PDA

View Full Version : Зодиите по китайския календар



BeautifulWorld
02-09-2008, 15:32
Ето тук можете да видите каква зодия сте според китайския календар и описание на характера според зодията :)
http://sisenceto.dir.bg/_wm/library/index.php?df=467484&dflid=3
Аз съм кон :-D И чак се учудих колко близо до истината е описанието

Конят може да се откаже от всичко в името на любовта, да изгуби интерес към всичко друго. Поради това често търпи неуспех в любовта.
:D

TheMaggie
02-09-2008, 15:34
Woooow! :shock: :-o

Според китайските поверия хората, родени в годината на кучето, са надарени с най-прекрасните черти на човешкия характер. Кучето е лоялно, честно, има развито чувство за дълг. Вдъхва доверие, умее да пази чужда тайна. Обикновено го ценят високо и не без основание. То прави всичко за другите, предаността му е огромна, стига до самоотричане. Не го вълнува личното богатство. То е великодушно и безкористно. Ако обаче му потрябват пари, ще ги намери по-лесно и по-бързо, отколкото другите около него. Не обича всевъзможните сборища, тълпата. Кучето е затворено в себе си. Упорито е до крайност и знае какво иска. Понякога е цинично, хората често се боят от неговите резки и конкретни забележки.
Родените в годината на кучето са били борци за справедливост. Всяка несправедливост буди у тях протест и те се хвърлят в бой за делото, което смятат за право. При цялата си ексцентричност кучето рядко тръгва да защитава глупави идеи. Може да бъде добър ръководител, възпитател. Но с каквото и да се захване, остава абсолютно честно.
Кучето може да бъще щастливо с кон, тигър или заек. Нисполучлива е връзката му с бик и петел, а най-несполучлива - с дракон или овца.
:razz: :-D

fuckingwhore
02-09-2008, 17:07
Лолз и моето е донякъде вярно..

DieselBlood
02-11-2008, 08:07
аз съм петел
Петел - петелът е винаги зает, работата го увлича. Той винаги иска да направи повече, отколкото може, залавя се със задачи, които не са му по силите. Когато петелът разбере, че е претърпял поражение, обхваща го горчиво разочарование.
Петелът е ексцентричен, обича да му обръщат внимание, но с блясъка си е по-приятен в обществото, отколкото в личните си отношения. Петелът смята, че винаги е прав, че знае какво върши. Не се доверява никому и разчита само на себе си. Понякога създава впечатление, че е способен и на сериозна работа, но това не е така. Той е пълен с абсурдни и неосъществими проекти, обича да се представя за герой, но си остава мечтател. Пилее всичко, което успява да спечели, често може да стане жертва на разочарование, да фалира. Петелът е откровен, казва това, което мисли. Тази откровеност обаче е следствие от безразличие към чувствата и ранимостта на другите. Когато трябва, петелът е истински решителен и смел. Много хора го смятат за интересен.
Петелът ще бъде щастлив с бик, змия или дракон. Несполучлива е връзката му с плъх, петел или куче, а най-неполучлива - със заек.

Madness
02-11-2008, 08:16
Петле

elsy
02-11-2008, 08:34
И аз съм петел 8-) има тук-там и нещо вярно, но пък има и абсолютни глупости... :D

twiLight
02-11-2008, 08:42
Аз съм дракон,ама ебати глупостите пише. 8-)

Dale Tremont
02-12-2008, 09:22
пък аз отдавна си знам, че съм змия :P

MisS__
02-12-2008, 17:17
Petel summ :D

Disrespect
02-12-2008, 17:22
аз съм Кон...къде да видя кво пише? аз съм кроманьонец да имате предвид..

NH3
02-12-2008, 17:29
змия съм :) и се кефя :grin:

damn_me
02-12-2008, 17:47
хах маймун :lol: :razz: :razz:

Violenza
02-12-2008, 18:41
http://zodiak.hit.bg/Kitaj-zodiak.htm

Мисля, че тези са по-верни.. защото са и с дати.
И годините се променят...

аз съм маймуна :-D

Маймуна - Китайците смятат, че в годината на маймуната се раждат хора, които могат да се нарекат хаотични гении. Умни, способни в големите начинания, те са великолепни работници във всички области, изискващи съобразителност и осведоменост. Маймуната е изобретателна и оригинална, способна е да решава най-трудни проблеми с удивителна бързина. Ако обаче не пристъпи обаче веднага към тяхното решаване, маймуната може да ги изостави, без да премине към дествие. Общителна е и създава впечатление, че е в добри отношения с всички. В действителност тя нерядко има лошо мнение за другите и смята, че ги превъзхожда. Въпреки това хората обичат маймуните, хвалят ги за таланта, умението и гъвкавостта им. Маймуната е интелектуална, стреми се към знания, тя всичко е прочела, знае безброй неща, информирана е за всичко, което става наоколо, притежава прекрасна памет и с лекота може да си припомни най-дребни подробности от всичко видяно, прочетено или чуто. Тя е страстна и силна натура. Маймуната може да постигне успех във всичко, ако се занимава с онова, което й допада.
Първата част от живота й ще бъде щастлива, втората - бурна, плановете й често ще рухват. Отношенията с противоположния пол са неуспешни. Маймуната създава добър съюз с дракон и плъх, по-малко сполучлива е връзката й със змия или глиган. Най-несполучлива е с тигър.

•._.•No_NaMe•._.•
02-12-2008, 19:55
Az sam petel-vsi4ko e vqrno. :D
A po vtoriq-maimunka :D

SuNsEt
02-12-2008, 20:01
Woooow! :shock: :-o

Според китайските поверия хората, родени в годината на кучето, са надарени с най-прекрасните черти на човешкия характер. Кучето е лоялно, честно, има развито чувство за дълг. Вдъхва доверие, умее да пази чужда тайна. Обикновено го ценят високо и не без основание. То прави всичко за другите, предаността му е огромна, стига до самоотричане. Не го вълнува личното богатство. То е великодушно и безкористно. Ако обаче му потрябват пари, ще ги намери по-лесно и по-бързо, отколкото другите около него. Не обича всевъзможните сборища, тълпата. Кучето е затворено в себе си. Упорито е до крайност и знае какво иска. Понякога е цинично, хората често се боят от неговите резки и конкретни забележки.
Родените в годината на кучето са били борци за справедливост. Всяка несправедливост буди у тях протест и те се хвърлят в бой за делото, което смятат за право. При цялата си ексцентричност кучето рядко тръгва да защитава глупави идеи. Може да бъде добър ръководител, възпитател. Но с каквото и да се захване, остава абсолютно честно.
Кучето може да бъще щастливо с кон, тигър или заек. Нисполучлива е връзката му с бик и петел, а най-несполучлива - с дракон или овца.
:razz: :-D УххАхАхАъЪъ... 8-) 8-) 8-) Мерси,мерси!

SeaEatsShips
02-12-2008, 20:56
тез китайци ме изкараха умен

Bubbly
02-13-2008, 14:03
http://zodiak.hit.bg/Kitaj-zodiak.htm

Мисля, че тези са по-верни.. защото са и с дати.
И годините се променят...

аз съм маймуна :-D

Маймуна - Китайците смятат, че в годината на маймуната се раждат хора, които могат да се нарекат хаотични гении. Умни, способни в големите начинания, те са великолепни работници във всички области, изискващи съобразителност и осведоменост. Маймуната е изобретателна и оригинална, способна е да решава най-трудни проблеми с удивителна бързина. Ако обаче не пристъпи обаче веднага към тяхното решаване, маймуната може да ги изостави, без да премине към дествие. Общителна е и създава впечатление, че е в добри отношения с всички. В действителност тя нерядко има лошо мнение за другите и смята, че ги превъзхожда. Въпреки това хората обичат маймуните, хвалят ги за таланта, умението и гъвкавостта им. Маймуната е интелектуална, стреми се към знания, тя всичко е прочела, знае безброй неща, информирана е за всичко, което става наоколо, притежава прекрасна памет и с лекота може да си припомни най-дребни подробности от всичко видяно, прочетено или чуто. Тя е страстна и силна натура. Маймуната може да постигне успех във всичко, ако се занимава с онова, което й допада.
Първата част от живота й ще бъде щастлива, втората - бурна, плановете й често ще рухват. Отношенията с противоположния пол са неуспешни. Маймуната създава добър съюз с дракон и плъх, по-малко сполучлива е връзката й със змия или глиган. Най-несполучлива е с тигър. и аз :grin:

hahavteen
02-13-2008, 14:46
Az imah edna kniga za kitaiskite zpdii i si znam ot malka 4e sum zmia.Tova pi6e za mene v edinia sait


Мразят шумотевицата и напрежението, сдържани са. Рядко грешат, много са упорити. Не се доверяват на чужди съвети, слушат само собствения си разум и интуиция. Не умеят да губят, и най-малката несполука им носи страдание. Злопаметни са, помнят и най-малките дреболии, които са ги обидили. Не прощават. Загубите ли веднъж доверието им, вече не можете да си го върнете.

i tova v drygia


Змията е почитана за своята мъдрост, прозорливост и воля. Тя е невероятен късметлия, може да се сдобие с каквото пожелае. Суетна е и винаги изискано облечена. Обикновено е егоистична и стисната, но се случва от симпатия да се притече на помощ. Понякога така настойчиво покровителства другите, че те биха предпочели по-скоро да се избавят от нея. Но тя е безсилна да се промени. Змията винаги се съмнява в мнението и съжденията на останалите, затова предпочита да се опира на собствената си интуиция. Тя може да обърне земята само и само да достигне набелязаната цел.
Мъжът, роден в годината на змията, е страстен и сантиментален, а жената е красавица. За японката най-добър комплимент е някой да й каже, че е "красива като змия". Трябва да се отбележи, че змията е много романтична и непостоянна

I dvete sa absoliytno viarni no puk ne6tata koito pi6e za priatelia mi(zaek) izob6to ne vajat :?

Liz
02-13-2008, 16:10
И аз съм кон.. някои неща са вярно, но някои не са..

^LoLiPoP^
02-13-2008, 16:21
Маймуна - Китайците смятат, че в годината на маймуната се раждат хора, които могат да се нарекат хаотични гении. Умни, способни в големите начинания, те са великолепни работници във всички области, изискващи съобразителност и осведоменост. Маймуната е изобретателна и оригинална, способна е да решава най-трудни проблеми с удивителна бързина. Ако обаче не пристъпи обаче веднага към тяхното решаване, маймуната може да ги изостави, без да премине към дествие. Общителна е и създава впечатление, че е в добри отношения с всички. В действителност тя нерядко има лошо мнение за другите и смята, че ги превъзхожда. Въпреки това хората обичат маймуните, хвалят ги за таланта, умението и гъвкавостта им. Маймуната е интелектуална, стреми се към знания, тя всичко е прочела, знае безброй неща, информирана е за всичко, което става наоколо, притежава прекрасна памет и с лекота може да си припомни най-дребни подробности от всичко видяно, прочетено или чуто. Тя е страстна и силна натура. Маймуната може да постигне успех във всичко, ако се занимава с онова, което й допада.
Първата част от живота й ще бъде щастлива, втората - бурна, плановете й често ще рухват. Отношенията с противоположния пол са неуспешни. Маймуната създава добър съюз с дракон и плъх, по-малко сполучлива е връзката й със змия или глиган. Най-несполучлива е с тигър.


Повечеето неща са верни

Liz
02-13-2008, 16:37
На същия сайт има и за личните числа
http://sisenceto.dir.bg/_wm/pbasic/?df=466330&GDirId=2ec9ffe8bbe9ba7763c44f73b4d8454f

За рожденната ми дата е 9...хм 9 винаги м е било любимото число още от малка.. а за името ми е 8.

Iria
02-14-2008, 12:39
аз съм петел
Петел - петелът е винаги зает, работата го увлича. Той винаги иска да направи повече, отколкото може, залавя се със задачи, които не са му по силите. Когато петелът разбере, че е претърпял поражение, обхваща го горчиво разочарование.
Петелът е ексцентричен, обича да му обръщат внимание, но с блясъка си е по-приятен в обществото, отколкото в личните си отношения. Петелът смята, че винаги е прав, че знае какво върши. Не се доверява никому и разчита само на себе си. Понякога създава впечатление, че е способен и на сериозна работа, но това не е така. Той е пълен с абсурдни и неосъществими проекти, обича да се представя за герой, но си остава мечтател. Пилее всичко, което успява да спечели, често може да стане жертва на разочарование, да фалира. Петелът е откровен, казва това, което мисли. Тази откровеност обаче е следствие от безразличие към чувствата и ранимостта на другите. Когато трябва, петелът е истински решителен и смел. Много хора го смятат за интересен.
Петелът ще бъде щастлив с бик, змия или дракон. Несполучлива е връзката му с плъх, петел или куче, а най-неполучлива - със заек.

koalka
02-14-2008, 15:37
Кон

Кон - Конят се ползва с популярност. Той е весел, бъбрив, симпатичен. Умело борави с пари, може да бъде добър финансист. Умът му схваща мислите на другите, преди да са ги изрекли, това му позволява бързо да опровергае или одобри казаното от събеседника. Конят е мъдър, талантлив, обича да работи с ръцете си. Заедно с това е много придирчив по отношение на облеклото и маниерите. Конят може да се откаже от всичко в името на любовта, да изгуби интерес към всичко друго. Поради това често търпи неуспех в любовта. Конят е с особен нрав, делничните дела не го интересуват.
Привързва се сляпо, затова лесно може да бъде измамен. Конят обича зрелища, театри,опера, събрания - тълпата го привлича. Лесно губи самоконтрол, поради което се лишава от доверието на околните. Крайно независим е, не се вслушва в съвети, действа съгласно собствените си убеждения.
Първата и втората фаза от живота на коня са изпълнени с проблеми и грижи, но третата част от живота му е най-често спокойна и лишена от сътресения. Най-добра връзка създава с тигър, куче или овца, а най-несполучлива - с плъх.

FieRy_GirL
02-15-2008, 11:02
az sym petel :P

shoon
02-15-2008, 11:27
Dragon 8)

A_Loving_Girl
02-15-2008, 23:24
Дракон съм,само някой неща са вярни.