PDA

View Full Version : Защо винаги отбягват новите :? ?



thecopstopped
02-17-2008, 12:47
:? не, немога да го проумея защо, бе хора? В моето даскало се е стигало до бой с новаците , а аз лично съм нова нямам такива сериозни проблеми , но :( никой не иска да ме опознае, сега се имам само с около 15 момичета и то не от моя клас. Моляви давайте си мненията :-)

Seducti0n
02-17-2008, 13:17
Това е нещо, като защитна реакция.Тъй като си нова и повечето изпитват задръжки, явно им е необходимо време за да те опознаят и да се сприятелите.Няма нищо плашещо. :)

м0мИчЕ 0т АдА
02-17-2008, 13:46
защото не им трябва.. те вече си имат изградени приятелства и не намират за нужно да опознават някаква... кофти е..знам виждам го с едно момиче от моя клас..как всички я базикат..но какво да се направи... ако ти не направиш нищо по въпроса..няма кои.. те няма да се сетят ;]] ади успех

taffy
02-17-2008, 14:14
Ми преди 2 години в класа ни дойде ново момиче. В началото беше напълно сама. Само че се стараеше да се приспособи и общуваше с всички. Много се сближи с всички и сега ми е БФ!! :grin: Тфа как ще се приспособиш зависи и от теб и от децата в класа..Щот примерно ако класа си има лидерки - ку**и (както е при нас) ще направят всичко възможно да ти стровят живота - така правят с новите. Ако пък успееш да се сприятелиш с тях - няма да имаш проблеми. Нз, просто се опитай да опознаеш всичките си съученици и прецени кой какъв е, за да знаеш какво да очакваш от тях...Тфа е от мен.. Успех!! :)

IdiOtKa
02-17-2008, 14:54
такаа ...найстина да си нов е направо вид присъда ... но ето една от причините...
значи класа в който отиваш, вече се е опознал , всеки си е намерил парийка, подкрепят се и всеки познава другия ...и в един момент отиваш ти ..никой не те познава и понякога дори не се опитват да те опознаят ... просто защото си новата или новия ... но ако имаш тъпрение, тези хора ще те опознаят и в един момент ще станеш част от класа ... :) малко повече търпение
след всичко което написах се сещам, че значение най-вече има и твоя характер ...имах едно момиче бяхме аедно от 8 клас ...до 11 клас никои не се опита да говори с нея, никой не се опита да я опознае ..просто 3 години тя играеше ролята на нова ..а бях ме заедно от началото ... и в един щастлив момент тя се примести , което беше много по-добре за нея .... от друга страна в класа ни дойде нов ..който след 4-5 месеца вече беше супер преубщен и в момента сички супер но го уважават ....
сичко е относително ..

Айеми
02-17-2008, 17:12
Ем според мен по един или друг начин ги приемат като заплаха...Все пак идва новак и те не знаят нито характера му,нищо за него...И ако се окаже пък да бъде по-хубав или по-свестен,започват да го отбягват и т.н.Има и такива дето пък въобще не ги харесват,едва ли не училището е тяхна собственост...Абе общо зето всякакви ги има...А колкото до теб..Незнам точно какво е станало,ама не им обръщай внимание,който не те харесва да си гледа работата...Важното е,че си си намерила приятели

thecopstopped
02-19-2008, 16:55
aha hahah ve4e se spriqtelih nakarah gi da si mi imat uvajenieto :P ;)

skatemore
02-19-2008, 18:36
е нормално аз като отидох в нов клас познавах 1 човек , той ме запозна с още 3-ма , и познавах приятелката на едно момче от класа ми след това мина време , момчета нали си станахм партия се пак сме момчета има общи теми ам.. със друга част от класа си се запознах като ходехме да пушиме ... и така мина месец и целия клас се познавахме и така :)

Villa
02-19-2008, 19:41
В моя клас дойде едно ново момиче то веднага почна да си говори със всички и си намери приятели.Дойде друга тя не е мн общителна и не си намери приятелчата.Донякъде тва е и от човека дали ще се останови добре в класа и как ще го приемат 8)

sweet_sorcerer
02-19-2008, 19:45
Да, абсолютно мн зависи от човека....ние миналата година имахме ново момиче и тя се сприятели с мн голяма част от класа и при това доста бързо...а тази година доиде още една нова и направо никой не може да я гледа.... 8)

Seducti0n
02-19-2008, 19:46
В моя клас дойде едно ново момиче то веднага почна да си говори със всички и си намери приятели.Дойде друга тя не е мн общителна и не си намери приятелчата.Донякъде тва е и от човека дали ще се останови добре в класа и как ще го приемат 8)

Така е, всичко е сторого индивидуално и все пак е важна ролята на множеството( в случая класа).Когато дойде нов човек, би било добре да се постараете да го интегрирате към обстановката, а не да страните от него и да го избягвате, водени от безпочвени предрасъдъци.
Има много и различни типажи.Едни се внедряват с лекота, на други им е необходим доста дълъг адапционен период.Важното е през това, време въпросния нов ученик да чувства приемственост и разбиране от старан на новия клас. :)