PDA

View Full Version : Закъснение заради антибиотици?



lady_blue
02-19-2008, 11:29
Здравейте! Имам нужда от помощ! Може проблемът ми да ви се стори глупав, но за мен си е притесниетелно. Значи този месец боледувах на 2 пъти от грип и пих 2 сравнително силни антибиотика. Притеснява ме цикълът ми този месец. По-точно това, че след няколко дена (4-5) трябва да ми дойде, но винаги преди менструация имам ПМС и то силен, поне 7 дена преди това, а сега нямам. Което ме навява на мисълта, че ще ми закъснее. Възможно ли е това да се дължи на антибиотиците? Вече съм здрава, пия само разни витамини. Рисков полов акт мисля, че не съм имала, в смисъл рпавим го с презерватив и го проверяваме. Възможно ли е все пак гаф да има и евентуалното заксънение да се дължи не на лекарствата...? Мерси на всеки за отговора!

т.1 и т.7 от Правилника!

Модерирано от sh3_1s_7h3_0n3

la4ezara
02-19-2008, 11:48
Разбира се, че може да е от антибиотиците ;) те влияят на действието на хормоните.

Insatiable
02-19-2008, 11:55
Да, възможно е лекарствата да са повлияли върху цикъла ти.

Kanela
02-19-2008, 16:13
Понякога просто няма толкова силно изразен ПМС :)

lady_blue
02-19-2008, 17:03
Оф, мене това ме мъчи при мене винаги има ясно изразен и тежък ПМС, затова и се тревожа. Сега взе да ми прилошава, да ми е разгадено. А и това често ме сполетява като част от ПМС. Успокойте ме, нали не може 10-тина дена след полов акт, при евентуална бременност, да има гадене?

jony
02-19-2008, 17:10
Не след 10-ина дена, а след 10 седмици може да има :). Спох :)

lady_blue
02-19-2008, 17:12
Мерси ви, дано сте прави ;)

swords1010
02-19-2008, 18:26
Здравей!
Незнам какви антибиотици си пила, но е абсолютно вероятно да действат на цикъла. Можеш да прегледаш листовката, ако я пазиш разбира се. Но е истина, че понякога просто няма толкова ясно изразени признаци. :)

lady_blue
02-19-2008, 19:20
Прочела съм листовките на лекарствата- на никое не пише, че влияе върху месечния цикъл. Но дано сте прави...