PDA

View Full Version : Пудра ?!??



mm...
02-10-2008, 16:24
Здравейте!
Хм, ами почти всеки ден ползвам пудра (от скоро), но сега се замислих и зачудих.. :
1. Полезно ли е за кожата всекидневното й използване?
2. И само по бузите ли се слага? (както правя...)

LipSoFAnAnGel
02-10-2008, 16:37
И аз си слагам всеки ден пудра.Дали е полезна...не може да се каже, че е полезна, но по добре използвай някаква по хубава, смисъл не такава от 1 лев, а на някаква доказала себе си фирма, защото съставките, с които е направена са по-хубави, а и покрива по добра.Аз си я слагам по цялото лице /

анонимка
02-10-2008, 16:44
ами на колко години си? интересно ми е просто :)

И защо си я слагаш?Нещо да прикриеш или просто "за цвят" ?

mm...
02-10-2008, 16:47
Nai-veche za cvqt, ponqkoga si prikrivam i nqkoq druga pupchica :)

LadyDy
02-10-2008, 16:47
1. Не е препоръчително ползването на пудра през пубертета. Запушва порите, както и понякога се появяват пъпки от нея. (при всекик е различно).

2. Попринцип - да, но някои слагат и по челото, брадичката, носа....

П.П. Аз не съм почитателка на пудрата.

LipSoFAnAnGel
02-10-2008, 16:51
Ако имаш пъпчици по- добре си слагай фондьотена на maybeline pure makeup "Моя първи фондьотен" Със 50 % вода е и има силицилова киселина, която лекува пъпките много е добър!

mm...
02-10-2008, 16:56
Hm, blagodarq, no ne znam dali shte go probvam, nqkak sym skiptichno nastroena kym fon dio tenite.. za tova i polzvam pudra... :)

FENKATAA
02-10-2008, 17:13
фондиотените също не са много полезни , но по принцип ако имам някаква пъпка използвам фондиотен , пудра си слагам само на бузите си много рядко по цялото лице . По принцип не мога без пудра или фондиотен особено ако имам работа сутринта защото съм много бледа и без пудра или фондиотен изглеждам като мъртвец :shock:

LipSoFAnAnGel
02-10-2008, 17:13
Незнам решението е твое, но просто фондьотена е много по добре от пудрата смисъл много по-добре прикрива всичко и прави лицето гладко и хубаво.Лично аз си слагам само когато имам някаква пъпчица, за да я закрия иначе си слагам или пудРА или нищо :)

LipSoFAnAnGel
02-10-2008, 17:15
фондиотените също не са много полезни , но по принцип ако имам някаква пъпка използвам фондиотен , пудра си слагам само на бузите си много рядко по цялото лице . По принцип не мога без пудра или фондиотен особено ако имам работа сутринта защото съм много бледа и без пудра или фондиотен изглеждам като мъртвец :shock: от кой фондиотен най си доволна?

sladur4e_yo
02-10-2008, 17:22
Не бих казала че съм съгласна с мнението,че фон-дьо-тена е вреден.Вече много козметични компании го причисляват към 3те стъпки за почистването на лицето(това са почистване,тонизиране и овлажняване).Фон-дьо-тена освен че прикрива някои малки недостатъци на кожат, я предпазва и от влиянието на мръсния въздух.
По темата,ако пудрата е качествена и вечерта например се почисти лицето и се изпълни 3етапната грижа за кожата,порите не се запушват.
Аз си слагам пудра на цялото лице непосредствено слeд като съм нанесла фон-дьо-тена.Пудрата ми за инфо е балансирaща на Oriflame. :)

Shushu11
02-10-2008, 17:58
Az si slagam i fon dio ten i pudra i stava mn qko i mn hubavo stoi.

анонимка
02-10-2008, 18:17
Не бих казала че съм съгласна с мнението,че фон-дьо-тена е вреден.Вече много козметични компании го причисляват към 3те стъпки за почистването на лицето(това са почистване,тонизиране и овлажняване).Фон-дьо-тена освен че прикрива някои малки недостатъци на кожат, я предпазва и от влиянието на мръсния въздух.Ако си на 40 и наистина има какво да прикриваш-да,но ако все още си в пубертета едва на 12-13 години не е полезно да използваш,камоли всекидневно! Той запушва порите и често точно от това се образуват пъпки и черни точки.

не разбирам какво толкова прикривате на 12-13-14 годишна възраст.Някои още миришат на бебе пък ми се мацотят като ,че са на 40.

BrokenHeart
02-10-2008, 18:27
еми и аз си слагам пудра понякога, но не само на бузите, а по цялото лице,за да е равномерно един цвят...
А иначе най-добре е първо да си сложиш крем...да изчакаш около 20 мин да засъхне и след това пудра...щом не ползваш фон дъо тен ;)

sladur4e_yo
02-10-2008, 18:27
Не бих казала че съм съгласна с мнението,че фон-дьо-тена е вреден.Вече много козметични компании го причисляват към 3те стъпки за почистването на лицето(това са почистване,тонизиране и овлажняване).Фон-дьо-тена освен че прикрива някои малки недостатъци на кожата, я предпазва и от влиянието на мръсния въздух.Ако си на 40 и наистина има какво да прикриваш-да,но ако все още си в пубертета едва на 12-13 години не е полезно да използваш,камоли всекидневно! Той запушва порите и често точно от това се образуват пъпки и черни точки.

не разбирам какво толкова прикривате на 12-13-14 годишна възраст.Някои още миришат на бебе пък ми се мацотят като ,че са на 40.
Фон-дьо-тена който използвам се води за свежа кожа-той е със съвсем лека и течна консистенция,която обаче прикрива някоя пъпка,когато излезе.Точно защото момичетата в пубертета още имат детска кожа,така да се каже, са разработени фон-дьо-тени за младежка кожа-те се понасят много по лесно отколкото например един фон-дьо-тен за подмладяване-Той си е специално за дамите на средна възраст. :)

GaBiIi__
02-10-2008, 19:04
em nz kolko ot nego se poqvqvat papki oba4e ot dosta vreme polzvam fdt i moga da kaja 4e ne mi izl ot nego taka 4e edvali vredi stiga kakto kazaxa predi men sled tva da se po4istva hubavo az predi da si sloja fdt si slagam i krem za ovaljnqvane ;) ;):)

[B]a[N]D[i]T[k]a
02-10-2008, 19:51
да и аз си слагам всеки ден .. и не си слагам само по бузите :? че не е полезна не е ама пък не мога да се гледам с пъпчиците които имам и които прикривам с неина помощ :)

slun4ice_90
02-11-2008, 07:55
Преди много се гримирах,но вече ми писна слагам само гланц и това е. :) Преди и аз използвах пудра,но вече не. :-P

bibi90
02-11-2008, 12:06
Пудрата се слага по принцип върху фон дио тен-а и на цялото лице,най-вече за блясък и за да матира,а не за прикриване на пъпки.Това става по-добре с фон дио тен или с коректор.
Ако пудрата е качествена и си почистваш после редовно лицето не е вредна и няма проблем да я използваш всеки ден :)
Но слагай на цялото лице,че иначе седи смешно :-o

sladur4e_yo
02-11-2008, 17:53
Но слагай на цялото лице,че иначе седи смешно :-o
Това е много важно.Днеска една съученичка дойде на училище и си беше сложила пудра.Ама добре само на бузките да беше добре ама тя си сложила само на носа.А пудрата беше някаква оранжева направо е нейното лице бяло. :shock: И аз й викам ти що си си сложила само на носа пудра и тя вика мен така по ме кефи.А снейната фр имат претенции,че се гримират добре. :shock: :lol: Така че много важно е и да си изберете пудра и фон-дьо-тен който да не е повече от 1 нюанс по-тъмен или по-светъл от цвета на вашата кожа.Че иначе ще има 8-) :shock: :lol: :D

VilleBaby
02-11-2008, 17:57
за полезна не може да се каже ,но не е много вредна,ако разбира се,си почистваш грима изцяло,с някакъв измиващ гел например,за да може кожата ти да диша поне през нощта... :)

Undying
02-11-2008, 18:59
Абе сигурна ли си за какво говориш,между пудра и руж има разлика.Ружът се слага на скулите/бузите,а пудрата е на цялото лице. #-o

FENKATAA
02-11-2008, 19:04
]
фондиотените също не са много полезни , но по принцип ако имам някаква пъпка използвам фондиотен , пудра си слагам само на бузите си много рядко по цялото лице . По принцип не мога без пудра или фондиотен особено ако имам работа сутринта защото съм много бледа и без пудра или фондиотен изглеждам като мъртвец :shock: от кой фондиотен най си доволна?
golden rose и IMAPAL :)

bonbona102
04-10-2011, 08:41
Аз сега мисля да си купя пудра,но мисля да я слагам само,когато ми излиза единствената ми пъпка на носа защото тя е нещо ужасно в даскало няколко момчета ми се смеят и вече ми писна