PDA

View Full Version : Имам зрителен проблем, а се притеснявам да споделя с наще...



Zoneren
02-12-2008, 15:43
Здрасти на всички на 14 години съм момче от варна
имам един проблем и просто не знам как да го реша :(
от извесно време в училище забелязах че немога да виждам от далече примерно мога само от средната редица и то само от 1ви или 2ри чин ...
извесно време не ми правеше проблем но днес по математика правихме контролно и госпожата написа задачите на даската а аз бях на 4ти чин и неможах да ги вида :( някой от тези дето познавам ми казаха 2-3 ама едва ли ще ми пише 3 за тях :( иначе бях учил пък и цяла седмица ходих на уроци да се готвя за тази контролна и то гледай! много ми е гадно сега... защото хем ги мога а ще ми пише 2йка , а очила не ми се слагат защото едно че няма да ми стоят добре друго че не искам наще да разбират че неможе да виждам :( ще ми забранят компа и някой други работи сигурно няма значение не искам да разбират :|

та има ли някакъв начин да се справя с този проблем в даскало...
Направо Незнам дайте някакъв съвет! :(


Редактирано от-ЦвЕтИт0
Нарушена 7-ма точка. :)

damiaN_882
02-12-2008, 15:58
Еми пич 100 % че ваште ште те разберат по-добре сподели и намали времето пред компа или има много различни начини има очила и за пред компа. Като си легна и затворая очите си клепачите ме болят
заради компа не знам но сядам само за да си видя домашните и да си пусна сървара на CS 1.6 понякога и да поиграя ЦС , но само събота или неделя
ако ми се наложи очила не ми пука слагам дори и да ми спрът компа.
По-добре си гледаи здравето след време ште имаш много свободно време за компютри.

Zoneren
02-12-2008, 16:02
Еми пич 100 % че ваште ште те разберат по-добре сподели и намали времето пред компа или има много различни начини има очила и за пред компа. Като си легна и затворая очите си клепачите ме болят
заради компа не знам но сядам само за да си видя домашните и да си пусна сървара на CS 1.6 понякога и да поиграя ЦС , но само събота или неделя
ако ми се наложи очила не ми пука слагам дори и да ми спрът компа.
По-добре си гледаи здравето след време ште имаш много свободно време за компютри.


Вярно ама късно... очила не искам да слагам :(
аз вече не стоя много пред компа защото имам да уча ама отначало стоях много и то може би е заради това :? нема ли нещо за подобряване на зрението деда знам и аз Напраооо..

mhmhmhmhm
02-12-2008, 16:03
И заради някакъв компютър ще се оставиш да ти се влошат очите???
Или седни на първия чин или пък може да си поръчаш лещи

Zoneren
02-12-2008, 16:04
лещи и момче ?!?!? не съм виждал до сега такива случей :oops:


вижте какво намерих ?

helikon . b g / ? a c t = b o o k s&do = detailed&id=46353&PHPSESSID=404231205eb80


не ми дава да слагам линкове просто махнете интервалите който съм сложил.

Roiroi
02-12-2008, 16:08
лещи и момче ?!?!? не съм виждал до сега такива случей :oops:

вижте това дали има нещо вярно в него
Пфф недей така ... Разбери се с ваште и си земи лещи аз познавам много момчета с лещи даже хората си взимат сини, зелени или квито ти е кеф

Zoneren
02-12-2008, 16:09
еми и това е решение ама с наще няма да говоря...
ще събера пари и ще си купя ама някой знае ли от къде мога да разбера точно какви да зема смисъл то има някви размери нали ?

поне така знам..

Seducti0n
02-12-2008, 16:19
Ццц, не се излагай, ами отиди по-скоро при очен лекар.Оценката на въпросното контролно, ти е най-малкия проблем за момента.Винаги ще имаш шанс да си подобриш успеха, още повече, ако имаш необходимите знания...
Глупаво е да криеш зрителните проблеми от родителите си.Редно е да ги уведомяваш за това, което се случва с теб...
За пред пс, можеш да ползваш очила със специално антирефлексно стъкло( каквито имам и аз).На училище, може да ходиш с контактни лещи(и аз нося такива).Въобще възможностите пред теб са много.Не си първия или последния със зрителен проблем.Така че вместо да се вайкаш си запиши час за преглед. :)

mhmhmhmhm
02-12-2008, 16:19
Абе недей така...
Тва са си доста пари,а и все пак ти си си дете
и предполагам ще объркаш нещо
Поговори с ваще,ама твой си избор ... (=

Zoneren
02-12-2008, 16:23
така мерси на всички за отговорите! Много сте ми полезни!
Парите ще ги събера защото секи ден ми дават по 2 - 2, 50 за даскало и отделно като се върна по 1-2 лева за около месец ще ги събера доколкото разбрах една леща била към 30 лева поне така разбрах за цветните повече ама аз не ми трябва цветна поне така мисля то като е безцветна разваля ли ми цвета на очите смисъл лесно ли се забелязва че съм с лещи :P

а колкото да кажа на наще ще си помисля ама мисля да не им казвам а да отида сам на очен и да видим какво ще става


a госпожата я помолих най учтиво днес , а тя се развика като че ли е в кръчма просто е ужасна

damiaN_882
02-12-2008, 16:24
Човек това са очи...

Zoneren
02-12-2008, 16:27
Човек това са очи...

явно късно съм го разбрал :booooomb:

zvezdichka777
02-12-2008, 16:32
taka ili ina4e va6te trqbva da razberat ;) nqma kak da go skrie6 i da re6i6 problema ..

portokalka
02-12-2008, 16:32
Ами да, трябва да събереш пари за лещи,но през този месец какво ще правиш...Може да се изместиш дотогава на първия чин и май това е най-добрият вариант ако държиш вашите да не разбират...

Zoneren
02-12-2008, 16:35
Ами да, трябва да събереш пари за лещи,но през този месец какво ще правиш...Може да се изместиш дотогава на първия чин и май това е най-добрият вариант ако държиш вашите да не разбират...


Еми ще карам както до сега...
да се надяваме да не правим контролно през следващия месец.
а иначе има ли значение дали ще са цветни или не ??
и ако може някой по запозант да каже колко пари струват :)
мерси предварително!

Ghosty
02-12-2008, 16:52
Приятел, нали знаеш че все някога вашите ще разберат...тва е като бомба със закъснител :booooomb: . Мен за такова нещо пред гости ме направиха на нищо...

Zoneren
02-12-2008, 17:01
няма да разберът защото аз ще ги нося само на даскало ...
иначе няма да ми трябват:)

mumiikataa
02-12-2008, 17:21
абе човек кво се излагаш?!ако ти е малък диоптера няма да можеш да сложиш лещи.а ако не идеш на хубаво място да си вземеш лещите,може да стане много по-зле.кво срамно има да кажеш на ваще,че нещо ти става със зрението и искаш да отидеш за всеки случай на очен лекар.аз мн се чудих как да им кажа,но това е нормално за пубертета...а и къв е проблема да си вземеш едни хубави цайси/не като на някоя бабка/,а хубави очила?а и така те ги правят с покритие за компютъра и няма да имаш проблеми.аз вече 2 год си седя с един и същ диоптер и чат пат ходя за всеки случай на лекар...срам,несрам-кажи им.няма нищо лошо в това...

EJI4eTy
02-12-2008, 17:29
по добре им кажи сега защото иначе всичко може да се влоши !!! не е задължително да носиш очила - може вашите да те разберат и да си носиш лещи :( но такива сериозни неща не бива да се крият точно от родители ...

Tigurcheto
02-12-2008, 17:30
[quote="Zoneren"]Здрасти на всички на 14 години съм момче от варна
имам един проблем и просто не знам как да го реша :(
от извесно време в училище забелязах че немога да виждам от далече примерно мога само от средната редица и то само от 1ви или 2ри чин ...
извесно време не ми правеше проблем но днес по математика правихме контролно и госпожата написа задачите на даската а аз бях на 4ти чин и неможах да ги вида :( някой от тези дето познавам ми казаха 2-3 ама едва ли ще ми пише 3 за тях :( иначе бях учил пък и цяла седмица ходих на уроци да се готвя за тази контролна и то гледай! много ми е гадно сега... защото хем ги мога а ще ми пише 2йка , а очила не ми се слагат защото едно че няма да ми стоят добре друго че не искам наще да разбират че неможе да виждам :( ще ми забранят компа и някой други работи сигурно няма значение не искам да разбират :|

та има ли някакъв начин да се справя с този проблем в даскало...



Имам същият проблем...от известно време и аз не виждам на дъската.И ми е много кофти.Първите дни не исках да казвам на мама,обаче почнаха да ме болят,измарям се по-лесно и т.н. И не искам очила,защото няма да ми стоят добре...

Но е по-добре да сложиш,защото след време ще се влошат още повече и ще съжеляваш,че не си взел мерки на време.
Аз също ще слагам,въпреки,че не искам и,че няма да ми стоят добре,но предпочитам така,от колкото да се мъча.Пък и не ми пука какво ще мислят другите за мене...

Zoneren
02-12-2008, 17:41
как така ако е с лек диоптър няма да може не разбрах
по какво се определя какъв диоптър ми трябва :)
а очила не искам просто не ми харесва как стои ..
:-o

AFT
02-12-2008, 17:43
Майната му на училището, ама представи си, че не видиш някоя кола в далечината? Т'ва не си е шега работа, а ти заради един компютър кой знае какво ще направиш. Кажи на вашите, защото те така или иначе ще разберат. Стига с тея глупости, че ще събираш пари или не знам си кво още.

mumiikataa
02-12-2008, 17:48
еми има май някви граници и диоптрите до към 1,1.5 не се слагат лещи или поне така знам.а за очилата и аз мислех че сички са некви тъпи,смотани,че няма да намеря нещо,което да ми отива и кво се оказа не мога и час без цаките.много си ги обичкам и всички ми казват,че с тях ми е по-готино и изглеждам по-яко...нз и аз си се кефя с очила повече...а за лещите...хм аз не съм им много навитак като цяло...праха им действа кофти и т.н.сподели с ваще и като идете на лекар говори с него за очилата и лещите и тогава си решавай.аз така направих,добре че спрях да мрънкам за лещи...

Zoneren
02-12-2008, 17:48
Майната му на училището, ама представи си, че не видиш някоя кола в далечината? Т'ва не си е шега работа, а ти заради един компютър кой знае какво ще направиш. Кажи на вашите, защото те така или иначе ще разберат. Стига с тея глупости, че ще събираш пари или не знам си кво още.


Колите ги виждам не съм чак толкова зле!
даже като е на черна дъска виждам и от последния чин
ама на тези белите немога
пак имам проблем със зрението ама не е чак толкова голям според мен
трябва да си запиша час на очен ...
колко пари се дават да знам .... ( за часа )

Tigurcheto
02-12-2008, 17:48
как така ако е с лек диоптър няма да може не разбрах
по какво се определя какъв диоптър ми трябва :)
а очила не искам просто не ми харесва как стои ..
:-o


Еми...ако не откриеш на време зрителните си проблеми..така очите се напрягат и се влошават.И,когато вече съвсем не може да виждаш и решиш да отидеш на очен лекар .. и ще ти изпише с много по-големи диоптри,отколкото..ако си открил на време проблемите си.
Колкото по-рано откриеш проблемите си...толкова по-малко диоптера ще имаш...

Ами може и лещи,вместо очила.Обаче с тях трябва да се внимава при промиването,свалянето,слаг ането и т.н...

Нядавам се да си ме разбрал... :?

Zoneren
02-12-2008, 17:50
разбирам те отлично :) еми мисля че не съм много закъснял ама може и да съм незнам ... :)

а иначе за поставянето няма да имам проблем само със свикването

fire_of_dreams
02-12-2008, 18:05
Особено с очите шега не бива! Аз познавам много момчета, които носят лещи и никой няма да забележи ако не му кажеш. Кажи на вашите, дори и да ти забранят да сядаш на компа. Просто това е жертва, която си струва в името на здравето ти!

Zoneren
02-12-2008, 18:08
не ми е за компа и без него мога , но не искам защото ми казваха , викаха , кряскаха че ще стане така ... Не ги послушах.. :oops: :oops: :oops:

и ся шми го натякват до нз кога.

Tigurcheto
02-12-2008, 18:11
не ми е за компа и без него мога , но не искам защото ми казваха , викаха , кряскаха че ще стане така ... Не ги послушах.. :oops: :oops: :oops:

и ся шми го натякват до нз кога.


По-добре да ти го натякват,отколкото да ти се влоши зрението...

Ама ти си преценяваш.

:?

Zoneren
02-12-2008, 18:14
нз мисля че и сам мога да се оправя ще отида на очен ще ми каже там дали мое сложа лещи ала бала ... :oops:

mumiikataa
02-12-2008, 18:31
тва за белите дъски и при мене така се почна...зависи при какъв лекар отидеш от 5 доооо 100 ако искаш и нагоре може...зависи от нивото на лекаря и така :) но наистина си кажи на ваще те ще се погрижат за тебе споко ;)

Zoneren
02-12-2008, 18:36
тва за белите дъски и при мене така се почна...зависи при какъв лекар отидеш от 5 доооо 100 ако искаш и нагоре може...зависи от нивото на лекаря и така :) но наистина си кажи на ваще те ще се погрижат за тебе споко ;)

какво от 5 до 100 ?

mumiikataa
02-12-2008, 20:12
еми за прегледа.зависи си от лекаря. :)

Zoneren
02-12-2008, 20:16
100 лева за преглед ли бе :D аз няя ходя на некаф супер професионалист

mumiikataa
02-12-2008, 20:31
отиваш при личния и такам.той ше ти даде направление и го питай за цена нещо друго :P

HePeAJIeH
02-12-2008, 20:41
За такива проблеми винаги споделяй с родителите си.А относно компютъра...ПЪРВО ЗДРАВЕТО а после удоволствието!

djudjutu
02-13-2008, 15:34
не се оставяи ,колкото по рано толкова по добре, ще ти се задълбочи проблема ако не вземиш мерки, а и не ми се вярва да ти кажат да носиш очилата постоянно, сигорно ще ти трябват само за пред компа и като четеш, и по добре ваще да знаят, а за компа по-добре го намали малко

ice_cream_f
02-13-2008, 18:29
Kaji na va6te i az imah su6tiq problem predi godini.Vsu6tnost ne e 4ak tolko zle da si s o4ila a moje i le6ti da sloji6 :)

Zoneren
02-13-2008, 18:41
просто не ги познавате наще...
ще мрънкат ще викат по добре да си го спестя..
мисля че мога да се оправя сам :?


на 26 имаме само че контролно тогава незнам какво да правя неска говорих с госпожата казах и така и така немога да виждам от чина дето стоя ще може ли само за контролното да седна на 1ви чин и тя Мен кво ма интересува .... слагай очила... то вярно нея не я касае ама познавам къде къде по кадърни госпожи и ако ги бях питал тях така щяха да ме преместят 100% и ся напрао нз кво ще прая на 26..........

Liar
02-13-2008, 18:52
Компютъра по-ценен ли ти е от зрението???Когато съвсем го влошиш тоз компютър с какво ще го гледаш,а?
Аз на твое място до сега да съм казала на нашите и да съм отишла при специалист...
А компютъра не може ли да си e*е м*****а ???

Zoneren
02-13-2008, 18:56
ем компа сядам вече много рядко на него...
за по 1 час и половина макс..
ама просто нз как да им кажа немое събера смелос :oops:

P4ela
02-13-2008, 19:08
Има и друг вариант, упражнения зя очи :) Просто провери в гугъл и със сигурност ще излязат някакви. Един приятел на майка ми и баща ми така ходеше на един курс, правеше упражнения от йога, свали си повечето диоптри и вече дори кара кола без очила. :)

rubi
02-13-2008, 23:27
няяямам думииии :-x
ало ти толкова ли си тъп или какво...100 човека ти казаха че шега със зрението не трябва да има... :x
ти кво си мислиш "ся мама и тати ще мрънкат" еми нормално да мрънкат...ама ти само заради едно мрънкане............ толкова ли ти е слаба нервната система че да не можеш да издържиш едно мрънкане и натякване...
та имах предвид че ако сега не вземеш мерки има опасност нещата да се влошат и след време като станеш на 50 години може и да не виждаш хич....
СЪС ЗРЕНИЕТО ШЕГА НЕ БИВА...

psychopath
02-13-2008, 23:50
To сигурно и аз вече имам...


ама говори...от т'ва пък ако те е срам...

BuBs
02-14-2008, 14:33
Здрасти на всички на 14 години съм момче от варна
имам един проблем и просто не знам как да го реша :(
от извесно време в училище забелязах че немога да виждам от далече примерно мога само от средната редица и то само от 1ви или 2ри чин ...
извесно време не ми правеше проблем но днес по математика правихме контролно и госпожата написа задачите на даската а аз бях на 4ти чин и неможах да ги вида :( някой от тези дето познавам ми казаха 2-3 ама едва ли ще ми пише 3 за тях :( иначе бях учил пък и цяла седмица ходих на уроци да се готвя за тази контролна и то гледай! много ми е гадно сега... защото хем ги мога а ще ми пише 2йка , а очила не ми се слагат защото едно че няма да ми стоят добре друго че не искам наще да разбират че неможе да виждам :( ще ми забранят компа и някой други работи сигурно няма значение не искам да разбират :|

та има ли някакъв начин да се справя с този проблем в даскало...
Направо Незнам дайте някакъв съвет! :(


Редактирано от-ЦвЕтИт0
Нарушена 7-ма точка. :)

Е що не каза на учителката ти да те премести по напред поне за часа. А за вашите,по добре им кажи ама си сложи лещи

hottie
02-14-2008, 18:31
Abe tova sa o4i! tova e tolkova vajno ne6to !! Niama6 predstava kolko 6te sujaliava6 ako ostavi6 ne6tata taka.
Spodeli na va6ite i ako ne iska6 o4ila si sloji le6ti.A otnosno komputera im kaji 4e 6te si vzeme6 specialni o4ila za komputer i taka!

фея
02-14-2008, 19:24
стой по цял ден пред компютъра, тогава може и да се оправиш

ofyes
02-14-2008, 19:34
И аз до скоро бех така. И накрая когато се осмелих да споделя с наще и да ида на лекар диоптерът ми беше вече -1.25 което не е никак малко. А колкото до компа питах специално лекарката и тя каза че не е от него, а просто при някои хора късогледството се появява в пубертета. :) Иначе ся си носа лещи, а за у нас цайси.Ама с лещите си имам доста проблеми.

Zoneren
02-14-2008, 19:41
като например ? :oops:

ra4ence
02-14-2008, 22:21
Аз също не виждам надалече. Диоптрите са ми 1.5 на едното и 1.0 на другото + астигматизъм / това е разтрояване на образите,все едно си пиян/
ЛЕЩИ НЕ СЕ СЛАГАТ при толкова малки диоптри, защото увреждат допълнително окото! Необходими са при над 2.0 диоптъра!
Вече няколко години не нося очила навън и ми е мн кофти.. смятам сега да си взимам нови готини и да си ги нося. Ще превърна дефекта в ефект и хич не ме е*е кой кво мисли. Искам да виждам! 8)

Stamera
02-15-2008, 09:27
Пич ,не стой пред компа и въобще не напрягай зрението си.Вземи и кажи на ваш'те или иди на очен лекар някъде.А пък за оценката не се впрягай ,всичко се оправя ,та вземи и сподели на дакала ти по математика за проблема си и дано да направи компромис и да те разбере.

ofyes
02-15-2008, 20:32
като например ? :oops:

Ми понякога се поставят трудно и очите почват да ми сълзат. Също така като вляза от топло на студено и известно време ми е малко размазано, а и с грима се получава малко спек ма се оправям някак си :)

PaulCrewe
02-15-2008, 21:52
to ne stawa samo ot kompa. i ako chetesh po cql den.. pak taka. prosto ochite swikwat po cql den da zqpat na nqma i metyr pred teb. prosto staash, gledai na wseki tam 15-30 minuti da poglejdash prez prozoreca da rechem. da si razseiwash po malko ochite che da ne otwikwat da gledat nadalech

drugoto koeto razwalq ochite e che kat chetesh ili gledash neshto po-rqdko migash. trqbwa da si sledish - da migash chesto.. inache okoto izsyhwa i se uwrejda ot lychite... i t.n. be ako iskash se konsultirai s lekar, ako si pod 18 i zdrawno osiguren, e bez pari :}