PDA

View Full Version : Да науча английския по-лесно



Sunny_stz
02-18-2008, 18:23
Който учи английски ,как най-лесно научаавте езика и възможно ли е за година и половина да стига до нивото за матурата по този език,като имате предвид че съм още в началото.Имате ли някакъв начин по,който да се занимавате и да научавате лесно езика?

GenerationX
02-18-2008, 18:30
Много... английски книжки, лаф на енглиш и филми само на енглиш...
А да и ако си намериш някой английски говорящ си лафите двамата :D
Аз се класирам бтв: TOEFL - 108(IBT)

Sintya
02-18-2008, 18:48
Изтегляш си един речник (с изговор) и слушаш произношението, след което го повтаряш няколко пъти...
За година-две, най важните думи ще можеш да научиш, но трябва да обърнеш и внимание на времената...

LadyCarameL
02-18-2008, 18:57
Аз от 1ви-2ри клас си гледах Cartoon Network така..доста честичко.. 8-) та тоя английски ми се наби в мозъка и все 1 съм го наизустила..

Sunny_stz
02-18-2008, 18:57
От къде мога да изтегля такъв речник,ще дадеш ли някакъв линк?

fire_of_dreams
02-18-2008, 19:08
Да ти кажа, не става само със самоучител. Най-добрият начин е да ходиш на частни уроци. Аз имам една много добра учителка, която мога да ти препоръчам (ако си от пловдив), но не обещавам, че ще се заеме. Тази жена ме научи много неща за много кратко време. (всичко й разбирах)

gorska
02-19-2008, 06:22
Всичко е възможно с малко повечко желание от твоя страна. С четене на книги научаваш бая лексика; но предлагам първо да обърнеш внимание на граматиката. Взимаш си някоя хубава граматика и с упражнения /например Мърфи, Кембридж... има ги на Славейков/ съвсем началните, бяха червени, ако не се лъжа. И почваш. После четеш книгите... За почивка гледаш филми - най-добре не им тегли субтитри... пробвай без. Разбира се, си купуваш речник, или си сваляш; може да пробваш и със самоучител.
Просто трябва да напреднеш изключително много за толкова кратко време, което за мен лично е невъзможно - просто нямам такава воля; но ти пожелавам успех. Опитай поне!

Shu7teR
02-19-2008, 08:47
Аз съм реалист и ще ти кажа, че няма да стане...защото тук трябва наистина много амбиция и да ти се отдава ученето...

Иначе бих те съветвал: Зариби се по анимета, така ще съчетаеш полезното с приятното.

Seducti0n
02-19-2008, 10:06
Има много фактори, определящи езиковата компетентност.Като цяло трябва да си много добра в Reading, Writing, Listening.Трябва доста да се потрудиш и все пак година и половина ми се вижда доста малък период от време.Все пак всичко зависи от твоята организираност и мотивация. :) Успех.

bloodfrozen
02-19-2008, 10:21
Аз пък, като ме хване музата, си превеждам песни :) И има ефект.. като се повтаря някоя дума, по този начин се затвърждава и запомня. Този метод, поне при мен, има добър резултат.
А за да успееш за година и половина да научиш английския на много добро ниво, наистина трябва да си амбициозна и постоянна. Надявам се да се справиш. :wink:

1n5ub0rd1na73
02-19-2008, 11:25
Много... английски книжки, лаф на енглиш и филми само на енглиш...
А да и ако си намериш някой английски говорящ си лафите двамата :D
Аз се класирам бтв: TOEFL - 108(IBT)

Това е човекът. Евала! Кажи в отделните секции как беше, къде беше най-трудно. На какви теми ти бяха есето и частта за говорене?

Sunny_stz
02-19-2008, 11:48
Аз съм реалист и ще ти кажа, че няма да стане...защото тук трябва наистина много амбиция и да ти се отдава ученето...

Иначе бих те съветвал: Зариби се по анимета, така ще съчетаеш полезното с приятното.

Какво е анимета?Ще ми кажете ли за някой речник с произношение да си изтегля?

monityY
02-19-2008, 12:10
Тряя зверски да учиш за да наваксаш сичко за година и нещо..Запиши се на уроци..Аз си уча в къщи..Ама аз съм по различен случаи,се тая :-o

AliceSw
02-19-2008, 12:14
за около година уроци си взех FCE...обаче знаех много лексика...от всякакви области

yowmaan_niki
02-19-2008, 12:26
Аз съм реалист и ще ти кажа, че няма да стане...защото тук трябва наистина много амбиция и да ти се отдава ученето...

Иначе бих те съветвал: Зариби се по анимета, така ще съчетаеш полезното с приятното.

Какво е анимета?Ще ми кажете ли за някой речник с произношение да си изтегля?

А ти с какъв интернет браузер си?Ако си изтеглиш операта...като влизаш в нета можеш да маркираш някоя дума (става само ако думата е на английски),да цъкнеш на нея с десен бутон,да натиснеш "Изговаряне" и компа ти го изговаря :)
Но в никой случвай няма начин да научиш английски само за година и полувина. По-добре си вземи матурата по някакав др предмет...а ако искаш да учиш английски ще ти е по-лесно ако го практикуваш често:комуникираш с някой англоговорящ, гледаш филми на англйиски без субтитри и т.н.

Cerealkiller
02-19-2008, 12:43
Пиши си непознатите думи с пръст върху главата :-D - помагало :o

Иначе, ако ТИ имаш желанието да го научиш- ще се справиш за една година, но ако ти липсва ентусиазъм и цялото занимание става насила...пффф няма начин.Трябва да ходиш и на уроци.Колкото и да си дисциплиниран/а не става просто- трябва да има и някой да те юрка.
Иначе съветите от по-горе са чудесни , възползвай се. Тва с песните го знам(майка ми учи така) и да ти кажа помага, особено като са ти любими :)

ofyes
02-19-2008, 15:34
Има много фактори, определящи езиковата компетентност.Като цяло трябва да си много добра в Reading, Writing, Listening.Трябва доста да се потрудиш и все пак година и половина ми се вижда доста малък период от време.Все пак всичко зависи от твоята организираност и мотивация. :) Успех.

Година и половина наистина е доста малък период от време. Хората учат засилено език по 5 6 години в езиковите гимназии, ти искаш за година и половина и то ниво като на матурата. МАлко трудно, но може и да се получи.

gorska
02-19-2008, 17:58
Пиши си непознатите думи с пръст върху главата :-D - помагало :o



Aхахаха, не, не там! Напиши ги на някъв лист с едри букви и го закачи в банята. Така винаги щом влизаш вътре ще си ги припомняш... :D ГОВОРЯ СЕРИОЗНО. :)

Seducti0n
02-19-2008, 19:57
Има много фактори, определящи езиковата компетентност.Като цяло трябва да си много добра в Reading, Writing, Listening.Трябва доста да се потрудиш и все пак година и половина ми се вижда доста малък период от време.Все пак всичко зависи от твоята организираност и мотивация. :) Успех.

Година и половина наистина е доста малък период от време. Хората учат засилено език по 5 6 години в езиковите гимназии, ти искаш за година и половина и то ниво като на матурата. МАлко трудно, но може и да се получи.


Уча английски доста усилиено от началото на 3-ти клас.В момента съм 9-ти и за мен Английския е основно занимание.Смятай това са близо шест години.Все още не се чувствам напълно уверена в себе си и в знанията си.Предстои ми First Certificate-изисква си сериозна подготовка.
Не искам да те разочаровам, оценявам и амбицията ти, но от сега знам, че няма да ти бъде леко.Все пак това е език, не е един учебник да седнеш и да го научиш от-до.
Необходими са множеството от практически упражнения, среда в която да упражняваш говоримия английски( помага при писането на есета и други).
Трудно ми е в няколко реда да синтезирам, най-важното, но се надявам, че си разбрала основната ми идея. :)

Sunny_stz
07-15-2008, 14:39
Za da ne pravq nova tema ,6te popitam v tazi zrelostnicite kak be6e maturata po angliiski?Edna moq priqtelka durja po angliiski i ne bila nikak lesna....Slu6ali sa textovete ot diskove i tova mnogo gi e zabavilo..,no i drugite uprajneniq sa gi zatrudnili...Kajete spored vas kak sa bili,tezi koito sa durjali spravihte li se?Moje da dadete i nqkoi suvet na tezi na koito im predstoi da se qvqvat po angliiski.

schmetterling
07-15-2008, 14:53
Не ми се четат предишните мнения.Аз лично тия дни гледах за немски речник и забелязах няква дебела книга 'научи сам немски език' (нещо от типа). Като има и слушалки за разбиране, текстове, ала - бала.В твоя случай сто процента ще има и за английски ; )А и добавяш някой от въпросната страна и си пишете : ) Успех.

superb
07-15-2008, 16:04
Аз съм реалист и ще ти кажа, че няма да стане...защото тук трябва наистина много амбиция и да ти се отдава ученето...

Иначе бих те съветвал: Зариби се по анимета, така ще съчетаеш полезното с приятното.

Напълно съм съгласен.Частни уроци , много учене и желание.

BOOK_FAN
07-15-2008, 16:08
Който учи английски ,как най-лесно научаавте езика и възможно ли е за година и половина да стига до нивото за матурата по този език,като имате предвид че съм още в началото.Имате ли някакъв начин по,който да се занимавате и да научавате лесно езика?
Стига да си упорит и да не си хабиш свободното време-може би да! :)

Bochko_banana
07-15-2008, 18:47
Напълно е възможно ;) като бях в децката градина и по английски оная ми се смееше на произношението..аз се притесних и не исках да уча езика...после почнах яко картууна на английски и ся го знам ниво матури...(не че нивото е много напреднало 8-) )

Sunny_stz
07-15-2008, 20:31
Напълно е възможно ;) като бях в децката градина и по английски оная ми се смееше на произношението..аз се притесних и не исках да уча езика...после почнах яко картууна на английски и ся го знам ниво матури...(не че нивото е много напреднало 8-) )

Az to4no tova iskam da znam za maturite.V posledniq mi post tova pitah ,kak sa bili maturite.Poneje edna priqtelka durja po angliiski i kaza 4e ne sa bili nikak lesni...

and1streetball
07-15-2008, 21:25
Главно знам английски език от игри, музика и филми. А граматическите правила от училище. Тая по английски ми викаше, че съм имал ебати акцента. Тей че, повтарям - игри, музика и филми 8)

Bochko_banana
07-15-2008, 22:59
Напълно е възможно ;) като бях в децката градина и по английски оная ми се смееше на произношението..аз се притесних и не исках да уча езика...после почнах яко картууна на английски и ся го знам ниво матури...(не че нивото е много напреднало 8-) )

Az to4no tova iskam da znam za maturite.V posledniq mi post tova pitah ,kak sa bili maturite.Poneje edna priqtelka durja po angliiski i kaza 4e ne sa bili nikak lesni...гаранция матурите по Английски бяха по-лесни от тези по български-направо ниво 7клас щом аз се справих с тях-доколкото знам на самата матура имаше текст-четеш го и после има въпроси свързани с него! има няколко други тестови ! има и развиване на есе (ако може така да се нарече - по-скоро е текст,свързан с расъждение ;))

TikvenaElhichka
07-17-2008, 13:42
Може да се научи при голямо желание :) за година и половина на ниво intermediate, понеже тя е на 2 нива - intermediate и аdvanced, а тъй като не си учила интензивно английски в 8и клас, ще се явяваш на intermediate, което от своя страна е сравнително лесно ;). Колкото до ученето - в началото с някакви по-интерсни учебници, леснички и адаптирани книжки (хубавки са, особено на penguin readers и на macmillan), отначалото някакви кратки анимацийки(примерно скуби-ду или граф duckula - лесно, забавно и ефективно научаване на английски ;)), ако си фен на такива неща, де(; , песнички разни(бол такива!), после и филми, като задобрееш (аз уж съм на нениско ниво пък пак се озорвам на някои филми :oops: ), а и граматика си вземи добра. Може на Мърфи - червената и синята - добри са, колкото до новите думички - ъъъх, омразен мой момент, аз си ги пиша на цветни листчета и като отивам някъде сама и си преговарям по улицата (:.
Хайде, успех с ученето (((:

П.С. Online речници RuleS ;)

Sunny_stz
07-26-2008, 11:10
Ami da vi popitam,za maturata kolko gore dolu dumi trqbva da ima6 v re4nika si.Shtoto az mnogo ne se zanimavam da gi u4a v ku6ti,kato hodq na urocite nau4avam po nqkoq duma...Ta mai ima zna4enie kolko dumi trqbva da znae6???

soul1199
07-26-2008, 11:57
mila trqbvat ti dymi,nay4i si4ki dymi,koito y4itelkata ti e dala i si gotova i vremenata su6o,aide yspeh

red_devils
07-26-2008, 13:04
Господ да ме пази.Къде съм тръгнала в езикова гимназия :shock:

ThunderGoddess
07-26-2008, 13:44
За година и половина можеш да го научиш, стига да имаш мноого желание и време. Начи имаше един речник Koral или нещо такова беше, който беше с произношение, със всичко. Имаше няколко начина да те изпитва на думите и такива неща ... та... ако си го намериш ще ти е много полезен. Граматиката се учи като пишеш много примери и разсъждаваш върху тях. После като научиш повечко думи, махаш субс на филмите и гледаш на енглиш. По няколко пъти преввърташ понякога, за да се разбере, ама след време ще свикнеш. Аз сеха съм така и много се радвам, хаха :)

BulgariaZaBulgarite
07-26-2008, 15:46
Англоговорящи форуми, чатове...

Axel_f
07-26-2008, 20:13
Филми, музика, книжки, 2-3 граматики... и много много упоритост :( За съжаление обаче така ще се научиш да разбираш, а трябва и да се упражняваш да говориш и да пишеш, което е по-важно дори! Затова моят съвет е да си намериш частен учител, при когото да ходиш да кажем 1-2 пъти седмично, за да ти проверява домашните и да се учиш да приказваш :wink:

Така за година и половина, живот и здраве, ще знаеш горе-долу добре езика...поне на ниво А 2, на което ако не се лъжа е матурата...

ПП А може ли един въпрос?Защо до сега не си учила английски? :shock: И защо точно по англ. ще караш матура?

dark_shadow_f
07-26-2008, 21:03
Гледай филми, намери некоя по-лесна граматика или у4ебник по английски.Каквото и да направиш ще ти бъде мн трудно сама да у4иш английски за матура.Най-добре се запиши и на 4астни уроци и ходи поне веднъж в седмицата.

Chrissie
07-26-2008, 22:16
На мен ми е най-лесно,когато гледам филми,ама без субтитри ще е най-добре.Разбира се и с тях може,но те само ще те разсейват и ще те карат да гледаш в тях,а не да се вслушваш в това,което говорят актьорите.Ще ти е по-трудно докато им хванеш темпото на говорене,защото ако не си учила английски до сега ще ти се струва,че говорят ужасно бързо.Но спокойно,с това ще свикнеш бързо.Не ти препоръчвам да се опитваш да го научиш с музика,защото в песните някои думи означават едно,но ти ги чуваш по съвсем различен начин.Ах,и непременно си изваждай от речник всяка нова дума,не пропускай нито една!Граматиката е лесна,стига да се постараеш да зпомниш всички времена и най-важното-да ги различаваш!В интерес на истината,това няма да ти трябва особено,защото попринцип англоговорящите използват само три-четири времена,но се иска да знаеш всичките.Няма да те лъжа и ще ти кажа,че са доста.Общо са 16,но аз съм учила само 12.Другите не ги имахме в програмата.Може и да се бъркам за бройката,но така са ми казавали,а и като се замисля,те май наистина са си толкова.
Дано да не съм те уплашила много.Езика е лесен,стига да имаш желание да го научиш! :wink:
Успех! :) \:D/

Sunny_stz
07-26-2008, 23:28
Филми, музика, книжки, 2-3 граматики... и много много упоритост :( За съжаление обаче така ще се научиш да разбираш, а трябва и да се упражняваш да говориш и да пишеш, което е по-важно дори! Затова моят съвет е да си намериш частен учител, при когото да ходиш да кажем 1-2 пъти седмично, за да ти проверява домашните и да се учиш да приказваш :wink:

Така за година и половина, живот и здраве, ще знаеш горе-долу добре езика...поне на ниво А 2, на което ако не се лъжа е матурата...

ПП А може ли един въпрос?Защо до сега не си учила английски? :shock: И защо точно по англ. ще караш матура?

Az sum u4ila angliiski i o6te si go u4a,no ne sum na visoko nivo....hodq si na 4astni uroci vednuj v sedmicata,sega malko prekusnah zaradi rabotata prez lqtoto,no septemvri 6te navaksam.Ne e suvsem da ne znam bukel,naprotiv,nqkoi osnovni ne6ta si gi znam.No znam 4e maturata si e na nivo...Za tova se pritesnqvam poneje ezika e neobqtno ne6to i kolkoto pove4e navliza6 v nego,tolkova po batak stava...Ami re6ih po angliiski da mi e maturata,za6toto pone 6te mi e polezno da nau4a ezika ,otkolkoto da zubrq po nqkvi drugi predmeti ,s koito dori nqma da kandidatstvam..!Ne e li taka??I za tova spored men tova e nai-razumnoto re6enie,puk i ne sum zle po ezicite,pone angliiskiq go shva6tam i imam uset kum ezika. :)

fc
07-27-2008, 01:20
Тези които се учили английски език в училище ако може да не дават тъпи съвети и какви речници ва гонят?Никви речници даже по-лошо с тях , ще наизусти 10 думи и никъв опит няма да има , сама да си ги превежда.Речниците само когато попадне на дума която сама неможе да преведе независимо от цялото изречение в най-краен случай.Теглиш филми на английски език , четеш на английски , говориш на английски , пишеш на английски и мислиш на английски.Най-лесно се учи когато си говориш с чужденци...По-добро от това няма.Трябва да разсъждаваш в/у изречението и да го разбираш , дори и да не знаеш всичките думи.Само проблем щи е ако примерно ти кажат направиш това в минало си незнам кое време...

Axel_f
07-27-2008, 09:26
^^ Щом си ходиш на уроци и имаш основата, значи всичко е наред! Със сигурност ще успееш да се подготвиш добре :)

Но и лятото недей да мързелуваш, вземи си някоя адаптирана книжка, струват 4-5 лева и са тънки, има ги за всякакви нива, а и обяснения на български са ти дадени. :-D

И съгласна съм с горното мнение, че не трябва да гледаш всяка втора дума в речника! Важното е да разбираш смисъла.

УСПЕХ :-)

Sunny_stz
09-29-2008, 09:46
Благодаря на всички за полезните съвети ,ясно е че трябва да се учи,чете и най-вече да се разбира езика ,без да се зубри!Ще се почва още по-сериозно иначе няма как..Study hard or die! :-x
Мисля че ако си поставя за цел и ако кажа че МОГА да го направя ще стане!Трябва да имам достатъчно мотивация.Ако си взема матурите ,ще мога да осъществя мечтата си да вляза в консерваторията и да се занимавам с музика!Може би от това ще се мотивирам и да уча езика,който така или иначе ще ми потрябва определено!!Благодаря още веднъж за полезните съвети ,ако някой има да добави нещо да пише или да разкаже евентуално ако е държал матура по английски....мерси :)

lenito_sf
09-29-2008, 13:46
ми научи първо транскрипциите за да знаеш как се изговарят думите и после почни с граматиката като почнеш с най елементарното промирно ... правилните и неправилните глаголи и продължиш с по сложни неща като времената като почнеш ол простите та до перфектните продължителни или там каквито бяха но за да направиш това ще ти е нужно учебник иии някви помагала и бих ти препоръчала да си купиш речник и граматика на фирма " gaberoff" , моят речник струва 26 лева а граматиката беше около 12 лева не съм сигурна щото ме мързи да търса граматиката да ти кажа точната цена но е между 12 и 16 лева :) :) :)

Sunny_stz
09-29-2008, 14:55
ми научи първо транскрипциите за да знаеш как се изговарят думите и после почни с граматиката като почнеш с най елементарното промирно ... правилните и неправилните глаголи и продължиш с по сложни неща като времената като почнеш ол простите та до перфектните продължителни или там каквито бяха но за да направиш това ще ти е нужно учебник иии някви помагала и бих ти препоръчала да си купиш речник и граматика на фирма " gaberoff" , моят речник струва 26 лева а граматиката беше около 12 лева не съм сигурна щото ме мързи да търса граматиката да ти кажа точната цена но е между 12 и 16 лева :) :) :)


По принцип аз имам усет в произношението на английските думи и не работя с транскрипция,щото и преди не съм обръщата много внимание на нея...Аз ходя на уроци и учителката като ми я изговори и вече съм запомнила как се произнася...Това да ми е проблема...Писала съм други постове горе-долу върху какво да ми въпросите,ако се интересуваш прочети и ако имаш да дадеш някакъв съвет или нещо..пиши :)

DiScOnEcTeD
10-15-2008, 17:29
ми ходи на гадни ккурсове :D или ае заминавай за агллияя :D гаранция че ше го научи6 :D

nSty
11-17-2008, 18:15
За година и половина можеш да го научиш, стига да имаш мноого желание и време. Начи имаше един речник Koral или нещо такова беше, който беше с произношение, със всичко. Имаше няколко начина да те изпитва на думите и такива неща ... та... ако си го намериш ще ти е много полезен. Граматиката се учи като пишеш много примери и разсъждаваш върху тях. После като научиш повечко думи, махаш субс на филмите и гледаш на енглиш. По няколко пъти преввърташ понякога, за да се разбере, ама след време ще свикнеш. Аз сеха съм така и много се радвам, хаха :)

+ И само да допълня, че самоучителите на PONS са много добри. Заслужават си парите!:)

darking
11-17-2008, 18:28
Ami da vi popitam,za maturata kolko gore dolu dumi trqbva da ima6 v re4nika si.Shtoto az mnogo ne se zanimavam da gi u4a v ku6ti,kato hodq na urocite nau4avam po nqkoq duma...Ta mai ima zna4enie kolko dumi trqbva da znae6???
Още подготве за 2 месеца се взимат над 3000 думи :-D

avrityyy
11-18-2008, 08:35
mi trqa mmn da gowori6 na ezika,da pi6e6 mnogo(s pisane se u4i perfect )i film4eta na angl :D :P