PDA

View Full Version : Живота от нещата



Canis_Dirus
02-09-2008, 15:32
И по-точно за клошарите. Но не тези паразити и лумпени от Западнала Европа, които живеят на улицата, защото така им харесва, а тези нашите си. Дето ровят по кофите за боклук.
http://bezvazelin.net/news.php?extend.104

да прочетете малко.

Lestat357
02-09-2008, 16:41
Нищо, че не е точно отражение на реалността. Това така разтегливо иначе понятие. Нищо, че обикновено животът е в пъти по-жесток и ако и това да притежава по-скоро достойнствата на нелош блог-разказ трудно би могло да се нарече история по истински случай, нищо. Защо ли? Защото при разговори с поне 10 от т.нар. клошари, хората които ухаят на нашата си българска действителност и според мен имат доста повече общо с нея от ухаещите на Armani, Boss, и т.н.(тук е редно да кажа, че не изключвам и себе си от това число) от някои съседни теми, вероятно дори на един житейския път до този момент (на разказа) няма да е бил дори наполовина толкова лесно-смилаем и що-годе приятен за слушане колкото на Стамат, камо ли пък на Даскала. Не е важно, от слабо значение е. Няма да е лошо повечко от редовните посетители тук да го прочетат, да. Браво за темата! Дори и да не пробуди оживени дискусии, дори и да причини по-скоро, сякаш незнайно от какво породеното гузно мълчание на повечето, които ще я прочетат. Не е никак излишно, така между-другото просто....

Дали действително има значение какво мисля аз по въпроса? Дори и да имаше, не считам че това е подходящото място да го споделя. Не желая да правя нещата твърде лични или да водя безпредметни дискусии или спорове. За мен, обаче, лично за мен, съществуването от този тип, то в момента ми изглежда сякаш по-лошо като алтернатива и от смъртта. Която сама по себе си понякога не е никак лоша такава. Лично мнение. Това са хора, които отдавна са се предали. Може би са били предадени неведнъж преди това, но са се предали и пред себе си. Съществуването им е чисто механично, чисто физическо. А дали заслужават втори/трети/et., шанс, не съм аз този който ще каже. Не съдя никого. Но, факт е, че тук в Милата ни Родина отношението към тях е най-жестоко. Говоря в общия случай и на база сравнително малкото места извън пределите й, които съм посетил до този момент. И както и навсякъде другаде, но сякаш и в това отношение, тук малко повече това не са случайни хора. Имам предвид рядко са някой от едновремешните нагаждачи, псевдо-интелектуалци, нехранимайковци и принадлежащи към коя да е друга група, за която човек би си казал „е, нормално. че как иначе” Мхм, нерядко имам нужда да чета точно такива теми, защото т.нар. keeping it real и на мен ми изневерява неведнъж. Да всеки с проблемите си, както неведнъж съм чувал, голяма част от децата в Африка гладуват, а техните европейски, да не говорим американски събратя имат проблеми с наднорменото си тегло и прекомерното гледане на телевизия, etc. Не ме разбирайте погрешно не омаловажавам и не поставям под общ знаменател пък и не бих се опитал да го правя точно тук, и все пак. Хубаво е понякога човек поне малко да се позамисли. Било то и от време на време. Тълкувайте го както искате.

Някой от Вас случайно все още да си спомня скечовете с Професора и Доктора от Клуб НЛО? Ще си послужа с цитатче от една тяхна песничка: „...всеки българин слаб не умира без Хамлет, а умира без хляб” Писана е в един период, който повечето от Вас няма как да помнят. Защо ли оглеждайки се наоколо все още ми звучи актуални точно тези редове от текста, защо ли още си ги спомням.

- Ти си животно!
- Не, по-лошо. Аз съм човек. (Влакът беглец, САЩ 1985, Джон Войт – Ерик Робъртс, по памет)

Canis_Dirus
02-09-2008, 21:36
НИкой не му пука за нещата от живота и животът от нещата.

Цитата от Влакът-беглец е много як. Недооценен филм. Ерик Робъртс е по-добър актьор от сестра си с жабешката уста. А думите за животното бяха на актрисата, на която не й помня името.

HexGirl
02-09-2008, 22:29
tova e dosta tajna tema za zabravenite du6i na sveta kazvam na sveta za6toto takiva ima ne samo v balgariq horatat nqkak si obi4at da otritvat sebepodobnite si s dosta golqma jestokost kato ne6to napulno estestveno .
Taka nare4enoto ob6testvo e edna poro4na i gadna sistema na re6avane na problemite leko i kogato nqkoi bade zabraven ot ob6testvoto to4no tova se slu4va s nego biva prinuden da mizerstva
No ima i drug moment ponqkoga ima takiva klu6ari deto po sobstveno jelanie sa takiva ne za6toto sadbata si e izigrala lo6a 6ega a takiva koito gi marzi dori da di6at takiva hora samo pre4at na nqkakav progres
Za6toto si4ki kazvat tiq sa skitnici i klo6ari marzelivi te sa utrepki bokluci ne zaslujavat da jiveqt .No ne e taka ima i to dosta klo6ari dosta inteligentni no prosto postradali ot dadeni obstoqtelstva