PDA

View Full Version : Какво е вярата?



zvQr_nO_s_ChAr
02-18-2008, 12:54
Как един баща обяснил на малкя си син що е вяра: В къщата където живеели имало мазе, в което се слизало през един тесен отвор, по една висока стълба.Един ден бащата слязъл долу и казал на сина си:
-Слез при мен сине.
-Но тате, много е тъмно и страшно-казало детето.
-Аз ще бъда долу и ще те хвана.
Детето се засилило и без да се замисли за опастността, скочило в тъмната дупка.

Naman07
02-18-2008, 13:32
Taka li mu go "obqsnil" :-o :lol: :lol: .Ina4e e mnogo hubava istoriikata :) ,haresa mi!

lsd43
02-18-2008, 16:09
Вярата ,нещо което се печели цял живот и се губи за секунда.

VampireGirl666
02-18-2008, 17:49
Вярата ,нещо което се печели цял живот и се губи за секунда.

Абсолютно правилно! =D>

Muse_of_Madness
02-18-2008, 17:58
Не качествата, а същността на вярата изисква въпросът....
Първото нещо, за което се сещам, е полуплатоновата ми дефиниция за вярващия като здраво окован с гръб към нещо, което закърнялата интуиция определя като пропаст...

demons_of_my_soul
02-18-2008, 17:58
Вярата ,нещо което се печели цял живот и се губи за секунда.

Абсолютно правилно! =D>

Съгласе съм!

IdiOtKa
02-18-2008, 20:40
доста добро убяснение за вяра. ..браво ....това спестява всички обяснения ..

Jesus_is_good
02-18-2008, 22:23
1 А вярата е даване твърда увереност в ония неща, за които се надяваме, - убеждения за неща, които не се виждат.

Евреи 11 глава

Uptown_soldier
02-19-2008, 20:02
Вярата ,нещо което се печели цял живот и се губи за секунда.

знам,че всеки си има мнение, но твоето е 100% погрешно спрямо всички останали. Знам какво искаш да кажеш с това изречение, но обясни ми защо?
вярата не се печели цял живот - можа за миг да повярваш и цял живот да не я загубиш
не се губи за миг, ако наистина вярваш.

lsd43
02-19-2008, 20:12
Вярата ,нещо което се печели цял живот и се губи за секунда.

знам,че всеки си има мнение, но твоето е 100% погрешно спрямо всички останали. Знам какво искаш да кажеш с това изречение, но обясни ми защо?
вярата не се печели цял живот - можа за миг да повярваш и цял живот да не я загубиш
не се губи за миг, ако наистина вярваш.

Мнението си е твое ,аз лично съм написал какво означава вярата за мен ,ако например най -близкият ти човек те предаде едва ли му би простила ,защото лично на мен ми се случвало и мога да кажа че никога
няма да имам същото доверие към него ,което съм имал някога към него.Вярата се печели цял живот,защото колкото повече общуваш с даден човек ,толкова повече доверието или недоверието ти към него се увеличава.

TheNewReligion
05-01-2008, 18:58
Вярата ,нещо което се печели цял живот и се губи за секунда.
Така е ! И аз това щях да кажа . И за мен означава същото !

TheNewReligion
05-01-2008, 19:04
Вярата ,нещо което се печели цял живот и се губи за секунда.

знам,че всеки си има мнение, но твоето е 100% погрешно спрямо всички останали. Знам какво искаш да кажеш с това изречение, но обясни ми защо?
вярата не се печели цял живот - можа за миг да повярваш и цял живот да не я загубиш
не се губи за миг, ако наистина вярваш.

Мнението си е твое ,аз лично съм написал какво означава вярата за мен ,ако например най -близкият ти човек те предаде едва ли му би простила ,защото лично на мен ми се случвало и мога да кажа че никога
няма да имам същото доверие към него ,което съм имал някога към него.Вярата се печели цял живот,защото колкото повече общуваш с даден човек ,толкова повече доверието или недоверието ти към него се увеличава.
Да така е ! :)