PDA

View Full Version : овулация



vicious
02-17-2008, 20:14
здравейте :) много ми е интересно, значи в учебниците пише ,че овулацията при жената настъпва на 14 ден от цикъла , но това звучи абсурдно ,защото ничий цикъл не е 14 дни :) , а също и не ми стана ясно кога настъпва овулацията след като си свърши или след като започне цикъла :) и вярно ли е ,че когато една жена е в овулация по-малък е шанса да забременее или напълно обратното ?

Kanela
02-17-2008, 20:28
Цикъл се нарича периода от 28 дни,през който се отделя яйцеклетка,не се опложда,и умира.И изтича....

Butterfly^
02-17-2008, 20:35
Ти хубу си чела в учебниците какво пише ама толкова си и разбрала :? при всяка жена овулацията настъпва различно, много е относително и трудно да се определи точно кога..средно се ичислява на 14 ден от началото на цикъла- т.е 14 дни след първия ден от менструацията. И за да не писнеш след 2 месеца "бременна ли съм?" по време на овулацията шансът да забремнееш е по- голям, въпреки че той съществува винаги.

faxy
02-18-2008, 06:48
razli4no0o e pri vsi4ki...i po breme na ovolaciqta e po-v1zmojno da se zabremenee!

RoN4i-b0nb0n4i
02-18-2008, 07:24
"че когато една жена е в овулация по-малък е шанса да забременее или напълно обратното ?"


- напълно обратното

GenerationX
02-18-2008, 07:33
здравейте :) много ми е интересно, значи в учебниците пише ,че овулацията при жената настъпва на 14 ден от цикъла , но това звучи абсурдно ,защото ничий цикъл не е 14 дни :)
Сигурен ли си? :lol:

krem4et0
02-18-2008, 11:17
razli4no0o e pri vsi4ki...i po breme na ovolaciqta e po-v1zmojno da se zabremenee!
Всъщност само по време на овулация може да се забременее. А опасни са 4 дни преди, деня на овулацията и деня след нея.

Цикъл е времето от началото на 1 менсруация до началото на другата. менструация е самото кървене.......

Овулацията е 14 дни преди началото на следващата менструация!

Kras4eto_lp
02-18-2008, 19:11
Ооо не скъсах се от смях докато четях...това за цикъла че бил по малко от 14 дни направо ме уби :lol: Както казаха по нагоре цикъла е периода през, който се случват всички тия неща...кървене,овулация и т.н. а не само периода на кървенето :D Когато си в овулация само тогава можеш да забременешш, защото тогава се отделя яйцеклетката. общо взето горе долу дните през които може да се забременее са 5 във всеки месец. Сега ако имаш проблемен цикъл вече тва не важи...тогава може да се забременее и по друго време ама тия неща не ги разбирам много...има там някви болести и т.н.