PDA

View Full Version : Възрастови ограничения при теглене на кредит



Saudade
02-18-2008, 20:12
Здравейте,
на 18 и половина съм, имам добра работа на постоянен трудов договор, с добро заплащане и тнт. Наскоро започнах да се замислям за теглене на кредит. Онзи ден се опитах да си закупя един продукт на стойност 330 лв от един хипермаркет на изплащане и не бях одобрена. На брошурите на въпросната банка, към която щях да си изплащам продукта пишеше, че изискванията са навършени 18 год. и лична карта. До колкото разбирам покривам отлично тези критерии.
Започнах да се ровя във сайтовете на банките, но никъде не пише, за възрастовите ограничения. (Вече става въпрос за по висока сума, която искам да изтегля)

Случвало ли ви се е примерно на моята възраст и да кандидатствате за кредит, и да ви бъде отказан, или обратното-да ви одобрят?
Имам желанието да тегля от ОББ, но мисля, че там трябва да имам навършени 23 год. :-o :( Знаете ли нещо по въпроса?

Disrespect
02-18-2008, 20:20
а доказа ли на банката че можеш да върнеш парите? предполагам си запозната с условията за отпускане на кредит и че всяка банка има различни такива

Saudade
02-18-2008, 21:21
-Питаха ме, за това на колко пари се осигуравам, предполагам, че е достатъчно като информация, дори не ми искаха фиш за доказателство...
(става въпрос аз онзи ден, когато се опитах да си купя нещо за 330 лв на изплащане, тогава от тази банка ми казаха, че не може щом нямам 23, а от друга банка селд проучване, въпреки че изискванията не си противоречат с възрастта ми, ми беше отказан кредит)

-Работата ми е сигурна на постоянен договор съм, изпитателния срок, който беше 6 месеца изтече в началото на този месец. + това фирмата, в която работя се ползва с преференции в ОББ, за това ме интересува дали, щом нямам 23 ще мога да тегля от там...
Просто в сайта не намерих инфо, за това, селд колко години отпускат кредит, звънях им по телефона, но постоянно дава заето... :?

m0nkataa
02-18-2008, 22:56
Saudade, на твоята възраст исках да кандидатствам за кредитна карта, но трябваше да имам навършени 23 години, мисля че няма да е по-различно и за кредит! Но все пак пробвай може да имаш късмет! Още повече, че не губиш нищо! :smt102

х
02-19-2008, 05:14
за да теглиш кредит- минимума е 21 години. съжалявам 8)

quench
02-19-2008, 05:37
максимума май е 65 години, а минимума 21

shoon
02-19-2008, 06:15
Отивам един ден в банката коя беше забравих но имаше един кредит "кредит шампион" :-D да ама като питам служителя той ме погледна и каза "няма такова нещо" :? ако ще ходиш за кредит се облечи добре сабери повечко бижута да се накичиш че да имаш по голям шанс :wink:
П.П. не гарантирам ефект то с тея банки просто най добре се взема :smt066 и т'ва е :)

Nikita173
05-14-2018, 10:03
Лучше выбирать там где нет ограничений, как этот например там https://fin32.com/ru/kredito24.ru . В интернете щас много разных есть