PDA

View Full Version : Мартеници



cherenlebed
02-14-2008, 14:45
първо - Честит Трифон Зарезан и наздраве!

второ - Който има опит в правенето на мартенички, да пише тук!Аз съм запозната само със стандартния начин, при който червеният и белият цвят се връзват на възел, въртят се в противоположни посоки и след известно време се пускат...
Знаех и още начини, но съм ги забравила.Мисля да направя основно гривни, тук-таме ще се мярка по някое герданче.
Идеи?

ABSOLUTme
02-14-2008, 15:39
Кво ще се мъчиш,купи си готови 8-)

cherenlebed
02-14-2008, 16:12
Еее, така не е интересно!Трябва да се вложи труд, чувство и мерак, иначе не става.Няма да е от сърце.Всъщност ако я купиш и подариш на някого, когото обичаш, пак ще е от сърце, но има едно голямо НО.

Няма ли един в този форум, който да разбира от майсторлъка ,,правене на мартеници"?Знам, че сте заети с пиене, то и аз така, но отделете малко време, де.
Моля....? :(

Miss_Perfekt
02-14-2008, 17:01
За тая тема е малко рано ама карай.А относно мартениците потърси в интернет има доста информация

mhmhmhmhm
02-14-2008, 17:03
Аз пък предпочитам да си ги правя сама...
Някво..по ме кефи нкой да ми я е напрайл и да знам,че се е постарал..
естествено,ако я купил също ще се зарадвам
Ако ми остане време и аз ще правя... :P

cherenlebed
02-14-2008, 17:17
ОК, значи не само аз обичам ръчната домашна изработка.
Ще потърся пак, надявам се да намеря!
И все пак - ако има желаещи, да пишат своите начини. :)

Presley
02-14-2008, 19:07
Аз пък предпочитам да си ги правя сама...
Някво..по ме кефи нкой да ми я е напрайл и да знам,че се е постарал..
естествено,ако я купил също ще се зарадвам
Ако ми остане време и аз ще правя... :P

Ето,да не се мъчите :D

EJI4eTy
02-14-2008, 19:33
на едно момче от моя клас , майка му , прави страхотни мартеници !!! и гривнички и сякфи такива интересни ... аз също знам как се правят тея с преплитането иии едни топченца такива пухкави ... за други не мога да се сетя :D

psychopath
02-14-2008, 20:37
Знам как се прави Пижо 8-)

IsoMniaC_
02-14-2008, 20:41
Az moga da pravq Pijo i Penda 8-)

sh3_1s_7h3_0n3
02-14-2008, 21:29
о0 обожавам да правя мартеници. Обикновено правя такива за ръка, гривнички... като за момичетата са с разни плитчици или панделки направени от различни конци.
Другите стандартни - пижо и пенда, като понякога си играя и правя престилка на пенда или й слагам очички от синци и други такива. :)
И също така правя и мартеници-топки. :) На някои даже също им правя личица с нарисувани бобчета залепени в средата на топчето.
Изобщооо стига да имам време, много си играя. :)