PDA

View Full Version : Тежко ми е на съвеста!



hooliganka89
02-18-2008, 06:39
Най-добрата ми приятелка има проблем с гаджето,тя го подозира че той й изневерява.Най-лошото е че това е самата истина и аз го знам,лесно е нали отивам и й казвам и тя приключва всички отношения с него.А когато въпросното момче на мен ми е брат?!Какво тогава?
Тя ходят от вече почти 4 години и през цялата им връзка съм наблюдавала как други момичета идват да преспиват у нас,и на следващият ден когато се видим с приятелката ми ме е страх да я попитам дали снощи тя е била у нас...може да съм объркала обувките и да се издам че е имало друга у нас.Всичко това което знам така ми тежи на съвеста :shock: Колкото и да мразя брат си и да ми се иска да кажа на приятелката си че той й изневерява-Не мога,някак си се чуствам че това не е моя работа да се меся в техните отношения,или поне майка така ме посъветва.Не знам какво да правя.Вчера си писахме в Скайпа и тя ме попита дали съм виждала бившата приятелка на брат ми у нас с която той през тези 4 години така и не спря да се вжда,за което аз знам.Та приятелката ми ме попита дали съм я виждала у нас,и аз като най-голямата лъжкиня казвам НЕ нищо не съм видяла,а в този момент съвеста ми е гузна.След това тя ми пише "Аз само на теб вярвам"
Точно тази фраза ме накара да се замисля и ме накара да напиша тема тук,да попитам дали някой е имал подобен проблем и ако да как го е решил и дали изобщо смятате,че аз имам правото да се бъркам в техните отношение.До колкото разбрах на св.Валентин пак й е изневерил с бившата си приятелка или тя поне така подозира и скоро време щяла да разбере от разпечатка на телефона.
Хем искам да бъда честна с приятелката си,хем ме е страх да й кажа защото след това ще ме чака такава физическа саморазправа с брат ми че ми е бедна фантазията да си представя.
До някаде съм се обедила че брат ми я обича,защо иначе ще има връзка с нея толкова години?!Абе ужас какво да кажа,чуствам се зле след като винаги аз съм между чука и наковалнята.Винаги той ме е молил или по-точно ми е заповядвал да не й казвам какво става,после излизам с нея и почват въпросите дали има друга у нас,дали се обажда друга и аз почвам като понавик да лъжа :shock:
Тежко ми е на съвеста!

sapphirr
02-18-2008, 06:56
ами виж,не съм имала твоя проблем,защото аз имам сестра на 6 (13 години ни е разликата).незнам доколко мога да ти помогна,но ще се опитам,защото 4овек в такива моменти се нуждае поне от съвет.та смятам,4е е най-добре да кажеш на приятелката си,4е трябва да поговори с брат ти сериозно,без да казваш на какво си била свидетел,въпреки 4е тя ще се опита да го изтръгне буквално,и все пак си мъл4и.най-добрия вариант е да и кажеш това:"Смятам,4е с брат ми трябва да си поговорите,попитай го за вси4ко,което трябва да знаеш и му кажи,4е излъже ли те сега,а това лесно може да разбереш,отношенията ви приклю4ват из цяло.Като те пита защо са тия глупави въпроси му кажи,4е до ушите ти са стигнали мн неща,които думите му ще повтърдят или ще ти докажат ,4е лъже.",а накрая и кажи,4е ти е коствало мн да издадеш собствения си брат и 4е ако наистина цени саможертвата ти и приятелството ти,ще говори с него,така 4е той да не се усети откъде е изтекла информацията и ще те предпази!

hooliganka89
02-18-2008, 07:10
ами виж,не съм имала твоя проблем,защото аз имам сестра на 6 (13 години ни е разликата).незнам доколко мога да ти помогна,но ще се опитам,защото 4овек в такива моменти се нуждае поне от съвет.та смятам,4е е най-добре да кажеш на приятелката си,4е трябва да поговори с брат ти сериозно,без да казваш на какво си била свидетел,въпреки 4е тя ще се опита да го изтръгне буквално,и все пак си мъл4и.най-добрия вариант е да и кажеш това:"Смятам,4е с брат ми трябва да си поговорите,попитай го за вси4ко,което трябва да знаеш и му кажи,4е излъже ли те сега,а това лесно може да разбереш,отношенията ви приклю4ват из цяло.Като те пита защо са тия глупави въпроси му кажи,4е до ушите ти са стигнали мн неща,които думите му ще повтърдят или ще ти докажат ,4е лъже.",а накрая и кажи,4е ти е коствало мн да издадеш собствения си брат и 4е ако наистина цени саможертвата ти и приятелството ти,ще говори с него,така 4е той да не се усети откъде е изтекла информацията и ще те предпази!

О не,аз ако и кажа тя ще се побърка и ще му каже в това съм напълно сигорна.Работата е там че брат ми никога не би с признал за изневерите,той се води набожен човек ходи един път в Ватикана и съвсем откачи вече се прави на набожен човек и пости преди Коледа и Велик ден и на празници ходи на църква и така.И на св.Валентин били на ресторант и брат ми получил смс от бившата си приятелка с въпрос дали ще ходи на една дискотека и сегашната му приятелка естествено се ядосала и му казала да се пребират и да говорят какво става и защо бившата му праща смс-и,а той отказал и отишъл в въпросната дискотека където е това момиче и сигорно са прекарали вечерта заедно.После след ден два той искал да се здобри с приятелката ми и тя го накарала да отидат в църквата да се закълне че не й е изневерявал :shock: Набожен човек да се закълне в църквата в нещо което не е направил а той всъщост го е направил,значи представи си за какъв лъжец говорим.
Нямам смелост да й каза,защото знам какво ще стане-3-та световна!!!

sapphirr
02-18-2008, 07:16
не се притеснявай за грефовете си брат ти достатъ4но ще гори в ада :evil: :D ...така сега сериозно-щом това не те устройва като вариант,то остава другия на приятелката ти да и просветне от само себе си,а това рано или късно винаги се слу4ва когато има подобни съмнения.недостатъка на този вариант пък ,4е трябва да се примираш със съвестта си и да приемеш факта,4е ще ти е гузно докато нещата сами не приклю4ат! успех \:D/

GenerationX
02-18-2008, 07:31
Брат ти ме кефи :D

Iv4eTy
02-18-2008, 07:44
Ами просто и кажи за това което прави брат ти, но все пак щом те е страх от него обясни и да не му казва откаде е разбрала. Просто някоя вечер като видиш че има друга у вас обади се на приятелката си да хване бра ти в крачка и...
Просто не е честно спрямо нея, тя ти е приятелка вярва ти. Да, той ти е брат, но се замисли ако на теб се случваше подобно нещо... :?

Presley
02-18-2008, 07:45
Първо оставам с впечетление,че ти се СТРАХУВАШ от брат ти,което не е никак хубаво.Явно има навика да си решава проблемите с бой.
От това,което си написала,си личи,че искаш да кажеш на приятелката си.Явно само тоэи страх от фиэическата самораэправа,те спира.
И въпреки това,съветът ми е да кажеш на приятелката си.Брат ти постъпва ужасно с нея.Дори се чудя как тя още не е раэбрала.Явно е доста иэкусен лъжец.Попринцип уж всеки си намирал майстора.Не энам,не раэчитай на това.В случая явно ти си единственият човек,който е наясно със ситуацията.Така,че ти си и единствената,която може да вкара малко ред :D Брат ти ,ако има поне малко акъл,няма да ти посегне.Е,да,ще му стане кофти сигурно,ама трябва да е голям кретен,эа да ти посегне.А той доколкото раэбирам е :D И все пак е ужасно да энаеш всичко,а приятелката ти да е в неведение и да я правят на маймуна,както се каэва.

happy end
02-18-2008, 08:05
с ПОРЕД мен трябва да кажеш на брат ти сам да и обясни,че си има друга и след това да поговориш и с приятелката си и да и обясниш ,че те е било страх да и разкаже какво прави брати . КОЛКОТО ПО РАНО СИ КАЖЕТЕ НЕЩАТА В ОЧИТЕ ЩЕ БЪДЕ ПО-ДОБРЕ ЗА ВСИЧКИ . :)
само така няма да ти тежи на съвеста да живееш с лъжи.
знам какво е да живееш всеки ден с лъжи.. :-#
УСПЕХ МИЛА :smt023

GenerationX
02-18-2008, 08:10
Съгласен с Хепи енда...
А й няма да е лошо да кажеш на приятелката ти, че скоро си научила че брат ти й изневерява иначе може да се ядоса на теб че си я лъгала до сега :D
Ех лоши същества са тва момичетата....

Alice Fox
02-18-2008, 08:16
Покани я да спи у вас една вечер при тебе..когато той е с друга и гледай сеир! Така най-безболезнено ще се измъкнеш от ситуацията..

hottie
02-18-2008, 08:17
Наистина си попаднала в много неприятна ситуация и не е честно. Ето защо аз бих направила следното - бих поговорила с брат си да му обясня в каква кофти ситуация се намирам и бих го помолила или да си поговори с приятелката, или да скъсат или ПРОСТО да не води повече момичета вкъщи !
Иначе не бих се намесила в отношенията. Просто го помоли поне да не го прави пред теб.

hooliganka89
02-18-2008, 08:30
Явно всички имате нормални братя и сестри.Моя е просто...оф не знам подходяща дума за странното същество брат ми.Той е по-голям от мен не само на години,никога през живота си не съм му се месила в връзките и така на татака защото знам какво ще последва.
Някой каза,че няма да ми посегне!Той е способен да ме убие!Съвсем сериозна съм в думите си,не един път не два пъти съм влизала в болницата заради насилие от негова страна :shock: за което не ми се говори.Никога до сега не съм мислила да казвам на приятелката си,но след като ми написа това в скайпа че само на мен вярвала ми стана изключително гадно.
Но тя е много тъпа така да се изкажа или просто толкова го обича че е направо СЛЯПА в буквалния смисал.След като брат ми отишал на тая дискотека където е бившата му 100% са се прибрали у нас(аз вече не живея у нас,и не знам какво става сега)приятелката ми го попитала ъащо е отишл в дискотеката където е тя и той молятисе й отговорил за да я попита защо му е писала смс,и тя наща му повярвала :shock:
Ебахти аз сляпа да бях щях да разбера че тва говедо ми изневерява,а тя е толкова сляпа.
Зна чЕ брат ми много я обича колкото и смешно да звучи след нещата който съм написала горе,явно той страда от някви жестоки комплекси щом през тези 4 години който са заедно аз лично съм била свидетел че у нас са идвали странични момичета поне 30 пъти.Не знам какво да правя,ако има начин някак анонимно да й каза с някакъв е-меил или нещо подобно ама тя квато е найвна няма да повярва.ТцТцТц,ужас.

Мерси за постовете :)

hooliganka89
02-18-2008, 08:32
Покани я да спи у вас една вечер при тебе..когато той е с друга и гледай сеир! Така най-безболезнено ще се измъкнеш от ситуацията..

И как според теб стават такива неща?
Ще дойде у нас да спи при мен,при положение че гаджето й е в другата стая.Или трябва да й кажа или да я оставя сама да разбере ама като я гледам горката хич няма акъл да се досети сама.

Presley
02-18-2008, 08:37
Явно всички имате нормални братя и сестри.Моя е просто...оф не знам подходяща дума за странното същество брат ми.Той е по-голям от мен не само на години,никога през живота си не съм му се месила в връзките и така на татака защото знам какво ще последва.
Някой каза,че няма да ми посегне!Той е способен да ме убие!Съвсем сериозна съм в думите си,не един път не два пъти съм влизала в болницата заради насилие от негова страна :shock: за което не ми се говори.Никога до сега не съм мислила да казвам на приятелката си,но след като ми написа това в скайпа че само на мен вярвала ми стана изключително гадно.
Но тя е много тъпа така да се изкажа или просто толкова го обича че е направо СЛЯПА в буквалния смисал.След като брат ми отишал на тая дискотека където е бившата му 100% са се прибрали у нас(аз вече не живея у нас,и не знам какво става сега)приятелката ми го попитала ъащо е отишл в дискотеката където е тя и той молятисе й отговорил за да я попита защо му е писала смс,и тя наща му повярвала :shock:
Ебахти аз сляпа да бях щях да разбера че тва говедо ми изневерява,а тя е толкова сляпа.
Зна чЕ брат ми много я обича колкото и смешно да звучи след нещата който съм написала горе,явно той страда от някви жестоки комплекси щом през тези 4 години който са заедно аз лично съм била свидетел че у нас са идвали странични момичета поне 30 пъти.Не знам какво да правя,ако има начин някак анонимно да й каза с някакъв е-меил или нещо подобно ама тя квато е найвна няма да повярва.ТцТцТц,ужас.

Мерси за постовете :)
Уау :shock: Не те энам как иэдържаш.Аэ никога не бих търпяла подобно поведение от страна на собствения си брат.Обади се на телефоните эа домашно насилие :D
Еми,аэ те съветвам да и кажеш.Эащото каквато е глупава,може и още 4 години да я прави на нищо,а тя да не се усети.Това нейното наистина си граничи с глупост.А и нали и майка ви е наясно с поведението му?На нея би ли посегнал?

hottie
02-18-2008, 08:37
Ами да .. ако направиш така случайно да разбере също е вариант. Не може ли по някакъв начин да ги подредиш така нещата, че тя да рабере?

sweet_sorcerer
02-18-2008, 08:39
Ами аз ти предлагам да издебнеш някога брат си, когато е с др момиче и да се обадиш на приятелката ти да дойде до тях уж за да те вземе да излезнете, защото ти си там. Когато дойде отиваш до тоалетната и примерно преди това слагаш якето и обувките на другото мимиче на мн видно място, където просто не може да не ги види. Когато те попита на Кой са, казваш "не знам, дай да питаме брата дали знае" и......... :evil: :evil: малко е сложно,ама при мен проработи(с разликата, че не беше за брат ми,защото аз нямам такъв... :P І

koalka
02-18-2008, 10:29
Така...
Първо кажи на майка ти, че ще кажеш на приятелката му и поискай закрилата й, в смисъл брат ти да не се опита нещо да ти посяга.От това, което чета момичето е свястно и не заслужава толкова изневери от брат ти и въобще не заслужава, а той си прави, каквото си иска.За какво му е тя?Да има все някой до него и той да я лъже?Това е ужасно и аз не бих изтърпяла да не й кажа и те съветвам ти да го направиш.Бъди честна и поне няма да се чувстваш гузна, че и ти я лъжеш за това.

ra4ence
02-18-2008, 10:40
И аз мисля, че трябва първо да споделиш с родителите си. А после направи това,което смяташ за редно. Постави се намястото на приятелката си поне за малко. Замисли се дали би й казала истината,ако не те беше страх от него?
Ситуацията ти е мн гадна, между чука и наковалнята си.

hooliganka89
02-18-2008, 11:48
Така,вече не живея у нас и съм говорила с майка за това и тя ми казваше да не се бъркам в тяхните отношения защото знам какво ще последва.
Въпреки всичките изневери на брат ми всички сме на ясно,че той я обича колкото и странно да звучи.Това е някакъв вид извратена любов,но все пак любов.Не помня дали някога съм засягала темата пред брат ми да го питам защо така прави и така на татака,защото съм съвсем на ясно какво ще последва след тези ми думи...Брат ми определено е душевно болен,има много странен характер,живея в малък град и той там се мисли за известен макар че е пълен не храни майко.И определено има проблеми с нервите,свидетел съм на такива изблици на ярост че ми е беден речника да ви опиша за какво чудовище става въпрос.Искам да й кажа,но това нямали да е някакъв вид предателство от моя страна?Той постапва много лошо с нея,но в нашия град е модерно да изневеряваш,почти всички го правят.Мисля че ако моя приятел ми изневери ще усетя,а тя в продължение на 4 години не може да се осъзнае.Трудно е явно.
Бих искала да й кажа,но без да разбере че съм аз.Дайте някакъв варианд за това и дали изобщо ще има смисал от такива действия.
Трудно е много хем искам да й кажа хем не искам да съм Поп Кръстю у нас :shock:

sapphirr
02-18-2008, 11:59
ми така като гледам един вариант ти остана-купуваш един вау4ер за 5 лв и по4ваш да пишеш докато не свърши,без имена и мн подробности,само най-главното,колкото да и дадат накъсо бушоните ( :D образно казано)и да се усети.после хвърляш вау4ера и забравяш,4е е имало такъв,ако те питат отри4аш до дупка.

доколкото брат ти-страшни4ко ми прозву4а.аз също имам такива моменти и съм импулсивна,както казва една приятелка :"на тебе 4овек само да ти даде кибрита,сама ш'си драснеш кле4ката" :D ,ко да праиш -природа.ама тва негово наистина изисква професионален help! :? и ква е тая мода да изневеряваш,следващата сигурно ще е да водиш майката на гаджето ти на дискотека вместо нея,тцтцтц на къде тръгна тоя свят :? :?

hooliganka89
02-18-2008, 12:09
Аз хубаво да купя карта с ваучер ама сега не съм в България и ако пиша смс-и ще изпише кода и приятелката ми ще зацепи.
Трябва ли да регна е-майл или в слайпа ама трябва и някви факти да изложа че да бъде малко от малко достоверно...офф не знам ще мисля и...ще видим.

rashito0o
02-18-2008, 12:11
мммм по добре е да и кажеш нищо че тфа момче ти е брат не бива да бъде лъгана така

sapphirr
02-18-2008, 12:13
един съвет от мене,щом даже не си в твоя град и още пове4е в бг,зарежи ги да си трошат главите,гледай себе си и своя живот.не може за 4 години да се е покривал толкова добре,4е тя изобщо да не се усети.след като сама не иска да го осъзнае проблема си е ней.ако тая връзка я натоварва,но тя продъ;жава да я крепи,то тогаваи избора си е нейн.

hooliganka89
02-18-2008, 12:16
Тя сега чака разпечатка на телефона на брат ми за няколко месеца на зад и тогава ще види той 100% много е званял на други момичета ама толкова добре я познавам,че той ще измисли някоя мазна лъжа и тя пак ще се хване като удавник за сламка и така.
Нека да разбере,но поне аз да не бъда тая която ще омете всичко на края.

Благодаря за постовете на всички.

seksi_kote_f
02-18-2008, 12:18
Според мен ще е най-добре като и кажеш всичко защото рано или късно всичко излзиа на яве а и може и да загубиш и приятелкатс си :( зареди лъжите ... Както се казва чисти сметки добри приятели.Но ти сама избираш едното в зямана на другото трябеа да рискуваш за да разбереш може и да е за добре или поне кажи на приятелкта си да поговори с брат ти.Друго решение не виждам.Успехи ти желая :-) :-) :-)

sapphirr
02-18-2008, 12:19
в 4ужбина няма как брат ти да те издири,за да те напердаши,така 4е направи това което смяташ за най-правилно

slun4ice_90
02-18-2008, 12:21
Здравей,и аз имам, не един а двама братя и,направо не си пожелавам да съм на твоето място..Брат ти си е виновен,няма за какво толкова ти да се обвняваш.Да, приятелка си й,но той ходи с нея нека да се разбере.4 год.ходи с нея,никое момиче не заслужава това,което брат ти й причинява. :x Поговори първо с него,ако не се разберете чак след това й КАЖИ!!!В противен случай брат ти още дълго ще я "върти",а тя не го заслужава. :-P :) Дано всичко се оправи.

Alabalaportokala
02-18-2008, 12:27
Здравей. Първо искам да кажа че свалям шапка на брат ти ! Второ и аз да бях бих те смачкал за такова изпортване. Трето остави нещата по течението и не се прави на ангел - хранител. Рано или късно тя ще разбере. Послушак съвета на майка си и не се меси. Гледай безразлично на нещата, гледай си жалкия животец и толкоз :-D :D . Запази си златната среда и неутралитета ! 8)

sapphirr
02-18-2008, 12:31
демек да говори с брат и...ако и се мре.м колко му е прощава се там по-бързата и после 4ака светлината в тунела :?

hooliganka89
02-18-2008, 12:38
Здравей. Първо искам да кажа че свалям шапка на брат ти ! Второ и аз да бях бих те смачкал за такова изпортване. Трето остави нещата по течението и не се прави на ангел - хранител. Рано или късно тя ще разбере. Послушак съвета на майка си и не се меси. Гледай безразлично на нещата, гледай си жалкия животец и толкоз :-D :D . Запази си златната среда и неутралитета ! 8)

Мерси за жалкото ти мнение.Такива хора като теб и брат ми не са нищо повече от едни селски бекове подобни на онзи от Big Brother Пацо от някво си чирпанско селце,това е напълно нормално и естествено за хора като вас от малук град с много комплекси и др.

sapphirr
02-18-2008, 12:50
...по-скоро ограни4ени,но не може без такива как ина4е ще изпъкват свестните хора :-D

hooliganka89
02-18-2008, 12:54
...по-скоро ограни4ени,но не може без такива как ина4е ще изпъкват свестните хора :-D

да има известна доза истина в думите ти.
Но много странно,аз се опитвам да се допитам за някакво мнение,защото до сега с никого не съм обсъждала това което знам и това което искам да направя и изведнъж някъв селю тука ме обижда,че живота ми бил жалък :shock: Жалък е той и брат ми и Пацо от Big Brother :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz:

gostut
02-18-2008, 13:00
еми ти си избираш дали да бъдеш добра приятелка или да прикриваш брат си. аз лично не обичам да предавам доверието на приятелите си, пък и от такива изпълнения като на брат не ми дреме много, но все пак става дума за теб и какво смяташ ти за правилно :)

`Just_Love`U
02-18-2008, 13:01
И да покани приятелката си да спи у тях,нали тя ще каже на брат и че ще е там и той няма да си докара друга.Пък и да не му кажат тож точно тази вечер може никоя да не доведе...късмет.Незнам как бих постъпила на твое място.И за двамата те боли.Все пак той ти е брат а тя най-добрата ти приятелка.Поговори и с двамата поотделно.Първо с брта ти и му кажи че това което прави не въобще хубаво пък и да го прави пред тебе ( не пред теб ,но и ти разбираш все пак) след като тя ти е приятелка.Поговори и с нея.Не се издавай все пак загатни кякой неща само,защото ако и кажеш всичко после ти излизаш виновната пред брат ти.Незнам винаги когато съм изпадала в някаква подобна ситуация и винаги съм искала да помогна а накрая мен ме изкарват виновната.Истината все някога излиза на яве така че.......