PDA

View Full Version : хранителни добавки



gabituuu
02-11-2008, 17:47
кажете кои са според вас най добрите хранителни добавки - за тези които искат да качват и тренират за повишаване на мускулатура и за тези които искат да свалят килограми.кажете вие какво сте пробвали,а не какво сте чули.надявам се да се оформи тема която наистина да помогне на някои,защото ми писна да слушам от всеки различни бабини рецепти и диети,за рекламирани препарати без ефект и от познати оплакващи се че задника му бил надупчен ама след 2 месеца от 47 на 42 см му паднала ръката ( говоря на изуст тези числа)

п.с. надявам се темата да остане в раздела въпреки че е и за раздел спорт .... а може би и там трябва да я има ?!

p0liner0
02-11-2008, 20:15
Значи доста съм съгласен с "колегата" по-горе :) За това, че с хранителни добавки, без здраво хранене - ефект няма да има. Също така много трудно само с добавки ще можеш да качиш само маса. Винаги има и мазнини :) В момента зимам Креатин, трибулус + BCAA и gayner, kaTo не мога да се оплача. Естествено трябва и яко блъскане в залата (или евентуално много тренировки ако тренираш нещо определено). За парите също е прав... Българските стоки определено не са на ниво... Приготви си пари и вземаи нещо качествено дето му се вика :) Успех ! \:D/

momchence_89
02-11-2008, 20:23
еми много добавки съм използвал за качване...започнал съм със суроватъчен протеин,млечен,соев,пил съм креатин и гейнър....според мене
ако искате бързо да качвате трябва да пиете гейнър за маса...от него се казва и мазно но все пак се качва и може да се превърне в мускул....но трябва да знаете 4е добавките имат ефект единствено когато се употребяват в нужното количество,в точното време и трябва постоянство и разбира се да се яде много не може да се разчита само на тях....
трябва да са и на по качествени фирми,така че ако ще почваш добавки за качване приготви си пари и не ги пести.... това е за добавките...а и никога няма да стане само от един продукт така че трябва да се комбинират-креатин,витамини,протеин,а инокиселини и гейнър за максимален ефект и както казах по горе с условията за взимане на добавки и само тогава ще има ефект...иначе това са видовете добавки за качване(почти всички най-важни)...но трябва да се комбинират разбира се ина4е ако иска6 да ти дам конкретно препоръчани фирми ми кажи ;)
за сваляне--никога не ми се е налагало,но знам че всички ми фрдс дет искат да свалят,дори и момичета пият-L-CARNITIN или фет бърнари... и казват 4е има ефект но и те тряя се взимат според условията а качването и свалянето са корено различни и при свалянето тряя и яденето да се намали и пак да се тренира много!
това е от мен ако има6 въпроси питай,а и все пак нз дали си мом4е и моми4е има разлика...слу6ай ме минал съм през добавките много одавна!

Мн си прав но и ма и смешни неща :D
А за протеини български оригинален няма тъй че ще си взимаш само американски които струват към 30 лв минимум за 500гр. Протеина е хранителна добавка и гейнъра също всички са хранителни добавки без СТЕРОИДИТЕ в гугъл има всичко за протеините нз имали нужда от такива теми който се интересува ще потърси :-s :smt012

Vitalis_sex
02-11-2008, 23:13
Така така .. ако някои иска наистина добри резултати трябва наистина да се потруди.Неси мислете че само с добавки става магия.То затова се казват добавки защото допринасят това което неможе или само частично се набавя с храната.
Та да преминем по темата.. Хубаво е да се съчетае приема на протеин креатин и глутамин.тези 3 добавки в комбиниран прием дават много добри резултати казвам го от личен опит.Протеините участват в изграждането на мускулите , креатина дава сила и от друга страна задържа вода в мускулната клетка като по този начин мускулите изглеждат по издути ;) а пък от своя страна глутамина запазва водния баланс на клетките(не позволява спадането след спирането на креатина)..
Най-важно си остава обаче храненето.Много ориз картови пил.месо мляко и млечни продукти ,яица, овес ,спагети и др.

Master_88
02-16-2008, 14:14
Всичко зависи от финансите,всяка добавка е от полза и е по-добре с нея,отколкото без нея