PDA

View Full Version : Няколко въпроса по БЕЛ



kapinka
02-16-2008, 11:06
Направо ме е срам да попитам и сигурно някой ще ме помислят за мега тъпа ,но какво всъщност означава глагола - КОДИФИЦИРАМ - имам да напиша по български десет изречения с него ,а си нямам и идеика какво е това :oops:


Другото ,за което искам да помоля е някои ако може да подскаже по Литература ( девети клас ) от "Еврипид - Електра"

1. По какво си приличат Електра и Антигона ?

2.Каква е тргическата вина ?

Ще съм ви много благодарна ..
:)

Obsession
02-16-2008, 12:54
Кодифицирам - Привеждам закони и законоположения в една цялостна система - това го преписах от речника
Електра не съм я учила и не мога да ти помогна.
Трагическата вина я потърси в учебника си, убедена съм, че я има. Мисля, че беше нещо от сорта, че несправедливото накзание на героя предизвиква съчувствие у зрителите и те се страхуват, че боговете могат и тях да накажат така без причина. Но после се разкрива, че героят е престъпил моралите закони и за това получава възмездие и зрителите са раздвоени, но също им олеква, защо разбират, че вината е на лице и боговете не накзват без причина. Дано не го бъркам, че много ще ме е срам :D

kapinka
02-16-2008, 12:59
Ами г-жата питаше дали можем да оправдаем Електра за убийството на майка си ... :(


А как може да ползваме глагола .. ? Да го свържем в изречение ..

Obsession
02-16-2008, 13:09
Прочети "Електра" и си напиши мнението. Аз не съм я чела (защото както казах не сме я учили), но личното ми мнение е, че никое убийство не може да бъде оправдано.
За глагола - напиши го в google.com и ще ти излязат статии, в които е използвана думата. После copy->paste в тетрадката ;)

kapinka
02-16-2008, 13:12
Ами чела съм "Електра" .. Аз лично мога да оправдая убийството .. царска дъщеря .. майка и да я ожени за някакъв прост селяндур ... не само нея ,а и НЕГО ще заколя :grin: Тя направо се подиграва с нейното достойнство .. хах .. :( .. по този начин като я оженва за такъв човек ,майката разваля изцяло родословното дърво .. :x

Obsession
02-16-2008, 13:15
Имаш мнение - чудесно - напиши го! Имай предвид, че Старогръцките произведения са най-лесният начин да се изкара хубава оценка по БЕЛ (:

kapinka
02-16-2008, 13:39
10х че се отзова : ))

Obsession
02-16-2008, 16:03
Mоля, пак заповядай, ако имаш още въпроси 8)