PDA

View Full Version : Ако някои може да ми помогне 6те сам му благодарен



DoomShadow
02-13-2008, 12:01
Става дума за следното :претарпях тежка операция и 10 дена ни6то не бях ял,само на системи.Отслабнах много.Ако някои може да ми хелпне и да ми каже как мога бързо да натрупам килограми да помогне плс.С какви храни трябва да се храня за да има най-голям и най-бърз ефект?

GUDZO
02-13-2008, 12:10
Според мен шоколади ама излизат пъпки :( аз не съм по тая деиност

darla
02-13-2008, 13:09
waglehidrati.nablqgai na mruvkata

Ag
02-13-2008, 13:15
Ако ги качих твърде бързо може и да се поболееш. :)

DoomShadow
02-13-2008, 15:40
em 6te gledam da ne se poboleq no spe6no mi trea da ka4a pone 10 kilograma

Vilsy
02-13-2008, 16:05
Ми,яж чипс,много сладки работи.

GaBiIi__
02-13-2008, 16:42
mi 6tom 10 dena ne si ql spred men kakvoto i da qde6 i nai ve4e kakto kazaxa pove4e meso xlqb i t.n barzo 6te si gi ka4i6 spx ;););)

glupacheE
02-13-2008, 17:40
spored mi sled kato e takava pri4inata na otslabvane lesno shte si gi ka4ish kg prosto se hrani normalno i qj kakvoto ti se qde no ne se tap4i s shokoladi 4ipsove i takiva neshta -nema da pomognat nai mn da ti navredqt na zdraveto
prosto priemai pove4e kalorii
a li4noto mi mnenie--razgledai NVD/NVH

DoomShadow
02-13-2008, 18:22
blagodarq za kazanite mneniq , ako na nqkoi drug mu hrumne ideq da spodeli pls . o6te vednaj blagodarq mnogo za mneniqta dosega napiasni vav temata

Liar
02-13-2008, 18:45
Можеш да си вземеш бирена мая.Купува се от аптеките и струва 5лв за 125 таблетки.Има българска и немска,немската е по-добра,на листовката пише "Bierhefe".Чувала съм че от нея се пълнее,но дори и да не е така,съдържа много витамини и се препоръчва за възстановяване след физически труд,а на ти в момента се възстановяваш и предполагам,че маята ще ускори процеса,ако не друго.
И все пак не се притеснявай толкова,със сигурност ще си възвърнеш предишните килограми!
:)

Allthatshewant
02-13-2008, 18:51
Наистина ли смяташ че ние сме най-подходящите и компетентни хора които могат да ти кажат кои храни са подходящи за организма ти ? :-o

prettyIdeath
02-13-2008, 18:57
Ами.. :-o те докторите би трябвало да са ти дали едно листче с храните над които трябва да наблгнеш и плюс това не трябва ли първо да се захранваш със супички и т.н.... Понеже организма ти не е приемал доста време храна...
А пък ... ти защо си отслабнал.. по прицип хората напълняват като са на системи... :-o

DoomShadow
02-14-2008, 08:43
Наистина ли смяташ че ние сме най-подходящите и компетентни хора които могат да ти кажат кои храни са подходящи за организма ти ? :-o

ami saglsasen sam samo 4e doktorite ne mi kazaha ni6to.v smisal 5 dena sled operaciqta mi razre6iha da qm supi i ot tozi rod ne6ta no ni6to po konkretno, i da pod4ertaq tova be6e za parvite dni za6toto stomahat mi be6e mnogo zle.sega moga da qm vsi4ko i da piq vsi4ko,i se pak mn se pritesnqvam za6toto mnogo sam otslabnal.blagodarq za savetite dotu,ako nqkoi drug ima ideq neka da kaje pls

Kisses_P
02-14-2008, 09:36
Според мен просто трябва да засилиш храната.Повече домашно ядене,по-често.Постепенно ще качиш... И аз боледувах и спавлих 4кг, а като се има предвид че бях 48кг... и сега ще се наложи да си ги върна.. И не се тъпшчи с шоколад,чипсове и тн.. няма да се получи така.Просот по-силна храна

dablue
02-14-2008, 09:39
Зависи на какво ти е операцията.И аз също съм претърпявал операция на корема (10 дена в реанимация) и ми беше ясно заръчано от лекарите след като си отида вкъщи какви храни да ям.Така,че ако са ти казали по-добре слушай тях или се консултирай отново... Няма друга философия те знаят най-добре :) И да се оправяш по-скоро.С времето всичко се забравя ;) помни ми думите 8-)


ПС:Забравих да спомена ,че на мен ми бяха казали да ям по-леки храни за корема.Например: кашички,пюрета,супи,малко месце (накъсано),сокчета (ябалков най-добре),млеко и тн. Гледай да не ядеш трудно храносмилателни храни:зеленчуци,плодове,а за чипсове и други да не говорим.

Iria
02-14-2008, 12:32
Наистина ли смяташ че ние сме най-подходящите и компетентни хора които могат да ти кажат кои храни са подходящи за организма ти ? :-o +1

DoomShadow
02-14-2008, 13:28
Зависи на какво ти е операцията.И аз също съм претърпявал операция на корема (10 дена в реанимация) и ми беше ясно заръчано от лекарите след като си отида вкъщи какви храни да ям.Така,че ако са ти казали по-добре слушай тях или се консултирай отново... Няма друга философия те знаят най-добре :) И да се оправяш по-скоро.С времето всичко се забравя ;) помни ми думите 8-)


ПС:Забравих да спомена ,че на мен ми бяха казали да ям по-леки храни за корема.Например: кашички,пюрета,супи,малко месце (накъсано),сокчета (ябалков най-добре),млеко и тн. Гледай да не ядеш трудно храносмилателни храни:зеленчуци,плодове,а за чипсове и други да не говорим.

zna4i operaciqta mi na stomaha vklu4va6e razrqzvane na celiq mi stomah za da mogat da izvadqt 250 miligrama kruv koqto be6e v stomaha mi i be6e v sledstvie na spukan dalak.a otnosno za hranite mina vreme ve4e i sega moga da qm i piqabsolutno vsi4ko.vpro4em as otslabnah mn.bqh 69 kg a kogat se pribrah v kashti sled operaciqta i lejeneto v bolnica bqh 53 kg :(

DoomShadow
02-14-2008, 20:31
ta imenno za tova se obra6tam kam horata v tozi forum za help,znam 4e ste pravi kato kazvate nie li trqbva da ti kajem,no mislq 4e se pak tozi forum e za tova ,koi s kakvoto moje da pomogne

ThePainIsReaL
02-15-2008, 18:02
В никакъв случай не наблягай на шоколади, чипсове, бейкроуз и т.н. Няма да качиш ефективно килограми от тях.
Храни се максимално пълноценно като подбираш храни с повече въглехидрати и протеини засега.
Няма да е лошо да си купиш и витамини за укрепване на организма и да поемаш, разбира се, калорична храна. Братовчед ми имаше подобен проблем.. възвърна си килограмите за около месец с много месо, картофи, ориз, гъби, яйца, хлебни изделия.. витамини и разни такива неща. Ако сега трябва да поемаш около 3000 kJ, ти го увеличи на 3500-3800.
Ето ти място, където можеш да си изчисляваш колко са ти калориите, не падай под нормата.
цЪк (http://www.zdravoslovno.com/Calories.html)
Натисни "Изчислете вашите калории, още в началото е дадено"
Успешно възстановяване.

elitututu
02-17-2008, 10:39
шоколади сладки и тестени изделия и мн малко физи4ески упражнения след известно време на фитнес да станат тлъстините в мускулна маса 8)

chipi_kaoo
02-17-2008, 14:06
mi 6tom 10 dena ne si ql spred men kakvoto i da qde6 i nai ve4e kakto kazaxa pove4e meso xlqb i t.n barzo 6te si gi ka4i6 spx ;););)Права си. и аз бях така, само че 5 дни не бях ял, после бързо качих, за 2 седмици се възтанових (килограмите). Така че сега НЕ дей да се тъпчеш със толкова мазнини колкото те съветват, а яж повече плодове, цитросови, риба 2 пъти седмично, разнообразна да ти е храната, и ще се възтановиш. След операция да се натъпчеш с мазнини, просто не ти го препоръчвам, така можеш и да повишиш доста холестерола си. Внимавай кво правиш :-P

lovesnoopdogg666
02-17-2008, 15:57
Въглехидрати-хляб,мед и мръвка
Белтъчини-яйца,риба,мляко
Мазнини,по-добре не яж много,защото е вредничко!
Яж и бананчета и моркови! Успех,пич! :-)