PDA

View Full Version : Как се държите с половинката си?



donkihot
02-17-2008, 13:54
Та въпроса ми е,4е една моя приятелка едва ли не ме съди,затова 4е съм естествена и непринудена,дори негримирана пред гаджето си! Той иска да съм такава,аз искам да съм такава...вие как се държите към половинката си? В смисъл естествено или сте малко по-направени така да се каже,за да сте неговата ме4та?

MartyParty
02-17-2008, 14:02
Ааа не това не го понасям.Никакво правене-или ме обича каквато съм или да духа супата.Не разбирам хора,които се оправят един час пред огледалото за човека,пред когото би трябвало да се чувстват спокойни и отпуснати.Аз за 10 минути ям обличам се и излизам.Какво е толкова сложно?Не виждам смисъл човек да се прави на нещо,което не е,та дори да е за уелския принц.

donkihot
02-17-2008, 14:06
и аз съм на това мнение,същата съм за оправянето,ама съм заобиколена от толкова изкуствени моми4ета,4е ве4е не знам аз ли греша или те? дори говорих с приятеля ми-как иска да съм с него? и той ми каза 4е не иска фон дио тени,оби4а да се контат за него,но не иска да ставам кукла заради него..а за държанието мисли,4е ако пред него не мога да съм непринудена няма пред кого друг....

FENKATAA
02-17-2008, 14:23
:D той ме познава най-добре от всичките ми близки държа се естествено пред него и въпреки всичките ми недостатъци той си ме харесва и много пъти ме е виждал без грим даже понякога казва, че без грим съм още по неустоима бъди себе си просто твоята приятелка адски се е объркала :?

MartyParty
02-17-2008, 14:26
Хм..еми значи не е чак толкова вманиачен.Може да иска да си слагаш само лек грим.Не знам зависи колко го обичаш.Аз не бих го направила(можеби защото той не ме е карал),ама ако обичаш да му огаждаш :-P а за държанието наистина не мисля,че има смисъл да се променяш...това,че си непринудена,даже те прави по-интересна за него.

crazy_style
02-17-2008, 14:36
dam naistina posledno vreme se napulni s mn fal6ivi horica..barbita..
ami az mislq 4e nai-dobre da si se darji6 normalno..vse pak kato vzeme6 da e prai6 pred nego..to kade ti ostava da se durji6 normalno.. a za grima.. :D:D:D nqa komentiram ... sakan ko ne si turni6 3 tona fondioten . polovin kilo moliv i 2 6i6eta glanc za ustni :D:D:D
vse pak kato se zamislite...kak mislote dali na mom4etata im e priqtno da se celuvat s nqkoi i da gi e strah da te pipnat po liceto 4e da ne ti se razmaje grima..ili puk kat zemete da se celuvate da ne ti se razmaje glanca.. ili s tez kosi det .. se eno v kontakta bruknal..dali emn priqtno da nemoi 2 prusta da prokara6 prez kosata ...

MartyParty
02-17-2008, 14:46
dam naistina posledno vreme se napulni s mn fal6ivi horica..barbita..
ami az mislq 4e nai-dobre da si se darji6 normalno..vse pak kato vzeme6 da e prai6 pred nego..to kade ti ostava da se durji6 normalno.. a za grima.. :D:D:D nqa komentiram ... sakan ko ne si turni6 3 tona fondioten . polovin kilo moliv i 2 6i6eta glanc za ustni :D:D:D
vse pak kato se zamislite...kak mislote dali na mom4etata im e priqtno da se celuvat s nqkoi i da gi e strah da te pipnat po liceto 4e da ne ti se razmaje grima..ili puk kat zemete da se celuvate da ne ti se razmaje glanca.. ili s tez kosi det .. se eno v kontakta bruknal..dali emn priqtno da nemoi 2 prusta da prokara6 prez kosata ...
м спомних си веднъж си бях сложила прозрачен гланц на устните и като го целунах той ме погледна адски странно,все едно не съм аз, и каза "Сега кажи ми за какво си го сложила това?Достатъчно е лепкаво и без него!!!" :lol:

BeautifulWorld
02-17-2008, 14:46
Аз обичам да съм гримирана и секси облечена като съм с гадже, защото аз самата се чувствам по-добре така, правя го заради себе си. Преди не се гримирах почти и не смятам, че ми пречеше, но все пак като се понаконтя, приятеля ми забелязваше и ми правеше комплименти - това определено ми доставя удоволствие. Каквото и да правиш, трябва да го правиш за себе си, а не заради някой друг. Не смятам, че гримът ще накара някое момче да се влюби в теб или обратното - липсата му ще стане причина да не те харесва.

kapinka
02-17-2008, 14:49
Ааа не това не го понасям.Никакво правене-или ме обича каквато съм или да духа супата.Не разбирам хора,които се оправят един час пред огледалото за човека,пред когото би трябвало да се чувстват спокойни и отпуснати.Аз за 10 минути ям обличам се и излизам.Какво е толкова сложно?Не виждам смисъл човек да се прави на нещо,което не е,та дори да е за уелския принц.


+ 1

mysterious93
02-17-2008, 15:36
E..malko spirala i glanc ne pre4i spored men,no da go napravi6 za sebe si.Hubavo e 4e te haresva i s grim i bez grim :P No puk tvoita priqtelka kvo i vliza v rabotata ;]

rashito0o
02-17-2008, 15:39
съвсем естествено само дет обикновенно обичам да се гримирам или поне молив и спирала да имам но той не ме харесва такава и не си слагам иначе сичко си е както е било преди да го срещна

SINDEL
02-17-2008, 15:41
Ооо.. айде моля ви се. Аз си ходя без грим и изобщо не ми пука. Ако сложа, ще е по някакъв повод и определено ще го направя, защото аз ще се 4увствам по-добре. А не за да изглеждам по-хубава в о4ите на другите. Още пове4е, не мисля, 4е малко грим и гласене те правят моми4ето-ме4та.
Определено съм за това да си естествен

krem4et0
02-17-2008, 15:47
Е, по принцип като излизаме или отивам у тях съм добре облечена и гримирана. Ама аз почти винаги съм гримирана, де. но ме е виждал и с работни дрехи, прашна, цапана, мирищеща на манджа........

hooliganka89
02-17-2008, 15:50
Наистина да се мацаш часове преди среща с гаджето е някакси ненужно и в крайна сметка той все някога ще те види такава каквато си,рано или късно се случват и такива неща.Но нека все пак малко от малко да се подържаме пред гаджетата,най-малкото което е да не ставаме от съм с прическа стил "бръкнала в контакта".
А колкото до държанието,никога не бих могла да се правя на такава каквато не съм,като си се представя да се правя на нещо което не съм ще умра от смях и после ще се застрелям :?

sasha_90
02-17-2008, 16:09
Държа се естествено.Не се "контя" заради него.Той ме харесва такава каквато съм.Виждал ме е с грим и без,но това не е развалило мнението му за мен.

zvezdichka777
02-17-2008, 16:18
мм в началото не бях толкова отпусната и разкрепостена пред него,обаче с времето всичко се промени

`Just_Love`U
02-17-2008, 16:31
Не се правих за пред него.Бях напълно естествена.Знам че ме обичаше и не ми пукаше,защото ме е приел такава какавато съм.Виждал ме е и супер наконтена и нагримирана,виждал ме е и без капка грим,виждал ме когато се събуждам с подпухнали очи,виждал ме е разплакана,уснимханата,пия на.........Де да можеше да ме види и сега :( :( :(

sexita
02-17-2008, 16:36
хаха...аз си се гримирам всеки божи ден,това съм аз...аз не се познавам без грим и никой не ме познава и надали ще ме опознае така.
Не че съм грозна без грим...просто така още от 3-4 години съм свикнала да се гледам и ми е навик сутрин да започна с гримиране :)
Иначе за държанието ми...ммм...естествена съм...сигурно го плаша понякога с детинските ми постъпки и му правя смешки,но съм си естествена и щом е с мен,значи ме приема и сигурно му харесва,че не се преструвам :-)

donkihot
02-17-2008, 16:49
нека някое мом4е да си каже мнението отсносно тази тема..интересно ми е как мом4етата възприемат моми4етата,какво о4акват да е държанието им?

koalka
02-17-2008, 16:54
Гримирам се...Е, обикновено при мен грима е едната спирала и нищо повече.Обаче определено искам да съм по-красива за него, а той всякак ме харесва.
Иначе се държа добре с него... 8)

krem4et0
02-17-2008, 17:59
Значи щом съм гримирана, значи не съм естествена? Странна логика.......Аз не отивам до магазина за хляб без спирала, молив и гланц поне.....Просто имам малки очи и без грим приличам на 15 годишна............не съм грозна, просто нищо не ми коства да отделя 5 минути от времето си, за да се гримирам. А и приятеля ми винаги се облича с хубави дрехи, когато идва да ме вземе от вкъщи, въпреки, че повечето пъти ходим у тях и той живее на 2 минути път пеша...какво лошо има? Изобщо не ви разбирам......

[B]a[N]D[i]T[k]a
02-17-2008, 18:02
о моя още не ме е виждал без грим ! :-D и по добре не че вземе да се оплаши :grin: а не сега като се замисля виждал ме е не се притеснявам особено от тва ама по добре като излизаме да си имам грим и вярно малко неестествена съм ама пък тои няма право на глас с кфо ще се обличам или какъв грим да си слагам или пък не! :P

BeBsItO
02-17-2008, 18:25
principno az sa6to se grimiram... daje za d aizhvurlq ko64eto :D nqkakva mania4ka sam :D no toi mn pati me e vijdal bez grim i v vsqkakvo sastoqnie. kazva 4e bez girim sam estesntvena i mi e po dobre, no az ne mislq taka.
ptosto imam sa6tiq problem s o4ite.... kato krem4eto :D mani4ki sa , i s malko spirala ni6to ne pr4i ;)
no da naistina toi me e priel takava kakvato sam :) iskam mujki mneniq da 4uq :D

tuzaro
02-17-2008, 18:28
аз винаги и слагам естествен грим на дясното око :o 8-) 8-)

krem4et0
02-17-2008, 18:31
principno az sa6to se grimiram... daje za d aizhvurlq ko64eto :D nqkakva mania4ka sam :D no toi mn pati me e vijdal bez grim i v vsqkakvo sastoqnie. kazva 4e bez girim sam estesntvena i mi e po dobre, no az ne mislq taka.
ptosto imam sa6tiq problem s o4ite.... kato krem4eto :D mani4ki sa , i s malko spirala ni6to ne pr4i ;)
no da naistina toi me e priel takava kakvato sam :) iskam mujki mneniq da 4uq :D
И имам ужасно руси мигли, които не се виждат просто. Трябва да постна снимка без грим тия дни!

sladku_bebzi
02-17-2008, 19:59
Когато имах гадже характера ми беше същия, както е и всеки друг път.А за гримирането - да тогава си слагах молив за очи, но на скоро спрях.Но определено не съм се гримирала заради него, най-малкото защото бях започнала още преди да го срещна.

sladko_dete
02-17-2008, 20:13
и аз се гримирвам... и прически си правя... и се обличам добре... но това не е само когато съм с него... просто когато ходя по кафета купони понеже държа на себе си искам да съм красива... но определено като ходя на училище си спестявам грима по простата причина, че едвам ставам сутрин, а ако трябваше и да се глася...
Приятелят ми ме е виждал и без грим...учеше в моето училище :-D
А за държанието съм си 100% себе си, дори мисля, че пред никой не се отпускам толкова много...

sh3_1s_7h3_0n3
02-17-2008, 20:48
Значи щом съм гримирана, значи не съм естествена? Странна логика.......Аз не отивам до магазина за хляб без спирала, молив и гланц поне.....Просто имам малки очи и без грим приличам на 15 годишна............

Говори ми, говори... :-D
Аз изглеждам изключително бяла... с тази рижава коса, вежди, мигли... ако не ги подчертая някак си... приятелите ми са ми казвали, че имам вид на бяло платно. :) Уви...

пък и знае ли човек кой може да срещне по пътя към магазина... Току-виж се сблъскам с бъдещия си мъж. Нали трябва да му направя добро впечатление? :-D

А и не мисля, че с един грим ставаш чак толкова неестествена. Въпросът не е в грима... въпросът е в това как се държиш пред гаджето си и доколко си откровена с него. ;)

happy end
02-17-2008, 21:09
АЗ НЕ СЕ ГРИМИРАМ МН РЯДКО ,ДЪРЖА СЕ МН ЕСЕТЕСТВЕНО И ПОНЯКОГА ДАЖЕ ПРЕКАЛЯВАМ ИСКА МИ СЕ ВСЕ ДА СЪМ С НЕГО НАПРАВО НЗ КАК МЕ ПОНАСЯ ПО ЦЯЛ ДЕН :lol:

ninsy
02-17-2008, 21:11
Боже.. естествено си се държа с него та ние сме заедно 3 години вече..живеем си заедно ..едва ли не ме познава достатъчно добре та да се крия и да се държа не каквато съм..

Alabalaportokala
02-18-2008, 00:00
Ако говорим за съблазняване и сваляне е хубаво да сте с грим. Все пак един добре хвърлен поглед от момиче подкрепен с хубав грим може да подкоси краката на всяко момче. Работата е там че вие не осъзнавате че естествената ( природната си ) красота е най - добрата без грим ! Вие не сте родени гримирани. Грима е просто женски аксесоар. В древността е бил и мъжки де... На мене лично едно момиче ми харесва повече без грим, но понякога е необходимо той да се използва. По нагоре обясних защо :). А и когато става въпрос за някакво официално събиране,купон,сватба,диск и т.н. всички искаме да изглеждаме добре. Вие предпочитате да си слагате грим и да се точите като за световно. Няма лошо разбира се, това е аксесоар който ви кара да се чувствате и изглеждате добре. Не мисля че ви интересува мъжко мнение. Смятам че за всеки човек е важно да се харесва самия себе си ! След като смятате че гримирането ви прави по красива и се чувствате добре гримирайте се. Ако човека който е до вас ви обича истински, ще ви харесва ако ще и в селски дрипи да бяхте облечена :)

krem4et0
02-18-2008, 10:00
Значи щом съм гримирана, значи не съм естествена? Странна логика.......Аз не отивам до магазина за хляб без спирала, молив и гланц поне.....Просто имам малки очи и без грим приличам на 15 годишна............

Говори ми, говори... :-D
Аз изглеждам изключително бяла... с тази рижава коса, вежди, мигли... ако не ги подчертая някак си... приятелите ми са ми казвали, че имам вид на бяло платно. :) Уви...

пък и знае ли човек кой може да срещне по пътя към магазина... Току-виж се сблъскам с бъдещия си мъж. Нали трябва да му направя добро впечатление? :-D

А и не мисля, че с един грим ставаш чак толкова неестествена. Въпросът не е в грима... въпросът е в това как се държиш пред гаджето си и доколко си откровена с него. ;)

Същата работа. Рижавите сме орисани без грим да изглеждаме малки. Ама радвай се-младееш!

pepita87
02-18-2008, 10:24
Тъй като живеем заеедно...ме вижда в цялата ми светлина и съ6тност,дори смея да кажа,4е пове4е си ме харесва без грим 8) а< колкото до държанието...дори не се опитвам да се сдържам и да си спестявам действия и думи,нека ме оби4а такава,ка

ra4ence
02-18-2008, 10:34
Ако няма да излизаме и отиваме направо към тях съм без грим,но на заведение,с приятели или като сме на разходка съм задължително с грим. Гледам да се поддържам и да съм красива, това му доставя иу на него удоволствие :)

Wrathchild
02-18-2008, 10:38
Аз по принцип грим не слагам. Няма нужда просто, хубава съм си и без грим. Макар, че това не значи, че не полагам грижи за себе си...
А ме е виждал в ужасно състояние и пак не съм го отблъснала...

skatemore
02-18-2008, 11:49
насилие и терор до припадък :booooomb:


иначе тя си слага по 60 кила черен молив шот е емо там нейни с раути ама мен впечатление ми не прай :?

alex4o
02-18-2008, 16:12
Значи щом съм гримирана, значи не съм естествена? Странна логика.......Аз не отивам до магазина за хляб без спирала, молив и гланц поне.....Просто имам малки очи и без грим приличам на 15 годишна............не съм грозна, просто нищо не ми коства да отделя 5 минути от времето си, за да се гримирам. А и приятеля ми винаги се облича с хубави дрехи, когато идва да ме вземе от вкъщи, въпреки, че повечето пъти ходим у тях и той живее на 2 минути път пеша...какво лошо има? Изобщо не ви разбирам......

+1 амм ии според мен е напълно нормално да искаш да изглеждаш още по-привлекателна пред приятеля си иии това съвсем не означава,че не сме естествени или,че без грим сме грозни ии го използваме например заа прикриване на кой свои недостатъци..

hahavteen
02-18-2008, 16:35
Аз изглеждам изключително бяла... с тази рижава коса, вежди, мигли... ако не ги подчертая някак си... приятелите ми са ми казвали, че имам вид на бяло платно. :)


I az go imam toia problem vupreki 4e ne sum rijava...Mnogo sum biala,s lyni4ki po nosa i kusi rysi migli koito izob6to ne se zabeliazvat... :( Kato biah na 14-15-16 ne izlizah bez grim no ve4e ne mi pyka osobeno i samo ako 6te hodia niakude slagam spirala,moliv i glanc/4ervilo.Gotinoto na kojata mi e 4e kato si pod4ertaia malko o4ite izglejdam o6te po biala i vsi4ki si misliat 4e sum s fond de teint :-D
Gadjeto mi me poznava mn dobre i me e vijdal vuv vsiakakvi sityacii tui 4e niamam problem da sum bez grim pred nego no vupreki tova predpo4itam kato 6te se vijdame da si sloja malko moliv i da si izvia miglite prosto za da sum po-hybava za nego :oops:

donkihot
02-18-2008, 16:55
късно се сетих..ама май не сте ме разбрали аккто трябва...и аз се гримирвам,но въпросът ми е,4е приятелките ми слагат толкова много....4ее 4ак се губи естествеността...това е въпросът ми? Гримът е за да се под4ертае а не да се скрие лицето? И вие ли мислите като мен?

princesa_viki
02-18-2008, 17:03
Ами виждал ме е много пъти туко-що излязла от банята...Отдавна съм го забравила това суетене,че ще го видя и "аууу как изглеждам"

Karcho
02-18-2008, 18:33
Съвсем естествена съм си с него. Не виждам смисъл да се правя на нещо, което не съм, още повече като знам, че си ме обича и харесва такава каквато съм.

pavkata91
02-19-2008, 14:44
ако я има половинката винаги съм се дръжал подобаващо показвам й че я обичам (показвам й като я уважавам да разбере че тя е обичана от някого че някой я уважава) винаги за мен любовта е на най-висок приоритет :) секс правя когато само тя е готова (смисъл когато тя поиска..) че ми се е доебавало така е..но съм си го прикривал ;) :grin:

H8_mE
02-19-2008, 15:29
Аз съм това,което искам!Не смятам да съм в конфликт със себе си само ,за да не съм в конфликт с него!Е това,не значи че не правя нищо ,за да му се харесам ,но аз така си се правя откакто се познавам и той ме е харесал така,така,че... съм си естествена и не се променям за никой,освен за себе си! :)

Kisses_P
02-19-2008, 16:22
Когато излзиаме някъде или имаме уговорена среща вианги ъсм гримирана и добре изглеждаща /е стремя се/.Виждам ме е по одмашни дрехи,с по-рошава коса,негримирана.Все пак не сме и малко време заедно.Няма какво да се преструвам п ред него.Хора сме,не може да изглеждаме перфектно винаги

radito
02-19-2008, 16:26
Естествено, мн ясно!Пък и то ако тръгнеш да се правиш на това, което не си, все някога се разкрива!

putenceto
02-19-2008, 17:31
Съгласна съм , че гримът е за да се подчертае лицето.Затова и като не ти ходи червено червило,няма да сложиш такова.Ще си скриеш недостатъците,а ще покажеш хубавите си черти.Гримът понякога влага свежест и наистина красота(за тези,които могат да го използват).
За темата,която подхванаха другите...моят приятел МРАЗИ да се гримирвам,аз пък не се понасям без грим...абее просто не съм хубава.Чувствам се добре като сложа фон дю тен и един молив ... понякога и спирала.За това и най-често се караме.Не съм от естествените красавици,но не искам да се срамя като някой се вгледа в лицето ми.Това си е лично мое мнение ...

Undying
02-19-2008, 18:19
ЪЪъъъ...ами ние преди да тръгнем се познавахме един месец,запознахме се съвсем случайно,не съм имала повод да преигравам и да се правя на такава каквато съм,така че той се влюби в мен,а не в нещо,което е измислено.Разбира се когато се гримирам го правя колкото заради него,толкова и заради самата мен.Казвал ми е милион пъти,че ме обича както и да изглеждам,но аз държа да изглеждам добре,за да се гордее и радва,че ме има. :-)

MoOnLiGhT_ShAdOw
02-19-2008, 18:44
Та въпроса ми е,4е една моя приятелка едва ли не ме съди,затова 4е съм естествена и непринудена,дори негримирана пред гаджето си! Той иска да съм такава,аз искам да съм такава...вие как се държите към половинката си? В смисъл естествено или сте малко по-направени така да се каже,за да сте неговата ме4та?
В началото на връзката 2 месеца всеки ден си слагах молив и спирала, за да мога по-добре да подчертая очите си. После спрях за малко със спиралата, а отвреме-навреме не слагах и нищо. Спомням си още как ме пита "Защо очите ти са такива странни?", когато бях избрала да си сложа грим на първия учебен ден. Оттам нататък спирала си стои и хваща прах в несесера ми. В началото също и избягвах да нося толкова рокли и поли, защото той казваше, че по ми ходи с по-широките ми панталони и дънки, но после се отпуснах... Естествено, има си и предпочитания - за него съм жена-мечта, когато съм с камуфлажен панталон и с черен потник или блуза, евентуално когато съм с нещо, с което раменете ми са по-голи, и се е случвало нарочно да се докарам така. :) Но в никакъв случай нямам ограничение в облеклото или проблеми в това да се чувствам себе си. Само дето ми е позабранено да се мацотя с боички (фон-дьо-тени, сенки, спирали и пр. :))

Naughty_
02-19-2008, 19:54
Та въпроса ми е,4е една моя приятелка едва ли не ме съди,затова 4е съм естествена и непринудена,дори негримирана пред гаджето си! Той иска да съм такава,аз искам да съм такава...вие как се държите към половинката си? В смисъл естествено или сте малко по-направени така да се каже,за да сте неговата ме4та? зарежи я тая "приятелна" явно иска да ви скара... :smt021 бъди си такава квато си..а щом е с тебе,значи те харесва ..Така че мани ги тия "приятелски" съвети.. :)

malko_pros
02-19-2008, 22:17
Та въпроса ми е,4е една моя приятелка едва ли не ме съди,затова 4е съм естествена и непринудена,дори негримирана пред гаджето си! Той иска да съм такава,аз искам да съм такава...вие как се държите към половинката си? В смисъл естествено или сте малко по-направени така да се каже,за да сте неговата ме4та?
остани си такава каквато си... е няма лошо някой път да му угодиш, но не мисля че ще е проблем да си останеш така. за мен тва е по-добрият вариант. 8)

zvQr_nO_s_ChAr
02-19-2008, 22:23
ммм как се държа.. Еми човешки.. така както се държа винаги...ако на него или на някой друг не му изнася..знае пътя :grin:

malko_pros
02-19-2008, 22:34
ммм как се държа.. Еми човешки.. така както се държа винаги...ако на него или на някой друг не му изнася..знае пътя :grin:
ей тфа е 8)

Vladokaaa
02-20-2008, 04:35
Та въпроса ми е,4е една моя приятелка едва ли не ме съди,затова 4е съм естествена и непринудена,дори негримирана пред гаджето си! Той иска да съм такава,аз искам да съм такава...вие как се държите към половинката си? В смисъл естествено или сте малко по-направени така да се каже,за да сте неговата ме4та?


За кфо ми е момиче което без грим немое да живее :(

shefa
02-20-2008, 05:47
За кфо ми е момиче което без грим немое да живее :(
+1
Най-добре е да е естествена, като говоря не само за вида и, а и за държанието

LitTlE_BeBsIiI
02-20-2008, 10:57
Аз винаги съм бая понаправена пред него :-o

dead_heart
02-20-2008, 14:39
ако един човек те обича ще е стеб такава каквато си и ако е стеб не трябва да харесва токова външността ти колкото това къв човек си!За мен това да позираш пред гадйето си е супер тъпо.Все пак това е човека пред теб и ако не си такава квато си пред него за кво сте заедно въобще?!

bibi90
02-20-2008, 14:54
Е то пък тука половината не се гримирате и не правите "нищо специално".дано поне се къпете и решете като излизате с някого.
:lol:
Аз пък се грмирам винаги,но никой не може да разбере,че съм с грим. 8)