PDA

View Full Version : Въпрос към възпитаниците на ПГЕА София.



Wind_of_change
02-12-2008, 19:07
Здравеите.Аз съм седми клас в момента и уча в 32 училище.Не искам да влизам в езикова гимназия, а предпочитам да се занимавам с компютри.
Мисля да кандидатствам в (Киров) ПГЕА.После ще продължа може би образованието си в МЕИ.Искам да ви питам с какви оценки ще вляза там?Учат ли се здраво специалностите?Общо взето как е? Ще съм много благодарен ако някои опише училището като цяло.Чудя се между две специалности-КОМПЮТЪРНИ МРЕЖИ
и КОМПЮТЪРНА ТЕХНИКА И ТЕХНОЛОГИИ
Коя според вас е по добрата?Искам вашето мнение знам, че аз трябва да избера, но даите и вие акъл.Предпочитам втората,защото предпочитам англииски пред немски.

Поздрави :) Мерси предварително!!

Wind_of_change
02-14-2008, 05:50
Хаиде де няма ли "Кировци" тук? :o



Честит трифон зарезан и св.Валентин

rubi
02-14-2008, 15:45
не съм учила там..но лично мое мнение е че има по-добри училища точно с тези две специалности....
специално за Киров не съм чувала хубави неща ...чувала съм че там са само селяни които не са могли да влязат в нормални училища....
знам за такова училище мисля че беше СПГЕ "Джон Атанасов"
..не искам да те лъжа трябва сам да си прецениш и да проучиш училищата...не се хвърляй на първото с тази специалност!!!

Wind_of_change
02-17-2008, 17:54
Ами да все пак е така.Учениците,които не могат да влязат другаде отиват там.Но ме е страх че и аз ще съм от тези ученици,което е малкоо вероятно но аз съм вечния песимист.Но днес чух от една даскалка по математика,че Киров бил изпреварил в някои области Джон Атанасов.Та искам да чуя мнения на учили там и които сега учат.Приема се всякакво инфо за даскалото.Другият ми вариант е ТУЕС но то е прекалено зубарско за мен а и още два изпита няма да се справя :P

EMOV
02-20-2008, 18:47
Пич, АЗ като ученик на Киров (за 2 година) мога да ти кажа някои хубави и някои не чак толкова хубави неща за училището. 8)
1. За паралелките - Която и да избереш от 2-те не мисля, че има голяма разлика, тъи като "Компютърни мрежи" е нова паралелка - едва от тази година.
2. Има още нещо което трябва да знаеш... Директора "инж. Красимир Николов обожава паралелката "Автоматизация на непрекъснати производства" (всъщност тази в която съм аз) и тя има големи предимства пред другите който за пред кандидат учениците се водят "по-елитни"
3. За пояснение на момичето което сама си каза с 2 думи,че не знае какво е положението, положението е много по добро от колкото в много други професионални гимназий.
4.относно ТУЕС. Имам приятел който учи там... и да ти кажа никак не е доволен, но все пак ако ти се учи и в събота там си им добре дошъл :)
5.Учителите в Киров не са строги има 1 - 2 който се опитват да вкарат някакъв ред там, НО 1 птичка пролет не прави... Ако имаш уменията да се пазариш няма да имаш проблеми с учителите (от личен опит:) )
6. За всеки който си мисли че учениците в Киров са събирани едва ли не от "Кол и въже" жестоко се лъже! На първо класиране през 2006 за паралелката "Компютърни техники и технологий" връщаха хора с успех 5.50 Това не е малко!
7.Ако не се лъжа това е 1 от 3-те училища в София което разполага с всички необходимости за да изучи учениците си.
8. Решението си е твое... искам само да знаеш, че дори и да влезеш в Киров НИКОГА няма да съжаляваш и няма да се чувстваш прецакан.
там всеки ден се счупваш от смях и винаги си весел. :P 8) 8)

Wind_of_change
02-24-2008, 11:12
а пич знаеш ли горе долу каква оценка ми трябва на изпита и за годината за да вляза в Киров.Говоря за двете специалности с компютри.

EMOV
02-24-2008, 23:08
а пич знаеш ли горе долу каква оценка ми трябва на изпита и за годината за да вляза в Киров.Говоря за двете специалности с компютри.

Еми на 1-во класиране както подразбрах от пичагите от моя клас, са ги връщали с дипломи 5.50... но на 1-во класиране винаги е така защото всяко училище иска ученици с по-висока диплома. Въпреки това на 2-ро класиране 1 приятел от Света Троица влезе в Компютърни техники и Технологий с 5.00, разбира се това беше преди 2 години.(което значи, че най-добре е да имаш успех около 5. Но, при наличието на свободни места, (които по принцип няма в тази специалност)
ще те вземат. Но, до тогава има близо половин година и е рано да се говори.

РоЗуФ БиБеРоНеЦ
04-14-2008, 18:12
хах ...абе,имам въпрос... кои класове са с специалност Компютри и Компютърни технологии?
спешно е ,плс :(

doncho95
04-02-2014, 09:01
Привет!

В Киров или ПГЕА можеш да се научиш да програмираш на Андроид! Ето тук можеш да разгледаш повече неща:
http://uraa.eu/

Има и информация за специалностите, подробно. Ако още нещо ти е нужно като инфо - има и онлайн фрома за контакти.:
http://uraa.eu/BG-newspaper/%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D1%82%D0%B0%D0%BA%D1%82%D0%B8-%D0%B7%D0%B0-%D0%BA%D0%B0%D0%BD%D0%B4%D0%B8%D0%B4%D0%B0%D1%82%D 1%81%D1%82%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B5-%D1%81%D0%BB%D0%B5%D0%B4-7-%D0%BA%D0%BB%D0%B0%D1%81/

doncho95
04-05-2014, 23:34
Привет!
Има още една интересна специалност - Опто електроника.
Можеш да погледнеш на адрес:
http://uraa.eu/BG-newspaper/
Ако има въпроси - пиши.
Успех

t.A.T.u.
04-06-2014, 18:29
Познавам хора от Киров и доколкото знам е весело там. Даже идеално ми звучи на мен - имаш си хубава специалност, не те пръсват от учене като на някои други места и всичко е ок.

BlackSheep69
04-16-2014, 12:32
!!!!! За хората които искат и да се запишат там казвам НЕ СЕ ЗАПИСВАЙТЕ ТАМ ЩЕ ПАТИТЕ МНОГО !!!! Ще обясня защо:
1- Няма момичета
2- повечето даскали за гадове и не си взимат хапчетата от нищото правят проблеми (някои са много приятни хора)
3- един учебен час е 45 минути
4- Физкултурния салон е горе долу само за един клас и при това се бутат 4-5 класа в един час което е гадно. А и мазилката пада и директора нищо не прави по въпроса.
5- На въпроса немски или руски е ми по-добре немски че руския ще го намразите заради тази гад дето го преподава тя също води икономика и предприемачество и в 11 клас ще ви кара да правите Бизнес план за който дори не ви помага. (аз и моя клас вече си изпатихме)
6- Няма свободен час
7- Не пускат по-рано дори да няма какво да правите
8- Компютрите не всички работят
9- ''Специалните часове'' (теорията) си пригответе 2 кофи мастило и 1 тон хартия. Много се пише.
10- КТТ учат всичко свързано с компютри като теорията започва от процесор 8088 (това е архивен процесор)
11- изпита за специалността е след 12 клас което включва 18 теми и много трудно без пищови трудно минаваш
Та има и още много отрицателни страни за които не се сещам в момента.
Съветът ми е не се записвайте там повече неща ще научите в Укипедията от колкото в Киров, също така ще си запазите нервите.
Единственото нещо което е хубаво няма да пишете много домашни и имате международно призната диплома за 3-степен на обучение но не си струва.. По-добре си запазете нервите !!

BlackSheep69
04-16-2014, 12:34
Привет!
Има още една интересна специалност - Опто електроника.
Можеш да погледнеш на адрес:
http://uraa.eu/BG-newspaper/
Ако има въпроси - пиши.
Успех
Просто недей да рекламираш

BlackSheep69
04-16-2014, 12:36
Привет!

В Киров или ПГЕА можеш да се научиш да програмираш на Андроид! Ето тук можеш да разгледаш повече неща:
http://uraa.eu/

Има и информация за специалностите, подробно. Ако още нещо ти е нужно като инфо - има и онлайн фрома за контакти.:
http://uraa.eu/BG-newspaper/%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D1%82%D0%B0%D0%BA%D1%82%D0%B8-%D0%B7%D0%B0-%D0%BA%D0%B0%D0%BD%D0%B4%D0%B8%D0%B4%D0%B0%D1%82%D 1%81%D1%82%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B5-%D1%81%D0%BB%D0%B5%D0%B4-7-%D0%BA%D0%BB%D0%B0%D1%81/
Недей да лъжеш

doncho95
04-17-2014, 06:39
Недей да лъжеш
На адрес: https://play.google.com/store/search?q=%D0%9F%D0%93%D0%95%D0%90
можеш да видиш няколко приложения, които сме правили в ПГЕА и са признати от Google Play за покриващи изискванията за публикация. Има и още наколко, които са в процес на разработка.
Ако се интересуваш да програмираш за андроид може да се уреди, без пари е.

doncho95
04-17-2014, 06:40
За товя инфо: рекламата е действие от което се търси извличане на материална полза. Случая не е такъв.