PDA

View Full Version : Вяра, Живот, Възраждане



AvaLan4e
02-10-2008, 20:07
Възможно ли е да нямам и капка вяра?



В какво вярвате? Тоест в какво ще спрете да вярвате? Или вие вече сте осъзнали, че не може да вярвате на това, приели сте този факт, малка подробност, и вече вярвате още повече в това, в което вярвате?
Интреса ми е към това, какво вие мислите следва след пълното неверие-все пак довери към нещо привидно родно или пълно отдалечаване и от себе си?
Колко на вас вярата е необходима? Безусловна? Сляпа? Тоест конфликта е Радостта от Безусловната Вяра и това, което тя довлича прекрасно естествено и естествено ужасно разочарование, което ако не сте приели би убило, и сблъсака на тази Радост със Радостта от Стабилността, Хармонията в Сигурността несъществуваща другаде може би освен в отвъдното.

P4ela
02-10-2008, 20:14
Според мен не можеш да живееш без да вярваш в някои неща..А смисълът на последното изречение изцяло ми се губи:D

bungle
02-10-2008, 20:26
Ае би, да не си в предменструалена фаза? :D

Я, по-весело го карай, тия дни си като буреносен облак.

AvaLan4e
02-10-2008, 20:30
Ае би, да не си в предменструалена фаза? :D

Я, по-весело го карай, тия дни си като буреносен облак.
Заради <3-та ли?? Зарди ('=-чиците? Заради кое?
Това, че кисна във форума само може да подчертае колко безгрижно добре ми е. ^^^
И все пак се радвам на сериозните отговори повече от на твоя, нищо, че го одостоявам с коментар, наистин жалко, но пък от друга страна нали се радвам повече на другите, значи еволуирам (=

HexGirl
02-10-2008, 20:46
obiknovenno ne vqrvam v ni6to ne vqrvam v vis6i sili i v predna4ertani sadbi vqrvam v slu4ainosta i v hausa samo te sa istinski

AvaLan4e
02-10-2008, 20:50
obiknovenno ne vqrvam v ni6to ne vqrvam v vis6i sili i v predna4ertani sadbi vqrvam v slu4ainosta i v hausa samo te sa istinski
В хора вярваш ли? В смисъл вярваш ли? И тн... (=

Muse_of_Madness
02-10-2008, 21:10
Хеееей, Куенч, толкова време я карам без догматични основи на същестуване и съм си хипер добре... Само няколко скандала на цинична анти-ригористична основа иначе суууууууууупер.
Нека първо поговорим за съвременната инквизиция, която ми се случва да търпя все по-често и после за вярата.

HexGirl
02-10-2008, 21:25
obiknovenno ne vqrvam v ni6to ne vqrvam v vis6i sili i v predna4ertani sadbi vqrvam v slu4ainosta i v hausa samo te sa istinski
В хора вярваш ли? В смисъл вярваш ли? И тн... (=
ne vqrvam v horatat ne vqrvam v tova 4e nie se vodim za velik vid ne sme i nikoga nqma da budem na tova nivo na razvitieto ni koito sme v momenta HORATA SME GADNA SGAN

AvaLan4e
02-10-2008, 21:29
obiknovenno ne vqrvam v ni6to ne vqrvam v vis6i sili i v predna4ertani sadbi vqrvam v slu4ainosta i v hausa samo te sa istinski
В хора вярваш ли? В смисъл вярваш ли? И тн... (=
ne vqrvam v horatat ne vqrvam v tova 4e nie se vodim za velik vid ne sme i nikoga nqma da budem na tova nivo na razvitieto ni koito sme v momenta HORATA SME GADNA SGAN
В някакъв смисъл на живота вярваш ли? Нито един човек ли не ти вдъхва доверие? Вярваш ли си?

HexGirl
02-10-2008, 21:32
obiknovenno ne vqrvam v ni6to ne vqrvam v vis6i sili i v predna4ertani sadbi vqrvam v slu4ainosta i v hausa samo te sa istinski
В хора вярваш ли? В смисъл вярваш ли? И тн... (=
ne vqrvam v horatat ne vqrvam v tova 4e nie se vodim za velik vid ne sme i nikoga nqma da budem na tova nivo na razvitieto ni koito sme v momenta HORATA SME GADNA SGAN
В някакъв смисъл на живота вярваш ли? Нито един човек ли не ти вдъхва доверие? Вярваш ли си?
ne vqrvam v horata kato cqlo kato vid imam predvit ne vqrvam 4e sa dostoini da obitavat na6ata planeta ne vqrvam i v ob6testvoto kato cqlo no tova e dosta dalga tema po koqto sam mislila dosta
Ti vqrva6 li v horata ?

AvaLan4e
02-10-2008, 21:41
Ti vqrva6 li v horata ?
Страхотното е, че това дали вярвам не променя факта, че надеждата умира последна. А най-якото е това, че реалността пък въобще не и пука дали вярвам, че живея или не.

HexGirl
02-10-2008, 21:45
Ti vqrva6 li v horata ?
Страхотното е, че това дали вярвам не променя факта, че надеждата умира последна. А най-якото е това, че реалността пък въобще не и пука дали вярвам, че живея или не.
mnogo to4no kazano no 4e nadejdata umira posledna ne e vqrno nadejdata umira parva i posle ostava samo praznotata na realnosta

AvaLan4e
02-10-2008, 21:49
Ti vqrva6 li v horata ?
Страхотното е, че това дали вярвам не променя факта, че надеждата умира последна. А най-якото е това, че реалността пък въобще не и пука дали вярвам, че живея или не.
mnogo to4no kazano no 4e nadejdata umira posledna ne e vqrno nadejdata umira parva i posle ostava samo praznotata na realnosta
точно така казано, както и ти. и винаги има недежда и вяра, когато има страх, живот, инстинкт. когато се страхуваш, ти се страхуваш от това, което ще стане, което вярваш, че ще стане, а този страх е за да се предотврати това, занчи има надежда. когато умрат, умираш, убиват те, убиваш се и все пак ти това го искаш ако няма надежда за друго. искаш смъртта. просто не можем без смисъл.

HexGirl
02-10-2008, 21:55
no pak idva edin moment mojebi mejdinen kogato nadejdata lipsva kogato edinstvenata sila koqto te kara da sa6testvuva6 e prosto nqkakva inerciq tova e nai lo6iq moment za6toto kogato nqma nadejda nqma jivot i se prevra6ta6 prosto v obitatel na sobstvenite si razvalini i vse pak si mislq 4e nadejdata e izmisleno ponqtie s koeto 4ovek se opitva da usmisli jivota si i svoeto sa6testvuvane koeto fakti4eski nqma smisal

AvaLan4e
02-10-2008, 21:55
Ti vqrva6 li v horata ?
Страхотното е, че това дали вярвам не променя факта, че надеждата умира последна. А най-якото е това, че реалността пък въобще не и пука дали вярвам, че живея или не.

Да вярваш в хората е глупост и всеки път наказанието е все по-тежко...
;)

и накрая... се превръщаш в циник и нихилист...
А да вярваш в това е още по-разрушително (=
Ти до някоя степен живееш спрямо това в което вярваш, каквато и да е реалността.
Не е важно да вярваш, а да знаш. просто стига да занеш.

AvaLan4e
02-10-2008, 21:58
no pak idva edin moment mojebi mejdinen kogato nadejdata lipsva kogato edinstvenata sila koqto te kara da sa6testvuva6 e prosto nqkakva inerciq tova e nai lo6iq moment za6toto kogato nqma nadejda nqma jivot i se prevra6ta6 prosto v obitatel na sobstvenite si razvalini i vse pak si mislq 4e nadejdata e izmisleno ponqtie s koeto 4ovek se opitva da usmisli jivota si i svoeto sa6testvuvane koeto fakti4eski nqma smisal
само ми е интересно защо не си мъртва, мислиш, че има надежда?
на мнение съм, че не мисля следователно съществувам, а боли ме, следователно живея. ма голям праз.

Blacklisted
02-10-2008, 22:00
Офф топик - Muse_of_Madness, махни го този подпис!
т. 5 от правилата на форума - "Да НЕ публикуват снимки с големи размери, които затрудняват
разглеждането на сайта от останалите потребители"
А кой беше с десктоп в подписа до вчера?

Вяра в себе си? :)

AvaLan4e
02-10-2008, 22:04
Ti vqrva6 li v horata ?
Страхотното е, че това дали вярвам не променя факта, че надеждата умира последна. А най-якото е това, че реалността пък въобще не и пука дали вярвам, че живея или не.

Да вярваш в хората е глупост и всеки път наказанието е все по-тежко...
;)

и накрая... се превръщаш в циник и нихилист...
А да вярваш в това е още по-разрушително (=
Ти до някоя степен живееш спрямо това в което вярваш, каквато и да е реалността.
Не е важно да вярваш, а да знаш. просто стига да занеш.


знанието и вярата са взаимоизключващи се...

ако вярвам в нещо - знанието го компрементира...
ако знам нещо - вярата... я няма..

вярваХ в хората, че има доброта...
сега ЗНАМ, че я няма..
глупусти. за да разбереш нещо трябва да го приемеш, повярваш, или поне някой основни неща, както благоволи да сподели човека с триъгулника

HexGirl
02-10-2008, 22:06
no pak idva edin moment mojebi mejdinen kogato nadejdata lipsva kogato edinstvenata sila koqto te kara da sa6testvuva6 e prosto nqkakva inerciq tova e nai lo6iq moment za6toto kogato nqma nadejda nqma jivot i se prevra6ta6 prosto v obitatel na sobstvenite si razvalini i vse pak si mislq 4e nadejdata e izmisleno ponqtie s koeto 4ovek se opitva da usmisli jivota si i svoeto sa6testvuvane koeto fakti4eski nqma smisal
само ми е интересно защо не си мъртва, мислиш, че има надежда?
на мнение съм, че не мисля следователно съществувам, а боли ме, следователно живея. ма голям праз.
ne mislq 4e ima nadejda ne vqrvam v nemq ne sam martva samo za6toto ne vijdam smisal v smarta

Blacklisted
02-10-2008, 22:13
... К'во се правиш на луд пак? Беше с една огромна свастика от свещи....

Blacklisted
02-10-2008, 22:23
В Кембридж не ви ли учиха какво е хипербола? :)

eu.hyricane
02-10-2008, 22:24
badete mnimi filantropi, i 100%-ovi egoisti.. i ne tragvaite da mi revete, 4e da si egoist e grqh ili porok, tova e sigurno nai-4esto sre6tanata 4ove6ka harakteristika.. pro4etete na Iozef Kir6ner knigite, svarzani s egoizma, garantiram vi otgovor na vsi4kite vi vaprosi.. vednaj 6tom osaznae6 (OSAZNAE6) (( povtorih go za dramati4en efekt )) napisanoto v tqh, 6te osaznae6 i edinstvenata istinska istina na tozi svqt.. TI > vsi4ki ostanali.. daje se 4udq dali da ne pusna tema za egoizma -_-.. moje...

Blacklisted
02-10-2008, 22:29
Ти може да признаеш, че си долен лицемер! :) Беше опънал плаката до вчера, а днес ще прави забележки... Деба набожния :-D

Blacklisted
02-10-2008, 22:50
Аргумента ти би бил смислен
ако Алекс е направил забележка на Музата,
а в слуая ти се вживяваш в ролята :)

А как ще ми гарантираш, че това е същата картинка?
Ресайз на пейнт се прави за 10 сек. ;)

Saymon90
02-11-2008, 07:17
Ами, може да звучи банално, но вярвам в себе си. И в това наистина вярвам.
Имало е периоди в живота ми, когато съм вярвал на "обичта на приятел", на "любовта" ( включително и родителската), но бързо съм разбрал, че е безсмислено. И в крайна сметка защо да рискувам и да се отдавам на други, при положение, че имам себе си... на човек не му трябва никого, за да живее. Да, хубаво е да излизаш с познати, да се веселиш, да правиш секс, да имаш с кого да си говориш... това да. Но да разчитам до толкова на някого, че в един момент да бъда зависим - ето това е една голяма глупост, която нямам намерение да повторя...

Не знам... може би звучи прекалено песимистично, но сам се раждаш, сам умираш... явно и сам живееш. И не мисля, че това е нещо лошо.

Blacklisted
02-11-2008, 08:09
Аргумента ти би бил смислен
ако Алекс е направил забележка на Музата,
а в слуая ти се вживяваш в ролята :)

А как ще ми гарантираш, че това е същата картинка?
Ресайз на пейнт се прави за 10 сек. ;)
http://www.smh.com.au/ffximage/2007/09/25/swastika_lead_wideweb__470x289,0.jpg
Ако я бях ресайзнал, трябваше да я ъплоудна някъде, забележи сайта от където е снимката.
Точно тази картинка я има качена в много сайтове в нета,
в най - различни формати... пробвай пак :-P

Canis_Dirus
02-11-2008, 09:15
Вапцаровата вяра е истинската. Другото е бошлаф.

FelisDirus
02-11-2008, 11:31
Тая сладичката би имам чувството,че преди да влезе във форума диша кале...


И аз имам същото усещане.

AvaLan4e
02-11-2008, 16:04
Тая сладичката би имам чувството,че преди да влезе във форума диша кале...


И аз имам същото усещане.
Всъщност е уайт спирт. И разтапя мозъка. (=

AvaLan4e
02-11-2008, 16:15
Вапцаровата вяра е истинската. Другото е бошлаф.
Е, той умира рано

fake
02-11-2008, 16:25
истината е, че сме/сте САМИ. никой си нямаме. откъсваме се от родителите, евентуално брат/сестра ако има някой, това е. всеки гледа на него да му е добре, което е съвсем нормално. и на никой не му пука вече.
в какво да вярваме? няма в какво. явно в свят без ценности като нашия, вярата е забутана на последен план.[/i]

Blacklisted
02-11-2008, 16:34
Вапцаровата вяра е истинската. Другото е бошлаф.
Е, той умира рано
Умира заради вярата си и е красиво :) какво като е рано?

AvaLan4e
02-11-2008, 17:07
Вапцаровата вяра е истинската. Другото е бошлаф.
Е, той умира рано
Умира заради вярата си и е красиво :) какво като е рано?
нямал е време да се обезвери ('=
абе, я почнете да дишате и вие, че да не ми се налага да ви пиша по сто пъти обяснения на лигични за мен неща (=

Saymon90
02-11-2008, 17:14
Няма такива приказки, като цял живот да си с някой... даже и в Роме и Жулиета...
Именно.
А дори и физически да си с някого, пак се чувстваш сам на моменти. Никой не може да спреживее това, което ти изживяваш на 100%. Никой не може да разбере и опознае всяка страна на личността ти... дори самият ти не можеш да го направиш изцяло.
И пак се връщаме до момента, в който си сам... и ти е добре :)

Briseis
02-11-2008, 17:15
Не вярата, а надеждата ни мотивира и тласка към бъдещето, към развитието...

Според майка съм нихилистка, но аз вярвам. Вярвам с добрия край на приказката, вярвам в добротата у хората, вярвам във собствените си сили и умения.

Но също така вярвам в силата на парите, безнаказаността на властта. Вярвам в егоизма, в преструвките, във фалша и фарса...

Така е устроен света...

:oops: