PDA

View Full Version : Как да махна единият windows



pi0neer
02-17-2008, 17:48
problema e sledniq... trugnah da preinstaliram windowsa ama osrah rabotata... zashtoto vmesto v da formatiram C:/ I da go zapisha tam nqkak si go zapisah v D:/ (kadeto mi e pochti vsi4ko) i no vsi4ko mi ostana tam plus windowsa.. nishto ne se istri.. sled tova nanovo si isntalirah windows no v C:/ I tozi V D:/ Ostana.... i Sega sum s 2 windowsa.. kak da go mahna tozi ot D:/ Bez da mi se butat rabotite koito sa v D:/ ???? :)

bebeto0o
02-17-2008, 18:20
q nai dobre go zanesi pri ora deto razbirat :)

Dosko
02-17-2008, 19:38
Здравей :)
Първо да те питам питам пита ли те в началото кой от двата Windows-а а пусне ?
Ако не те пита, няма проблем да пуснеш Windows-a дето е в Ц-то и да изтриеш папката Windows, Program Files и Documents and Settings в Д-то.
Ако обаче те пита в началото, имаше някакъв код дето се пишеше някъде, вече не помня точно и това с питането го прескачаше.Ако кажеш дали е така, ще намеря и кода :)
Ай дано съм помогнал :)

pi0neer
02-19-2008, 14:08
emi v nachaloto kato go vkliucha me kara da izbiram m-y dvata

chipi_kaoo
02-19-2008, 15:39
Здравей :)
Първо да те питам питам пита ли те в началото кой от двата Windows-а а пусне ?
Ако не те пита, няма проблем да пуснеш Windows-a дето е в Ц-то и да изтриеш папката Windows, Program Files и Documents and Settings в Д-то.
Ако обаче те пита в началото, имаше някакъв код дето се пишеше някъде, вече не помня точно и това с питането го прескачаше.Ако кажеш дали е така, ще намеря и кода :)
Ай дано съм помогнал :)Няма да стане приятел. Аз имам тук един комп по същия начин направих, но трябва да се форматира Д: за да се махне, иначе нз в биоса ли или някъкви скрити файлове си остават (поне при мен е така) аз изтрих всичко що се касае до уиндолс от Д: но пак си ме пита като го стартирам, така че скоро ще има "формат Д:) :-P

Dosko
02-19-2008, 16:56
Да ама не ;)
Нали знаете е, че форумите се да научите по нещо :)
Десен бутон на My Computer -> Properties -> Advanced -> третия бутон Settings -> Edit. От там можеш да премахнеш нежеланите от теб операционни системи от списъка, който се появява при пускане на компютъра. Оттам насетне можеш да се разправиш с тази ОС както сметнеш за добре. Само да не объркаш и да махнеш работещата/не тази, която не искаш да махаш.
Ако нещо не схващате, винаги може да ме питате ;)