PDA

View Full Version : Искате ли предмет Религия в училище? Прочетете това



alex
02-18-2008, 09:29
Здравейте,

екипа на сайта винаги е искал да бъде полезен и верен на своите посетители за това направихме интервю с първоизточника на идеята за предмет Религия в основното и средно училище.
Клипа можете да гледате тук: http://www.teenproblem.net/news/s/577.html

А на адрес http://www.teenproblem.net/anketa/vote.php?survey=1
можете да си кажете мнението - искате ли да има такъв предмет в училище или не, вярващ ли сте, как искате да се водят часовете...


Резултатите от анкетата ще бъдат предоставени на работната група по религиозно образование към Светия Синод.

Гласувайте за да ви чуят!

lsd43
02-18-2008, 09:38
Евала ,най-накрая да се чуе и гласа на учениците не само на министъра и свещениците!Шапака ти свалям за труда.

Sunny_stz
02-18-2008, 09:45
Смятам че този предмет е напълно излишен

alex
02-18-2008, 09:59
Гласувайте и разпращайте на приятели да гласуват. За да бъдат представителни резултатите ни трябват над 1000 гласа. До момента имаме 25 само няколко минути след старта, добре се движим :)

LadyCarameL
02-18-2008, 11:56
Не,не искам..Тфа е пълна глупост(според мен!)Всеки си има различни вярвания и т.н

HePeAJIeH
02-18-2008, 20:40
Вярващ съм но догодина ще имам 17 предмета и още един мисля че ще ми дойде в повече макар и да не е толкова натоварващ като разказвателните предмети например.

mgxpower
02-18-2008, 20:49
Това е доста добро като идея жалко ,че не съм учащт , но определено ще дам своят глас за подкрепа! :grin:

Seducti0n
02-19-2008, 00:33
Против.

MiMcHeToOo
02-19-2008, 09:41
Против.


И аз!

Mooo6no
02-19-2008, 11:23
Според мен предмет религия може да има, но ако е направен като "История на религията", а не като вероучение и евентуално да е за всички религии. Да се учат празниците, традициите и т.н. като задължително се преподават от хора извън църквата по възможност нерелигиозни. Едно е да има за 2-3 години такъв час, в който ще стане ясно малко какво пише в библията, какви са обичаите, традициите и т.н; съвсем друго е да се промиват мозъците на децата от хора, на които това им е целта. За второто си има специално място (неделно училище ли му викаха или как).

А оценки не трябва да има.

И още нещо. Не знам защо, но не го зададохте като въпрос в интервто, което е леко про за предмета... Как ще реагират децата и няма ли да бъдат объркани след като природознание (или както се казва) и другите предмети им казват едно, а вчаса по религия друго? Не е ли странно в единия час да им говорят за теорията на дървин и учителя евентуално да каже изказването на Дарвин папата и бог, а в другия да се говори как господ е създал света? И н е ли твърде объркващо в единия час да те изпитват върху едно, а в другия час върху друго? Какво ще стане, ако дете не приеме твърденията на релията и за произхода на човека в час по Религия започне да говори за Дарвин? Идеята не е ли, че в училище трябва да се учи истината? Как ще се учи истината след като в различните предмети, те учат на две взаймоизключващи сенеща?

swords1010
02-19-2008, 12:38
Не мисля, че трябва да се въведе като задължително изучаван предмет. Но е добра идея да го има като СИП и ЗИП. Направи ми впечатление, че накрая се говори за агресията. Не ми допада това проповядване и заклеймяване на агресията сред децата. Всъщност агресията е изключително полезна (стига да не е в болната си форма - насилие). Липсата на агресията и заклеймяването и в детството почти винаги води до психични проблеми при бъдещия индивид. Общо взето само с това не съм съгласен. Но наистина би било добре въвеждането на предмета в незадължителната програма. И при всички ситуации би било по-интересно за учениците ако предмета е въведен като "История на религията" и това се изучава, естествено. Тази идея е била предлагана и преди. Аз лично предпочитам този вариант. :)

nether
02-19-2008, 22:10
И аз съм съгласен, че трябва да се въведе като сип или зип, но едва ли ще има много желаещи. Примерно сега изучаваме Библията в у-ще и с тази по български спорим всеки час. Всеки си има различни вярвания и според мене не трябва да се налага като задължителен час, макар че би било доста добро, ако учителя по съответния предмет преподава правилно и проявява разбиране. Ама последно време толкова кофти даскали има, че... добро е но за сип-зип.

tqnko1
02-20-2008, 03:53
аз п1к сам за!! :grin: браво на модератора!! :grin:

villy_1111
02-20-2008, 09:08
am :D :D :D :D ne mislq 4e e neobxodim tozi predmett :D :D :D :D mojem i bez negoo :grin: :grin: :grin:

alex
02-20-2008, 14:12
285 гласа имаме за момента! Поразпратете линка малко да стигнем поне 500 :)

miloto_girl_4e
02-20-2008, 15:37
Аз лично не мисля, че е нужно да го има този предмет в училище, или ако го има .. нека да е свободноизбираем, а не задължителен.. Вярваща съм, но.. не мисля, че трябва някой в даскало да ми промива мозъка..

unicorn_f
02-21-2008, 19:05
Смятам че този предмет е напълно излишен

напълно вярно \:D/ \:D/ Малко ли са ни наще си предмети че и още да измислят :-x

hahavteen
02-22-2008, 20:44
Men po princip temata ne me zasiaga no prosto iskah da si kaja mnenieto.Az imam veroy4enie v y4ili6te i e adski sky4en predmet a i ne sum suglasna s pove4eto idei na pravoslavnoto hristianstvo suotvetno mi e mn tupo v 4asovete.Ot dryga strana oba4e e interesno da nay4i6 pove4e za religiata i da moje6 realno da preceni6 dali iska6 da viarva6 ili ne.V Germania po princip sled 8mi klas moje da se otkaje6 ot tozi predmet i namesto tova ima6 etika.Vsu6tnost tazi godina obsujdame interesni temi kato aborta,kloniraneto,samoybiistvoto... no dokato y4ehme za Xristos i bla bla mi idva6e da se hvurlia otniakude :?

mgxpower
02-22-2008, 21:04
Да махнат математиката :lol: :lol: :lol:

Mitsa
02-26-2008, 13:37
est 4e ne iskam tva e tupo nz az ne sum suglasna dobre 4e v moito u-6te go nqma tozi predmet :-|

remedy
03-12-2008, 20:11
аз пък мисля, че би било хубаво да го има...все пак би било добре да се запознаем и с другите религии...например вместо да обвиняваме мюсюлманите, че са убийци и т.н. може да се поставим на тяхно място, да разберем тяхната религия... (бтв двете религии имат много повече прилики отколкото си мислите...) аз съм за! какво лошо има...и без това още един развлекателен час не е излишен... :grin:

hahavteen
03-13-2008, 16:01
аз пък мисля, че би било хубаво да го има...все пак би било добре да се запознаем и с другите религии...например вместо да обвиняваме мюсюлманите, че са убийци и т.н. може да се поставим на тяхно място, да разберем тяхната религия... (бтв двете религии имат много повече прилики отколкото си мислите...) аз съм за! какво лошо има...и без това още един развлекателен час не е излишен... :grin:

Bla bla glyposti :? Ako go napraviat kakto e tyka v Kipur togava 6te y4ite samo kolko prekrasna religia e hristianstvoto i kakva svoboda vi dava i bla bla :-o

HanopkaH
03-13-2008, 16:09
аз пък мисля, че би било хубаво да го има...все пак би било добре да се запознаем и с другите религии...например вместо да обвиняваме мюсюлманите, че са убийци и т.н. може да се поставим на тяхно място, да разберем тяхната религия... (бтв двете религии имат много повече прилики отколкото си мислите...) аз съм за! какво лошо има...и без това още един развлекателен час не е излишен... :grin:
За к'фо ни е ? Не ни ли стигат сега предметите,че сакате и още :x

marilyn
03-16-2008, 18:37
и аз не мисля 4е трябва да има такъв предмет в у4илище или ако има да е само ПРАВОСЛАВНО ХРИСТИЯНСТВО а не да ми се оправдават псевдо политиците 4е имало мн мюсулмани и трябвало да има и такъв предмет заради малцинствата. аз казвам НЕ и ако има 4асове по религия представяте ли си какво промиване на мозъци ще е?!

shmurkam
04-22-2008, 09:19
аз пък мисля, че би било хубаво да го има...все пак би било добре да се запознаем и с другите религии...например вместо да обвиняваме мюсюлманите, че са убийци и т.н. може да се поставим на тяхно място, да разберем тяхната религия... (бтв двете религии имат много повече прилики отколкото си мислите...) аз съм за! какво лошо има...и без това още един развлекателен час не е излишен... :grin:
Ти ходи си баеш на попа,аз ще се заема с нещо по-стойностно,което може да ми помогне в живота. Министърът се чуди как да ни задържи повече в училище. На бас,че скоро ще спим в тая проклета сграда с хиляди ненужни и безполезни предмети и празни приказки. Яд ме е просто. :-x :?

ANTIHUMAN
04-22-2008, 13:46
Против.

И аз съм против!

t!nchety
04-29-2008, 19:21
Мисля че не е задължителен... в моето даскало го има като СИП

SeXyL[!]Nk@
04-30-2008, 06:05
Аз лично съм ПРОТИВ!!!!И то твърдо против!!!!
Защото те искат да го задължат.
Според мен ,може да го вкарат,но да учат които искат.
Нека го има , но съм твърдо против да е задължително,айде аз съм края на 11 клас,но децата,които сега почват училище,и по-големите например като 5,6,7,8...клас нестига,че са много натоварени сега пък и това им липсва,как ли пак не. Аз гласувам твърдо ПРОТИВ!!!!!!

LINKNOT
05-05-2008, 14:10
Категорично ПРОТИВ! :-x