PDA

View Full Version : готик метъл



lora_89
02-10-2008, 19:40
слушате ли готик метъл и как ви въздейства той
в смисъл аз слушам всякакъв метъл - блек,хеви,дет,траш,пауър и рок
и готик метъл слушам но но винаги , а когато ми е тъжно,скапано и сдухано и така си се скапвам още повече :-D готик песните ме връщат назад в миналото и ми навяват спомени за хора,който са и значат още нещо за мен.Или обикновенно се натъжавам и рухвам :(
ам как ви действат на вас тия песни

psychopath
02-10-2008, 19:51
Какъв ще да е този рок метъл?

TellMeYourName
02-10-2008, 19:52
Траш, пауър, хеви ...

lsd43
02-10-2008, 20:02
Абе готик метъла не ми харесва ,много е бавен и ме подтиска ,като цало не ми харесва!

lora_89
02-10-2008, 20:05
Какъв ще да е този рок метъл?
mi ne e rock qvno ne si me rezbral kakto ida e :-D

Bolt_f
02-10-2008, 20:32
зарежи ги тея проклети готик "изпражнения". Ъ... като ти е тъжно може да пробваш дуум... поне наистина те сдъвква и изплюва... поне така се чувстваш.


Препоръчвам...
Shape Of Despair - Illusions Play
Nortt - Graven

LadY_AnonYmitY
02-10-2008, 22:04
Кати реша че нещо не ми е на кеф ,да слушам и готик!Ама в повечето скучаи като ми е гаднУ слушам тежките неща!

psychopath
02-10-2008, 22:12
Я кажете някои яки готик групи /по неизвестни/ 8-)

tvoqta__me4ta
02-11-2008, 06:44
Я кажете някои яки готик групи /по неизвестни/ 8-)

tristania therion Nightwish (sus tarja) sirenia lacrimosa:) a tristania napravo rascepvat ot 10 godini pravqt muzika i ne sa se izlagali nikoga ama 4ui i bauhaus :D

lsd43
02-11-2008, 07:02
От готик метъла само Терон слушам от време на време ,другие не ми харесват,преди слушах Найтуиш ма сега вече не ,омръзнаха ми пък и новата им вокалистка е под всякаква критика!

tvoqta__me4ta
02-11-2008, 07:04
Normalno anette predi pop e pqla pa se navrqla pri nightwish spored men te si zaslujavat slavata nqma vtori kato tqh a i tuomas e genii spored men :grin:

hole
02-11-2008, 07:38
Я кажете някои яки готик групи /по неизвестни/ 8-)

tristania therion Nightwish (sus tarja) sirenia lacrimosa:) a tristania napravo rascepvat ot 10 godini pravqt muzika i ne sa se izlagali nikoga ama 4ui i bauhaus :D

Tristania, Therion, Nightwish неизвестни ли са о.О

tvoqta__me4ta
02-11-2008, 08:35
Nightwish sa izvesni i ne moga da razbera za6to gi vodqt "gothic" :lol:

lsd43
02-11-2008, 08:46
Ми нямам си идея що,може би че стилът им е по-марчен ,ма по принцип
по-мрачният метъл се водеше дуум метъл ,с такова впечатление съм останал !

ANTI
02-13-2008, 14:01
да слушам , кефи ме .
Blood, 69 eyes, sirenia, sonata nocturna, era nocturna, lacrimosa, Demonika and the darkliness и др.

IYI_The_Metal_Man_IYI
02-13-2008, 19:35
"Бавен" "подтискащт" - хахаха вие слушали ли сте индъстриал готик или готик електроника ае чуйте ги и тогава говорете

ANTI
02-13-2008, 20:59
Метъл мен аз слушам, има готини групи.

FairYoFdaRknEsS
02-13-2008, 23:13
Слушам го главно като се сдухам...... :(

FairYoFdaRknEsS
02-13-2008, 23:36
Я кажете някои яки готик групи /по неизвестни/ 8-)

tristania therion Nightwish (sus tarja) sirenia lacrimosa:) a tristania napravo rascepvat ot 10 godini pravqt muzika i ne sa se izlagali nikoga ama 4ui i bauhaus :DПо неизвестни... ;)

Leave's Eyes, Therion, Graveworm, Darkwell, Kirlian Camera, Atrocity, Wolfsheim, Alquimia, Lacuna Coil, To Die For, For My Pain, Silentium, To Elysium, Smashing Pumpkins, Bloodflowerz, Poisonblack, Mortal Love, Reflexion, Gothminister, Sorrow, Anathema, Type O Negative, Sirenia, Tristania, Xandria, Within Temptation, Autumn, Opened Paradise, Adversus, Epica..... и още много други... ;)

Evanescencefan
02-14-2008, 05:52
Аз слушам Evanescence и Nightwish(Tarja).Новата им вокалистка за нищо не става :?

quench
02-14-2008, 06:05
кое е по-готик от трите:
А. Хиподил
Б. Еванесънс
В. Найтуиш
8-)

SuNsEt
02-14-2008, 10:07
слушам всякакъв метъл

AutumnTears
02-17-2008, 04:25
Ami na men po princip gothica mi deistva mn uspokoitelno lubimata mi grupa e Gothica ne sa mn izvestni no pesnite im sa vurhobni :)

Swinkenhoffer
02-17-2008, 04:35
Ami na men po princip gothica mi deistva mn uspokoitelno lubimata mi grupa e Gothica ne sa mn izvestni no pesnite im sa vurhobni :)
Верно, че имат и успокоителни мелодии, ама повечето текстове са доста смущаващи... :D

AutumnTears
02-17-2008, 15:14
Ami na men po princip gothica mi deistva mn uspokoitelno lubimata mi grupa e Gothica ne sa mn izvestni no pesnite im sa vurhobni :)
Верно, че имат и успокоителни мелодии, ама повечето текстове са доста смущаващи... :D


taka li imash li nqkoi tekst da mi pratish :) Ina4e lubimata mi tqhna pesen e

The Cliff of Suicide izklu4itelno vuzdeistva6ta pesen.

pls ako imash nqkoi tehen tekst da go postnesh tuk ili na li4no :) :-)

Swinkenhoffer
02-17-2008, 15:23
http://www.darklyrics.com/g/gothica.html

8-)

Tочно споменатата от теб песен ме плаши яко...

AutumnTears
02-17-2008, 15:32
mersi mnogo znaeh 4e pesenta se kazva Skalata na samoubiistvoto ili ne6to takova no ne podozirah 4e teskta e tolkova mra4en no vse pak krasiv :)

mersi mnogo :-)

RoyTheReaper
02-17-2008, 16:33
Найтуиш и готик... ](*,)

Swinkenhoffer
02-17-2008, 16:44
Найтушиш и готик... ](*,)
Е, как... щом е с женски вокал задължително е готик. ;-)

psychopath
02-17-2008, 19:41
Еванесънс са най-тру готик метъла беееее кво знаете вие

RoyTheReaper
02-17-2008, 19:52
Найтушиш и готик... ](*,)
Е, как... щом е с женски вокал задължително е готик. ;-)

Най-якате готик група в това отношение е Arch Enemy. :D

psychopath
02-17-2008, 19:57
Анджела Госоу рлз ! :P

Blacklisted
02-17-2008, 20:01
Ясно що не ме кефи готик... тия женски вокали :smt076

psychopath
02-17-2008, 22:23
^абе има бая готини 8-)

mulgore
02-17-2008, 22:52
Ясно що не ме кефи готик... тия женски вокали :smt076
Какво им има?
Има някой яки..

Swinkenhoffer
02-18-2008, 12:24
Май някой не усеща тънката ирония... 8-) Или пък само аз си мисля, че има такава.. ??

Amely
02-18-2008, 16:25
сикстинайн айс... обожавам... и малко Уитин... ^^

AutumnTears
02-18-2008, 16:56
Xandria su6to spored men sa dobri predstaviteli na gothic metula li4no na men vsi4kite im pesni mi haresvt vokalistkata ima unikalen glas
4uite Xandria-Pure

Bolt_f
02-18-2008, 17:13
Я кажете някои яки готик групи /по неизвестни/ 8-)

tristania therion Nightwish (sus tarja) sirenia lacrimosa:) a tristania napravo rascepvat ot 10 godini pravqt muzika i ne sa se izlagali nikoga ama 4ui i bauhaus :DПо неизвестни... ;)

Leave's Eyes, Therion, Graveworm, Darkwell, Kirlian Camera, Atrocity, Wolfsheim, Alquimia, Lacuna Coil, To Die For, For My Pain, Silentium, To Elysium, Smashing Pumpkins, Bloodflowerz, Poisonblack, Mortal Love, Reflexion, Gothminister, Sorrow, Anathema, Type O Negative, Sirenia, Tristania, Xandria, Within Temptation, Autumn, Opened Paradise, Adversus, Epica..... и още много други... ;) хахахаха, тук има само три четири такива... ГРЕЙВУЪРМ СА ГОТИК?! ХАХАХАХАХАХАХАХАХАХА!!!!!!!!

RoyTheReaper
02-18-2008, 19:01
^;)

Не знам дали беше ирония тва, че не харесваш женски гласове, но честно не те разбирам. :-D

Blacklisted
02-18-2008, 19:04
Как ще не ги харесвам бе...
нали са женски, иначе готик...
ех айде нема нужда :)

не пасва на моята брутално лирична душа ;)

sabaku_no_gaara
02-18-2008, 19:07
Kое ви е готика на вас?Evanesence? (или там както се пише :lol: )
Блек и грайнд форевър \m/

Swinkenhoffer
02-18-2008, 19:20
^^ Е, гота не е задължително да е с някви ефирни женски (!!! :D ) напеви... има си и такъв за брутални лирични души. Не че се сещам за примери в момента, но има.. :-|

mila_pila
02-18-2008, 21:41
Като заговорихте за дуум - слушайте My dying bride. Хъхъ много за релаксиращи :D
Аз по принцип такива умрялщини не обичам да слушам и не ме сдухват. По скоро да умра да се хиля на провлачените им гласове.
Ъъъ преди секунда разбрах, че съществува подобно понятие като " Сайкъделик алтърнатив метъл" щото ми беше интересно Кълн какво се водят http://bg.wikipedia.org/wiki/Кълн
Тия хиляди имена на стилове и подстилове никога няма да мога да ги разбера, пък споровете на разбирачите кое кое е - още по-малко...

psychopath
02-18-2008, 21:55
Я кажете някои яки готик групи /по неизвестни/ 8-)

tristania therion Nightwish (sus tarja) sirenia lacrimosa:) a tristania napravo rascepvat ot 10 godini pravqt muzika i ne sa se izlagali nikoga ama 4ui i bauhaus :DПо неизвестни... ;)

Leave's Eyes, Therion, Graveworm, Darkwell, Kirlian Camera, Atrocity, Wolfsheim, Alquimia, Lacuna Coil, To Die For, For My Pain, Silentium, To Elysium, Smashing Pumpkins, Bloodflowerz, Poisonblack, Mortal Love, Reflexion, Gothminister, Sorrow, Anathema, Type O Negative, Sirenia, Tristania, Xandria, Within Temptation, Autumn, Opened Paradise, Adversus, Epica..... и още много други... ;) хахахаха, тук има само три четири такива... ГРЕЙВУЪРМ СА ГОТИК?! ХАХАХАХАХАХАХАХАХАХА!!!!!!!!В ики е лъжлива кучка..мама и да таковам

каза ми ,че мейдън са пънк рок , аз куийн били хеви метъл 8-)

Malphax
03-05-2008, 17:28
Ми на мен любимите са ми Therion и Lacrimosa :)

machine_shot
03-05-2008, 17:29
nightwish не са ли такива? Те имат добри парчета :)

RoyTheReaper
03-05-2008, 17:35
nightwish не са ли такива?

Не.

machine_shot
03-05-2008, 17:55
Nightwish is a Finnish symphonic power metal band,
Опс моя грешка :) Иначе те са доста добри , метъл + оперно пеене е една неочаквано добра комбинация 8-)

Amely
03-05-2008, 22:02
--
(любезно редактирано и мазно изтрито... ама какво да направя, очарователна съм си, ама компетентните попфолколици, дет влизат в теми дет не им е работа не ме кефят)

DaЯk_AнGэL
03-06-2008, 06:43
Вижте Gothica, не са известни, ама ми харесват. :)

psychopath
03-06-2008, 12:10
nightwish не са ли такива?

Не.не я лъжи бе...те са най-чистия готиЦк метАл

ScionOfStorm
03-06-2008, 17:22
Лъже, лъжееее

ем...я пробвай готик/дуум да видим как ще ти подейства. Старите Draconian, примерно... :)

everything_ends
03-06-2008, 19:33
Амии послушквам от време на време-Таrja ,epica,theatre of tragedy...е тея

AutumnTears
04-11-2008, 16:26
nqkoi da znae myspace profila na Gothica ili pone oficialniqt im sait
mnogo gi haresvam no ne moga da namerq nikakva informaciq za tqh... :cry: :cry: :cry: :?:

zi
04-11-2008, 16:32
По готик не си падам много, много, обаче Power Metal...............................(абориг нско кланяне 8-) )

RoyTheReaper
04-11-2008, 17:07
На готик не се кефя, но пък обичам симфоник: EPICA, NIGHTWISH, AFTER FOREVER :idea:

AutumnTears
04-11-2008, 18:30
i vse pak nikoi li nqma informaciq za Gothica?
:?

alenka
04-11-2008, 19:05
tfa e liubimiq mi metal, deistwa mi sabujda6to i slu6am gotic predimno kato mi e qky<<< :P

zloto
04-11-2008, 19:15
i vse pak nikoi li nqma informaciq za Gothica?
:?
http://profile.myspace.com/index.cfm?fuseaction=user.viewprofile&friendid=107554374

GOTHICA are Roberto Del Vecchio (programming, keyboards, voice) and Alessandra Santovito (voice, keyboards). All the music has been composed by Roberto Del Vecchio and Alessandra Santovito and played with the collaboration of some musicians like Flavia Prosperi (flute), Claudio Di Bucchianico (oboe), Domenico Mancini (violin), Alberto Biondi (percussions). The lyrics are poems written by Alessandra Santovito but there are also poems by Dante Gabriel Rossetti, Gustavo Adolfo B

Entombed
04-11-2008, 20:31
Значи Готика е много хубав интелигентен...и приятен за слушане стил....верно че не е моя тип но понякога и на него попадам...
И все пак препоръчвам

"I"-Storm I ride

Струва си :)

AutumnTears
04-12-2008, 04:50
[quote=justme__]i vse pak nikoi li nqma informaciq za Gothica?
:?
http://profile.myspace.com/index.cfm?fuseaction=user.viewprofile&friendid=107554374

GOTHICA are Roberto Del Vecchio (programming, keyboards, voice) and Alessandra Santovito (voice, keyboards). All the music has been composed by Roberto Del Vecchio and Alessandra Santovito and played with the collaboration of some musicians like Flavia Prosperi (flute), Claudio Di Bucchianico (oboe), Domenico Mancini (violin), Alberto Biondi (percussions). The lyrics are poems written by Alessandra Santovito but there are also poems by Dante Gabriel Rossetti, Gustavo Adolfo B

Beatifica
04-12-2008, 08:13
От готик метъла харесвам.. Mortal Love, Inkubus Sukkubus и Virgin Black. Само това.

ScionOfStorm
04-12-2008, 13:06
Значи Готика е много хубав интелигентен...и приятен за слушане стил....верно че не е моя тип но понякога и на него попадам...
И все пак препоръчвам

"I"-Storm I ride

Струва си :)

:shock: :shock: :shock:

I = Готик?!?! :shock:

Beatifica
04-12-2008, 17:37
^
О, да, мега е остарял. Мнеее, не всяка година се появяват по толкова много нови банди, кои от кои по-добре. Неее.. няма такова нещо. No way. Ъ-ъ.. няма, няма. И е много тъп, мамицата му, няма никакъв смисъл в него. Не, никакви текстове, в които да се влага каквото и да е било чувство. Всичките песни са крадени. Ух, гадни копелета. Миризливи, остарели метъли. Ужасно.

The Shadows Madame
04-12-2008, 21:52
Не си падам много по готик метъла,но ще ти препоръчам някой песнички:
Tristania-Libre
Sirenia-On the wane
Xandria-Lioness,Ravenheart,Eversleeping
Препоръчвам ти да чуеш и малко darkwave.Намери Blutengel,Sopor Aeternus,Otto dix.
Няма начин да не ти харесат :)

04-13-2008, 08:47
Я кажете някои яки готик групи /по неизвестни/ 8-)

Примерно:


Aesma Daeva
Qntal
Helium Vola - тази и предната са доста странни, но пък според мен си заслужават слушането
Lesbian Bed Death, но са по-скоро готик рок, отколкото готик метъл
Type O Negative
Dommin
LAcuna Coil са по-популярни, доколкото "популярен" въобще е уместна дума
Moonspell, хубави влияния на The Mission на места
Autumn, някаква руска банда беше
Nemesea, вкарват и малко симфонично звучене..

punkarkata
04-13-2008, 14:28
ami zavisi az slu6am vsqkukuv rock metal punk i t.n. no obiknovenno metala i harda slu6am vinagi ili kogato sum tujna a e imalo momenti v koito sum gi slu6ala kogato sum radostna pri men zavisi nastroenieto na samata pesen :P

ARToftheDEVIL
04-13-2008, 14:36
xandria ,nightwish

04-13-2008, 16:07
ПОРЕДНАТА УСРАНА ТЕМА....Ах мама ви чалгарска.... Искаш ли да вземем закона в свои ръце? :lol:

TheBeastInBlack
04-15-2008, 20:52
Много ми е умрял този стил.

TheUnforgiven666
04-17-2008, 14:47
Да, слушам готик метъл. И честно да кажа, на мен ми въздейства много положително. В смисъл,че ме зарежда с енергия...Изобщо всяка музика, в която има мн крещене и китари ме зарежда страхотно!!! Само HEAVY METAL!!!!!!

fryc_fryc
04-17-2008, 21:55
em i na men ne mi haresva gotik metala
kefa se na death metal trash metal i dr.
:-o

babykiller_
04-20-2008, 13:47
не ме кефи особено готика предпочитам нещо по грубо като ми е сдух :?

xXxScreamxXx
04-20-2008, 14:22
зарежи ги тея проклети готик "изпражнения". Ъ... като ти е тъжно може да пробваш дуум... поне наистина те сдъвква и изплюва... поне така се чувстваш.


Препоръчвам...
Shape Of Despair - Illusions Play
Nortt - Graven

тез 2те песни яко важат ;)

ScionOfStorm
04-20-2008, 15:59
Ако е за дуум...
мачкай старите Katatonia и My Dying Bride, маа му!!1

MemoRieS
04-26-2008, 11:18
"Бавен" "подтискащт" - хахаха вие слушали ли сте индъстриал готик или готик електроника ае чуйте ги и тогава говорете

Готик електроника? Това сега го чувам.. някой може ли да ми каже някоя друга група, която изпълнява този стил? Ще съм много благодарна, за да разбера за какво става въпрос.. :)

zloto
04-26-2008, 11:34
"Бавен" "подтискащт" - хахаха вие слушали ли сте индъстриал готик или готик електроника ае чуйте ги и тогава говорете

Готик електроника? Това сега го чувам.. някой може ли да ми каже някоя друга група, която изпълнява този стил? Ще съм много благодарна, за да разбера за какво става въпрос.. :)
нещо такова може би :)
http://zazz.bg/play:7a6e4773
http://zazz.bg/play:145f2fc7

Manenkoto
04-26-2008, 18:57
Хммм инетресно си водите спора тука кое е готик и кое не. Мене ме много радват Evanescence и вобще тоя стил метал. Много ми харесват и Lacuna Coil, Die laughing, Ophelia's dream, Autumn, Die From Love, Whispers in the shadow и други.

Как се чудите само защо еди коя си група е готик и коя не е ами има групи който не са готик ама имат някое и друго пърче от тоя стил. Некой така разбрал,че се води готик групата. Пък и не винаги готик групите са със женски вокал

Ако си търсите хубав индустриал метал те т'ва Zombie Girl или поне на мене песните и ми много харесват :)

AutumnTears
05-02-2008, 12:51
ne znam do kolko stilut na Emilie Autumn e gothic metul no sled purvata i pesen koqto 4uh si izteglih cqlata diskografiq :)
EDIT: http://www.myspace.com/emilieautumn

zloto
05-02-2008, 13:26
ne znam do kolko stilut na Emilie Autumn e gothic metul no sled purvata i pesen koqto 4uh si izteglih cqlata diskografiq :)
EDIT: http://www.myspace.com/emilieautumn
Даа страхотна е... не я определям като какъвто и да е метъл, но и на мен много ми харесва :)

AutumnTears
05-02-2008, 14:04
ne znam do kolko stilut na Emilie Autumn e gothic metul no sled purvata i pesen koqto 4uh si izteglih cqlata diskografiq :)
EDIT: http://www.myspace.com/emilieautumn
Даа страхотна е... не я определям като какъвто и да е метъл, но и на мен много ми харесва :)
izklu4itelno talantliva
mnogo mi haresvat bonus trackovete i :)

пЛюш!нкаАа~
05-02-2008, 14:07
слушам,но повече ми допада хеви метъл

Shadow_Walker
05-02-2008, 22:08
Четейки мненията...стигам до извода, че половината от вас си нямат представа какво е това чудо, за което става въпрос.

Готик метъла не е дуум.Донякъде произлиза от него, но не е .За разлика от дуум метъла, готик метъла не е злостен, сковаващ, и задушаващ.
Нито пък е метъл с женски вокали (говоря за симфонични групи тип Nightwish, но и не само).Да в стила присъстват женски вокали...Но това не означава, че всяка група, в която присъстват е готик.Готик метъл не са и нагримосани алтърнътив банди в стил Evanescence.

Готик метъла е...метъл, повлиян от готик културата.
Първите му прояви, във мнооого неизчистена и първична форма ... 1991
албум - Gothic ... група - Paradise Lost
песен (http://www.zazz.bg/play:7d26a7bf)
в последствието те наистина се увличат... стигайки до това (http://www.zazz.bg/play:44510840)
а ето и една песен, от грандиозния им албум от 2007, който бележи тяхното завръщане към стила цък (http://www.zazz.bg/play:386e00dc)
Наистина не видях Paradise Lost да са споменати никъде...а те са първите.

след това...
My Dying Bride ... да, те са дуум, но за бога...
това е различно. (http://www.zazz.bg/play:8d4f3bda)
То е ... нежно, романтично, меланхолично...

Не мога да не спомена Theatre of Tragedy...като гледам сте ги изпуснали и тях....а първите им албуми са толкова важни за стила. Особено Aegis, изключително добре представящ атмосферата на готик рок-а.Която не е само и единствено тъжна!!
цък (http://youtube.com/watch?v=bFSb9pyqR7Y)

нека продължим...
Tristania
просто без думи - само музика (http://youtube.com/watch?v=Uje_RvacpS8)

А също така... Cradle of Filth.
Дам, Дани в текстово отношение е повлиян от готик автори като Лорд Байрон.А в музикално е споменал и европейското даркуейв течение.И Paradise Lost.
А всички знаем, че той е групата...
ето една може би позабравена, но прекрасна песен... (http://www.zazz.bg/play:e6728937)


Това е готик метъла.Не някаква си мрачна фасада изградена от гримове, депресия или пък женски гласове...

Deadlock
05-02-2008, 23:29
предостатъчно съм обяснявал защо понятието готик метъл е смешно...
Обясни пак! :-| Подло оставяш неуките чеда като мен в чуденка..

AutumnTears
05-03-2008, 04:41
pro4etoh opredelenieto za gothic metula no ne moga da razbera za6to togava tolkova grupi s jenski vokali v my space se opredelqt kato gothic/metal/rock
kato nqmat po4ti ni6to s gore poso4enite primeri?
:(

ScionOfStorm
05-03-2008, 15:29
'щото и те са шматки. А феновете на атмосферик групите, наричащи ги готик - още по-големи.
Казвам, за ГОТИК, без метъл, без нищо - Nox Arcana, с Лъвкрафтски мотиви е.

А, уолкъре...Beauty slept in sodom!!!!! :)

Иначе дуум и готик нямат нещо особено общо, да не кажа нищо. Освен може би специфичната и по-мрачна, но едновременно успокояваща (поне мен) и потискаща (пак мен ;д) атмосфера. И, естественото, масовото готик/дуум групи :)

it_ends_tonight_
05-03-2008, 15:40
Когато почнах да слушам метъл, слушах само такова, а сега слушам кат ми е кофти или кат искам да попея.. Иначе слушам дет , блек, пауър и др, а на тях няма как да си запея :D

RoyTheReaper
05-03-2008, 15:47
Когато почнах да слушам метъл, слушах само такова, а сега слушам кат ми е кофти или кат искам да попея.. Иначе слушам дет , блек, пауър и др, а на тях няма как да си запея :D

Има как да се подереш. Пробвай, много е яко. 8-)

AutumnTears
05-03-2008, 16:46
za men li4no Godyva/ http://www.myspace.com/godyva /
sa dobur predstavitel na gothic metula s jenski vokali
a nqkoi 6te mi obqsni li za6to zvu4i sme6no imeto na stila/gothic metul/ ?

DeepWithin
09-09-2008, 13:17
Evanescence са готик рок
Delain и те се водят готик рок.

Nightwish пък Symphonic Power Metal.Доколкото чух Анет преди пеела поп.Тва за първи път го чувам ако може някой да ми разясни.Знам, че преди е пеела в групата Аlyson Аvenue.

Пример за ''готик електроника'' мисля, че може да се даде тази песен, но не съм сигурна Luca Turilli - Virus (хора дайте някакъв пример).

http://bg.wikipedia.org/wiki/Готик_метъл
http://bg.wikipedia.org/wiki/Готик_метъл_групи

Shadow_Walker
09-09-2008, 13:28
Evanescence са готик рок

феновете на систърс ъв мърси и баухаус вече те погнаха...

Outlaw4Life
09-09-2008, 17:23
Найтушиш и готик... ](*,)
Е, как... щом е с женски вокал задължително е готик. ;-)

Най-якате готик група в това отношение е Arch Enemy. :D
Хаха вокалистката им е ужасна.Като я чух за първи път се хванах за устата сякаш някой е умрял. :D
Иначе по-темата:слушам Within Temptation,Stream Of Passion.