PDA

View Full Version : Дискусия:Днес Косово става държава



OnFire
02-17-2008, 08:49
Днес се очаква южната сръбска провинция Косово да обяви независимост от Сърбия. Това ще стане на официално заседание на парламента на областта, който ще приеме необходимите промени в конституцията.

Европейският съюз вече одобри изпращането на специална мисия в Косово, чието разполагане ще започне през следващата седмица. Тя наброява около 2000 полицаи, митничари, прокурори и съдебни служители, които трябва да обучат съответните местни власти.

В много градове на Косово, чието население е 90% албанско, вече цари празнична атмосфера. С резолюция № 1244 от 10 юни 1999 г. на Съвета за сигурност на ООН, която сложи край на тримесечните бомбардировки на НАТО, се регламентира въвеждането на управление на световната организация в Косово.

Югославските военни и административни власти са изтеглени и е въведена администрация на ООН. Генералният секретар на ОOН назначава свой специален представител, на когото е поверено управлението на Косово под името Временно управление на мисията на Обединените нации в Косово (ЮНМИК).

Повечето страни-членки на Европейския съюз изразиха готовност да признаят независимостта на Косово веднага. Информационните агенция съобщиха, че най-малко шест страни от ЕС, сред които Кипър, Гърция, Словакия, Испания, България и Румъния, няма да прибързват с признаването на новата страна.

Срещу независимостта категорично се обявява Сърбия, която смята Косово за част от своята територия. В случай, че независимостта бъде обявена, Белград заплашва да наложи икономически и политически санкции, но изключва използването на военна сила.

Източник (http://politics.actualno.com/news_148824.html)

tankistabg
02-17-2008, 09:12
Честито освобождение на албанците от сръбско робство.

air_J
02-17-2008, 11:04
Честито освобождение на албанците от сръбско робство. :smt102

XceSS
02-17-2008, 12:51
Ще видите как от това ще последва и искане на автономна държава от малцинствата и в другите държави.Например Русия и България

air_J
02-17-2008, 13:37
Ще видите как от това ще последва и искане на автономна държава от малцинствата и в другите държави.Например Русия и България
В Русия никой няма да им даде да си правят държава, същото важи и за САЩ и по-мощните европейски държави (като например никой в Испания няма да разреши на баските и каталунците да се отцепят), но за малките балкански държави принципа е "разделяй и владей".

Sevt
02-17-2008, 14:54
Навремето Италия, днес други целят едно - Велика Албания ( Боже опази ) - настояща Албания + Косово ( което ще се присъедини макс до 1 година ) + Македония ( тъй като и там само албанци ще останат след като всички " македонци " вземат Българско гражданство ) ..... и така... Велика Албания и Туркия си връщат Балканите....а разни чифути след някоя и друга година ще честитят и " освобождението " на турците в Родопите от Българско робство....промити мозъци :booooomb:

XceSS
02-17-2008, 18:10
Цитат от Dnes.bg :
...Абхазия и Южна Осетия - сепаратистки райони в Грузия, заявиха веднага след като Косово обяви днес независимост, че ще поискат Русия и ООН да признаят и тях за независими...

Ето цялата статия за Косово ЦЪК (http://www.dnes.bg/article.php?id=47685)

Blacklisted
02-17-2008, 21:40
Честито освобождение на албанците от сръбско робство.

След 20 години като стане същото с Кърджали, ще те видим колко ще се радваш...

loyal_88
02-18-2008, 13:25
Честито освобождение на албанците от сръбско робство.

След 20 години като стане същото с Кърджали, ще те видим колко ще се радваш... 20 години?! Оптимист...

demons_of_my_soul
02-18-2008, 15:04
Ще видите как от това ще последва и искане на автономна държава от малцинствата и в другите държави.Например Русия и България
В Русия никой няма да им даде да си правят държава, същото важи и за САЩ и по-мощните европейски държави (като например никой в Испания няма да разреши на баските и каталунците да се отцепят), но за малките балкански държави принципа е "разделяй и владей".

Точно така мисля и аз...
"Великите сили" нямат изгода на балканите да има мир, винаги подклаждат война, сега само господ знае какво ще последва от старана на сърбите!

demons_of_my_soul
02-18-2008, 19:47
лошото е че САЩ реши вместо Балканските страни, сега тука ще стане наркоцентър, а да ви кажа за родопите, ТАМ ИМА БЪЛГАРИ-МЮСЮЛМАНИ, а не турци!!!! :o

Так е, но горките те се мислят за турци...

loyal_88
02-18-2008, 20:12
лошото е че САЩ реши вместо Балканските страни, сега тука ще стане наркоцентър, а да ви кажа за родопите, ТАМ ИМА БЪЛГАРИ-МЮСЮЛМАНИ, а не турци!!!! :o Още 1 оптимист :) Пич, осъзнай се, африканците са по-големи българи от мюсюлманите в България 8-) Накара ме да се разровя в една книжка, в която пише за всяка страна в света (най-обща информация), и там си пише, че в страната си имаме ~10% турци, а ~12% от населението ни е мюсюлманско. Демек само 2% от мюсюлманите се определят като българи. А книгата е от 2004та, така че в момента нещата са още по-зле.


всъщност Косово още не е призната от никой, така че те само се дуят...

фактически няма още Косово... Аз пък разбрах, че Косово не е признато само от Рсуия, Испания и още 2 страни (всичките със сходни проблеми)... Но може и да не съм доразбрал нещо.

Blacklisted
02-18-2008, 20:22
Мда, пишеше, че и ние пазим мълчание засега.

loyal_88
02-18-2008, 20:47
Интересно ще е :) Руснаците са твърдо против и са на позиция, че има вариант в който може да се намесят пряко. От друга страна американците ще са още по-твърдо "за". А ЕС няма начин да постигне единно мнение.

Прави ми впечатление друго - всичките ни политици говорят за това как видиш ли, за да признаем Косово трябва да спазват правата на човека и да гарантират свобода на тамошните малцинства. Но май само герб-овете открито казаха, че трябва да признаем Косово само при условие, че това не доведе до подобни случаи и в други страни.
Президента също е интересен - опитва се да д*ха едновременно на сръби, албанци и македонци. Абе цирк...

Sonnenkinder
02-19-2008, 01:06
Ще се сбъркат пак Балканите.Неоснователни искания,политически интриги,докато Кремъл категорично заяви,че ще гласува "против",то Белият дом е "за".А дали Косово няма да се превърне в една своеобразна,политическа ябълка на разодара,където ще се сблъскат интересите на големите?!Признаването на Косово за самостоятелна и суверенна държава е възможно да отприщи нова вълна от революции в политически крехките области като Трансилвания например.
Тук вековете никога не са следвали един след друг,те винаги са живели в съжителство..

Ziezi
02-19-2008, 08:21
Всъщност тепърва ще става интересно...Аз всъщност съм изненадан защо европейските държави признават Косово..Тази държава беше планирана отдавна от САЩ именно за да дестабилизира отново Балканите.Война/и на Балканите означават слаби ЕС и Русия,т.е. силни позиции за САЩ.Всъщност доста малко хора знаят,че така нареченото етническо прочистване на Косово предприето от Милошевич започна в отговор на бомбандировките на НАТО в цяла Сърбия,а не обратното!И сега отделянето на тази област постави началото на края на Сърбия(или поне в този си вид),Сръбска Крайна вече е поискала отцепване от Босна,въпрос на време е това да се случи и с Южна Сърбия,Санджак и Войводина...Македония се разбра,че е обречена след 2001 година още..Унгарски партии в Румъния също са поискали автономна Трансилвания..И все пак не смятам,че в България ще има подобен проблем,първо,че турците нямат ръждаемостта на албанците,и второ досега не е имало никакви (с нищожни изключения в сравнение с тия в Косово) търкания между българи и турци..За циганите проблемът е вече решен - 2011 България влиза в Шенген..

Sevt
02-19-2008, 11:55
абе вие...
главите ползвате ли ги за нещо???


Каква позиция искате да има България, че само плюете???
Твърдо против, твърдо за???
Много ясно, че се изчаква - аз се радвам, че не стана като с Македония и да ги признаем първи...

Признаването на Македония още преди те сами да са си го поискали беше срам за България. Какъвто би бил и сегашното признаване на Балканска Колумбия.
Каква позиция искам да имаме ли ? Каквато имат Гърция, каквато имат Румъния, каквато имат Словакия, каквато имат Кипър и общо взето всяка нормална Християнска Балканска държава, и със сигурност противоположна на турската - ТРЪДО ПРОТИВ създаването на Велика Албания . Но с това турско правителство, което имаме в момента незнам..

loyal_88
02-19-2008, 13:12
абе вие...
главите ползвате ли ги за нещо???


Каква позиция искате да има България, че само плюете???
Твърдо против, твърдо за???
Много ясно, че се изчаква - аз се радвам, че не стана като с Македония и да ги признаем първи... Ами Испания, която има същия проблем с баските, излезе с твърда позиция "против". Ние си имаме турци. Логично би било и ние да сме против. А ако сме "за", сръбите няма да оставят нещата така и ще гледат по един или друг начин да ни прее*ат с нещо.

Sevt
02-19-2008, 13:46
Велика Албания на прима виста ти казвам че иска Туркия. Ако се задълбаеш не е и единствената. Ситуацията според теб и според всеки нормален човек е различна ( тва Косово - Родопи ) да така е. Ама отиди в Родопите и всеки турчин ще ти каже " Тука е било турско и пак ще бъде " или " Клали сме ви преди ще ви колим и за напред " . И за мое най - голямо съжаление не говоря на изуст. И пак казвам от евентуално признаване на косово и поредно отцепване от другите Балкански Християнски държави ще загубим много. Да не говорим че не можем да си позволим отново да сме на нож със сърби, а точно това ще стане...

InitialD
02-19-2008, 16:07
KOSOVO JE SRPSKO!!!

... повече няма да коментирам ...

air_J
02-19-2008, 17:19
Ето че вече ДПС държат изключително силен коз в ръцете си - или ще сме във всяко управление, или казвате "Здравей" на новата държава с работно заглавие Родопи.

Loshev
02-20-2008, 12:43
САМО ГРАЖДАНСКА ВОЙНА ГИ ОПРАВЯ НАЩЕ!!

tankistabg
02-20-2008, 21:46
Косово е Албанско, Македония е Българск!

InitialD
02-22-2008, 16:28
Косово е Албанско, Македония е Българск!

А ти си малоумник ... ех дееба не са научихте да мислите трезво .. шайка тъпи нацита!

FOOTSOLDIER
02-22-2008, 16:48
Нацистите не разделят белите хора,това ли се опитваш да кажеш?!

InitialD
02-22-2008, 17:02
Косово е Албанско, Македония е Българск!

А ти си малоумник ... ех дееба не са научихте да мислите трезво .. шайка тъпи нацита!И кое му е нацисткото? Докато разделя белите хора на сърби, българи, унгарци и прочее не може да се нарече нацист или там за какъвто се има!!!

Те еврейте разбираш ли са били черни!?!? :x

DjBaloon
02-22-2008, 17:12
Интересна статия.. Абее те Ес бая силно ще трябва да дърпат.. че...
А Русия няма да се даде лесно.. ще се бори стабилно

FOOTSOLDIER
02-22-2008, 17:38
Врачанския политолог ще ти отвори очите :lol:

InitialD
02-24-2008, 02:14
Мате .. малоумно добиче такова!
Никакъв българин не си ти!
Виж си само подписа! Про FYROM .. повече няма какво да кажа!
На всичкото отгоре подкрепящ хърватите които нямат нищо общо с нас българите!!!

И правилното е : Гранате на Хрвате! Нож-Жица-Сребреница!!!

Вземи поне си измисли собствени фрази а не кради от Четниците!!! :-x

InitialD
02-24-2008, 02:53
Научи се да пишеш бе шиптър! :?

Valentin123
02-25-2008, 07:58
Мате,браво пич!Сърбите и албанците по пет на нож!

tankistabg
02-25-2008, 18:57
http://i212.photobucket.com/albums/cc81/tankistabg/largeflagofbulgariaxt6.jpg

InitialD
02-29-2008, 19:57
Аз знам да пиша за разлика от тебе , аре целувай портрета на Аркан и Младич над мивката в банята и отивай на бачкане 8) Не личи!
епа перез шнуро ми е!!! 8-) я нема се правим на умен :D Я сум си селяк од манечек :grin:

Каза си го!!! :lol:

MishitoOo
03-06-2008, 16:16
хммм незнам аз не мисля че косово трябва да бъде отделено като държава , все едно ние в българиа да дадем от територията си за да си направят отделна страна турците !!!! :? :? :?

Гюнтер Прийн
03-08-2008, 19:07
в този случай съм на страна на сърбите тези рязани свине не трябва да си правят държава ! и може да ни се случи същото и с

кърджали

inflammable007
03-09-2008, 10:12
Kosovo je Srbija :-P

tankistabg
03-10-2008, 06:51
Сърбе на върбе!
http://i212.photobucket.com/albums/cc81/tankistabg/srbevrbe.jpg

03-10-2008, 19:02
страннен типи си ти