PDA

View Full Version : Вече МНОГО и се нервя



_SmiLe_FoR_yOu_
02-15-2008, 21:38
Здравейте,сладури ;]
Значи историята е следната:Близо 4 години с едно момиче бяхме най-добри приятелки,постоянно бяхме заедно и всичко си споделяхме.Но от тази година вече нищо не е същото.Постоянно се караме(тоест тя постоянно търси повод да се заяде с мен за нещо) и докато не стане по нейната не спира.И най-тъпото е,че всичко го прави в скайп.На живо само ми мълчи и се прави,че нищо не е ставало,а в скайп като почне да ми бучи слага ядосани емотикони,пише ми с голям шрифт,а тя прави така като вика на някого и изобщо много е силна,казва неща,които като и кажа да говорим за това на живо като излезем примерно и тя ми казва нещо от рода"Всичко ти казах в скайп,няма да повтарям" :? В скайпа постоянно ми говори троснато некфо ми се отваря,а на живо пред мен мълчи и толкова.И аз вече взех мн да се нервя :-x Тя е свикнала каквото иска всичко да получава и си мисли,че може да прави така и с мен. И аз съм леко мекушава и рано или късно отстъпвам,щото не искам да се караме. Наскоро пак се скарахме мн яко и тя ми каза,че тия години през които сме били най- добри приятелки не значели толкова много и вече били минало.А през тези години аз бях винаги до нея,подкрепях я и и помагах.Много ме е яд на нея. Много почвам да се дразня,затова вече избягвам да и пиша в скайп. Пф ето преди малко си писахме и пак се скарахме,както винаги.Ако не се държи лицемерно,ще се караме. :-x И така де има още много обаче стана много дълго. ;) Нямам определен въпрос,просто исках да споделя,щото вече супер много и се нервя и нз скоро време ще избухна и :booooomb: тогава ще и кажа неща,които по-добре да не чува. Е ако искате пишете нещо и 10х на тези,които го прочетоха. :)

l2p4fs
02-15-2008, 21:45
Както ти каза, тя постоянно търси повод да се скарате. Явно това иска, но просто не и стиска да ти го каже на живо, а се мъчи да се скара с теб по скайп. А за годините, през които сте били приятелки, че не значели толкова много - може за нея наистина да е така. Може да е била лицемерна през цялото време, а теб въобще да не те е смятала за най-добра приятелка. За съжаление повечето хора са такива. Мисля, че най-доброто решение е да поговорите директно (не по скайп) и да я питаш дали иска да продължавате да сте приятелки и съответно да спре да си търси поводи да се карате или да се скарате окончателно и всеки да си хване пътя... да търси други лицемерни приятели...дано да греша за това.

Seducti0n
02-15-2008, 21:47
Здравей.Съдейки по това, което сподели останах с впечатлението, че тази твоя "приятелка", е от онези мекошави девойки, които в скайп са властни и всемогъщи, а в реалния живот никога не биха се осмелили да държат такъв тон и да кажат дори минимална част от това, което пишат в чата.
Ти, казваш, че не желаеш да се карате, оценявам миролюбието ти, но според теб това ли е начина да решите проблемите си-аз не мисля така...Вместо да и мълчиш, по-добре и покажи, че и ти си човек и колкото и да не и се иска, ще и се наложи да се съобразява с теб и с това, което ти чувстваш.
Тъпо е било изказването, че тези години не са означавали кой знае какво, за нея и знаеш ли защо, защото тя явно те е използвала, когато е била в тежки моменти.Ти си била просто един отдушник, а смиреността и доброжелателността ти, допълнително са я предразположили към това да те възприема за даденост.
Време е да се промениш и да и покажеш, че не тя ще води парада.Следващият път, когато отново ти повиши тон и започне да се вживява излишно, недей стоя все едно имаш сливи в устата, а и отговори подобаващо.Успех. :wink:

_SmiLe_FoR_yOu_
02-15-2008, 22:03
Хах аз това(да и отговарям подобаващо) винаги го правя даже понякога и аз не мога да се позная.Въпроса е че на мен ми стиска да и кажа лично в очите това,което съм и казала в скайп,а на нея не.Вече да ви кажа не ми пука много много дали ще сме приятелки или не.Каквото почукало,такова се обадило,нали ;] За тези,които са останали с впечатлението,че аз не се защитавам и не и се противопоставям,не е така.Винаги като почне тя да ми се "прави на интересна" аз и отвръщам отначало с мек тон,но после като ме ядоса и я затапвами после като се изпокараме и аз се ядосвам и си казвам вече няя се занимавам с нея и после пак се оправяме и така.. Според мен вече няма смисъл от такова приятелство ама ще видим как ще е развият нещата. Мерси на всички за мненията :)