PDA

View Full Version : Нещо лошо може да се слу4и,ако слушаш тази песен/или пък не



SuNsEt
02-12-2008, 15:48
Преди няколко дни си говорехме с едни мои приятелки за някаква песен на Моцард-седемте смъртни гряха.Те ми казаха,4е ако танцуваш на нея си щял да умреш.Например:Максим Стависки и Албена Денкова танцували на нея и след това се слу4и нещастието със колата,Моцард я е написал дни преди да умре(имаше и още такива примери,които ми дадоха,но ги забравих).Хм...аз съм малко скипти4но настроена към това...как да го кажа,може би суеверие :-o Просто ми е любопитно какво ще кажете по въпроса?

pomo6tplz
02-12-2008, 15:55
куку куку куку :?

MoNiIiTo
02-12-2008, 16:10
„Седемте смъртни гряха" е на Моцарт :x

SuNsEt
02-12-2008, 16:28
„Седемте смъртни гряха" е на Моцарт :x Опа :oops: ...Ми не слушам класика...Ще го поправя :oops: :oops: :oops:

Roiroi
02-12-2008, 16:45
Да... Гледах и предаване точно за тази песен . Може би има нещо вярно ,но не съм от суеверните личности за да вярвам в него .
А относно катастрофата ... Нашия клас събрахме символична сума и изпратихме на момичето :( ... Апелирам и към вас да направите същото

lsd43
02-12-2008, 18:15
Да не би произведението да се казва "Реквием" ,но за мен това проклятие е глупост!

lsd43
02-12-2008, 18:17
Да... Гледах и предаване точно за тази песен . Може би има нещо вярно ,но не съм от суеверните личности за да вярвам в него .
А относно катастрофата ... Нашия клас събрахме символична сума и изпратихме на момичето :( ... Апелирам и към вас да направите същото



Браво ,Браво =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D>

Buhtaaa
02-12-2008, 18:26
туй прилича на предизвестена смърт .... от втълпяване на глупости е ... според мене ... :?

psychopath
02-12-2008, 18:52
МоцарД? :lol:

•._.•No_NaMe•._.•
02-12-2008, 19:22
Tova go kazvaha po novinite,no az ne vqrvam :?

lsd43
02-12-2008, 19:34
Тази творба на Моцарт не е последна ,последната е "Реквием",която не е довършена ,но все пак и двете са много зловещи и на мен не ми е изобщо да танцуване когато ги слушам,но и без това отдавна вече не слушам класическа музика!

Madness
02-12-2008, 20:43
Аз четох некво тъпо интервю за сички фигуристи които танцували нан ея...се случило по някво нещастие...

lsd43
02-13-2008, 09:48
"Реквием" е самото произведение , а "Седемте смъртни гряха" е част от това произведение,вчера си я дръпнах да я чуя ,хора ако щете вярвайте ама настръхнах !

HePeAJIeH
02-13-2008, 10:16
Мисля просто че всичко това е съвпадение! Лично аз не съм от суеверните личности.

tenaglia
02-13-2008, 10:17
Преди няколко дни си говорехме с едни мои приятелки за някаква песен на Моцард-седемте смъртни гряха.Те ми казаха,4е ако танцуваш на нея си щял да умреш.Например:Максим Стависки и Албена Денкова танцували на нея и след това се слу4и нещастието със колата,Моцард я е написал дни преди да умре(имаше и още такива примери,които ми дадоха,но ги забравих).Хм...аз съм малко скипти4но настроена към това...как да го кажа,може би суеверие :-o Просто ми е любопитно какво ще кажете по въпроса?
neshtastieto s kolata se e sluchilo ne zashtoto maksim e tancuval na tazi pesen, a zashtoto e bil piqn....
q se zamislete... kolko hora sa tancuvali na tazi pesen i ne se e sluchilo neshto tragichno okolo tqh?...

Buhtaaa
02-13-2008, 10:23
тука го напоравихте на световен проблем ... който не е суеверен да стане и да танцува на това произведение честно казано мисля че колкото и да казвате че не сте суеверни пак няма да станете да танцувате :?

HexGirl
02-13-2008, 12:52
tva e vqrno pone spored men

MoNiIiTo
02-13-2008, 13:13
Ами имам спомен (май от някакво интервю на Албена и Макс ) ...та Албена тогава сподели че тя не е искала да танцуват на нея , защото тегнело проклятие над тази музика , но Макс настоявал. И в крайна сметка... ето до какво доведе :(

Qnchety
02-14-2008, 18:38
Аз по принцип съм доста суеверна, ама тфа малко не ми се вярва :(

FairYoFdaRknEsS
02-14-2008, 21:32
Я някой да каже от къде да дръпнем песента де плзззз :(

lsd43
02-15-2008, 08:33
http://search.nicksoft.info/?dbgq=mozart+requiem&mm=0&grp=2&o=0&frs=&tos=

От тая музика ме побиват тръпки дръпни тази от 24 мега байта .Мисля че е първата или втората.

djudjutu
02-15-2008, 12:15
Може да има нещо вярно :smt102

zvezdichkaaa
02-15-2008, 15:09
По-принцип не съм суеверна и не мога да си представя как така като танцваш на тази песен може да ти се случи нещастие и все пак не бих танцувала на нея.

eclipseee
02-15-2008, 15:39
По-принцип не съм суеверна и не мога да си представя как така като танцваш на тази песен може да ти се случи нещастие и все пак не бих танцувала на нея.
+1...ох и мен ме побиха тръпки 8-)

JivaRana
02-15-2008, 19:30
Чудя се да взема ли да пробвам и да ви кажа после ако се случи нещо(ако случайно не се е стигнало до умиране де :-D ).А иначе нз по принцип вярвам в някои такива работи,но това ми се струва прекалено странно и нереално...А бтв музиката е доста страховита и гадна..въпреки,че не вярвам,ще си остана само със слушането няма нужда да танцувам :)

tenaglia
02-15-2008, 22:40
Преди няколко дни си говорехме с едни мои приятелки за някаква песен на Моцард-седемте смъртни гряха.Те ми казаха,4е ако танцуваш на нея си щял да умреш.Например:Максим Стависки и Албена Денкова танцували на нея и след това се слу4и нещастието със колата,Моцард я е написал дни преди да умре(имаше и още такива примери,които ми дадоха,но ги забравих).Хм...аз съм малко скипти4но настроена към това...как да го кажа,може би суеверие :-o Просто ми е любопитно какво ще кажете по въпроса?
neshtastieto s kolata se e sluchilo ne zashtoto maksim e tancuval na tazi pesen, a zashtoto e bil piqn....
q se zamislete... kolko hora sa tancuvali na tazi pesen i ne se e sluchilo neshto tragichno okolo tqh?...
i na kolko hora im se sluchva neshto losho i ne sa q chuvali dori! :-x

ANTI
02-15-2008, 22:57
аре дружнос и напраим едно пого на нея.

crazy_style
02-16-2008, 19:51
dam are nqkoi ot stz ko se navie..sabirame se i posredata na centara igraim eno horo..ili kvot re6ite.. hah ina4e sama nqa proam ... vupreki 4e ne sam sueverna.. nqam namerenie sama da probvam..

machoka
02-17-2008, 14:51
1. Спрете с това 'песен'. Това не ви е някой лигоч на Джъстин, а е ЗЛОУПОКОЙНА, ТРАУРНА МЕСА, чиято цел е да бъде молитва към Бог, да пощади душите на умрелите. В няколко части е. Съставът, в който се изпълнява е: симф. оркестър, смесен хор и четирима солисти - две жени - сопран и алт + двама мъже - тенор и бас. Нарича се Реквием.

2. Моцарт наистина умира на легло, докато го пише. Поръчано му е от граф да го напише, но той осъзнавайки приближаващата го смърт, го пише в своя собствена чест, пише заради себе си. Съответно чрез нея той моли Бог да му прости и да даде вечен мир на душата му. Ако ви кажа какъв е превода от латински на различните части на тази траурна меса /Реквием/ - ще ви побият тръпки.
Много композитори са писали музика - Реквием - текстът на всички е еднакъв - т.е. текстът е един и същ, а композиторите само пишат различна музика.

------------

А сега по въпроса за тъпите ви схващания за случайност - НЯМА ТАКОВА НЕЩО. Значи аз лично съм изпълнявал тази творба - 2 пъти, на сцената на музикалното училище и в Зала България под палката на маестро Росен Миланов - може би най-големият БГ диригент в момента. Само да ви кажа, че в момент на изпълнение се чувстваш много странно - настръхваш целия, изпотяват ти се и ти се заледяват ръцете - защото над 150 човека музицирате едновременно, а музиката е толкова гениално написана, че не можеш да повярваш.
Да ви кажа - нищо лошо не ми се е случило, напротив - изпълнението на този Реквием ме направи по-музикант от изпълнението на което и да е било друго произведение, а съм изсвирил, изпял и композирал доста други неща.

П.с: вижте и този ми пост:
http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?p=2209586#2209586

kapinka
02-17-2008, 15:05
Супер е .. Много красиво изпълнено е .. Евалата на Моцарт ..нищо чудно ,че е известен по цял свят .. Не слушам класическа музика ,но това много ме впечатли .. .

machoka
02-17-2008, 15:13
Хаха, 'евалата на Моцарт, нищо чудно че е известен' хаха )
на 9 пише първото си произведение, първата опера на около 12 години.. но както и да е.

Между впрочем, на едно изпълнение на въпросният Реквием веднъж, както си пеят и една от хористките явно беше епилептичка и ... по време на изпълненията изведнъж като припадна на сцената -.. гърчове, та гърчове.. диригентът не спря, а 2-ма - 3-ма я изнесоха и музиката продължи без да е спирала.
Това е то, подобно излияние на чувства, мисли, молби към Господ не спира дори когато припадне човек на сцената и започне да се гърчи.. толкова са сериозни нещата.

Естествено, суеверните сега веднатга ще намерят в това символ на нещо ужасно - ваша роля, ваше право е да се заблуждавате.

eclipseee
02-17-2008, 16:43
machoka, кажи преводите на Реквиема. Сигурна съм, че не само аз съм любопитна.

machoka
02-17-2008, 18:03
Ръкопис на Моцарт за Dies Irae:
http://www.mozartforum.com/images/K626%20Requiem%20Dies%20Irae.jpg

Latin - English:
http://members.optusnet.com.au/charles57/Requiem/lyrics.htm

Малко скапан БГ превод:


Ден на гнева /Dies Irae/

Ден на гнева, в този ден
светът ще се разпилее на прах
според свидетелството на Давид и Сибила.

И какъв трепет ще настане,
когато приближи Съдникът,
за да отсъди строго за всичко.

Чудната тръба ще възвести
гибелта на царствата
и ще сбере всинца пред трона.

Ум и тяло ще се застинат,
когато възкръсне всяка твар,
за да отговоря пред Съдника.

И ще бъде представена Книгата,
която съдържа всичко
и според която ще бъде съден светът.

И тъй Съдникът ще заеме мястото си
и скритото ще се разкрие
и нищо няма да остане без присъда.

Но какво ще кажа аз, клетникът?
Към кой закрилник ще се обърна,
щом дори и праведните треперят?

Царю на смразяващото величие,
ти, който ще спасиш с милостта си онези, които трябва да бъдат спасени,
пощади ме, извор на милосърдието!

Спомни си, милостиви Исусе,
че пътят ти започна заради мен
и не ме предавай в онзи ден.

Нали страда заради мен
и ме изкупи ме на кръста -
не допускай да отиде напразно толкова много страдание.

Справедливи Съднико накрая,
дари ни опрощение
преди деня на равносметката.

Съкрушен съм от греховете си,
вината обагря лика ми в червено,
пощади молителя, Боже!

Ти, който се роди от Мария
и изслуша крадеца,
дай надежда и на мен!

Молитвите ми не са недостойни,
но Ти си добър и снизходителен
не ме остовяй да горя във вечния огън

Горчив ще бъде онзи ден
когато от пепелта се въздигне
греховният човешки род

Затова прости му, Господи
Милостиви Боже Исусе
Дай му покой

Амин

st1ka
02-17-2008, 21:46
И аз чух нещо подобно да говорят по тв-то...не ми се вярва много много,ама знае ли човек?!?

s1NNer
02-19-2008, 15:13
хах просто изглеждаше тъпо Максим ,който участваше в инициативата "Ако си пил слез" (или нещо подобно беше) и той точно `зел ,че се напил и за тва я измислиха тая простотия ...

Valhala
02-19-2008, 18:03
Леле изтръпнах като го слушах :-# Колкото до суеверието не ми се вярва
:?

GreenFairy
02-19-2008, 19:24
Ей, авторката за МоцарТ не знам, но аз лично не вярвам че носела нещастие...