PDA

View Full Version : Коса->преса->вредно?



Усмивкаа*
02-17-2008, 18:10
Искам да попитам твърде много ли си изтощавам косата като всяка седмица си я изправям тоест на 4-5 дена ако използвам балсам с отмиване и кристали на Bio Pharma (ако има значение де) и косата ми е боядисвана (също ако има значение..) :)

Marge
02-17-2008, 18:19
НЕ! не е вредно, не се бузпокой изобщо ;)

DisciplineAndOrder
02-17-2008, 18:23
НЕ! не е вредно, не се бeзпокой изобщо ;)

aa ,не,никак не е вредно :?

VilleBaby
02-17-2008, 18:29
вредно е разбира се! хубаво , че не си я изправяш всеки ден, защото и такива има...но е вредно, все пак изгаря косата

gree_girl
02-17-2008, 18:35
Ако пресата е крамична не е вредно, иначе косата се гори и изтощава !!! 8)

cveti_0519
02-17-2008, 18:51
razbira se 4e e vredno no tova ne e 4ak tolkova za6toto si na 4-5 dena no ako e s mokra kosa efektat pak li e takav i dali se izgarq kosata taka??? :?: :neutral:

kriskaaa
02-17-2008, 18:53
хммм и една моя проятека казваше преди 1 година че от керамична преса не се изтощава косата амааа......май не е така щотот ся се чуди момичето как да си посъживи малко :-D :-D :)

BeautifulWorld
02-17-2008, 19:08
razbira se 4e e vredno no tova ne e 4ak tolkova za6toto si na 4-5 dena no ako e s mokra kosa efektat pak li e takav i dali se izgarq kosata taka??? :?: :neutral:
Когато косата е мокра, пресата е още по-вредна. Когато са сложени някакви стилизиращи продукти, също - балсами без отмиване, пяна, кристали и т. н. се слагат след изправянето. Дори и керамичните преси горят косата, няма мърдане. Трябва много да се грижиш за нея, за да изглежда добре - прави й маски от време на време, ползвай качествени шампоани и балсами. И аз изправям моята, даже всеки ден, защото се начупва. Не й се отразява много добре, но от време на време й давам почивка - примерно 2 седмици без преса. Смятам, че и къдрава не изглежда зле.

Усмивкаа*
02-17-2008, 19:18
Благодаря ви момичета, много правя си и почивки в рамките на седмица и няколко дена и дори "овчата маска" + другите добавки си е правя понякога когато имам време но само не разбрах от постовете ви на суха коса слагам кристали и така много ли се изтощава :mrgreen:

GaBiIi__
02-18-2008, 07:44
amii do si zavisi i ot samata kosa nai ve4e ;) ina4e postrigvai i vrax4etata po 4esto pravi mn maski vastanovqva6ti i podxranva6ti i nqma da ima6 provlem

Jaffs
02-18-2008, 08:02
Както каза GaBiIi__ донякъде зависи от косата, но и от пресата. Но най-вече зависи от грижата, която полагаш за косата си.
Все пак ползваш я на 4-5 дена, едва ли ако се грижиш за косата си ще й стане нещо фатално :)

mime7oo
02-18-2008, 12:08
Косата малко по малко се изтощава ,без значение дали пресата ти е керамична дали е обикновена или каквато и да е ... все пак това е горене на косата,но щом косата ти е по-хубава с нея .. :) просто след години не знам какво ще стане с косите на момичетата които си ги изправят или къдрят с някакви такива средства.. понякога е оригинално и красиво да си естествен,така че ако нямаш особенна нужда от преси,маши и други такива средства избягвай ;) но това си е моето мнение де .. успех и поддържай косата си :)

daisynka
02-18-2008, 12:16
naistina presata izgarq kosata..dosta daje..az syshto se izpravqm kaji-rechi vseki den zashtoto se nachupva i stava grozno(spored men)...aaa otnoso produktite,slagani predi upotreba na presata,lichno na men mi deistvat po dobre..po dobyr efekt imam s tqh nooo kosata stava po suha.... :)

fiama
02-18-2008, 12:49
за вредното действие на пресата върхху косата, не мисля че и спор може да става. Но с повечко грижи, редовно подстригаване не връхчеата, маски и употребата на течни кристали преди преса, смятам че отрицателния ефект ще бъде сведен до минимум.

Amely
02-18-2008, 13:36
:lol:
Баси глупостите! :shock: :-D
Естествено, че е вредно!
Няма значение дали е керамична или не, косъма се уврежда и от самата топлина.

Just_say_no
02-18-2008, 18:04
Авторка > Тема > Тъпа ? (и авторката) :D

deninka@
02-18-2008, 18:06
emi moqta kosa e kadreva i mnogo suha,dori balsamite ne q pravqt mn meka,a mejdu drugoto za sajelnie presata mi izgarq o6te pove4e kosata,za tova se otkazah ot neq :lol: :lol: :lol:

sh3_1s_7h3_0n3
02-18-2008, 19:34
Пф, нямаш идея как се изтощава косата. Ако продължаваш в същия дух до 1-2 макс 3год, косата ти ще е суха и безформена като метла. Защото косъмът се изтощава.. колкото и да го подхранваш изтощението ще е повече, защото ти де факто я 'гориш'. Накрая ще започне да ти пада косата. :) Т'ва не означава, че ще оплешивееш, но това също само по себе си е адски неприятно, особено за момичетата. :)

Heaven_Can_Wait
02-18-2008, 20:21
Да, вредно е...

Без линкове към тъпите 'игри'!

sh3_1s_7h3_0n3

Усмивкаа*
02-19-2008, 17:01
Авторка > Тема > Тъпа ? (и авторката) :D



:?

Leiderschaft
02-19-2008, 18:41
Ami az mislq, 4e e mnogo.Az taka predi si izpravqh kosata prez 4 dni i sled vreme zabelqzah, 4e e zaprili4ala na metla.Nqma6e i forma.Stoe6e kato opyrlena.Friziorkata mi mi se kara i mi kaza 4e ako prodyljavam, 6te ostana bez kosa. I ottogava se izpravqm samo sys se6oar i krygla 4etka i mislq 4e se polu4va strahotno :) Kosata mi naistina jivna i sega e mnogo lyskava kogato q izpravq sys se6oara.Aaa i ne zabravqi da si podstrigva6 vryh4etata pone prez 2-3 meseca.I syveta mi e da mine6 na se6oar i 4etka :)