PDA

View Full Version : Книги за човека



OtherDimension
02-12-2008, 09:40
Книгите са с милиони.... независимо от своя жанр те могат да бъдат велики
нека обаче предложим тези, които са задължителни за човека... книги, които могат да формулират поведението му, да променят начина му на мислене, да го улеснят да живее и да се присмива над обществото... книги . които те карат да се чувстваш жив, да се чувстваш нещо...

не знам дали ме разбрахте правилно:)
и все пак, давам примери, за да се изясни до някаква степен картинката :
Чък Паланюк - Боен Клуб
Ницше - Тъй рече Заратустра(сега за Ницще да не ме плюете много де ..... :Р )

Facelessman
02-12-2008, 09:54
Човекоядците от Кумаон-силна,силна книга.Написана от Джим Корбет(фактически там са изложени неговите приключения като ловец на тигри-човекоядци в Индия.Всичко и изключително реално и въздействащо.

Roiroi
02-12-2008, 10:12
Светът на Софи...
Селестинското Пророчество.

+1 за темата ... Намирам се точно в такъв момент :) В който се опитвам да се изградя като личност и да намеря пътя си ...

oTPoBHa
02-12-2008, 10:12
повечето книги на коелю.. също Юстайн Гордер - Светът на Софи

иначе някой по-нагоре беше казал нещо за Чък Поланик.. евала

OtherDimension
02-12-2008, 10:19
относно господин Чък - все още не могат да се изяснят как да пишат фамилията му - Поланик или Паланюк :)
за жалост в тъпата ни библиотека има само файт клуб ... което значи, че трябва да закупувам другите му неща, тъй като определено искам да ги прегледам .. но това ще стане по-натам, като се снабдя с нужните за целта финикийци

Стайнбек е велик:)

Canis_Dirus
02-12-2008, 10:39
Една и съща книга може да ти подейства по съвсем различен начин в зависимост от това, кога я четеш.

Старецът и морето на Хемингуей
Разказите на Джек Лондон
Майстора и Маргарита

Saymon90
02-12-2008, 10:54
„Умението да обичаш”, Дон Мигел Руис - това е последната книга, която ми направи голямо впечатление. Е, може би по-скоро до средата на книгата, след което започва да се говори за връзки основно.
Наистина пише много интересни неща, макар и заглавието да е малко ... лигаво (по мое мнение),

EarthShaker
02-12-2008, 11:42
Алхимикът на коелю

twiLight
02-12-2008, 12:55
Хари Потър 8-) ?
(почти толкова ми е повлиял,колкото и Коелю) :D

bboy_bunker
02-12-2008, 14:54
Балзак, Купер, Ремарк...

hahavteen
02-12-2008, 16:00
Lyiz Hei-Izlekyvai jivota si
Diipak 4opra-Nepodvlastni na vuzrastta i vremeto
"100 na4ina da motivira6 sebe" si no ne se se6tam na koi...
Tova sa knigi koito naistina sa mi povliali mnogo i sa me promenili.Ina4e ima stra6no mn knigi koito obi4am i mi e priatno da gi 4eta otnovo i otnovo no ne moga da kaja 4e s ne6to sa mi povliali.

RAWRRR
02-12-2008, 21:43
Най-емоционално преживях "Дядо Горио"..
Замислих се за преходността на добротата,
за това дали ако бъдеш съвестен и трудолюбив обществото няма да те смаже..или трябва да бъдеш нагъл,добър лъжец и лицемерен?

Тази книга малко или много ме подготви за живота и криворазбраната цивилизация.. :)

eu.hyricane
02-12-2008, 21:49
"10te zakona na uspeha"
"bibliq na egoista"
"izkustvoto da bade6 egoist"
"48te zakona na vlastta"
"opiti 1/2/3" na monten
"dialozi" na platon
"patq na du6ata"
"nara4nik po investirane"
"metodat silva"
"psihokibernetika"
"zlatnite pravila na menijmanta"

Blacklisted
02-12-2008, 22:01
^ а Рибеното букварче драги?