PDA

View Full Version : От къде да си купя-ленено семе?



estreq
02-15-2008, 16:45
Та въпроса ми е : от къде да си купя ЛЕНЕНО СЕМЕ :-o

Редактирано от-Цвети.
Нарушена-7-ма точка.

Shtastl1va
02-15-2008, 17:18
За първи път чувам това, но мисля, че в дрогериите.. Нали там има всякакви билки и такива, а и може би в аптеките.. :(

08mdam__
02-15-2008, 17:48
Има и в някои вериги за хранителни стоки при диетичните храни. Иначе във всеки диетичен магазин, може и в някоя от дрогериите "Лечител".

ThePainIsReaL
02-15-2008, 17:53
Има го и в аптеките. :)

Liar
02-15-2008, 19:06
От него може да ти излезнат пъпки.

estreq
02-15-2008, 19:22
От него може да ти излезнат пъпки.


:shock: za6to :(((

Theoatguy
02-15-2008, 20:45
Хахаха идиоти сте всичките... Какви пъпки след като това е едно от малкото природни продукти за такива проблеми ? КВИ АПТЕКИ ВЕ ?! Това да не е лекарство... колко сте зле... :lol:

С супермаркетите го слагат на щанда с диабетични продукти, в специализирани магазини за диетична храна и така... Аз го ям в тонове.

Яде се като вземеш една супена лъжиза от него и го преглътнеш с вода. Иначе вкуса му няма да ти хареса ;).

Liar
02-15-2008, 21:41
Айде не се прави на много разбиращ.В един друг форум мн се оплакаха че от тва нещо им излизали пъпки.Разбира се всичко си е строго индивидуално,аз само написах това,което съм прочела.

Theoatguy
02-16-2008, 13:42
Истината е, че в този форум съм един от малкото, които се интересуват задълбочено от хранене и медицина.

snow__queen
02-16-2008, 13:43
От,който и да е диетичен магазин или от Пикадили,аз оттам си го взимам,най ми харесва :) Aз го ям с лъжичка кисело мляко и лъжичка сурови белени семки,мн е вкусно :) хехехе :grin:

marina star
02-16-2008, 14:41
zakvo vsa6tnost se polzva6e lenenoto seme.4ela sam ama sam zabravila za kvo to4no be6e polezno

ThePainIsReaL
02-16-2008, 16:52
Хахаха идиоти сте всичките... Какви пъпки след като това е едно от малкото природни продукти за такива проблеми ? КВИ АПТЕКИ ВЕ ?! Това да не е лекарство... колко сте зле... :lol:

С супермаркетите го слагат на щанда с диабетични продукти, в специализирани магазини за диетична храна и така... Аз го ям в тонове.

Яде се като вземеш една супена лъжиза от него и го преглътнеш с вода. Иначе вкуса му няма да ти хареса ;).


Ти си зле! Ако не ти харесва мнението ми, критикувай него, не мен!
Както и да е.. мислиш ли, че ако не бях сигурна в това, което пиша, то щеше да е тук?
- Ленено семе се използва и при кашлица, задух, хроничен запек, атеросклероза, трудно уриниране, уроинфекции, камъни в бъбреците, изгаряния, циреи и т.н. Да изброявам ли още?
От което логично си следва да го има в аптеките.
- В аптеките не продават само химия.. има и билки и т.н.

snow__queen
02-16-2008, 17:34
Аз лично го използвам,защото не позволява на мазнините да се разграждат в организма

glupacheE
02-16-2008, 17:34
estreq na NVD li SI ;)

Canis_Dirus
02-16-2008, 19:37
Истината е, че в този форум съм един от малкото, които се интересуват задълбочено от хранене и медицина.
Ако се интересуваше от хранане и медицина щеше да си го мелиш, понеже
несмелоно си преминава цяло през храносмилателната система - "обвиквата" му не се разгражда от стомашните сокове и не получаваш и грам Алфа линолеова киселина. И да го мелиш малко преди да го ядеш, че иначе оксиляват омегите при контакт с кислорода ;)


Аз лично го използвам,защото не позволява на мазнините да се разграждат в организма :lol: :lol: :lol: :lol: това беше тъпо!

Theoatguy
02-16-2008, 20:08
Хахаха идиоти сте всичките... Какви пъпки след като това е едно от малкото природни продукти за такива проблеми ? КВИ АПТЕКИ ВЕ ?! Това да не е лекарство... колко сте зле... :lol:

С супермаркетите го слагат на щанда с диабетични продукти, в специализирани магазини за диетична храна и така... Аз го ям в тонове.

Яде се като вземеш една супена лъжиза от него и го преглътнеш с вода. Иначе вкуса му няма да ти хареса ;).


Ти си зле! Ако не ти харесва мнението ми, критикувай него, не мен!
Както и да е.. мислиш ли, че ако не бях сигурна в това, което пиша, то щеше да е тук?
- Ленено семе се използва и при кашлица, задух, хроничен запек, атеросклероза, трудно уриниране, уроинфекции, камъни в бъбреците, изгаряния, циреи и т.н. Да изброявам ли още?
От което логично си следва да го има в аптеките.
- В аптеките не продават само химия.. има и билки и т.н.


Моля те, не ми изброявяй, защото до болка знам за какво се използва. Намери на кого да припомняш, за което не те виня де, не може да знаеш, че аз знам.

Ако намериш ЛЕНЕНО СЕМЕ в АПТЕКА МИ СЕ ОБАДИ! По твоята логика ОВЕСЕНИТЕ ЯДКИ, ЛЕШНИЦИТЕ, БАДЕМИТЕ, ОРЕХИТЕ, СУСАМЪТ също трябва да се продават в аптека :).

Snow_queen, браво на теб, че го ядеш. Как го ядеш би ли споделила с нас :) ? Аз ям 100 грама от него дневно, стигал съм и до 250.

snow__queen
02-17-2008, 05:27
Истината е, че в този форум съм един от малкото, които се интересуват задълбочено от хранене и медицина.
Ако се интересуваше от хранане и медицина щеше да си го мелиш, понеже
несмелоно си преминава цяло през храносмилателната система - "обвиквата" му не се разгражда от стомашните сокове и не получаваш и грам Алфа линолеова киселина. И да го мелиш малко преди да го ядеш, че иначе оксиляват омегите при контакт с кислорода ;)


Аз лично го използвам,защото не позволява на мазнините да се разграждат в организма :lol: :lol: :lol: :lol: това беше тъпо!
на теб може да ти е било тъпо,но се поинтересувай малко повече за диети и може да ти се стори по умно :grin:

Canis_Dirus
02-17-2008, 08:25
на теб може да ти е било тъпо,но се поинтересувай малко повече за диети и може да ти се стори по умно :grin:
И кое по-точно от лененото семе не позволява на мазнините да се усвояват? Самото ленено семе е в най-голямата си част мазнини и протеин. Активната му съставка е АЛК - алфа линолеова киселина, която е от Омега-3 мастните киселини. Те точно спомагат за усвояването, но понеже имат антивъзпалителен ефект, а също и подобряват обмяната на в-ва спомагат за по-малък процент подкожни мазнини. Плъс, че фибрите в него подпомагат хранисмилането. Тоест няма никакви инхибитори, само перкусори.

Естествено ефектът не е токова фолям, колкот от ДХК и ЕПК, но пак е нещо. Не знам, къде си го чела това и кой го е писал, ама да се хвърли от някой мост. :lol:

И точно на мен няма нужда да ми казваш да се интересувам. Интересувал съм се достатъчно.

snow__queen
02-17-2008, 08:32
И точно на мен няма нужда да ми казваш да се интересувам. Интересувал съм се достатъчно.
Мдобрем,извинявам се,не съм знаела КОЛКО си запознат,моля да ме извиниш. :)