PDA

View Full Version : Фитнес програма



davigonabiekon
02-16-2008, 05:53
Искам да Ви попитам за някаква програма за начинаещ... скоро в училище отвориха фитнес и с приятели решихме да ходим, и ми трябва нещо като за съвсем първо ходене на фитнес! досега не съм ходил, но тичам в парка всяка сутрин, когато съм на тренировки млата яко чувала, тренирам удари с 5кг гира, правя по 40 лицеви опори, коремни преси ...абе общо взето съм в горе-долу добра форма и сега като започна да ходя искам да знам какво да правя - за рамене и не го знам как се казва - "обем" на ръката :-P , но в накакъв случай не искам да ставам 2 на 2 метра. професията, с която излизам от училище е лична охрана и искам от сега да почна са се стягам

Alcohooligan
02-16-2008, 07:37
ми пич, не може да правиш само ръце и рамо примерно, щото след известно време ше заприличаш на карикатура - широки рамене и големи ръце и примерно тънки крака и отпуснат корем... като за начало може да почнеш с тази програма(има упражнения за всяка мускулна група):
http://www.bb-team.org/workout/1291/

Master_88
02-16-2008, 14:05
Е ти и да искаш бъди сигурен че няма да станеш 2 на 2 :). Иначе тренирай цялото тяло и наблягай повече на базови упражнения със свободни тежести

thecopstopped
02-18-2008, 07:57
не наблягай само на ръцете, вярно бицепси трицепси -хубав резултат ама умерено 8) , започни с кардио-на пътеката , наблегни на краката, после на ръцете и накрая за корема едни лицежи упори(3 серии с по 15 повторения), 4ак тогажа ако искаш още малко кардио за разпускане, но моя тренйор ме суветваше след всяка тренировка кардио и преди също ;-) :P

Master_88
02-19-2008, 18:58
Ако сега започва посещения в залата,не виждам никакъв смисъл да прави кардио,та даже по 2 пъти и преди и след тренировка. Ще му попречи на качването. Първо направи мускулна маса,после с кардиото се чисти. На този етап не ти трябва,или пък ако толкова държиш - 10-15 мин и това е

zoben_pitbul
02-20-2008, 18:18
Програмата,към която е даден линк по-горе е добра за начинаещ,пробвай я и прецени дали те натоварва добре.Да,по логиката на обикновения човек ако тренираш само ръце и рамене те ще порастнат максимално бързо.Дотук добре,ама тая логика не е вярна-колкото и да не ти се вярва тренирайки цялото тяло тези три(делтовидните мускули,трицепса и бицепса) групи ще порастнат по-бързо отколкото ако тренираш само тях.Само ще ти спомена,че клека е упражнението предизвикващо най-голяма секреция на хормон на растежа и спомага за покачването на тестостерона, това са два от най-важните хормони за трениращия,тъй като спомагат качването на мускулна маса.Разбира се,само с тренировки трудно ще стане-храни се разумно,на 5-6 малки порции разпределени през деня,увеличи протеина и се старай да увеличаваш натоварването във всяка следваща тренировка.Само по този начин ще получиш резултата,който искаш.Отделно от всичко,което казах наистина изглеждат гадно тия охранители с огромни ръце(45+см),масивни рамене и сякаш атрофирали крака,гръб и гърди.