PDA

View Full Version : Не съм сигрен за запис на диск



Xanibal
02-11-2008, 22:00
Мии значи да се посаветвам със вас.
Когато се изтегли Windows които е торент и трябва да се отвори с DT и се отваря ,но като тръгна да го записвам на CD-R взимам само файловете които са във диска(със DT),без да правя някаква папка или нещо такова и тогава да ги слагам вътре и да я записвам на диска.За да може да ми се буутне диска със стартирането на PC.
Така ли е или греша ?
(питам защото така направих с един Windows XP Royal и ми изписа някаква грешка че не прочита някакъв файл и натам ме мързеше да го прочета)

ResidentEvil
02-12-2008, 06:53
Ако ти е предоставен .ISO файл на Уиндоуса , той е буутнат / тоест сам се пуска при слагане в твоето CD/DVD. Записваш го на диск и започваш инсталацията.

Но ако са много файлове в торента (тоест не е буутнат), ти трябва Nero Express да го запишеш на Диск, иначе по обикновения начин се губи един или повече файлове. И по този начин може и да не ти дава, и да ти изтрие стария Уиндоус и да не може да ти инсталира новия.
--------------------------------------------------------------------------------------------
Как се прави boot CD-ROM за Windows XP? (http://zamunda.net/forums.php?action=viewtopic&topicid=34625)
--------------------------------------------------------------------------------------------
Надявам се да съм бил полезен!

Xanibal
02-12-2008, 20:49
Определено бате мерси много питах щото до сега не съм записвал диск с Windows а съм искал от приятели дискове и само ги копвам със нерото на друг диск което е по лесно :D

Xanibal
02-12-2008, 21:01
Добре значи сега понеже изтеглих един Windows и той е на 1 файл който е ISO т.е. торент и го записах направо на диска този файл.И сега ако искам да си прейнсталвам ПЦто ще ми се буутне без нужда от DT така ли ?

ResidentEvil
02-12-2008, 21:10
Записваш го на CD , рестартираш PC'то ... показва ти се "Рress any key to boot forom CD ..." натискаш някакво копче и започва инсталацията.

П.П. Ако си намисли да си слагаш "Mirosoft Windows XP Extreme" (тоя новия Windows), Няма нищо по добро от обикновения Mirosoft Windows XP!!! Но то си е твоя работа, де.

Xanibal
02-12-2008, 21:48
Естествено ХРто си е the best аз щях да си качвам на диск един Windows XP Royal ама се отказах въпреки че и той не е лош

l2p4fs
02-12-2008, 22:10
Добре значи сега понеже изтеглих един Windows и той е на 1 файл който е ISO т.е. торент и го записах направо на диска този файл.И сега ако искам да си прейнсталвам ПЦто ще ми се буутне без нужда от DT така ли ?
Трябва да ползваш опцията "Burn Image to Disc" от Nero, или някоя друга програма, а не просто да запишеш .ISO файла на диска...

ResidentEvil
02-13-2008, 07:02
Аз още в началото написах че е най-добре да се запише с "Nero Express" оттам даваш на "Data" и си добавяш .ISO файла, и записваш диска.

Xanibal
02-15-2008, 15:11
значи направо слагам файла вътре без някакви доп глупости

LizZz
02-16-2008, 14:45
значи направо слагам файла вътре без някакви доп глупости
Не! Цъкаш с дясно копче на .ISO файла и дяваш Open with... и после му казваш да го отвори с Nero или каквато ти е програмата за записване.