PDA

View Full Version : Проблем с Троянски кон



BWald0rf
02-10-2008, 12:16
Здравейте ..
Амм значи не съм много навътре в нещата и като видях че анитивирусната ми намери троянски кон си искарах акъла просто .. Та въпроса ми е има ли някакъв начин да се премахне или разруши ?? .. Какво трябва да направя ?? .. Дори и за най-малкото инфо ще съм многоооо благодарна .. в паника съм просто .. :S
Благодаря предварително ..


Нарушение на т. 7 от правилата! (от Ruthless)

GetNasty
02-10-2008, 12:30
ами той аваст-а май сам го маха, моя поне така го прави :) споко

Serseri91
02-10-2008, 13:02
на к0я антивирусна си ? :)

elf4o
02-10-2008, 16:37
Здравейте ..
Амм значи не съм много навътре в нещата и като видях че анитивирусната ми намери троянски кон си искарах акъла просто .. Та въпроса ми е има ли някакъв начин да се премахне или разруши ?? .. Какво трябва да направя ?? .. Дори и за най-малкото инфо ще съм многоооо благодарна .. в паника съм просто .. :S
Благодаря предварително ..
зависи от версията на троянския приятел наи добрата опция за махане на вируси не за всички но за повечето е следната дърпате си нод правите му екстра настроиките които може да откриете в нета ъпдеитвате го краи и сканирате цялото пц отнема часове но си спирате нета докато трае сканинга така аз лично съм махал почти сякакви извесни вируси и червеи и други простотии....... нод 32 има в арената както и крак или пач за нея.....всеки които е ползвал нод и не се е оправил не е използвал екстра настроиките........ просто със тези есктра настроики няма шанс да ви доиде вируси аз от няколко години съм с тях и съм с нода и просто чистота и да искам не мога да се заразя просто като фляза в саит с вируси или каквото и да е нода ми го блокирва даже нищо не правя сичко съм настроел от екстра настроиктие аиде успех.

mullated
02-16-2008, 19:37
Здравейте.
OFF/Не виждам смисъл от смяна на антивирусната.Никой от нас тук не може да твърди коя е най-добрата антивирусна - за това си има лаборатории и т.н.
По темата - обнови си антивирусната, сканирай и следователно премахни заразените файлове или ги сложи "под карантина'.Ако не може да се справиш напиши името на троянския кон в google и със сигурност ще получиш резултати как да го премахнеш.Ако не се справяш, прати ми лично с удоволствие ще помогна 8)

WILD__BOY
02-16-2008, 22:10
Здравейте ..
... анитивирусната ми намери троянски кон си искарах акъла просто .. .

АХАХахаХахАХаХХАХА
Изкара си акъла, защото съхраняваш информация касаеща пряко националната ни сигурност.. ХАха И сега някой "хакер" ти точи информация от компа... онеее ще ти види голите снимки ](*,)

ResidentEvil
02-16-2008, 22:16
Здравейте ..
... анитивирусната ми намери троянски кон си искарах акъла просто .. .

АХАХахаХахАХаХХАХА
Изкара си акъла, защото съхраняваш информация касаеща пряко националната ни сигурност.. ХАха И сега някой "хакер" ти точи информация от компа... онеее ще ти види голите снимки ](*,)

Този раздел е сериозен и не е за ебавки!!!

WILD__BOY
02-16-2008, 22:48
Този раздел е сериозен и не е за ебавки!!!
ХАхХ :D

Нещо си се взел на сериозно...
То си е смешна цялата ситуация.. :razz:

LizZz
02-17-2008, 07:50
Този раздел е сериозен и не е за ебавки!!!
ХАхХ :D

Нещо си се взел на сериозно...
То си е смешна цялата ситуация.. :razz:
Замлъкни, ако обичаш!
Момичето има нужда от обяснение, не от подигравки.
Не се прави на много интересен, като си мислиш, че знаеш много, защото съм почти сигурен, че не знаеш.
Като си такъв многознайко обясни и какво да направи! :)

WILD__BOY
02-17-2008, 08:02
Замлъкни, ако обичаш!
Момичето има нужда от обяснение, не от подигравки.
Не се прави на много интересен, като си мислиш, че знаеш много, защото съм почти сигурен, че не знаеш.
Като си такъв многознайко обясни и какво да направи! :)

Ама изобщо не те обичам да ти кажа... :lol:

И понеже нищо не разбирам ще й кажа да си преинсталира Windows-a и да си форматира HDD-то както всеки разбирач тук би и казал.
Или поне да си сканира компа с AVG Professional 7.5.xxxxxx (квот намери, то само ще се ъпдейтне) и после да го изтрие файла с помощта на avg ;)

близко е до акъла.. ама трябва да има акъл :razz:

Eagle_13
02-17-2008, 08:06
Този раздел е сериозен и не е за ебавки!!!
ХАхХ :D

Нещо си се взел на сериозно...
То си е смешна цялата ситуация.. :razz:
Замлъкни, ако обичаш!
Момичето има нужда от обяснение, не от подигравки.
Не се прави на много интересен, като си мислиш, че знаеш много, защото съм почти сигурен, че не знаеш.
Като си такъв многознайко обясни и какво да направи! :)
Егати, тука момичетата ли са в култ ? И по-темата, не знам, кой каква антивирусна използва, аз никаква не използва, но баща ми ползва NOD32 и казва, че работи перфектно :) Вероятно е така, щом преинсталира през 10 месеца :)
Това ще рече, че ти предлагам да си качиш НОД-а, и проблемите си заминават.

WILD__BOY
02-17-2008, 08:18
баща ми ползва NOD32 и казва, че работи перфектно :) Вероятно е така, щом преинсталира през 10 месеца :)


Ти схвана ли какво каза?!!??!
ХАхХ САМО ПРЕЗ 10 МЕСЕЦА ПРЕИНСТАЛ :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz:
УНИКАЛНИ СТЕ БЕ ХОРА.. друга такава глупост не бих чул никъде в 10 сутринта! :razz: :razz:

Eagle_13
02-17-2008, 08:33
баща ми ползва NOD32 и казва, че работи перфектно :) Вероятно е така, щом преинсталира през 10 месеца :)


Ти схвана ли какво каза?!!??!
ХАхХ САМО ПРЕЗ 10 МЕСЕЦА ПРЕИНСТАЛ :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz:
УНИКАЛНИ СТЕ БЕ ХОРА.. друга такава глупост не бих чул никъде в 10 сутринта! :razz: :razz:
Ти през колко преинсталираш бе отворко ?
Той човека си знае, като почне да дава грешки, хоп преинсталва.
Аз лично, правя това нещо през 8-9 месеца, веднъж издържа и година и 3-4 месеца някъде, ама повече боза не може да издържи :)
Кво се прайш на интересен ?

WILD__BOY
02-17-2008, 11:26
Ти през колко преинсталираш бе отворко ?
Той човека си знае, като почне да дава грешки, хоп преинсталва.
Аз лично, правя това нещо през 8-9 месеца, веднъж издържа и година и 3-4 месеца някъде, ама повече боза не може да издържи :)
Кво се прайш на интересен ?

Замълчи бе човече...

http://thehood.ath.cx/upload/images/created.jpg

Как може да си преинсталираш системата, само защото ти дава някаква грешка?! Първо провери какво я предизвиква, опитай се да я поправиш!

Сглобих си компа на въпросната дата 18 Ноември 2006, качиш SuSE и Windows, но в последствие с баща ми решихме, че ще е по-добре да разделим дисковете по друг начин и преинсталирахме системите. На този компютър само това му е бил преинстала!
Най ги обичам разбирачите дето си мислят, че преинсталирането на една операционна система е единственото решение [/img]

ResidentEvil
02-17-2008, 11:44
Зависи до каква степен какъв е троянеца.. Попринцип проблем за компюъра ти като "хакване", няма! Различните троянци са направени с различна цел... Най - добрата антивирусна пограма е Kaspersky.
Използвах NOD32 и след това инсталнах Kaspersky и откри към 34 - 35 вируса :) Понякога троянците немогат да се изтрият от която и да е програма! Щом системата на компютъра ти (Windows) не е изписала предупредително съобщение , значи страшно за този трояцен няма. :)
Както споменах дори Kaspersky не може да затрие най - новите версии троянци. Ето на какво попаднах:
http://i31.tinypic.com/6z4jdz.jpg
Справих се с него с няколко операции :)
Ето какво можеш да направиш Ти за да го разкараш.
1. Можеш да се опиташ да го изтриеш през антивирусната програма. Даваш и да провери целия компютър и ако го намери го изтрии.... Ако случайно антивирусната не може да го изтрие се опитай да го намериш като следваш линка от заловилата го антивирусна... Опитай да го изтриеш със shift + delete, ако не става се опитай да му промениш разширението. Прейменувай го от "както се казва файла" на "както се казва файла.jpg", рестартирай компа и се опитай да го изтриеш пак :)
2. Ако вариант 1 не помага, тогава си изтегли програмката Spywere Terminator, която можеш да намериш в близкия сървър на www.data.bg, инсталирай я, провери компа и ако намери нещо го изтрий :)
3. Ако 1 и 2 не стават, тогава отвори start menu > run (изпълнение..) и в блокчето, което ти излиза напиши "mrt.exe" , без кавичките :) Давай му следващ, следващ и на една от опциите има да избираш м/у три неща, избери средното (full scan).
4. Ако1, 2 и 3 не проработят - Стар меню > Принадлежности (Accessories) > Системни инструменти (System tools) > Възтановяване на системата (System restore), възтанови система от тогава, когато е нямало вирус и това е. :)
Ако и това не стане, носи да ти го преинсталират :) Поздрави

Ако NOD32 и Kaspersky(въпреки че и двете са "буклуци") не го изтрият то "mrt.exe" (както ти го казваш) изобщо няма шанс.
Не винаги става със System restore.
Аз имах подобен проблем (по точно бяха 109 проблема) с Троянски Коне, и нито NOD32, Kaspersky, Avast и Spywere Terminator не ми ги махнаха, и от както си инсталирах AVG всичко си е тип-топ.

WILD__BOY
02-17-2008, 11:54
и от както си инсталирах AVG всичко си е тип-топ.

Истината! :smt002

Ruthless
02-17-2008, 11:58
Потребителят скоро не е писал, затова смятам темата за приключена!