PDA

View Full Version : генеколог



Magnoliq'
02-12-2008, 16:55
някои може ли да ми каже някой добър генеколог в стара загора .... задължително ли е да ходя с родител ако съм непълнолетна .... спичам се адски много и не знам какво да правя

Evanescencefan
02-12-2008, 17:25
Пише се гинеколог,иначе ако си над 16 можеш да идеш сама.

ElisaDay
02-23-2008, 17:36
А гинекологът как преглежда? Смисъл чувала съм, че като си по-малка не те кара да се събличаш и прочие ..

princesa_viki
02-23-2008, 18:08
А гинекологът как преглежда? Смисъл чувала съм, че като си по-малка не те кара да се събличаш и прочие ..
Аа скоро ходих.Преглежда ме както си трябва,пита ме преди това дали съм правила секс,нищо друго.

hottie
02-23-2008, 19:26
А гинекологът как преглежда? Смисъл чувала съм, че като си по-малка не те кара да се събличаш и прочие ..

Ами аз като бях девствена гинеколкожката ми каза,че няма право да ме преглежда отдолу и затова само на видеозон.

Water_lili
02-23-2008, 20:26
винаги съм смятала, че една от основните причини да се ходи профилактично на преглед е за да те изследват за рак на матката :? не виждам как ще стане това ако не те прегледат и отдолу и тук възраста не би трябвало да има значение :?

Anna5339
02-23-2008, 21:36
Оххх аз тази седмица ще ходя и Много се притеснявам. . . . . Някой може ли да ми каже каква е процедурата,колко трае прегледа и какво точно представлява цялата процедура :( :( :( :( :( :(

princesa_viki
02-24-2008, 12:41
А гинекологът как преглежда? Смисъл чувала съм, че като си по-малка не те кара да се събличаш и прочие ..

Ами аз като бях девствена гинеколкожката ми каза,че няма право да ме преглежда отдолу и затова само на видеозон.
Мен пък ме прегледа,а не съм правила секс

princesa_viki
02-24-2008, 12:43
Оххх аз тази седмица ще ходя и Много се притеснявам. . . . . Някой може ли да ми каже каква е процедурата,колко трае прегледа и какво точно представлява цялата процедура :( :( :( :( :( :(
Не се притеснявай,не е страшно!Аз ходих преди 1-2 месеца,преглежда ме и на ехограф и както по принцип преглежда.Най-много 30 минути да съм била вътре.Изобщо не е страшно.
Е аз бях при жена.Може за това да не съм се притеснявала толкова...

ElisaDay
02-24-2008, 12:57
Ами аз ще ходя с майка ми .. :( Докторката ще я помоли ли да излезе или мама ше седи вътре :shock: Офф много ме е срам .. има ли начин да се противопоставя и да не искам да се съблека :lol:

princesa_viki
02-24-2008, 13:22
Мен повече би ме било срам да права такива циркове...

hahavteen
02-24-2008, 14:13
SWASTICA spri molia ti se da govori6 glyposti! Kakvi sprincovki bulnyva6 :?
Ina4e i men kato princesa_viki me preglejdaha normalno dori kato biah devstvena.Purvia put kato otidoh na pregled be6e zaradi bialo te4enie i biah na 12. :-o Ne boli i niama ot kakvo da se pritesniava6.Az kato po-malka hodeh pri jeni.

Water_lili
02-24-2008, 14:34
Аз мисля, че със инжекция се взима секрет и се изследва, не би трябвало да се събличаш ;)

глупости секрет се взима с едно като клечка за уши само много по- дълго 8) а иначе прегледа се състои горе долу в разговор с лекаря после взимане на секрет, еветуанлно опипване с 2 праста и ако си върши добре работата опипва и гърдите .Целия преглед отнема не пове4е от 10-15 минути

olive_oil
02-24-2008, 15:39
А гинекологът как преглежда? Смисъл чувала съм, че като си по-малка не те кара да се събличаш и прочие .. ако имаш проблем ще трябва да се съблечеш, няма как иначе да ти помогне ; ) но ако разбира се те е срам няма да те съблече на сила. На колкото и години да си обаче си запазваш правото да отидеш само на консултация. Те ас лекари като лекари. Само малко по-странни прегледи правят 8)

ElisaDay
02-24-2008, 17:15
Еми проблема е че ми закъснява ..

hottie
02-24-2008, 18:50
Ne bi triabvalo maika ti da e v kabineta!Tia 6te i kaje da 4aka otvun,a ako ne i kaje ti ia pomoli.
Edin pregled e okolo 20-30 minuti.Zavisi kolko podrobno te preglejda.Ne boli,ne e stra6no.Spoko :)

rozalija
02-24-2008, 19:03
Няма да се притесняваш отиваш и майка ти те ичаква от вън прегледан не е енщо старшно но е необходим.....

doctors
02-26-2008, 15:11
Аз мисля, че със инжекция се взима секрет и се изследва, не би трябвало да се събличаш ;)

глупости секрет се взима с едно като клечка за уши само много по- дълго 8) а иначе прегледа се състои горе долу в разговор с лекаря после взимане на секрет, еветуанлно опипване с 2 праста и ако си върши добре работата опипва и гърдите .Целия преглед отнема не пове4е от 10-15 минути

Само да поясня нещо:Гърдите са обект главно на специалист мамолозите,рентгенолог-мамолозите на първо място, с тях могат да се занимават също хирург и онколог.Гинеколозите се занимават с органите намиращи се главно под кръста на жената - така,че гърдите не са техен обект.Освен това те не са толкова запознати с тези проблеми,като споменатите по-горе специалисти.Затова главно работата на гинеколозите е да гледат от долу ,ако искаш да си направиш преглед на гърди потърси един от изброените по горе специалисти.