PDA

View Full Version : Помощ по Химия



Zoneren
02-18-2008, 16:15
Да ви попитам може ли да ми обясните как се изравняват уравненията...
защото сичко правилно правя а немога да изравнявам :(

Редактирано от ProstoAz
1 точка от правилника!

monityY
02-18-2008, 16:35
Hhh idi na konsultaciq po himiq i she razbereesh,nie tuk ne mojem da obqsnim po dobre ot tfa v uchebnika a kamu li ot gospojata.

Uspeh. 8)

bebeto0o
02-18-2008, 16:38
samo kaji v koi klas si? Koe ba6 izravnqvane na formulite li? ili na zarqd ili ..... oto4ni se

bebeto0o
02-18-2008, 16:39
Pi6i na LS 4e dokato namerq temataa... moje i da zabrava :D

Zoneren
02-18-2008, 16:46
ем на уравнения...

7ми клас съм...

gorska
02-18-2008, 17:19
Оф, ми как, как?!
Просто от двете страни "стойностите" трябва да са еднакви.

След съотвения химичен знак ще записвам броя на атоми /съжалявам, не мога да го смаля./

2 NaOH /натриев хидрооксид, т.е. натриева основа/ + CO2 /ако не се лъжа беше въглероден диоксид.../ ---> Na2CO3 /динатриев карбонат/ + H2O /вода/

Схващаш ли, че броя на атомите и от двете страни е един и същ? Преброй си ги... По-сложните май се учат наизуст.

Ето няколко правила, които на мен са ми помогнали, когато ги учех тия неща:
Започва се с този, който променя долния си десен индекс
Записва се НОК на числата, показващи броя на атомите.
Ако и двата го променят или няма такъв се започва от този, които е в газообразно състояние.
Нок се разделя ма долните десни индекси на елемента в лявата и дясната част и се записва като коефициент пред знака на елемента.
Прави се проверка и се записват коефициентите и пред другите знаци на елемента.

Това ни е диктувала госпожата, аз съм го разбрала. така че прави му сметката, ако не разбереш от това - тетрадката беше на най-отдалеченото място в бюрото ми и го изрових цялото, за да я намеря! :D

Разбира се, дай си с примери, т.е. това, което ти е възложено като задача да го изравниш карай по стъпките и дано успееш!

nepoznatata
01-02-2009, 15:28
6te mi pomognete li trqbva mi himi4ni i fizi4ni stvoistva na karbonata balgodarq predvaritelno

LigLaTaa
01-02-2009, 19:36
еее аз ся съм в 7 клас тез много ми се отдават , щом от сега ти е трудно по нагоре нз.... :)

Bang2Dis
01-02-2009, 20:53
химията почна добре и беше добре докато бях с класнатами до 7-ми клас след тва в новото даскало химичката е напрао ОТВРАТ нема да обесняям за кво стаа вапрос ама ништу незнам по химия и нз как ше минаам.... оценки 2.3.2 и маи писа оште една 2-ка :-o

nepoznatata
01-03-2009, 16:10
az sym v biologi4na pararelka i sym sys silno ubo4enie na himiq tyka 4e za sq se spravqm no tva mi trqbva za doma6na edna a nemoga da otkriq ni6to i 6te sym vi mn blagodarna ako mi pomognete

Boyd
01-03-2009, 16:26
az sym v biologi4na pararelka i sym sys silno ubo4enie na himiq tyka 4e za sq se spravqm no tva mi trqbva za doma6na edna a nemoga da otkriq ni6to i 6te sym vi mn blagodarna ako mi pomognete

Май ти трябва паралелка със засилено изучаване на български език.

Не, не се справяш въобще щом не знаеш как да изравниш едно уравнение. Толкова ли е трудно да броиш в ляво колко желязо имаш и в дясно колко е. Като не съвпада ги изравняваш и готово !? Не пишете ли електронни уравнения - от там най-лесно можеш да намериш електронен баланс. Ако пак не съвпада оправяш и материалния баланс и готово!

Въобще не се справяш по химия!

nepoznatata
01-03-2009, 17:51
am ne mi trqbva tva mai ti ne si razbrala tyka 4e nqma6 pravo da govori6 pri polojenie 4e samata ti nerabira6