PDA

View Full Version : Какво придава смисъл на живота ви?



elenka_iv
02-19-2008, 12:22
Kakvo vi kara vseki den da tragvate na u4ili6te, na rabota, da se borite s problemite, koito postoqnno vi vrahlitat? Kakvo vi kara vse da prodaljavate da varvite napred, dori da vijdate, 4e vsq6tnost tap4ete na edno mqsto? Kakvo pravi jivota vi palnocenen? Lubovta, semeistvoto, priqtelite, piq4kata? Koe pridava smisal na jivota vi?

т.7
krem4et0

rali_aj
02-19-2008, 12:28
Любовта придава смисър на живота на всеки един от нас. Както казва Паулу Коелю: "Любовта остава вечна. Променя се само човекът, когото обичаме." :-)

Patetu
02-19-2008, 12:31
Може да не е точно любов от пръв поглед, но когато срещнеш човека с главни букви...тогава наистина го разбираш дори и от пръв поглед.

zvQr_nO_s_ChAr
02-19-2008, 13:54
Смисъл на живота ми...Ммм чакай да видим..Всяка сутрин когатосе събудя знам че ще го видя...Знам,че в този живот ще постигна мечтата си :) и точно тези две неща придаваТ пълния смисъл на живота ми..зА друго няма смисъл да живея :)

Blacklisted
02-19-2008, 17:20
Вярвам в привличането от пръв поглед ;)

Uptown_soldier
02-19-2008, 19:57
Kakvo vi kara vseki den da tragvate na u4ili6te, na rabota, da se borite s problemite, koito postoqnno vi vrahlitat? Kakvo vi kara vse da prodaljavate da varvite napred, dori da vijdate, 4e vsq6tnost tap4ete na edno mqsto? Kakvo pravi jivota vi palnocenen? Lubovta, semeistvoto, priqtelite, piq4kata? Koe pridava smisal na jivota vi?

Няма точен отговор за това какво прави живота пълноценен. Това е нещо индивидуално и значение има и гледната точка. тоест пълноценния живот е неизмеримо и много относително понятие. Но ако изключим материалните причини човек да ходи на работа или на училище, то можем да кажем, че причината е висша. всичко във Вселената се движи - не съществува застой. светът никога не спира, той непрекъснато се развива. Човек също се развива и в зависимост от неговото желание или по-скоро воля той достига все по-високо в развитието си, било то материално или духовно. Както вероятно знаете според една теория маймуната е стана човек защото се е трудила. Всъщност мързела е един от седемте смъртни гряха поняже, той спира човешкото развитие и създава друго небогоугодни "качества".
Стана ли ви поне малко ясно?

elenka_iv
02-20-2008, 12:17
Da, tripple-sss, mnogo qsno mi stana! Blagodarq za kompetentniq otgovor. :razz: :-P

Uptown_soldier
02-20-2008, 14:34
:-P :D

ThunderGoddess
02-20-2008, 15:58
Любовта е 75% страдание и някакви мижави 25% възхищение и радост. Трябва да си ебати загубеняка, за да живееш за това. А аз живея за себе си, за да ставам по-добра във всяко отношение, което пожелая и да се стремя и за идеалите си. За мен семейството е най-голямата ценност в тоя скапан свят. И книгите.

Christ
02-20-2008, 18:04
Любовта е 75% страдание и някакви мижави 25% възхищение и радост. Трябва да си ебати загубеняка, за да живееш за това. А аз живея за себе си, за да ставам по-добра във всяко отношение, което пожелая и да се стремя и за идеалите си. За мен семейството е най-голямата ценност в тоя скапан свят. И книгите.

И накрая умираш. лол

abble
02-20-2008, 18:56
Може да ви е малко страно ,но ми се струва 4е целият ми живот се основава на една игра-баскетболът! :oops: Просто ме4тите ми са свързани с това ,знам 4е тези не6та да станат реалност сас много малко вероятни,но
4удеса стават само при тези които вярват в тях.

lsd43
02-20-2008, 20:58
Смисълът на живота ми е да живея ,днес съм тук,но утре може да ме няма ,за мен живота не е красиво нещо,но трябва да го живея ,за да мога да си кажа че съм силен духом и да не се предам както правят някои хора живея докато ми е писано,за мен смисълът да живея е самия живот.

Jesus_is_good
02-20-2008, 22:16
Ехх да бе
Живейте умрете и в това ви свършват всички мечти и надежди :-D
Запомни си днес тази мисъл: нека си спомня утре за днес.
И сега си помисли че така бързичко ще доиде времето когато всичките ви разбирания и мечти свършват.Някои осъществени,някои не,няма никакво значение.В крайна сметка всички умират :)
Ставам вече банален да го повтарям това:
Избора си е ваш! :)
Просто лично мнение че човека прави нещастни и жалки опити да намери смисъл на съществуването си тук.

Blab
02-20-2008, 22:50
В момента - нищо.
Движа се по инерция.
Когато се чувствам обичана, няма по-силна от мен.
Но страхът, липсата, самотността ме убиват...

Lychezar
02-21-2008, 07:38
Чувстваме са пълноценни,когато имаме висока самооценка.Тя се формира от успеха и претенциите;оценката на другите за нас;от самия себе си-за всеки е различно.
Кара ме да продължавам напред вярата в себе си,иначе е възможно да не извършвам дейностите,които считам,че мога-ще се чувствам малоценен.Колкото имаме повече вяра в собствените си възможности,толкова повече ще бъдем уверени,че можем да контролираме своя живот и няма да сме предразположени към тревожност и депресия.
За мен смисълът на живота е да го живея-да дишам,да се храня,да спя,да се трудя и т.н.Ние сме част от обществото,имаме нужда от него,защото то ни възпитава как да живеем-знания,морал,култура,ценно ти.Трябва да се приспособяваме към средата,както считаме ще се чувстваме най-добре и щастливи...

elenka_iv
02-21-2008, 11:56
В момента - нищо.
Движа се по инерция.
Когато се чувствам обичана, няма по-силна от мен.
Но страхът, липсата, самотността ме убиват...

Напълно съм съгласна с теб. На мен любовта също ми дава криле да достигна невиждани дотогава хоризонти. :grin:
Искам да обичам и да бъда обичана, защото въпреки страданията, любовта придава истински смисъл на живота. Поне на моя, де!!! :-)

HePeAJIeH
02-21-2008, 19:31
При мен лично хубавите спомени и положително изжиняви емоции и моменти придават смисъл на живота ми.Ако съм тъжен аз гледам да се разведря с мисълта че ще има още хубави моменти в живота ми.Аз съм на принципа че мисля ли положително то ще изживея много по-малко негативни емоции! :)

Lychezar
02-23-2008, 13:17
Като например да си расист! :razz:

lsd43
02-23-2008, 17:10
Смисълът на живота ми -Музиката

VampireGirl666
02-23-2008, 18:35
Незнам защо,но аз не живея заради любовта.Смисъла на живота ми е целта,която съм си поставила. :)

elenka_iv
02-26-2008, 12:55
Незнам защо,но аз не живея заради любовта.Смисъла на живота ми е целта,която съм си поставила. :)

Kakva cel si si postavila? Dai po nqkoq ideika i za nas da osmislim jivota si!

VampireGirl666
02-26-2008, 17:56
Незнам защо,но аз не живея заради любовта.Смисъла на живота ми е целта,която съм си поставила. :)

Kakva cel si si postavila? Dai po nqkoq ideika i za nas da osmislim jivota si!

Поставила съм си цел да завърша образоеанието си.След това да уча право и след това ще стана съдия.Моята цел е свързана с това,но другите хора мислят по друг начин,различни са и могат да искат да постигнат нещо друго в живота си. :)

ksz
02-26-2008, 18:39
Искам най-накрая да стана пълнолетен и да отговарям аз за живота си... и мисля че точно това ме влачи напред...

lsd43
02-26-2008, 19:12
"Иедене,пийне и некоя сгодна женица!" 8-)

tqnko1
03-01-2008, 12:01
4e 1 den si4ko 6te se opravi..

elenka_iv
03-08-2008, 21:01
Mislite li, 4e otma6tenieto moje da vi nakara da se borite sas vsi4ki sili, kakto se slu4va v romana "Graf Monte Kristo"? Ima li nqkakvi otricatelni ne6ta, koito vse pak da vi karat da jiveete? Kato naprimer tova da pravite jivota na drugite 4eren? :booooomb:

Duvessa
03-10-2008, 21:05
За мен смисълът на живота е да правя хората, които обичам щастливи. Той е огромен дар от природата. Само ние можем да изпитваме чувства и осъзнаваме нещата. Жалко, че повечето хора го приемат за даденост, ако не беше така светът би бил по-добър.
Животът е един и остават само следите, които сме оставили зад себе си. Затова се стремя да бъда по-добра към хората, да радвам близките си и приятелите си. Искам да знам, че съм живяла пълноценно, като съм направила нещо значимо за тях.
Съжалявам хората, които живеят само с мисълта за отмъщение. Това не носи щастие, нито нищо хубаво. Не намерили собственото си щастие, гледат как да сринат това на другите. Много е глупаво според мен.

necropolis
03-12-2008, 07:40
ami moq smisal vse o6te go tursq i se nadqvam skoro da go namerq

SuNsEt
03-12-2008, 16:10
Kakvo vi kara vseki den da tragvate na u4ili6te, na rabota, da se borite s problemite, koito postoqnno vi vrahlitat? Kakvo vi kara vse da prodaljavate da varvite napred, dori da vijdate, 4e vsq6tnost tap4ete na edno mqsto? Kakvo pravi jivota vi palnocenen? Lubovta, semeistvoto, priqtelite, piq4kata? Koe pridava smisal na jivota vi?

т.7
krem4et0

Моето самосъхранение като човек.Жаждата ми за живот...След като си се родил,ти получаваш шанса да се бориш и да преодоляваш препятствията в живота.Смисъла на живота е различен за всеки човек... :)

metal_princess. ™
03-14-2008, 14:20
Зависи от гледната точка,от това дали си го преживял.Но според мен - да,има я тая любов от пръв поглед.

idealnata_t
03-24-2008, 14:09
любовта е не6то което ние самите не осъзнаваме ...може да се влюбим в някои само за6тото неговата или нейната при4еска е мн готина...може да се влюбим за6тото дртехите са и хубави или за6тото може да си говорите на всякакви теми ...но според мен 4овекът има едно такова 4увтво да опознава хората преди да ги е заговорил ..именно в следствие на това 4увство 4овекът може да се влуби от пръв поглед ...

HexGirl
03-24-2008, 15:02
Da vida kakvo 6te stane utre :) Tova e osnovniqt mi motiv da jiveq

elenka_iv
03-24-2008, 18:27
Da vida kakvo 6te stane utre :) Tova e osnovniqt mi motiv da jiveq

Ami ako utre stava sa6toto, kakvoto i dnes, i v4era? Ako vse se povtarq edin i sa6ti den? Kakvo pravi6 togava?

Jesus_is_good
03-24-2008, 18:51
Тогава мрем и всичко свършва :) много просто и очевидно.
Кво ти пука нали утре може и да не доиде :)

Amelly
04-13-2008, 13:28
Смисълът на живота-Храната :D

Loo
04-18-2008, 10:06
Ами моя смисъл идва от това, че в даскало всеки ден хвърлям ту някое момче, ту някое момиченце от 4 етаж :D Еми на училище ходя, за да се уча :D

Айде сега сериозно- еми в даскало си имам приятели, какво искаш- да кисна цял ден пред някаква машинка и да пиша в такива смешни форуми ли? Където някой задава някакъв въпрос, а другите му отговарят съвсем различно :lol:

HexGirl
04-18-2008, 10:43
Da vida kakvo 6te stane utre :) Tova e osnovniqt mi motiv da jiveq

Ami ako utre stava sa6toto, kakvoto i dnes, i v4era? Ako vse se povtarq edin i sa6ti den? Kakvo pravi6 togava?
v prirodata nqma povtarqne na daden moment nikoga sledva6tiq den ne e kato predniq , tova 4e vseki den e su6tiq kato drugiq e napulno nerealno za da kaje6 takova ne6to za jivota si trqbva da ne si porasnal i edinstvenite ti problemi da sa dali go6o ili pe6o te haresvat . Jivota e takova hubavo ne6to , prividno sku4en i monotonen no vsu6nost nasiten s takava jiznenost . Dori da pogledne6 samo poleta na edna pti4ka dori da vidi6 samo padaneto na edno listo trqbva da ti stiga za da ti e hubavo

lsd43
04-19-2008, 21:32
Храната,компа,музиката и срането ! 8-) Оф щях да забравя и бирата!

kocko
04-22-2008, 15:00
Е АЗ ДО СА НЕСЪМ ОБИ4АЛ КАМО ЛИ ПЪК ОТ 1 ПОГЛЕД :grin:

FanTa_rS
04-23-2008, 19:54
хмм я да видим...Смисъл намирам в предизвикателствата ,проблемите ако 'щете това всеки ден аз да живея, мечтите от време навреме да си полетя из облаците и наи важното любовта

chocoleptic
05-17-2008, 11:54
Смисъла на живота ми - аз естествено ..

Lunatic-
05-17-2008, 22:36
"life's a gamble"

Jeuelle
05-18-2008, 00:07
Абе как ще има любов от пръв поглед.
Това са пълни глупости. Видиш някой и хайде хоп- любовта на живота ти..
Май са ви в повече захаросаните филмчета...

Kaos_Urbano
05-18-2008, 00:15
Нито едно от тези изброените,не придава смисъл на живота ми.Смисъла го предват мн по-различни неща... 8)

Blo0dyBitch
05-18-2008, 21:59
все още търся моя смисъл на живота
и както каза 1 приятел "може би смисъла на всичко това е да търсим смисъл и чак на края да го открием"
а за любовта от пръв поглед-няма такава,поне не в реалния живот,има привличане и т.н,но чак любов

Невротичка
05-19-2008, 00:50
В една книжка беше написано - 'Смисълът на живота е в това да откриеш какво ти харесва да правиш и да го правиш.'

gangstata
05-19-2008, 06:59
смисъл в живота...малка съм чак смисъл да имам..,но имам цели,които пък след време биха били свързани със смисъла ми за живот (евентуално)..

SlYn4iCe
05-21-2008, 11:55
Няма смисъл да се живее :grin: :grin: :grin:

pathetic
05-22-2008, 15:24
Пиенето?

Likantrop
08-04-2008, 17:40
ако не живеем какво ни остава .. живота е единственното нещо което имаме 6то за глупаци трябва да сме за да се откажем от него, живем за6тото това е всичко,това сме ние.. (: (:

eXclusive92
08-04-2008, 19:04
To4no lubovta me krepi,nejnostta,pogleda na moita lubima,radostta kogato tq se usmihva - 4uvstvam se "vinoven"za neinoto 6tastie napravo nqmam dumi da izrazq vsi4ko tova.Lubovta e kato cvete -nejna i krasiva i ne se nujdae ot mnogo za da su6testvuva :) taka 4e bez neq me pi6ete out of this game

eXclusive92
08-04-2008, 19:07
]ако не живеем какво ни остава .. живота е единственното нещо което имаме 6то за глупаци трябва да сме за да се откажем от него, живем за6тото това е всичко,това сме ние.. (: (: Gore dolu e vqrno tova i da nqma lubov ne e nujno da pravite ne6to prosto 4akate da doide koeto 6te stane nesamneno :) e uspeh na vsi4ki i priqten jivot za6toto toi e edin i vtori nqma da ima -grebete ot jivota s p1lni 6epi 4e barzo izti4a

Likantrop
08-04-2008, 19:39
To4no lubovta me krepi,nejnostta,pogleda na moita lubima,radostta kogato tq se usmihva - 4uvstvam se "vinoven"za neinoto 6tastie napravo nqmam dumi da izrazq vsi4ko tova.Lubovta e kato cvete -nejna i krasiva i ne se nujdae ot mnogo za da su6testvuva :) taka 4e bez neq me pi6ete out of this game странно е че за теб само само и само любовта крепи живота , да важна е но не е всичко,има и хиляди други причини да се живее

Kman
08-04-2008, 21:39
Адреналина и нищо друго

Blab
08-04-2008, 22:14
Стремежът. Умирам си да видя какво се крие зад ъгъла. И зад следващия. И следващия. Мечтите ми ме молят да ги осъществя.:)

lsd43
08-04-2008, 22:19
МУзиката,любопитството как ще умра и амбицията да докажа ,че мога да издържа на обратите на живота.

little_elf
08-04-2008, 23:15
Амбицията.Тя ме мотивира да се боря с проблемите,да давам всичко от себе си, никога да не се отказвам и да постигам целите си 8) .

SeXyL[!]Nk@
08-04-2008, 23:15
Придава смисъл на живота ми,да си гоня целите и да ги постигна,и след като ги постигна си поставям нови.Живота е един непрекъснат кръговрат.А за любовта кв'о да кажа.....отдавна не вярвам в нея.

Nam3less
08-05-2008, 00:41
Смисъл придава дългът ми към близките, приятелите, родителите, обичта ми към тях, а и самият смисъл е да се развиваме и физически, и духовно, живеем за да се учим и да ставаме по-добри.

sexy_baby_originale
08-05-2008, 19:40
За мен живота е едно приключение,което трябва да изживееш.Самият живот е нещото,което ме кара да живея,самата мисъл за него.Забързаността му.Хората,който постоянно те тормозят и ти го тровят,а и хората,на който дължиш всичко.Интересното в него,неузнаваемото,зайнтре гуващото.Трепетите на любовта.Различните видове чувства,които чувства човекът в различни ситуации.Развлеченията,неп ознатите места и хора.Различните характери и идеали.Мечтите.Приятелство то.Доверието.

Всичко това ме кара да потрепна и да живея.Това ме кара да се чувствам жива и щастлива.

Likantrop
08-05-2008, 23:09
За мен живота е едно приключение,което трябва да изживееш.Самият живот е нещото,което ме кара да живея,самата мисъл за него.Забързаността му.Хората,който постоянно те тормозят и ти го тровят,а и хората,на който дължиш всичко.Интересното в него,неузнаваемото,зайнтре гуващото.Трепетите на любовта.Различните видове чувства,които чувства човекът в различни ситуации.Развлеченията,неп ознатите места и хора.Различните характери и идеали.Мечтите.Приятелство то.Доверието.

Всичко това ме кара да потрепна и да живея.Това ме кара да се чувствам жива и щастлива. :) това е те то при4ината :)

Angel_In_Disguise
08-08-2008, 16:25
Живея заради целите и мечтите си.И понякога забравям да живея пълноценно сега.Просто мисля за някакво далечно бъдеще :)

258
08-08-2008, 20:57
Ам моя живот няма особено голям смисал :-o :D

-=kok1=-
08-09-2008, 13:47
Разбира се,че съществува. :-) :)

unicorn_f
08-09-2008, 14:41
абе честно казано от няколко месеца и аз си задавам тези въпроси и още не съм намерила отговор...преди целта ми беше едно момче...ама чувствата сякаш отлетяха след 5 години опити без резултат....сега няма друго момче...не ми се и учи,не ми се и работи...не ми се седи вкъщи по цял ден,но и навън ми е тъпо,пред компа ми е тъпо,пред тв-то ми е тъпо,да си играя с котката ми е тъпо...и аз не знам вече какво искам или не искам :-s

Kman
08-09-2008, 18:19
Няма ли адреналин,музика и пари не се живеее.....другото няма значение 8)

e_l_ektra
08-25-2008, 21:59
Това,което изпълва живота ми със смисъл са хората в него,които обичам.Те са най-важното за мен....В крайна сметка всеки сам определя смисъла на живота си

mistake
08-26-2008, 08:01
Докато имаш цели и мечти пред себе си ,има за какво да се бориш и да живееш. Изгубиш ли надеждата ,че ще постигнеш желаното от теб нещо , губиш и смисъла на живота си.

darking
08-26-2008, 11:02
Смисъл ми придава вярата. Вярата в безкрайните възможности. Както BallFace мечтая да се развия на голямо(!) ниво!

Summer_Spirit
08-26-2008, 11:38
Смисъл на живота ми придават всички хора, които страшно много обичам...Защото когато съм с тях се чувствам щастлива..
Смисъл на живота ми придава и стимула да се боря, да си докажа, че мога да постигна това, което съм си поставила за цел.
Смисъл придават трудностите и може би още много неща.

AdmiralJohn
08-26-2008, 13:06
Да се развивам и да постигна нещо, което да промени света завинаги :P

Nam3less3
08-27-2008, 02:17
Смисълът е да развиеш душата си.

Kman
08-28-2008, 18:06
Усещането когато във вените ми навлезе епинефрина и тръпката от изпитанията пред които заставам.

Ronnie
09-07-2008, 21:24
Razbira se, tq sa6testvuva!

Madness
09-08-2008, 07:10
В момента всичко :)

In_And_Out_of_Love
09-08-2008, 11:07
Отговорът е прост: ЖИВОТЪТ НЯМА СМИСЪЛ!!! И това е което го прави толкова интересен! Щом няма смисал значи няма и закони! Правете каквото си искате със живота си... но не посягаите на другите животи! Това е моето виждане по вапросът...

SweetDead
09-08-2008, 19:41
На където и да тръгна, тръгвам с високо вдигната глава, макар и да не знам какво ме чака след втората крачка. Никога не губя надежда, вярвам в себе си, че ще успея. Може да имам много провали, но поне знам, че аз съм сгрешила някъде, било е мое желание, не на някого друг. Истински приятели, които държат на теб се намират много трудно. Вече почти всеки втори стана интригант, завислив, че не е като еди-кой-си, гледа само себе си, както казва един ИСТИНСКИ мой приятел "Интрига да има. : )"

LINKNOT
09-09-2008, 05:24
И какво общо има любовта от пръв поглед със смисъла на живота? :lol:

Lysit0
09-09-2008, 05:54
Много неща придават смисъл на живота ми.Това,че всеки ден се виждам с приятелите си,това че има много хора,които ме обичат,това да си поставям нови цели и да ги усъществявам....

betterman
05-26-2010, 15:38
Аниметата и Мангата !!!