PDA

View Full Version : Конюнктивит?!?



pitan4icata
02-15-2008, 18:56
pls nqkoi koito e boleduval tova (vaspalenie na o4ite..)ili znae ne6to da pomogne.. kajete kvo zimahte: antibiotici, kapki? za kolko vreme vi mina i vaob6te pove4e info 6tot az se zarzih i ne e mn priqtno, a i iskam barzo da mine ,ta kazvaite ako 6te i babini lekove :smt022

Kallyn4eto
02-15-2008, 19:04
Преди доста време аз имах конюктивит и беше доста гадно,но лекарката ми предписа нещо между капки и мехлем.Съжалявам не мога да ти кажа имена,звънни на личният си лекар и той ще ти каже :wink:

Naman07
02-15-2008, 20:08
Mda i az boleduvah ot tva ,ama polzvah kapki (ne se se6tam kakvi to4no) ama za 4-5 dena mi mina :) .Pitai v aptekata za kapki

Emsi
02-15-2008, 20:12
Има и капки и мехлем,иди на очен лекар ! Важно е !

pepita87
02-25-2008, 18:52
Това е заразно заболяване. Причина за което е "аденовирус", предаващ се по въздушно-капков път или при контакт.Това в "вирусен кониуктивит.В началото засяга едното око,след 2-3 дни и другото,очите се зачервяват и сълзят...в слузта се появява и гной :lol: Има и "алергичен"кониуктивит,Тази форма на кониунктивит възниква при повишена чувствителност на организма към едно или към друго ве6тество.Той може да се придизвика от домашния прах,козината на животинчетата,цветния прашец,той трудно се лекува,може да остави и хронични последици, освен лекарствата, не е излишно да се използват и методите на лечение с билки. :)

ABF
02-25-2008, 19:28
Офталмосептонекс са капките мехлема е Гентамицин но пак трябва да се консултирате с очен лекар и добре е да правите студени компреси с лайка
P.S. Това го писа майка ми