iha, no za kakvo sa mi licemeri? Po-dobre e taka! Taka 4e i da ima hora koito sa te zabravili ne se ot4aivai, jivota produljava! Po-dobre kato si otide6 v Bulgariq da ima6 10 4oveka koito da te vidat i da ti se radvat kato se pribere6, no da sa istinski, otkolkoto 50 4oveka ama licemeri! Az li4no sum stra6no 6tastliva 4e zaminah, 6toto imam o6te pove4e fr i pak kazvam oturvah se ot licemeri. Pak si imam mnoogo fr v bg, no bez nqkolko licemera! :grin:

mariela_es
03-29-2008, 21:10
Аз съм в Испания от почти две години и мога да ти кажа,че те забравят и още как,ако пък не-вече няма какво да си кажете и е много тъжно(поне според мен).

mizantrope
04-03-2008, 15:55
Na men pak nai-blizkite mi priqteli se prasnaha (vkliu4itelno i az) po 4ujbina po edno i sa6to vreme sled 12-ti klas - koi v USA, UK, Ispaniq, Holandiq... Obache kato se pribirame za praznicite, obiknoveno se zasichame i stavat adskite sabitiq. Inache poddarjam vrazka s pove4eto po4ti veski den v skype-a, koeto e dobre.

zvQr_nO_s_ChAr
04-04-2008, 19:31
Аз съм в Испания от почти две години и мога да ти кажа,че те забравят и още как,ако пък не-вече няма какво да си кажете и е много тъжно(поне според мен).

в коя част на испания си ?

puhinka
04-06-2008, 20:16
До някъде те забравят. Но така можеш да разбереш кои са ти истинските приятели. Тези с които си пращаш имейли, говориш по скайп или тел... или с една дума.... тези с които още контактуваш въпреки огромното разстояние което ви разделя.... те са истинските ти приятели.
Тези които са те "забравили".... никога не са ти били приятели и не си заслужават да се занимаваш с тях.

Интересно как обаче, като се върнеш в България за лятото примерно, изведнъж всички си те спомнят и как било твоя вината че не сте говорили през цялото време през което си бил в чужбина.

Тези които не са искали да си те спомнят те забравят...

Лично аз поддържам контакт с няколко хора от България... и до колкото разбирам от тах... мн се "гордеели" с мене и постоянно говорили с приятели за мен... винаги има някои стар познат, които ми е пратил поздрави... не се чувствам забравена... изобщо...
Другите които са ме забравили... да се е**т :D
Те не ме интересуват...
Така че споко... не са те забравили :)

YouAreAnIdiot
04-13-2008, 07:24
ne ne sa me zabravili :) e ima 2ma 3ma det se pravqt na debili i gi myrzi da otidat da drasnat edno mailche ot nqkoq zala ama ne me interesuvat :) koito mi propusna rdto da mi chestiti pri polojenie che mi beshe baq skoro sled kato doidox v chujbina prosto go otpisax kato chovek :D :D

pepita87
04-22-2008, 13:48
Zavisi ot horata i nai-veche kakvo si znachel ti za tqh!!!Ne otricham,che pishat po skype,da nauchat kak sum,da im pratq 2-3 snimki i da razkaja za neshtata,koito se sluchvat v jivota mi...No,idva tova"NO",koeto go nqma samo pri mene,a i pri priqtelq mi,pri ostanalite Bg koito sa tyk...osven roditelite mi i 2 fr nikoi drug...dosega ne mi e zvunql da me chue po telefona,za praznici i pr.Ako sum v skype-da,no inache kak te shte se nabutat..nqkak si ne vurvi! :?

hottie
04-22-2008, 19:06
Не те забравят, но всеки почва да си изгражда свой собствен живот и не може да очакваш от тези хора, че като се върнеш ще ти посветят цялото им време. Те си имат също нови приятели и нов живот..

nikita29
04-24-2008, 04:38
В началото си тук имах дълъг период,в който нямах връзка с много хора от България.Само най-най-близките!Чувствах се гузна и си мислех,че когато някой ден се свържа с приятелите си или ще са ме забравили или ще ми обърнат гръб...Е,това не се случи!Оказа се че имам ИСТИНСКИ приятели,които ме разбраха и за които аз разбрах,че ме обичат и че аз ги обичам по-силно и от преди! :grin: Така,че-всичко според човека! :wink:

BLACKBERRY
04-24-2008, 10:50
:oops:


Az sam v London ot 1 godina...Ne sam se pribirala v Balgariq,no i men me boli,4e kogato se varna pove4eto mi priqteli 6te badat korenno razli4ni,za6toto te jiveqt svoq sobstven jivot-te se promenqt,ne se znae na koq stranica sa obarnali jivota si...i naistina...mnogo moi priqteli sa poeli svoq pat v jivota.Obadq li im se-postoqnno govorqt za pari.Zadavat vaprosi ot tipa-"Koga 6te me vzeme6 i men,4e mi trqbvat pari?",i taka natak...Za sajalenie az prosto iskam da 4uq ot tqh edna mila i dobra duma...no ni6to podobno....Edinstvenite hora ve4e na koito vqrvam e semeistvoto mi....i edna edinstvena priqtelka-a sam samo na 19.Doidoh tuk sam sama,za6toto re6ih 4e moga da opravq jivota si i dosta priqteli me pomisliha za luda i oshte predi zaminavaneto mi se otdrapnaha ot men....Dali za tova ne sme vinovni samite nie-4e ni zabravqt?

[B]a[N]D[i]T[k]a
05-07-2008, 04:48
До известна степен...

така е.. до известна степен .. :(

Chefinkaaa
05-08-2008, 08:10
:oops:


Az sam v London ot 1 godina...Ne sam se pribirala v Balgariq,no i men me boli,4e kogato se varna pove4eto mi priqteli 6te badat korenno razli4ni,za6toto te jiveqt svoq sobstven jivot-te se promenqt,ne se znae na koq stranica sa obarnali jivota si...i naistina...mnogo moi priqteli sa poeli svoq pat v jivota.Obadq li im se-postoqnno govorqt za pari.Zadavat vaprosi ot tipa-"Koga 6te me vzeme6 i men,4e mi trqbvat pari?",i taka natak...Za sajalenie az prosto iskam da 4uq ot tqh edna mila i dobra duma...no ni6to podobno....Edinstvenite hora ve4e na koito vqrvam e semeistvoto mi....i edna edinstvena priqtelka-a sam samo na 19.Doidoh tuk sam sama,za6toto re6ih 4e moga da opravq jivota si i dosta priqteli me pomisliha za luda i oshte predi zaminavaneto mi se otdrapnaha ot men....Dali za tova ne sme vinovni samite nie-4e ni zabravqt?

Si4ko si e do priqteli i az s1m v London i ne im pravi vpe4atlenie na moite fr.. se s16tite sa si ... vinagi sa pisali... i sa pitali kak s1m.. est istinskite fr... ii az s1m na mnenie 4e kato si vpe4atlil nqkogo .. ii obi4a li te prosto nqma kak da te zabravi ;)

P.S BLACKBERRY ti ot koe raion4e v London si :-) I poneje nabiram skyp4eta na horica ot London :)

Madn3s5
05-08-2008, 09:44
Тези които държат на теб едва ли ще те забравят,естественно има отдалечение м/у хората и като се върнеш е малко спечено отначало, но след тва мисля че всичко е наред :-D

MissBitch
06-25-2008, 12:20
:) Глупости,няма да те забравят и мен от началото ме беше страх да не ме забравят...но като ме видяха МИ се РадваХа адСки Много :)
:grin: :-)

iveta1990
07-02-2008, 18:43
Зависи от човека...някой забравят някой не.
Мисля че не може да се говори общо.

tianiira
07-03-2008, 19:17
NE PONE BLIZKITE TEGUVAT :o :o :o :o

nicolesch
07-21-2008, 20:40
Nezamenimi hora ima.. nezabravimi nyama ;] 8-)

hahavteen
07-22-2008, 04:54
Nezamenimi hora ima.. nezabravimi nyama ;] 8-)

Мн точно казано :)

NightSky
07-22-2008, 17:50
Понякога те забравят. Но истинските приятели най-често не се забравят въпреки разстоянието.

windows
05-31-2010, 22:15
в повечето случаи се отдалечават :(

king95
06-01-2010, 09:15
Добрите приятели никога няма да те забравят, но тези така наречени "интересчии"(тези, които те търсят само когато имат нужда) естествено, че няма да им пука за тебе. :)

PsychoBitchFromHell
06-07-2010, 16:49
До известна степен... :-#

missTwlight0208
06-11-2010, 20:41
Колкото и да ми е гадно да го кажа...ДА поне мен насълзяват ми се уцчите като се сетя как се борих сас зъби и нокти да ги запазя да има покажа че аз съм същия добър приятел, човекът на когото могат да се доверят каквто ме познават. Други пък завиждаха а нямаше защо, защото и на мен никак не ми беше лесно... но сега имам нови приятели иии всичко е по /различно пиши лс ако искаш

tItEufFf
06-12-2010, 08:44
Ами аз имам една приятелка , с която винаги само по скайп сме си говорили. Като се виждахме на живо (от едно даскало бяхме) нямахме какво да си кажем. С нея съм останала най-близка.
Иначе имам и други приятелки с които не сме се забравили, но да сме се отдалечили - да. Все пак 2 години са мнооого.

Elenichkaa
06-12-2010, 15:33
когато някой те забрави...ти не го забравяй,защото когато се сети за теб(а това ще стане) да му припомниш "забравата"

DENKAZ
06-12-2010, 21:08
е моите приятели ме забравиха.. а бяха думи... :(

Вече имай на впредвит какви приятели са ти

MissKriss
06-16-2010, 20:14
Вече съм в Португалия от 3 години но мисля че никой не ме е забравил дори и да не контактуваме всеки ден говоря за тези които истински ме обичаш (; така че не са те забравили Успех! :grin:

nikki16
09-24-2010, 08:27
Добрите приятели никога няма да те забравят, но тези така наречени "интересчии"(тези, които те търсят само когато имат нужда) естествено, че няма да им пука за тебе. :)

Абсолютно! И е добра идея да поддържате връзка с хората важни за вас.

Pulvis
10-10-2010, 22:50
живея в чужбина и все още отказвам да повярвам че всички са ме забравили..Според вас забравят ли те, когато заминеш?
Не те забравят, просто живота продължава, както за теб, така и за тях, въртележката ги завърта, и просто така се получава, че нямат много време за теб.

TeenageDream
10-10-2010, 23:33
Ако няколко години живееш в Америка и се преместиш в друга държава, американците ще те забравят веднага.

Pulvis
10-11-2010, 14:35
Ок, ето, родена съм в Англия, там живях първите си 12 години, спокойно мога да кажа, че с никой не поддържам връзка, понеже те все нямат време.След това се преместох в България, живях почти 4ри години, и там същата работа. Така че не са само американците. Ама аз и нокой не обвинявам за това, понеже както казах живота си продължава, и всеки си има някакви цели, които трябва да следи, колкото и да ни се иска, не всичко се върти около нас.
Но, ако забелязвате, не само че те ни "забравят", ами и ние сме така,какво правим ние за да поддържаме контакт с тези хора?

Daisy11
10-17-2010, 17:23
Еми в началото не са те забравили напълно...но после...
То няма как да се поддържат взимотношния от голямо растояние... на тези хора ежедневието им вече минава без теб и колкото и добри приятели да сте били.

Nam3less3
10-27-2010, 23:00
Не, стига да се връщаш 1-2 пъти в годината(за по месец поне), и да си човек, с когото другите биха излизали(не някакъв асоциален). Естествено, трябва да си създал някой приятелства преди да заминеш.