PDA

View Full Version : Дилема: родителите или гаджето?



ВлЮБеНо ГлУПаЧе
02-13-2008, 20:47
ЗДравейте!Значи родителите ми са много против приятелят ми и откакто сме заедно всеки ден като се прибера в нас са скандали,сълзи,истерии абе хаус с една дума!Те не го харесват защото..как да се изразя,баща му е помак,майка му е българка ,доведения му баща също е българин,и той нито живее нито общува с баща си!НО нашите упортстват че нямало значение какъв е по характер,било важно чия кръв течала във вените му!И общо взето всеки ден за мен е един малък ад в който се лутам и се чудя какво да направя...говорили сме милион пъти с нашите и имам чувството че колкото повече говорим,толкова повече се изострят позициите!Наистина съм щастлива с това момче и чувствата определено са взаимни!Дайте някакъв съвет плс... ;(
п.с. аз съм на 17,той е на 19

MiMcHeToOo
02-13-2008, 21:03
Като гледам ваще са расисти може би даже и фашисти.. Ами да ти кажа честно е много трудно, да не кажа невъзможно да промениш гледната точка на едни такива хора.. Да обаче ти си им дете, виждам, че си и достатъчно голяма.. Трябва да говориш с тях ама найстина сериозно, че не си малка, че ще се виждаш с това момче, че все пак предполагаш, че предпочитат да те виждат щастлива а не разплакана и с болка в душата.. Успех \:D/

MiMcHeToOo
02-13-2008, 21:40
^^ не обиждай фашистите, техните са просто скапни комунисти-православци, истинските българи не се делят по вяра!!! :x Какво като е помак, нали е българин!? И ДА ЗНАЕТЕ ЧЕ ПОМАЦИТЕ СА НАЙ-ЧИСТИТЕ БЪЛГАРИ!!! :)

Не съм обидила абсолютно никой, казах, че просто не е лесно ако някой е такъв да успееш да му смениш изгледите :)

Pliok0019
02-13-2008, 21:54
Като гледам ваще са расисти може би даже и фашисти..

Хубаво е когато хората използват думи, да знаят значението им. Точната дума е националисти. За мен това е част от патриотизма.

Колкото до авторката - според мен родителите ти са прави. И аз не бих позволила на дъщеря ми да има връзка с подобен...човек. Ти си задай въпроса дали си струва да изгубиш уважението на родителите си за това и дали не са прави?

Pliok0019
02-13-2008, 21:57
^^ не обиждай фашистите, техните са просто скапни комунисти-православци, истинските българи не се делят по вяра!!! :x Какво като е помак, нали е българин!? И ДА ЗНАЕТЕ ЧЕ ПОМАЦИТЕ СА НАЙ-ЧИСТИТЕ БЪЛГАРИ!!! :)
Да. Съгласна съм, че техните не са фашисти, а може би силно вярващи христиани, но може да се каже и че са националисти. Помаците са просто едни дезертоьори, който са срам и позор за България. Такива хора не могат да се наричат БЪЛГАРИ!

NightGuardian
02-13-2008, 22:44
Помак ? Зарежи го...

MiMcHeToOo
02-13-2008, 22:59
Е хубаво де, добре, нямаше нужда да ме изяждате едва ли не :D

nempoB
02-13-2008, 23:01
Помак ? Зарежи го...

Добре бе какво толкова ?
Помаците не са ли хора ?
Немогат ли да обичат и да бъдат обичани ?
Няма никакво значение най-важното е че ,се обичате .. а за родителите ти .. ще се примирят накрая .. Поне аз лично така мисля .

Christian
02-14-2008, 02:26
А ми ревете за бъдеще, политици, пари, капризи... я се виж БЕ патриот.. сега да не е 19-20 век, да ми гледаш патриотизма.. извиняваааай 21 век е. Освен ако не мислиш, че ще стане война а ? Я слез на земята, писна ми, а и не само на мен от тъпите деления на бели, черни, розови, жълти, червени, скинари, пънкари, чалгари, лайнари. Разбирам да е някои убит от живота човек, техните ако са в нормално социално положение и не си търси изгодата от връзката ( не е материализъм ) всичко е наред, любовта е за всички! И имам един въпрос към Pliok0019.. честта ли пазиш .. или славата.., че май не от такива хора като момчето сме изгубили и двете...

А на авторката на темата късмет, времето е тънката линия между двата вариянта. Съчувствам ти!

hooliganka89
02-14-2008, 05:21
На скоро гледах филми за нашите помаци из Родопите.Те са си българи който при турското робство са покрастени и са почнали да изповядват Исляма,това не е проблем.Проблема е друг...те носят турски имена и се мислят за турци,а в същото време не могат да говорят турски език,но те вървят срещу нас!Гласуват за ДПС,за това сега ни оправляват разни турци и помаци,който не обичат България!
Аз лично съм много против помаците поради тази причина,че се мислят за турци,това е толкова жалко те са толкова много,а не знайно защо се мислят за турци не знам кой им насажда това в главите,можеби ДПС-то.
Аз ако съм на родителите ти на мястото също бих имала против.
Ако приятелят ти е силно вярващ в Алах,това изобщо не е на добре,ако си запозната с манталитета на мюсулманите ще знае,че те не уважават жените!Но има и много зключения,в днешно време младото поколение не се оповава много на религията си.

maybelline
02-14-2008, 06:26
Ситуацията е доста деликатна. Родителите мечтаят за кого ще се омъжи детето им още преди да е завършило прогимназията. И е нормално да се разстроят когато видят, че дъщеря им излиза с обратния вариянт на мечтания зет (дали ще е характера или религията - важното е че са открили недостатък). Както пишеше в една книга - "Как да пригладиш настръхналата им козина?".
Когато някоя от връзките ти започне да става сериозна, запитай се какво ще кажат родителите ти. Не защото родителското одобрение е необходимо, а просто за да знаеш с какво ще трябва да се справяш.
Ако си взела решение, че приятелят ти е момчето, с което ще се ожените (или поне ще имате сериозна връзка), представи го на родителите си като решение, а не като възможен избор. Може да кажеш нещо такова: "Много съжалявам, че не ви харесва идеята, но за мен той е подходящият човек. Бих искала да ме подкрепите" или "Винаги сте казвали, че искате да бъда с достоен и мил човек, който ме обича. Приятелят ми е това, кето търся и съм много разочарована, че тъй като произходът му е малко по-различен от нашия, изведнъж тези качества вече са без значение за вас. Но за мен те все още са много важни".
Не спори с родителите си повече. Шумните скандали, сълзи, истерии и т.н. нищо не оправят. Колкото и да им крещиш, вашите няма да те послушат. Много по-вероятно е да чуят думите ти, ако докато те крещят, ти говориш спокойно и се държиш като зрял, уравновесен човек, а не като малка хлапачка, която иска да стане на нейното. Няма да спреш крясъците им с нови крясъци. Представи си какво ще стане, ако те започнат да ти крещят от вратата, а ти просто ги подминеш и отидеш в стаята си (и я заключиш, ако имаш такава възможност), без да отговаряш (особено без нагли изказвания, отговаряй на въпроси от рода на "Къде бяхте?" и "Какво ядохте", но не и на провокации като "Той не е подходящ!", "Религията му незнам-си-какво..."). Научи се да контролираш поведението си и да не се оставяш на емоциите. Разбира се, че не е приятно някой да започне да ти държи сметка още от вратата, но ако започнеш да спориш и крещиш, това само ще засили убеждениетона родителите ти, че "този странен тип" ще те отнеме от тях. Дръж се като човек, докато те се държаш като в джунгла. Ще им дадеш доста добър пример (доста иронично е, но ако детето ти даде пример за нещо, което ти трябва да направиш, обикновено се усещаш и се засрамваш от себе си - това разбира се, не им го казвай - ще предизвика нов тип скандали), а и ще запазиш душевното си равновесие. Щом родителите ти не приемат приятеля ти, така да бъде, но ти нито се нуждаеш от одобрението им, нито ще им позволиш да те разделят с едно прекрасно момче, само защото изповядва друга вяра. Религията все повече и повече отпада като водеща сила в света. Преди 20 години е било доста по-важно каква религия изповядваш, а след 20 години едва ли децата ще снаят каква е разликата между християнство и мюсюлманство. Друго щеше да е ако приятелят ти взимаше наркотици, пиеше, правеше секс със всяка срещната, биеше те и т.н...Но след като единствената причина за неодобрение е само религията, меко казано не си заслужава да позволите това да ви раздели.
Ясно е, че родителите си са по-религиозни от други родители. Ако си намеря приятел турчин, баща ми няма да иска да ме погледне, но за сметка на това ще имам пълната подкрепа на майка ми, която за щастие е разбран човек и не се интересува от религията щом човекът е този, когото обичам. Родителите се интересуват от доброто на децата си. Ако приятелят ти не те бие, не те кара да правиш вредни за здравето ти неща (и те спира ако сама решиш да правиш такива), не те принуждава да правиш неща, които не одобряваш, ако се грижи за теб и те обича, родителите ти нямат никакво основание да недоволстват (в този случай тяхното мнение ще извинява, но няма място тук).
Успех и не забравяй - да си единственият здравомислещ в разгара на скандал е достойна позиция, с която контролираш всичко. Те не могат да се карат сами със себе си - искат да се карат с теб. Но ако ти отсъстваш от скандала, той става безсмислен. Запомни го ;)

Vladkoy
02-14-2008, 06:39
Родителите. Честно казано най-обективната позиция в ситуацията е тази на трети страни ( от страната на родителите ). Лично аз винаги изслушвам родителите ми и се замислям дали са прави. В много случаи са прави и следван съветите им.
В случая и аз бих се застъпил за тях. Ако дъщеря ми тръгне с някой пропаднал, не просто ще й вдигна скандал, а просто няма да я пусна да живее вкъщи. Ако си мисли, че е голяма да върви да работи и да се издържа сама ..

zvQr_nO_s_ChAr
02-14-2008, 06:39
ако наистина го обичаш се бори за любовта си.. Твърдо да вярваш значи да победиш..забравих кой го беше казал .. но така де ако го обичаш ще се бориш и рано или късно ще спечелиш :-)

Vladkoy
02-14-2008, 06:46
Родителите. Честно казано най-обективната позиция в ситуацията е тази на трети страни ( от страната на родителите ). Лично аз винаги изслушвам родителите ми и се замислям дали са прави. В много случаи са прави и следван съветите им.
В случая и аз бих се застъпил за тях. Ако дъщеря ми тръгне с някой пропаднал, не просто ще й вдигна скандал, а просто няма да я пусна да живее вкъщи. Ако си мисли, че е голяма да върви да работи и да се издържа сама ..

едит: сега видях поста на maybelline..

скъпа, maybelline, ти явно не си в час със ситуацията в БЪЛГАРИЯ. И к'во - искаш да се ожениш за някаква карабина? И к'во? Раждаш си малки карабинки? Ей заради това НЯМА НАРОД в България. Всички мислят за собствения си задник да им е хубаво и никой не мисли за народа. Заради това сме на това дередже - пи*кли като теб и нея ще раждат деца на карабините и ще се затрием един ден. ФАКТ.

hooliganka89
02-14-2008, 07:18
http://www.vbox7.com/play:8e233255

Ето визте това клипче,как ДПС се опитват да всеят на бъгарските мохамедани,че са турци.
И господина с клипчЕто да го кара по-леко с обидите.Всеки си има мнение и не е нужно да го обиждат заради това!

sweet4esf
02-14-2008, 07:18
мила аз съм със същата кръв като твоя и имах такъв проблем :( радителите ми не ми даваха да бъда с българин но със времето осъзнаха че няма да го ооставя и се отказаха :? wmf,ijldx r ke ie m,eodldx :-D ;-)

ВлЮБеНо ГлУПаЧе
02-14-2008, 07:19
да допълня че той не вярва в АллаХ,Вярва в Господ,носи кръстче на врата си и се чувства като Българин,майка му също е българка,на Великден боядисва яйца,на нова година танцува народно..въобще чувства се като българин и въобще не е израснал сред помаци!НО ми е много обидно когато нашите почват да ми викат : ти си родоотстъпничка,ние за какво живеем ако видим дъщеря си да ходи с помак и т.н. И представете си какво ми е да кажем че съм изкарала един прекрасен ден с него,пребирам се в нас и се почват скандалите,сълзите и милион пъти съм опитвала да разговарям с тях спокойно и те просто не могат да разберат че за мен тяхното мнение има значение,но просто аз имам право поне да избирам човека с който ще съм! Благодаря ви на всички за мненията!Ще се радвам ако чуя още !

sweet4esf
02-14-2008, 07:20
сори :o упорствай и не се отказвай :? бъди силна :smt011

sweet4esf
02-14-2008, 07:22
мила и аз съм така :) затова и двамата се орете за любовта си и не се предавайте :? успех и стискам мн палци :smt011 :mrgreen:

maybelline
02-14-2008, 07:23
скъпа, maybelline, ти явно не си в час със ситуацията в БЪЛГАРИЯ. И к'во - искаш да се ожениш за някаква карабина? И к'во? Раждаш си малки карабинки? Ей заради това НЯМА НАРОД в България. Всички мислят за собствения си задник да им е хубаво и никой не мисли за народа. Заради това сме на това дередже - пи*кли като теб и нея ще раждат деца на карабините и ще се затрием един ден. ФАКТ.

Vladkoy, да си имаме уважението - аз не те обиждам, така че ако обичаш, дръж се и ти по-зряло. С обиждането, между другото, много ми падна в очите. Тъкмо зачетох поста ти и като видях, че не можеш да изкажеш мнение без да се афектираш и без да обиждаш хората, направо мислех да го подмина, преди разбира се да се зачекнеш за мен.
Смесените бракове между хора от различни религии раждат пропаднали, така ли? Интересно ми е колко души тук ще се съгласят с това. Относно положението в България - някои българи мразят турците (и всички мюсюлмани покрай тях). Vladkoy, никой не ти пречи да живееш в по-миналия век под турскто робство и да се бориш В Момента с него, но тъй като нацията се развива, не всички бихме желали да следваме примера ти. Преди няколко века турците ни бяха поробили. Добре, а ако не бяха турците, а бяха холандците? Сега всички щяхме да мразим Холандия, и да си живеем мирно с Турция (стига да не сме религиозни фанатици). В подходяща за Османската империя ситуация, те са ни поробили. Всяка Друга Империя и Всеки Друг Народ щеше да направи същото, стига да беше в изгодна позиция. И ние щяхме да поробим някого, ако имахме възможност. Времената са били такива и това е положението. Но сега нито един т тогавашните поробители не е жив. Живи са техните потомци - хора със свое мнение, които се развиват, както и нашата младеж се развива. Младите (повечето) не мразят нито турците, нито който и да било (освен циганите, но това е отделна тема, която няма много общо с религията им, а по-скоро с харатера). Младежите от турски произход също не мразят България или някоя друга държава. След като засегнахме въпроса - защо трябва да мразим хора с различен произход? Това е доста ограничен начин на мислене, а с ограничено мислене няма как да имаме развита нация. Бих казала, че именно хора като теб забавят развитието на нацията ни. Ние имаме народ, но ако целият този народ беше войнствено настроен срещу хората от други религии, сега щяхме да сме във война (с която и да е държава изповядваща друга религия).
Смесените бракове са много често срещани и досега нито един от тях не е попречил на развитието на нацията. Нито пък всички взети заедно пречат. Внасянето на генотип от друга нация с друг тип мислене, развива както нашата, така и другата нация. Едно дете, което има генотип както на европейска държава, така и на азиатска (или американска или австралийска) държава, има и потенциала за различен тип мислене. Човек, възпитаван в такова семейство, е в състояние да внася нови идеи в държавата, в която живее, и по този начин да развива науката (или изкуството - зависи каква професия ще избере). Ако нямаше смесени бракове (това е невъзможно по принцип, но да си представим за момент, че няма), всяка една нация щеше да тъпче на едно място. Нямаше да има предпоставки за бмяна на опит и идеи с други нации и така всички щяхме да тъпчм на едно място, докато най-накрая щахме отново да станем скачащи по дърветата маймуни. Е, това не е целта, към която се стремим.
И като заключение, ако семейство българка и помак отидат да живеят в някоя друга държава, там никой няма да се интересува от произхода им (освен ако не е една от тези държави пълни с хора като теб, а такива са малко, но има) и те ще живеят нормално. Защо не им осигурим нормални условия на живот в родната държава? Разбира се, че няма да имаме развита нация - хора като теб буквално гонят новите поколения с отношението си.

Pliok0019
02-14-2008, 07:45
^^ не обиждай фашистите, техните са просто скапни комунисти-православци, истинските българи не се делят по вяра!!! :x Какво като е помак, нали е българин!? И ДА ЗНАЕТЕ ЧЕ ПОМАЦИТЕ СА НАЙ-ЧИСТИТЕ БЪЛГАРИ!!! :)
Да. Съгласна съм, че техните не са фашисти, а може би силно вярващи христиани, но може да се каже и че са националисти. Помаците са просто едни дезертоьори, който са срам и позор за България. Такива хора не могат да се наричат БЪЛГАРИ!

КАК ШЕ СА РОДООТСЪПНИЦИ?!!И ТЕ СА ЪЛГАРИ, НИЩО ЧЕ СА МЮСЮЛМАНИ!!!СЕГА РОДОПИТЕ СА БЪЛГАРСКИ, А НЕ ТУРСКИ!!!! :o
http://youtube.com/watch?v=UEtNmAVCzQA

ето още едно, дано ви влее мозък в главата!!!

http://youtube.com/watch?v=ewUPRrJVWH0



МОМИЧЕ, НЕ ГИ СЛУШАЙ ТИЯ ОБИТАЦИ!!!

Как можеш да наричаш човек, който първоначално е приел една религия, а по-късно друга само и само за да запази живота си. Релицията има общо с етническата принадлежност. В момента помаците са в ръцете на ДПС. Това за мен е геноцид. Хора с българска кръв имат себе си за Турци. В филма за тях (създаден от Атака) те разказват, че никога не са ходили в Турция, но са си турци.


За мен хора, който в миналото са били родоотстъпници, а в момента не осъзнават себе си като българи не могат да се нарекат такива. Какво за "чисти"...

hooliganka89
02-14-2008, 07:51
maybelline
Значи до някъде съм съгласна с теб,но до някъде.
За смесените бракове добре не съм против,но мисля,че не съм единствената българка която има предрасъдаци към турците.Не мисля,че съм расист или каквото и да е там найменование свързано с омраза към други народи,но ще ме извеняваш не мисля да обичам народ който е тъпкал с векове моя народ,сегашното поколение турци в България нямат вина за слючилото се през миналите години,но и нашите пра деди са нямали вина,че са ги тъпкали и са ги карали на сила да приемат тяхната религия(която според мен е много ограничена).
Всеки си има право на мнение както ти така и аз,но мисля,че най-малкото което е може да направи сегашното поколение на България е малко от малко да уважава народа си,както обичаш семейството си и правиш жертви за него така трябва(според мен)да се правят жертви и за държавата.Както ти спомена,че някой неща са животински или маймунски,според мен е животинско един човек да прави каквото си иска така,че да не се различава от животните,би трябвало поне малко от малко да се поставят някой бариери не да се вършат всякакви имполсивни решение който така или иначе често нямат смисал и вървят срещу народа ти.

Vladkoy
02-14-2008, 07:56
скъпа, maybelline, ти явно не си в час със ситуацията в БЪЛГАРИЯ. И к'во - искаш да се ожениш за някаква карабина? И к'во? Раждаш си малки карабинки?....

Vladkoy, да си имаме уважението - аз не те обиждам, така че ако обичаш, дръж се и ти по-зряло. С обиждането, между другото, много ми падна в очите. Тъкмо зачетох поста ти и като видях, че не можеш да изкажеш мнение без да се афектираш и без да обиждаш хората, направо мислех да го подмина, преди разбира се да се зачекнеш за мен.....
Мацко, какво общо имат генотиповете с типа мислене? Не ми казвай, че англичаните имат друг тип мислене, ние друг, а турците 3-ти, щото сме имали различни типове. Виждам, че си много навътре в биологията .. тогава така ще ти го обесня .. нека кажем, че в момента има 2 млн момичета и жени с чиста линия ( българска ). Нека половината от тях мислят като теб.. т.е. те ще се кръстосат с чиста линия карабини или англичани, следващото поколение ще е със хетерозиготни индивиди ;)) къде отива чистата линия? на киноо
По същество .. не знам дали си наясно какво става с южните части на България и тяхното потурчване.. подчертавам ПОТУРЧВАНЕ, и какви сблъсъци има ( които впрочем лека по-лека се разширяват ), но дори и да си чувала, едва ли си наясно за какво става дума. Ти си живееш един собствен, приказен свят, в който всички са толкова хубави и умни, толкова способни и пренебрегнати. Обмяната на опит межу нациите определено НЕ е свързана с кръстосването.Като говориш за цели.. кажи към коя цел се стремим?

Авторката на темата прави своя избор - дали ще избере правилния път - да послуша най-близките си хора - родителите, които мислят нейното добро и се опитват да направят всичко за нея или ще избере другия път - да тръгне с карабина, да му направи деца, които ще се казвам ахмед или айше. Ако избереш втория, дано поне той да се окаже отговорен и да се грижи за теб.

Harum_Scarum
02-14-2008, 07:58
Щом го обичш и тои теб ще успеете...Рано или касно маика ти и баща ти ще разберат че няма да успеят да ви разделят и че се обичате,но трябва малко постояннство....Успех!

maybelline
02-14-2008, 08:12
maybelline
Значи до някъде съм съгласна с теб,но до някъде.
За смесените бракове добре не съм против,но мисля,че не съм единствената българка която има предрасъдаци към турците.Не мисля,че съм расист или каквото и да е там найменование свързано с омраза към други народи,но ще ме извеняваш не мисля да обичам народ който е тъпкал с векове моя народ,сегашното поколение турци в България нямат вина за слючилото се през миналите години,но и нашите пра деди са нямали вина,че са ги тъпкали и са ги карали на сила да приемат тяхната религия(която според мен е много ограничена).
Всеки си има право на мнение както ти така и аз,но мисля,че най-малкото което е може да направи сегашното поколение на България е малко от малко да уважава народа си,както обичаш семейството си и правиш жертви за него така трябва(според мен)да се правят жертви и за държавата.Както ти спомена,че някой неща са животински или маймунски,според мен е животинско един човек да прави каквото си иска така,че да не се различава от животните,би трябвало поне малко от малко да се поставят някой бариери не да се вършат всякакви имполсивни решение който така или иначе често нямат смисал и вървят срещу народа ти.

Тогава дай съвет на момичето да не тъпче народа си :) Моята работа на планетата просто не ми позволява да се огранича до България. Засега се ограничавам до цялата Земя със всички народи, религии, раси, всякакви разбирания, политика, икономика, всякакви смислени и безсмислени действия и т.н.

Vladkoy, не че има смисъл да ти го казвам, ясно че няма да поемеш, но все пак за теб и най-вече за останалите. Генотипът има значение за начина на мислене. Американците имат различен начин на мислене от българите. Французите имат различен начин на мислене от китайците. Арабите имат съвсем различен начин на мислене от Латинска америка. Дори само начинът им на живот да не позволяваше определен тип мислене, пак всичко щеше да е различно. Но това са начин на живот, религия, произход, раса (разбира се, за хора като Vladkoy, които биха вгорчили живота на представители на дурга раса, която не харесват - доста егоистично by the way), икономика, политика, закони и какво ли още не.
Сега нямам време за продължаване на религиозния спор, който между другото намирам за безсмислен. Дайте най-добрите си съвети на авторката и да сте живи и здрави. Честит Свети Валентин на всички! Обичайте се! (не се отнася за хора с предразсъдъци и трудности да приемат човека отсреща, защото преди 200 години неговите пра-пра-прадядовци направили нещо, която всяка нация в тяхното положение би направила) ;)

acidburn1
02-14-2008, 08:27
Кажи на вашите да душат кура и не се отказвай от момчето си

hooliganka89
02-14-2008, 08:48
maybelline
И ти кво се явяваш?Адвокат на планетата Земя ли?
Абе в крайна сметка всеки си има мнение и си държи на опозицията,няма да се опитвам да те карам да мислиш по различен начин,не си малка сама да преценяш нещата :)

Виж за съвет не мога да дам на момичето,първоначално мислех,че приятелят й е мюсулманин,но тя заявява,че той вярва в Исус Христос което не мога да разбера нещо какакъв помак е след като в крайна сметка изповядва нашата религия?
е проблема тогава?Помак ама не е помак ама и ти не знаеш май в кой Бог вярва момчето...

ВлЮБеНо ГлУПаЧе
02-14-2008, 09:30
В Исус Христос вярва и в тва съм напълно убедена!Познавам го от достатъчно време!Просто баща му е мюсулманин и наще ми излезнаха с едни теории че щом баща му е такъв,значи той също е такъв и че помаците се делили на християни и мюсулмани и т.н. Обясних им каква е неговата религиозна принадлезност,но те си държат на тяхното и направо незнам какво да правя!Ако наистина вярваше в Аллах може би щях да ги послушам,но как да ги убедя че това че в неговите вени тече кръвта на онзи човек,не го прави помак? :( Благодаря ви на всички за разбирането и за мненията ви отново,наистина ми помагате...

hooliganka89
02-14-2008, 10:10
В такъв случай родителите ти не са много прави.
Баща му е помак добре,би трябвало да е българин по кръв и по времето на турското робство да са покрастили пра дедите му,но в днешно време хората имат избор да решават сами коя религия да изповядват.А ако баща му е българин който изповядва Ислямската религия това нищо не означАва в смисал,че той не е друга народност,а просто друга религия за който хората не са виновни,просто по време на робството са били принудени да избират между Исляма и между живота.
От къде твойте родители знаят за религията на бащата на момчето?
И момчето с българско или турско име е ?
Не мога да разбера защо вашите не ти позволяват да се виждаш с него след като е Християнин...

koalka
02-14-2008, 11:19
Не се предавай така лесно.Разбирам, че стават скандали, обаче така те ще спечелят и ще си мислят, че могат да ти ръководят живота.А и в един момент ще се примирят, като видят, че ти отстъпваш и не си силна.Бъди си с момчето и не обръщай внимание на приказките им.

feelthless4o
02-14-2008, 12:18
:?

Vladkoy
02-14-2008, 15:34
хахаха,
maybelline, аз може нищо да не поемам, важното е ти да поемаш :) За какво е темата ти за к'во говориш - измести всичко върху биологията ... за квото ти е удобно .. генотипове тинтири минтири :)

stealthyGirl
02-14-2008, 15:52
Родителите. Честно казано най-обективната позиция в ситуацията е тази на трети страни ( от страната на родителите ). Лично аз винаги изслушвам родителите ми и се замислям дали са прави. В много случаи са прави и следван съветите им.
В случая и аз бих се застъпил за тях. Ако дъщеря ми тръгне с някой пропаднал, не просто ще й вдигна скандал, а просто няма да я пусна да живее вкъщи. Ако си мисли, че е голяма да върви да работи и да се издържа сама ..

едит: сега видях поста на maybelline..

скъпа, maybelline, ти явно не си в час със ситуацията в БЪЛГАРИЯ. И к'во - искаш да се ожениш за някаква карабина? И к'во? Раждаш си малки карабинки? Ей заради това НЯМА НАРОД в България. Всички мислят за собствения си задник да им е хубаво и никой не мисли за народа. Заради това сме на това дередже - пи*кли като теб и нея ще раждат деца на карабините и ще се затрием един ден. ФАКТ.Говориш пълни глупости. maybelline ти обесни защо, мисля. Изброй поне 3 ВЕЛИКИ държави, в които днес няма смесени бракове..?? Или пък друго.. чел ли си учебника по История за СЕДМИ клас.. к'во пише за еврейте, които са били затворено общество, мм?

П.Т. Ами мисля, че родителите ти не са прави, но просто няма как да съм сигурна, че това момче е за теб... 8-)

02-14-2008, 22:25
ЗДравейте!Значи родителите ми са много против приятелят ми и откакто сме заедно всеки ден като се прибера в нас са скандали,сълзи,истерии абе хаус с една дума!Те не го харесват защото..как да се изразя,баща му е помак,майка му е българка ,доведения му баща също е българин,и той нито живее нито общува с баща си!НО нашите упортстват че нямало значение какъв е по характер,било важно чия кръв течала във вените му!И общо взето всеки ден за мен е един малък ад в който се лутам и се чудя какво да направя...говорили сме милион пъти с нашите и имам чувството че колкото повече говорим,толкова повече се изострят позициите!Наистина съм щастлива с това момче и чувствата определено са взаимни!Дайте някакъв съвет плс... ;(
п.с. аз съм на 17,той е на 19

Абе момиче ако го обичаш въобще не слушай кво ти говорят ваще...
Мога да ти кажа че родителите на гаджето ми също са против мен (не заради религиозни глупости), и колкото и да го крият аз просто ги усещам... Но тях никой не ги пита... вече сме 1 година заедно и сме супер щастливи :)

hooliganka89
02-15-2008, 08:29
ЗДравейте!Значи родителите ми са много против приятелят ми и откакто сме заедно всеки ден като се прибера в нас са скандали,сълзи,истерии абе хаус с една дума!Те не го харесват защото..как да се изразя,баща му е помак,майка му е българка ,доведения му баща също е българин,и той нито живее нито общува с баща си!НО нашите упортстват че нямало значение какъв е по характер,било важно чия кръв течала във вените му!И общо взето всеки ден за мен е един малък ад в който се лутам и се чудя какво да направя...говорили сме милион пъти с нашите и имам чувството че колкото повече говорим,толкова повече се изострят позициите!Наистина съм щастлива с това момче и чувствата определено са взаимни!Дайте някакъв съвет плс... ;(
п.с. аз съм на 17,той е на 19

Абе момиче ако го обичаш въобще не слушай кво ти говорят ваще...
Мога да ти кажа че родителите на гаджето ми също са против мен (не заради религиозни глупости), и колкото и да го крият аз просто ги усещам... Но тях никой не ги пита... вече сме 1 година заедно и сме супер щастливи :)

Заради религиозни причинине,а не ГЛУПОСТИ :-x

tacac
06-14-2009, 09:03
Знаеш ли, малко ми е странно държанието и мисленето на твойте родители, тъй като може да се каже, че и аз съм в подобно на твоя приятел положение. Разликата е, че майка ми е помакиня, а баща ми българин. По религия съм християнин, кръстен съм още като бебе и от малък спазвам всички християнски обачай. Нито съм контактувал с много с помаци, нито знам за техните обичай. Единствената престава за тях имам от моята майка и леля ми, които са наистина чудесни хора. За мен определно исляма е чужда религия от която черпя информация единствено от телевизия и интеренет.
Тази твоя история обаче определно ме притеснява, тъй като утре може да срещна и да се влюбя в момиче,чийто родители като нищо може да счетат,че и моята кръв е "нечиста". Незнам, но определно досега не съм за замислял, че това би могло да бъде наситина някакъв проблем. :(

selens
06-14-2009, 09:07
Пффф много ограничени хора е имало бе .. :-x И аз съм помакиня ама кво не съм ли човек ... пффффф.Може да има такива хора които са срам и позор .. но не са всички .. :x

BaiToq
06-14-2009, 09:09
ЗДравейте!Значи родителите ми са много против приятелят ми и откакто сме заедно всеки ден като се прибера в нас са скандали,сълзи,истерии абе хаус с една дума!Те не го харесват защото..как да се изразя,баща му е помак,майка му е българка ,доведения му баща също е българин,и той нито живее нито общува с баща си!НО нашите упортстват че нямало значение какъв е по характер,било важно чия кръв течала във вените му!И общо взето всеки ден за мен е един малък ад в който се лутам и се чудя какво да направя...говорили сме милион пъти с нашите и имам чувството че колкото повече говорим,толкова повече се изострят позициите!Наистина съм щастлива с това момче и чувствата определено са взаимни!Дайте някакъв съвет плс... ;(
п.с. аз съм на 17,той е на 19
АТАКА! :grin:

POLLINA
06-14-2009, 09:12
Да не ти пука кво мислят ..
важното е ти да си щастлива :)

Hilary_
06-14-2009, 09:14
Абеее принципно родителите са прави ... ама пък след като си щастлива с тоя човек ... сотани с него разно или късно ще те разберат и примирят ... :? Обаче няма да бъде лесно ... :(

POLLINA
06-14-2009, 09:15
^ и в кое по-точно са прави ?

selens
06-14-2009, 09:29
В България има повече от 1 млн помаци .. и помаците не са задължително турци.Аз нямам никаква връзка с тази страна но съм помакиня .... така че не свръзвайте помаците с турците !

Hilary_
06-14-2009, 09:31
^ и в кое по-точно са прави ?
... Казах, че принципно са прави ... смисъл за нещата като цяло ... а не за тях двамата ... :wink:
Или поне се смята, че родителите имат по-мъдър поглед върху нещата ... :?

POLLINA
06-14-2009, 09:34
^ и в кое по-точно са прави ?
... Казах, че принципно са прави ... смисъл за нещата като цяло ... а не за тях двамата ... :wink:
Или поне се смята, че родителите имат по-мъдър поглед върху нещата ... :?
по-ското БИ ТРЯБВАЛО да е така , а не е ... :)

tacac
06-14-2009, 13:43
В България има повече от 1 млн помаци .. и помаците не са задължително турци.Аз нямам никаква връзка с тази страна но съм помакиня .... така че не свръзвайте помаците с турците !

Не мисля, че е такава цифрата. Поне според мен помаците в България са не повече 100 хиляди. Като под помаци специално аз рабирам такива, които си вярват в ислям и си спазват обачайте.

AFT
06-14-2009, 13:47
Темата е стара, ffs.

tacac
06-14-2009, 13:59
Темата е стара, ffs.

Вярно е, че темата е стара, но специално мен много ме заинтригува, дори специално заради нея си направих регистрация тук. Някак си си историята е много интересна, тук виждаме как родители в опита си да "предпазят" своята дъщеря от "помака" (който в действителност не никакъв помак) се опитват да развалят връзката й.
Незнам, но дано момичето забележи, че темата е активна и каже какво е станало, дали са все още заедно.

selens
06-14-2009, 14:33
В България има повече от 1 млн помаци .. и помаците не са задължително турци.Аз нямам никаква връзка с тази страна но съм помакиня .... така че не свръзвайте помаците с турците !

Не мисля, че е такава цифрата. Поне според мен помаците в България са не повече 100 хиляди. Като под помаци специално аз рабирам такива, които си вярват в ислям и си спазват обачайте.
Е аз не спазвам повечето обичаи .. не ходя с кърпа,обличам си се съвсем нормално и повечето помаци в Бг са така :) Начина на живот на помаците по нищо не е различен по начина на живот на християните :?

tacac
06-14-2009, 14:48
В България има повече от 1 млн помаци .. и помаците не са задължително турци.Аз нямам никаква връзка с тази страна но съм помакиня .... така че не свръзвайте помаците с турците !

Не мисля, че е такава цифрата. Поне според мен помаците в България са не повече 100 хиляди. Като под помаци специално аз рабирам такива, които си вярват в ислям и си спазват обачайте.
Е аз не спазвам повечето обичаи .. не ходя с кърпа,обличам си се съвсем нормално и повечето помаци в Бг са така :) Начина на живот на помаците по нищо не е различен по начина на живот на християните :?

Да, разбира се, че е така. Както вече споменах майка ми и помакиня и съм контактувал с помаци, досега не съм виждал някой да се е държал по-различно от християните (незнам, може би съм попадал само на такива хора), единствената разлика беше в празнуването на празниците, ние си празнувахме типичните християнски празници, докато те си тачеха байрам и другите мюсюлмаски празници.

AFT
06-14-2009, 18:15
Темата е стара, ffs.

Вярно е, че темата е стара, но специално мен много ме заинтригува, дори специално заради нея си направих регистрация тук. Някак си си историята е много интересна, тук виждаме как родители в опита си да "предпазят" своята дъщеря от "помака" (който в действителност не никакъв помак) се опитват да развалят връзката й.
Незнам, но дано момичето забележи, че темата е активна и каже какво е станало, дали са все още заедно.

Няма да забележи, повярвай ми. ;] А тема по същия въпрос има на първата страница, виж я. По-добре пиши в активни теми, не вдигай стари. ^^

tacac
06-14-2009, 19:16
Темата е стара, ffs.

Вярно е, че темата е стара, но специално мен много ме заинтригува, дори специално заради нея си направих регистрация тук. Някак си си историята е много интересна, тук виждаме как родители в опита си да "предпазят" своята дъщеря от "помака" (който в действителност не никакъв помак) се опитват да развалят връзката й.
Незнам, но дано момичето забележи, че темата е активна и каже какво е станало, дали са все още заедно.

Няма да забележи, повярвай ми. ;] А тема по същия въпрос има на първата страница, виж я. По-добре пиши в активни теми, не вдигай стари. ^^

Би ли ми дал линк за темата, че нещо не мога да я видя. Първото нещо, което успях да зърна беше тема за турците, която не мисля, че има нещо общо с въпроса обсъждан тук.

AFT
06-14-2009, 19:35
Е, в темата за турците приятел е бил против, а в тая родителите са против. Разликата не е особено голяма, като се има предвид, че приятелите даже повече повлияват и от родителите при тинейджърите. ^^ Пък дали е за циганин, турчин, арабин или просто беден/ с пиърсинг/ нещо друго, чието притежание родителите смятат за "лош знак" е все тая. ;]

ToniStoraro
06-14-2009, 19:43
расисти, ксенофоби, фашисти, националисти - все тая. Както и да бъде наречено все е простотия.Не може да се съди за един човек по това българин ли е, турчин ли е, помак ли е, македонец ли е, все тая. Важен е самият човек. Ако това вашите не го разбират явно имат сериозен проблем. Има много българи, които се циганят повече от циганите, има турци, които са много свестни хора. Бил съм в турция на почивка и мога да кажа, че там хората се отнасят много по - добре с българите, отколкото самите българи със сънародниците си, които посещават черноморските курорти. Изобщо да не ти пука от тяхното мнение - то не е правилно. Все пак ти ходиш с него, не майка ти, оше по - малко баща ти, значи да не ти пука.

tacac
06-14-2009, 19:50
Разликата е там, че тук става въпрос за българско момче, което е християнин и което и имал "лошия" късмет да има баща мюсюлманин. Пречката за връзката между него и момичето пуснало темата е това, че "във вените му течала нечиста кръв". В другата тема обаче се обсъжда отношение между чист турчин-мюсюлманин и българка, мисля, че разликата между тези два случая е наистина голяма.
Иначе си прав, че не е необходимо да се вдигат стари теми, но просто ми направи впечатление този случай, тъй като досега не бях попадал на нещо подобно. Убеден съм, че това е единствената подобна тема в този форум и си мисля, че има какво да се каже по този въпрос.

FCB
06-14-2009, 20:19
И аз имах мн проблеми с нашите заради приятеля ми (турчин е).4 месеца търпях,но в крайна сметка постигнаха свооето-разделихме се.Ще направят всичко възможно да ви разделят.Ако имаш сили-бори се.

Aicken
06-15-2009, 08:14
^^И ДА ЗНАЕТЕ ЧЕ ПОМАЦИТЕ СА НАЙ-ЧИСТИТЕ БЪЛГАРИ!!! :)



ООООООООООООО МЪРШОООООООООООООО Я СИ ЕБu ПYТКАТА МАЙЧИНА

selens
06-15-2009, 17:19
^^И ДА ЗНАЕТЕ ЧЕ ПОМАЦИТЕ СА НАЙ-ЧИСТИТЕ БЪЛГАРИ!!! :)



ООООООООООООО МЪРШОООООООООООООО Я СИ ЕБu ПYТКАТА МАЙЧИНА
Еби си я ти бе 8-) .. ае земи някав учебник лапе и се по-образовай малко 8-) 8-)

Hayashi
06-15-2009, 17:22
Да, ставала съм свидетел на същата история. Това няма никакво значение, щом не изповядва вярата, пък дори и да е обратното. Просто трябва като голям човек да убедиш вашите, че грешат.

XTREMEFREERIDE
06-15-2009, 17:28
Хич не е лесно да обедиш родителите в противното. Знам от личен опит. Като си наумят едно, просто става пълен хаос. Просто казвай "добре" на всичко, което ти кажат, а след това игнорирай мнението им. Никой няма право да ти заповядва с кой да общуваш и с кой не. Още по - малко - кой да обичаш.

efizolka
06-20-2009, 21:16
Според мен трябва по-лека лека да се съгласиш с тях и те да знаят че всичкоо м/у вас е свършило а вие си продължете връзката но тайно като гледам няма друг вариант да ги навиеш или да стигнете до някакъв компромис затова аз бих постъпила така в никакъв случай няма да оставя приятелия си ако нещата са найстина сериозни УСпех и дано да се разберете !!

WhyNot
06-20-2009, 21:36
ЗДравейте!Значи родителите ми са много против приятелят ми и откакто сме заедно всеки ден като се прибера в нас са скандали,сълзи,истерии абе хаус с една дума!Те не го харесват защото..как да се изразя,баща му е помак,майка му е българка ,доведения му баща също е българин,и той нито живее нито общува с баща си!НО нашите упортстват че нямало значение какъв е по характер,било важно чия кръв течала във вените му!И общо взето всеки ден за мен е един малък ад в който се лутам и се чудя какво да направя...говорили сме милион пъти с нашите и имам чувството че колкото повече говорим,толкова повече се изострят позициите!Наистина съм щастлива с това момче и чувствата определено са взаимни!Дайте някакъв съвет плс... ;(
п.с. аз съм на 17,той е на 19 не мисля че вашите разсъждават в правилната посока всичко се свежда до характера :-x кво като е еди къф си не е човек така ли?!?!?!? бахти изостаналото просташко мислене..съжалявам но си е така

vampirekiss
06-21-2009, 08:17
Вашите пък се ловят за глупости.Ще ти кажа само,че ако го обичаш и ти е добре с него хич не трябва да ти пука ва'ште какви ти ги намилат.

TraPPed
06-21-2009, 08:47
аз пък имам наблюдения че тези хора макар и по изостанали в техническо развитие са адски по-трудолюбиви от дори някои лайна с чиста кръв и според мен родителите ти са с много стеснен кръгозор

TraPPed
06-21-2009, 08:51
за да не обидя някой все пак тези хора са между нас и мога и да кажа че са изостанали в техическо отношение поради това че доста от тях живеят все още в балканнските села и подържат тютюнопроизводстбвото на България и дори икономиката но за повечето от тях не може да се разпознае какви са -особено хорана на моята възраст...нз как някои ще разпознае кой е помак и кой не освена ако не му каже някой