PDA

View Full Version : Премахване на очен грим.



BlueCat
02-12-2008, 14:59
Аз не знам какво тоалетно мляко ползвате, но на моето пише, че е за почистване на лице, никъде не пише, че е за грим и като си го нанеса на очите, за да премахна молива и то ми щипе. Същото става и с почистващите гелове. Но съм забелязала, че има специални лосиони, които почистват водоустойчив очен грим, които приличат на вода, но пък са много скъпи - 8-10 лв за 50 или 100мл! А какво ще кажете за тоника - на него пише, че премахва последните остатъци от грим?
П. П.Тоалетното ми мляко е на Oriflame, едно в бяла опаковка с розова капачка. А много отдавна майка ми имаше някъв лосион, който не лютеше, ама пък никога не можех да си махна черния молив както трябва.

dance_with_devil_
02-12-2008, 15:46
Значи аз от доста време използвам Почистващия лосион на Johnson's и съм много доволна - почиства перфектно и черния молив и водоустойчивата спирала и не люти (щипе) на очите :)
Значи за повече информация отпред на лосиона пише :
Johnson's Cleansing Lotion 3 in 1
попринцип е в бяла опаковка с малко розово и лилаво [-o< ::: :-)

Seducti0n
02-12-2008, 16:04
Аз използвам унимераслно почистващо мляко на Гарние (използва се както за кожата на лицето, така и за грима нанесен върху клепача и зоната, около него.) Цената му вирира между 7 и 10 лв.Парите не са малко, но определено си заслужава.Късмет. :)

Liar
02-12-2008, 16:26
Аз смесвам 100мл розова вода(70 ст за 100мл) с 20 мл масло от жожоба(4лв за около 40 мл).Няма химии и няма какво да дразни очите :)
Обаче водоустойчив грим не премахва.

Radeto_
02-12-2008, 16:29
По принцип черен молив добре се маха с мокра кърпичка, а после може да ползваш лосиони и тоници, но не знам дали ще премахва водоустойчив грим.

sladur4e_yo
02-12-2008, 17:51
На Oriflame специално има 2 вида почистващ лосион за грим-за водоустойчив и обикновен.Той си е спецално за грим и почиства всичко.Не знам,но мисля,че тоалетното мляко не е за почистване на грим.Или нещо се бъркам.А и ако очите ти са чувствителни,трябва да си по-внимателна в подбора на продукти за почистване на грим или въобще на лицето ти.Относно дегримьорите мисля,че не бяха много скъпи,когато са на намаление.Надявам се да съм помогнала. :)

st1ka
02-12-2008, 18:51
Аз използвам тоалетно мляко на Дева и ми премахва грима много добре,а и не дразни кожата и не ми щипе...А иначе съм виждала в каталозите на Avon,че продават специален тоник за почистване на очен грим и струва 5,90...

Undying
02-12-2008, 19:10
Аз имам лосиона за премахване на очен грим на Avon,незнам колко струва точно (мисля че 7-8 лв.) защото аз си го взех на промоция по Коледа,почиства много добре и не люти.

Rush_girl
02-12-2008, 20:28
Na L`Oreal дегримьора е много добър.Понена мен ми върши работа и струва към 10 лева само. :)

08mdam__
02-13-2008, 03:38
И аз имам лосион за почистване на очен грим на Avon и съм доволна. Тоалетното мляко наистина не е достатъчно понякога. Какъвто и лосион/дегримьор да си вземеш, ако е специално за очи няма да ти люти и да имаш проблеми.

ProstoAz
02-13-2008, 12:37
Аз пък съм забелязала, че ми щипе на очите според това с каква спирала съм!

Иначе и моето тоалетно мляко в момента е на Дева - нищо, че е българско, хубаво е и мирише приятно. :)

Ag
02-13-2008, 13:21
Аз пък знам,че от тоалетното мляко може да се получи конюктивит :? :?

princesata92
02-16-2008, 17:50
znaete li,ima edno novo proizvedenie na l'oreal, koeto po4istva grima, tova e mlqko i tonik 2v1!!!az go polzvam i sam mn dovolna,i struva okolo 10 lv,no si zaslujavat parite!!!!! :-) :-) :-)

LuCiFersAngeL
02-16-2008, 19:25
Веднъж бех на гости на една приятелка и се наложи да си почистя грима с нейното тоалетно мляко на Орифлейм. Леле ужас! После половин час си плакнах очите с вода - толкова много лютеше. Аз обаче съм си намерила подходящ продукт, който не дразни очите, дори когато са целите омазани с него. Колкото и странно да ви звучи това е едно "просто" тоалетно мляко за 1.30 лв. от аптеката. На Aries Cosmetics е (не че бях чувала марката преди да си го взема де :D ). Върщи чудесна работа. Вече ползвам втора опаковка.

Madness
02-16-2008, 19:28
Имам една от 1.30 и е пер-фект-но

LuCiFersAngeL
02-16-2008, 19:56
Имам една от 1.30 и е пер-фект-но
Да не е като моето? 8-)

BeboP
02-16-2008, 20:08
За почистване на очен грим използвам лосион за демакиаж на Garnier с плодови екстракти, серията Essentials. Шишенцето е зеленикаво (прозрачно) :) И съм доволна! http://www.cheesebuerger.de/images/midi/froehlich/a030.gif Но свършва бързо... http://www.cheesebuerger.de/images/midi/konfus/a030.gif

peZz
02-16-2008, 21:05
Ами след като пише, че е за премахване на грим се предполагат и очите след като на тях най-често и най-много им се слага грим(моливи,спирали и т.н.) Тоника не се използва в зоната на очите.
Аз лично си ползвам някакво тоалетно мляко от аптеката за 1,50 лв.


конюктивит
Каква е тази болест?*гледа като индианец* :)

sladku_bebzi
02-17-2008, 09:40
znaete li,ima edno novo proizvedenie na l'oreal, koeto po4istva grima, tova e mlqko i tonik 2v1!!!az go polzvam i sam mn dovolna,i struva okolo 10 lv,no si zaslujavat parite!!!!! :-) :-) :-)

Тва е най-доброто, което съм пробвала и наистина изобщо не люти!

~~lalala~~
02-17-2008, 10:10
woda i sapyn - po4istwa perfektno i ne e kato maznite losioni i kremowe ot koito na sytrinta o4ite ti sa podyti :D

BeboP
02-17-2008, 10:45
woda i sapyn - po4istwa perfektno i ne e kato maznite losioni i kremowe ot koito na sytrinta o4ite ti sa podyti :D
Ами...първо - не ти ли люти?? Все пак за почистване на очен грим говорим http://www.cheesebuerger.de/images/midi/konfus/a062.gif
И второ - сапунът изсушава кожата и не е много желателно да се използва за почистване на лицето изобщо, още по-малко за зоната около очите... :?

Освен ако не говориш за специален сапун, беден на алкали и по-мазен (зехтинов, ланолинов и т.н.) :)

~~lalala~~
02-17-2008, 10:58
mi ne ne mi luti az si stiskam zdrawo o4ite i nemam problemi puk polzwam sapyn na dove i za sega ne mi e izsuxnala kojata i krema mi za lice e na dove i daje si e mn qka

radito
02-17-2008, 12:16
Аз пък съм забелязала, че ми щипе на очите според това с каква спирала съм!

Иначе и моето тоалетно мляко в момента е на Дева - нищо, че е българско, хубаво е и мирише приятно. :)
Че те българските продукти са по-хубави. Тез ейвън мейвън да не мислите че ви ги носят от някъде.То пак се праи тука, ама това са подробности :-D
Та по темата...моя е на Regal 8)

max_baby
02-17-2008, 13:31
az deistvam s toaletno mlqko za tineidjuri s/r akne na firma "Hristina".Za vsekidvna upotreba e.Sudurja laika, jivovlqk, minerali, cink i dr.ili pone taka pi6e. 8-) Na men mi deistva dobre i nqmam oplakvaniq. Kupuvam go ot kozmeti4nite magazini ili ot po-golqmite apteki. Cenata ekum 2.50- 2.60 tam nqkude. :)

Madness
02-17-2008, 14:42
Имам една от 1.30 и е пер-фект-но
Да не е като моето? 8-)

http://www.ariescosmetics.com/bg/images/2tual.jpg

Kalista
02-17-2008, 14:49
По принцип ползвам мокри кърпички за почистване на очен грим,сега си купих Почистващо тоалетно мляко на NIVEA и съм много доволна,много лесно почиства грима и не люти на очите.Струва около 7 лв.

Ag
02-17-2008, 14:54
Ами след като пише, че е за премахване на грим се предполагат и очите след като на тях най-често и най-много им се слага грим(моливи,спирали и т.н.) Тоника не се използва в зоната на очите.
Аз лично си ползвам някакво тоалетно мляко от аптеката за 1,50 лв.


конюктивит
Каква е тази болест?*гледа като индианец* :)
Еми почват да ти теткат едни като гурли ама суупер много и тряя ти капят някви капки в очите за да се оправиш.

Madness
02-17-2008, 14:59
^а тва е супер гадно
Мен ми пресъхват очите и сутрин като стана са се залепили,някой път нве мога и да ги отварям...1-2 пъти съм го карала тва супер гадно е

lubencet0o
02-17-2008, 15:05
хахха емм аз си купувам масло от бадем на икаров и с тампончета напоени с 3-4 капки и сичко си пада...и ми подхранва кожата,не ми дразни на очите пък и не остава и помен нито от молив или от фдт...след това с розова водичка минавам лицето и съм готова =)