PDA

View Full Version : Мислите ли,че това е вярно?



lovelyone
02-17-2008, 12:11
Эдравейте!
Темата ми не е эа тоэи раэдел,но тук влиэат най-много хора и эатова тук я слагам.
Когато човек вярва в нещо силно и когато го иска наистина,то ще стане.Мислите ли,че това твърдение е вярно?Мислите ли,че когато вярваме в нещо силно,надяваме се и го искаме истински,то наистина ще стане?Или поне,че има по-голям шанс да се случи?Как мислите?Энам,че въпросът ми е доста странен,но искамв да раэбера мненията ви.Благодаря ви :-)

Модерирано от бандитка по т.1 от правилника

crazy_style
02-17-2008, 12:14
mm ima6e ena tema..dosta dulga i to4na.. to4no po tozi vupros porovi i 6te ti svur6e rabota ..
dam mislq 4e kogato vqrva6 istinski v ne6ty..i go iska6 mnogo.. ti se stremi6 kum nego i edva li ne ima6 kusmet.. i po4ti vinagi to se sbudva..

donkihot
02-17-2008, 12:16
ако го искаш-ще се стремиш към него,ще правиш опити и т.н и така ще се сбъдне. не вярвам да стане без усилия!

Disrespect
02-17-2008, 12:18
ако само го искаме няма да стане
трябва да се поизпотиш за него..

[B]a[N]D[i]T[k]a
02-17-2008, 12:18
ако имаш достатъчно голямо желание за да стане 101% съм сигурна че ще стане :) и ако правиш нещо по върпоса де :) иначе на къде ? и аз мога да седя с кръстени крака и да казвам "искам искам" ама .. никои няма да ти изпълни желанието от просто седене :) :shock:

lovelyone
02-17-2008, 12:19
Вече си направил усилието.От тук нататък нещата не эависят от теб,а от някой друг.Донякъде може би и от късмететът.Та в такава ситуация,вярата и надеждата според вас вършат ли работа? :-o

Disrespect
02-17-2008, 12:21
Вече си направил усилието.От тук нататък нещата не эависят от теб,а от някой друг.Донякъде може би и от късмететът.Та в такава ситуация,вярата и надеждата според вас вършат ли работа? :-o не

P4ela
02-17-2008, 12:25
или вярваш, или се надяваш, не може и двете :-o Вяра>надежда :)

Naman07
02-17-2008, 12:31
Mi ako be6e vqrno,nqmashe da ima bedni,gladni,jadni...bla-bla.. i tn hora po sveta :-o :-o ,pone az taka mislq 8-).S bezdeistvie edva li 6te postignesh ne6to :-o.verno trqbva vqra ,ama da sedish i da 4akash na podnos ... 8-) 8-)

Seducti0n
02-17-2008, 12:34
Не вярвам в подобни неща...Каквото ми е писано, ще се случи... :)

Roiroi
02-17-2008, 12:46
Гледах 1 научнопопулярен филм "What the bleep do we know" в него се говори за квантовата физика ... Ако повярваме със всяка част от тялото си че можем да летим ще полетим ...Само че човешкото съзнание се гради само на негативни мисли и е покрито със тънък слой положителни мисли ... И не се е родил човек който да е напълно освободен от тези негативни мисли ... Което ме довежда до въпроса : Какво смятате за йогите 8)

miloto_girl_4e
02-17-2008, 13:07
Безумно много съм искала три невъзможни неща да се случат - е, две от тях станаха :) И двете бяха много невъзможни(особено едното), но явно наистина съм ги желала силно и истински .., третото не стана(явно това е бил по-добрия вариант).. В момента се надявам за друго нещо, мечтая си за него отдавна .. не знам дали ще стане, но наистина когато човек силно вярва в нещо то се случва .. може би не винаги, защото не винаги това е най-доброто решение, но.. повечето пъти става, стига да е реално и истински желано :!:

Първокласник
02-17-2008, 13:10
Зависи за какво става въпрос!Има хора, които са се излекували от рак например само и само защото са вярвали, че ще се справят и ще преборят болеста.Но ако искаш да летиш примерно едва ли ще стане, освен ако нямаш моторче в гъзъ 8-)

NH3
02-17-2008, 13:13
Не вярвам в подобни неща...Каквото ми е писано, ще се случи... :)

аз пък не съм съгласен за това че всичко е писано кво значи тва писано ми е да бада милионер седа с в нас барам си чепа и на 30 години оп аз сам милионер щото така ми е било писано стига глупости
Има само стечение на обстоятелствата едни обстоятелства от миналото предизвикват други в бъдещето и става една верижна реакция която ние можем един вид да контролираме ;)

Clara_
02-17-2008, 13:48
Аз вярвам 4е е така...и 4е когато искаш нещо достатъчно силно, винаги го получаваш...но трябва да имаш търпение..и наистина силно желание..все пак няма невъзможни неща...а ако не го получиш, значи не си го искал достатъчно силно :P

nicolepcd
02-17-2008, 14:18
Гледай "The Secret" и ще се увериш... Когато го гледах, се замислих, че са станали толкова неща, за които съм мечтала... Живота е такъв, какъвто си го направиш, а това, че ти е писано...бла - бла... това са глупсти за мен :) Проблема е, че дори и да знам тайната, е сууупер трудно да повярваш :? И на мен самата ми е трудно, ноо се опитвам, и знам, че след време ще стане :P

DisciplineAndOrder
02-17-2008, 15:04
не,защото нещата не винаги зависят от теб самия,а и в повечето случаи трябва да положиш бая усилие за да достигнеш целта си.

ако разчиташ само на късмета и на околните едва ли някога ще успееш в нещо

трябват труд,постоянство и воля (малко клиширано,ама е така)

Seducti0n
02-17-2008, 15:08
Аз пък вярвам в съдбата и в това, че я има.Не мога да си лежа по гръб и да си казвам, да аз ще спечеля това състезание е ще се класирам за републиканско.Няма как да стане, колкото и силно да го искам.Ще бъдат необходими много, много тренировки и усилия.Едно е да искаш, съвсем друто е да можеш. :wink: