PDA

View Full Version : Виалитон



nastyangel
02-10-2008, 12:47
Здавейте :)

Някъде из форума бях прочела за тривитаминол и действието му на косата, но като го търсих във ветеринарната аптека ми казаха, че вече не продават от него а само заместителя му - виалитон. Та въпросът ми е, виалитона има ли същото действие на косата след като е на водна основа? Пък и нали витамините А, Д и Е са мастноразтворими.

п.с. правя си маската само с виалитон без да смесвам с др. неща... ако това има значение.

Kisses_P
02-10-2008, 14:17
ВИАЛИТОН

Активни вещества:Вит. А, Д3 и Е,

Помощни в-ва: динатрий хидроген, фосфат лим. к-на, кремофор ЕЛ, нипазол, динатрий едетат, бутилхидрокситоулол и вода

*Обърнете внимание, че А, Д, Е са мастноразтворими витамини, т.е усвояват се от организма само в случаите, когато се използват с някаква мазнина /растителна или животинска/ - във вода не Ви вършат работа
Източник Форум Бг Мама

А това за тривитаминола са глупости.Има го.Потърси го и прави маска не само с него ами и други съставки

Shtastl1va
02-10-2008, 15:29
Тривитаминола не може ли да се използва без другите рабути, ами само той да се нанася или с останалите неща има по голям ефект?

Освен това някой ще може ли да ми каже останалите съставки.. Някъде ги бях записала, но сега не мода да ги намеря;/

Kisses_P
02-10-2008, 16:57
http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=91202&start=240
чети тук

m1shlet0
03-28-2009, 10:08
Искам да ви споделя,че имам този Виалитон.. казаха ми че трябва да се ползва след като си измиеш косата! Аз го ползвам като се изкаря и го смесвам с една купена маска с чесън и стоя 15 мин и го отмивам..
НезНАм дали има Ефект :( :( :( :( Моля ви кажете как да я правя :oops:

UnaBletoLoVeU
03-28-2009, 10:24
^^^ :shock: :shock: :shock: После не смърди ли УЖАСНО?!?!

ПП. А, тъкмо прочетох, че е купена. Ама пък кой прави чеснови маски за коса? :shock: И доколкото съм чувала това е адски мазно. Не ти ли е мазно после?

eple
03-28-2009, 10:35
^
Искам да ви споделя,че имам този Виалитон.. казаха ми че трябва да се ползва след като си измиеш косата! Аз го ползвам като се изкаря и го смесвам с една купена маска с чесън и стоя 15 мин и го отмивам..
НезНАм дали има Ефект :( :( :( :( Моля ви кажете как да я правя :oops:

UnaBletoLoVeU
03-28-2009, 10:58
^ казаха ми че трябва да се ползва след като си измиеш косата! Аз го ползвам като се изкаря и го смесвам с една купена маска с чесън и стоя 15 мин и го отмивам..

Означава, че се мие с шампоан, после го нанася и после го отмива (само с вода). Така го разбирам аз. :) Затова попитах

m1shlet0
03-28-2009, 11:15
Нее... нЕ е мазноо.. :) Незнам само дали има ефект с тези 15 мин илии да я правя преди да влезна в бянята :-)

eple
03-28-2009, 12:17
аз като си правя някоя такава маска,мия косата поне 4-5 пъти с шампоан.

m1shlet0
03-28-2009, 12:22
Как да я правя? И най- вече има ли изобщо ефект ... ? :-o

BrokenInnocence
03-28-2009, 13:18
Доколкото знам маските с тривитаминол/виалитон се слагат на суха коса и с тях се стои поне 2- 3 часа, тея 15 минути не ти вършат никаква работа... А и понеже витамините са мастноразтворими е хубаво в маската да слагаш и някакво масло подходящо за коса... аз слагам бадемово (това в случай, че използваш виалитон, иначе тривитаминола си е достатъчно мазен).

m1shlet0
03-28-2009, 13:31
Нали мога да я правя винаги преди да се изкапя? В продължение на 1 или 2 месеца след това почивка.. да не стане обратен ефект :) Може ли да слагам зехтин и 2с.л Виалитон? ..И след това да се отмие.. :)